Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mpmp

No to dziwne i w innym Pace PVR karty Cameleon też nie działały?

Jeśli działają w takim razie w WiFi PremiumBoxie+, to powinny też działać w zwykłym wifiBoxie+.

Pisz w takim razie reklamację, że nie możesz korzystać z telewizji.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to był PACE przeznaczony do obsługi serwisowej abonentów NC+ to nie może mieć wersji 163 a 159 (oprogramowanie z 2014 roku), jeśli to był dekoder dla nc+ na kartę to ma wersję zapewne 163 a ta nie działa z cameleonami.

 

Więc skoro w tym APSie ich karty cameleon nie działały z ich PACAmi do wymian serwisowych to ktoś tu namieszał. Sprawdziłem PACE, normalnie działają z cameleonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się światełko w tunelu i być może uda mi się dziś wymienić dwa cameleony w jednym z salonów. Gubię się już w tych technicznych zawiłościach więc proszę niech ktoś wyjaśni mi czy jeśli wymienione karty będą chodzić w dekoderze pace to w moich prywatnych fergusonach też będą działać ? Czy też nc+ ma możliwość zablokowania cameleona na innych dekoderach niż te ich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wymienić dwie karty. W odróżnieniu od moich starych które nadal nie działały na pace salonowym te po wymianie i aktywacji działają. Więc jest postęp. Nie miałem przy sobie swojego pacea żeby sprawdzić ale w domu to zrobię.

 

Teraz tak, rozumiem, że to iż karta siedzi w spliterze nie chroni jej w żaden sposób przed tym FEDC. Czy ta komenda jest wysyłana do karty cały czas, czy też są to jednorazowe wysyłki robione przez nc+ czy może pobiera się to przy reaktywacji karty ?

 

Pytam o to bo się zastanawiam czy jeśli te poprzednie karty odebrały tą komendę raz to może teraz mam trochę czasu spokoju zanim znowu to wyślą?

 

Może lepiej nie wkładać tych nowych kart do pacea tylko od razu do swojego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka że jak ktoś nie ma sprzętu od nich jest (póki co) bezpieczny. Ja mam na stanie tylko kartę.

 

Karty sprawdzone, chodzą w spliterze. Zobaczymy jak długo.

 

Nie wiem jak twoja teoria ma się do tego, co mówiła miła Pani w salonie.

Gdy wymieniała karty powiedziała, że wymiana przeszła przez system TYLKO dlatego, że mam dopisany do umowy dekoder PACE.

Gdybym go nie miał nie było by takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a kolejny?

Zdaje się, że jestem kolejnym przypadkiem :(

Wczoraj przestał działać Cameleon w spliterze, a dziś w WiFiboxie (mam MR z camelami).

Dzwoniłem do salonów w moim mieście i wszyscy twierdzą, że wymiana na nowe camele jest w systemie zablokowana, chcą wymienić na Caymany.

Mam od nich Pace Pvr i Wifibox.

Na wifiboxie mi nie zależy, więc mogę się zgodzić, ale co z Pace - czy mogą się upierać na Cayman również dla Pace?

Edytowane przez danielcyfra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja zadam pytanko.

Mam obecnie PACE PVR i dwa cameleony. Niestety ten Pace powoli "umiera" i chciałem wymienić go na nowy dekoder. Jeden z kolegów zaproponował aby zrobić poprzez wymianę reklamacyjną na dekoder WiFi PremiumBox+. I w zasadzie prawie zabrałem się za to ale, no właśnie - zapomniałem o tym wspomnieć - używam też splitera Clone+ Home E 150, do którego włożona jest jedna z kart. W Pace i Fergusonie Arivia 200 działają karty klienckie, druga cameleon działa z Sagemcom DSI83.

Czy w dekoderze WiFi PremiumBOX+ będzie działać karta kliencka Clone+. Jeśli nie - czy jest jeszcze możliwość wymiany na NOWEGO PACEa?

Rozważam też drugą ewentualność:

- Wymiana Pace na WiFi PremiumBOX+, do tego zamiast Arivy drugi dek - wifiBOX+ dziłający po wifi... tylko szkoda camelonów bo Sagemcom DSI83  będzie musiał iść out i zamiast trzech niezależnych TV zostanę przy dwóch....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@davids80

Dekoder WiFi PremiumBox+ nie będzie działał z żadnym spliterem, także aby utrzymać karty Cameleon lepiej zostać z dekoderem Pace PVR na umowie lub w ogóle zwrócić dwa dekodery w punkcie nc+ i zostać na umowie na samych kartach Cameleon i mieć swoje dekodery.

Jeśli chcesz wymienić Pace PVR na Pace PVR odnowiony sprawny, to możesz to zrobić w punkcie nc+ bez problemu w ramach wymiany serwisowej, czyli niesprawnie działającego Twojego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadnej karty którą obecne dają do abonamentu nie odpalisz w czytniku.

Zostaje:

1. Moduł ci+

2. Cesja z kimś kto ma cameleona (karty po cyfrze+) - podziała do końca 2019 kiedy je ubiją.

3. Cesja/zakup karty z dekodera nbox bska/bsla - liczydło do uruchomienia karty w czytniku jest publicznie dostępne w internecie.

 

Minus rozwiązania nr 3: pada karta = aneksują umowę na module/sprzęcie parowanym - nie wymienią samej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...