Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, każdy ma swoje potrzeby i swoje preferencje i bardzo dobrze, że ludzie czymś się różnią, bo byłoby nudno na tym świecie, gdyby wszyscy byli tacy sami. :) Ja też wolę odbiorniki niezależne, bo mają większe możliwości, można je lepiej skonfigurować pod swoje potrzeby, ułożyć listę kanałów po swojemu, czy też wyszukać dowolny kanał FTA z orbity, którego z jakiegoś powodu nie ma na "oficjalnej" liście operatora. Ale rozumiem i szanuję fakt, że są też ludzie, którym w pełni wystarcza dedyk od operatora i nie potrzebują do szczęścia innego, bardziej zaawansowanego sprzętu. Ważne, żeby abonenci mieli wybór, z którego sprzętu chcą korzystać i niepotrzebne są żadne "wojenki" pomiędzy zwolennikami jednego i drugiego typu dekoderów.

 

Zbliżający się koniec kart nieparowanych - no trudno, skoro muszą być te słynne zabezpieczenia, to znaczy, że muszą i nie ma od tego odwrotu. Najważniejsze, że w ofercie abonamentowej nc+ od dłuższego czasu jest dostępny moduł i jakaś możliwość korzystania z odbiorników niezależnych mimo wszystko zostanie zachowana. :) Szkoda tylko, że odbiorniki obsługujące CI+ do tanich na razie nie należą i dla wielu posiadaczy Fergusonów, Opticumów i tym podobnych tunerów będzie się to wiązało z koniecznością kupienia kilka razy droższego sprzętu (chyba że w przyszłości pojawią się jakieś tańsze tunery z CI+). Szkoda też, że mając taki moduł CI+, nie ma możliwości korzystać z multiroomu - to jest chyba największa wada modułów. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz to wszystkim Fox ma nie wiadomo jakie wymagania do to zabezpieczeń?A konkurencja kupiła LM za 400baniek i praktycznie każdą kartę idzie ogarnać do własnego sprzętu i jest ok?Czym się różni Cameleon od odpowiedniego Conaxa? Bo te drugie niby ok.@torre24 własny sprzęt pełna orbita +Xtra.

Zacząłem już jakiś czas temu interesować się Xtra. Poczekam z zakupem aż Polsat ogłosi w jaki sposób będzie transmitował te rozgrywki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ dba tak o zabezpieczenia i swój kontent a co zrobiło lub robi ze sprzedaża kart Camaleon z umowami w jednym z sklepów?Legalnie nie można nabyć takich kart tam bez problemów.Zapewne większość ich ląduje za granicą bo często płatność jest za pełny okres.Tu rozumiem nie ma problemów podobnie jak ze stronami które udostępnaja ich kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jakoś się nie odniósł do faktu, że na liście nie ma żadnego sprzętu, który był rozprowadzany do/z SmartHD+. A to może znaczyć, że ta oferta z końcem 2019 zgaśnie, i wszystkie kanały na Conaxie dostaną parowanie. Zakładając, że Conax zostanie (a wygląda, że tak będzie), to ci co mają sprzęt własnościowy BSKA/BSLA mogą być nieźle wygrani. A ceny tych kart poszybują w górę...

 

Co jest ciekawe, nie ma też dekoderów z parowanym Conax'em (Opticum X8 i Opticum X8 combo), które były kiedyś w N na kartę i na które nadal można podpisać umowy....

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejedno źródło mówi że nc+ przebombiło wiele praw bo nadawcy nie chcieli im sprzedać praw przez to że w ofercie mają karty nieparowane (Cyfra wykładała więcej kasy za prawa na karty nieparowane, nc+ jest skąpe bo wiadomo jak się to na Cyfrze odbilo), nc+ chce poszybować w górę, aby to zrobić musi nabyć prawa co wymaga pozbycia się Cameleona, zredukować straty choćby z domowego multirooma post cyfra i obniżyć ceny, ale żeby to zrobić musi mieć więcej klientów a żeby to zrobić musi mieć prawa. Więc niezwazając na 200k abonentów wygasi Cameleony i MR post Cyfra i zgodnie z ich tokiem myślenie zobaczy się co będzie.

 

KOŃCZĄC TEN TEMAT

Wydano oficjalny komunikat, zmiany są nieuniknione. Zostaną Caymany i Conaxy, Pace (ich los jest nieznany) zapewne dostanie nowy CAID na Cameleona w ostatecznosci Caymana.

Teraz zostaje tylko z tym się pogodzić bo na tym (polskim) rynku satelitarnym nie ma alternatywy dla Cameleona.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka "odpowiedź" żeby przemilczeć temat. Karty będą raczej wymieniane, po pierwsze u tych co mają Philipsy i inne dekodery Cyfry, po drugie u tych co mają same karty. To co Infolinia powiedziała może tak być tyle że tylko w Pace bo włączą nowy CAID, przypomnijmy że tak już robili z nim natomiast pozostałe dekodery Cyfry na to nie pozwalają.

 

O tym mówi również komunikat, "dekodery spoza listy zostaną wymienione".

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam swój własny sprzęt Openbox AS4K i kartę Cameleon i powiem że bardzo fajnie się ogląda na swoich dekoderze. Kartę mam ważną do początku Listopada 2018 po tym czasie nie wiem czy będzie sens brać kolejne doładowanie na rok, bo może się okazać że szybciej wyłączą te karty - dla Mnie szkoda (wygoda w użytkowaniu swojego sprzętu, lepszy obraz dla porównania Mama posiada NC+ z ich sprzętem i to jest jakaś porażka dekoder się zawiesza, wolno przełączają się kanały i już nie mówię o braku samodzielnego przeszukiwania satelit. Ja tak czy siak zostanę na swoim sprzęcie, bo przejdę na moduł NC+ mix w systemie Conax, jeżeli zostawią (działa w trybie legacy), bądź ten ich moduł na Cayman, ale tutaj nie jestem pewny czy pójdzie na moim sprzęcie. Jeżeli te dwie opcje nie będą też możliwe to zostaje już Cyfrowy Polsat. Mówię stanowcze nie dla beznadziejnych pudeł od NC+. Mogą nawet sparować moją kartę po Cyfrze+ z moim Openboxem byle bym miał swój dekoder. 

 

Ogólnie to jestem ciekaw czy zostaje Conax?? Czy wyłączają tylko Seca?

Edytowane przez satmaniak2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Conax nie jest już sprzedawany, ani nie jest na liście wspieranych, zaś moduł CI+ będzie działał bez problemu.

 

Zaś sam system Conax będzie działał.

Cameleon nie wiadomo, jak już to z nowym kodowaniem CAID i tylko w PACE.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest CI+ to tak, w przeciwnym wypadku czeka Cię przesiadka.

 

https://9.allegroimg.com/original/01e9b4/f4e4ad4344c683854913de8da7c9

ten nie zadziała gdyż jest w CI, a nie CI+

 

https://5.allegroimg.com/original/031a77/f69b6c2d40ffb22739e8e1a01105

ale ten już tak

 

Moduły CI+ będą wyłącznie działać.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz na jakiej obecnie częstotliwości nadaje teraz MTV Live HD, i tym bardziej nie znasz się na modułach CI czy CI+ i innych sprzetach łącznie z mikrofalą. Więc skończ te wywody. Polska to też umiłowany kraj ;-)

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to nie Holadnia, to bogaty kraj, umiłowany kraj a co najważniejsze z jasnym komunikatem. Camele OUT, zostają 2 Pace'y 1 z Caymanem a 2gi z Cameleonem FEDEC i tyle.

 

Zawsze jest CI+

A Francja panie fanie parowanego kontentu? :>

 

Jak już pisałem, za jakiś czas Caymany będą oficjalnie rozpracowane, więc kumaci abonenci nie muszą się o nic martwić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...