Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

U mnie też to troche trwało.Robiłem samemu realtywacje ale nie pomogło, dopiero zadzwoniłem na infolinie i konsultant zrobił reaktywacje i po kilku minutach kanaly swiecily.Pytałem sie przy okazji czy aby czasem nie zablokowali mi karty bo korzystam z niej w swoim dekoderze czyli fergusonie.Konsul powiedział że nieraz robią takie rzeczy ale w moim przypadku nie miało to miejsca, kazał mi przywrocic ustawienia fabryczne dekodera, jak narazie dziala.A na jakim dekoderze nie chodzi ci karta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dodałeś najważniejszego:
Opticum AX Odin - wysokiej klasy cyfrowy dekoder satelitarny oparty na systemie Linux, 
z najlepszym oprogramowaniem wśród odbiorników satelitarnych - Enigma2. 
 
Jak ktoś pisał wcześniej karty które dopadło FEDC działają na odpowiednim Oscamie i tunerach Linux z Enigma2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam posiadam karte Cameleon włożoną w splitter Diviso i do tego 3 dekodery ferguson z kartami bezprzewodowymi Divisio i od dziś mam problem jeden dekoder ferguson odbiera uprawnienia natomiast dwa dekodery przestały odbierać uprawnienia czy jest to możliwe by założyli blokadę FEDC ale to chyba wtedy splitter też nie odbierał uprawnień a odbiera bo pali sie zielona dioda która informuje ze odbiera uprawnienia i przekazuje na jeden dekoder uprawnienia na pozostałe już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sie wyjaśniło puścili mi chyba FEDC dekodery już nie odbierają uprawnień ze splittera diviso żaden z trzech mimo wyjęcia karty ze splittera i wkładania karty do dekoderów brak obrazu  , jak włożyłem kartę do  sagemcom dsi83 którego trzymałem w szafie karta działa bez problemu , czyli moje trzy Arivy do kosza pewnie nic sie już nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arivy zostaw, musisz mieć tylko urządzenie które będzie w stanie odpalić oscama z FEDC - najtańszy tuner na e2 to nbox - wrzucasz mu oscama z FEDC, dzielisz po cc cam , w arivie konfigurujesz klienta cc cam i wszystko gra.

 

Lub mały terminal HP za 60zl z allegro + czytnik Phoenix. Na terminalu instalujesz linuxa, wrzucasz binarke oscama i dzielisz po cc CAM

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłali Ci FEDC na kartę Cameleon bo miałeś dekoder na umowie i wsadziłeś go do szafy.FEDC dostają głównie wszyscy Ci co mają dekodery od operatora w najmie na stanie. Oni to widzą w systemie i na tej podstawie kastrują z odczytu tunelowania Seca na kartach Cameleon. Zmusili Cię dzięki temu do przesiadki ponownie na ich sprzęt. Mogłeś oddać dekoder do APS jak jeszcze było można go zwrócić a teraz już nie możesz. Oni wiedzą co abonenci kombinują i celowo zablokowali zwroty dekoderów. Ale kolega wyżej napisał Ci co możesz zrobić z tym problemem. :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś na pomoc techniczną do nc+ odebrał nawet symatyczny po głosie starszy Pan i przedstawiłem sytuacje że nie byłem zadowolony z dekodera dedykowanego nc+ i kupiłem sobie swój dekoder który działał do wczoraj popołudnia bo  tego czasu a teraz przełączam kanały i pokazuje mi informacje o kanale ale obraz zakodowane  i pytam sie czy cos robili na mojej karcie czy zablokowali mi dostęp do niezależnego dekodera innej firmy , posprawdzał wszystko i mówi ze kompletnie nic nie robili na mojej karcie nic nie blokowali bo by miał taką informacje dziwne mam trzy dekodery fergusona i na wszystkich zablokowane jak przekładam kartę , poprosiłem by od siebie wysłał mi uprawnienia teraz czekam może coś z tego wyjdzie . Myślicie ze osoby siedzące w pomocy technicznej nie widzą ze poszło FEDC na moją kartę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety karta nie działa już na żadnym dekoderze z trzech które mam sa to Fergusony Ariva 202E bo wsadzałem ją do każdego dziś w pierwszy dzień wczoraj po południu jak zniknął obraz na dwóch Fergusonach to na jednym był jeszcze dwie godziny dłużej później też już było zakodowane wszystko szło na spliterze Diviso bezprzewodowo wyjąłem karte Nc+ ze spittera i wkładałem do każdego z trzech dekoderów i na wszystkich już ciemność jak przełączam kanał to jest informacja o kanale ale na każdym zablokowane , przed chwilą sie wkurzyłem włożyłem kartę do Sagemcom dsi83 i na nim karta nc+ działa czyli na moje włączymi mi FEDC bo innego wytłumaczenia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Ci nie zablokowali bo wiedzą że działa w ich dekoderze w najem. Do zablokowania w odbiorze na własnym sprzecie wątpie by się przyznali. Infolinia mało ogólnie wie a FEDC poszedł na kartę z pionu technicznego wyżej. :-) Karzą infolinii ściemniać że nic nie robią by nie denerwować abonentów. :sad:


Czyli złapała FEDC. Rozwiązanie już Ci podałem.

Nie każdego stać na takie rozwiązanie bo dekoder na Linux tani nie jest. To nie Ferguson czy Opticum za 200-300 zł. :sad:

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa! No to przepraszam. Myślałem że chodzi Ci o dekoder bo najtańszy na Linuxie to cena 500-600 zł niestety. Mówię oczywiście o sprzęcie nowym na gwarancji 2 lata a nie używanym jakimś naprawianym n-boxie przerobionym na Enigmę.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa! No to przepraszam. Myślałem że chodzi Ci o dekoder bo najtańszy na Linuxie to cena 500-600 zł niestety. Mówię oczywiście o sprzęcie nowym na gwarancji 2 lata a nie używanym jakimś naprawianym n-boxie przerobionym na Enigmę.

Jak kolega wyżej napisał - zgemmy nowe od 250zl z gwarancją są do dostania.

Zgemma H2H - 250 zł i jest E2.

Jak chcesz tunera używać to tak. Jak ma być jako serwer i stać gdzieś w kanciapie podłączony do lanu to nbox lub terminal wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...