Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż , najwidoczniej wielu z Was ma czas do wakacji i trochę po wakacjach by zacząć zastanawiać się czy bierze na klatę to co PC+ daje i da czyli maximum parowania , ciemność na sprzęcie prywatnym , koniec legalnego ale jak każdy z Was wie czarowania by oglądać więcej za mniej ! Każdy ma wybór i swoje pasje i przede wszystkim czas by bawić się w swoje " sprzęty " itp - każdy używa co mu wygodnie i na co ma czas , dla jednego będzie wygodą i luksusem używać sprzęt dedykowany - dostaję podłączam i używam , dla innego zabawa z wymarzonym kombajnem do sat , wachlowanie listami , szperanie po orbicie itp itd ( kto na to ma czas ) fakt też bawiłem się tunerami sat , testowałem to tamto , jarałem się ... ale to już mi przeszło , pasja jest zajawka też ale chęci i poświęcanie czasu  na to nie jest już tyle warte . Tyle i aż tyle . 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Duszek napisał:

i już działa Travel... :)

Super! A Biznes24 HD nie. Warto było męczyć pomoc techniczną. Przynajmniej ja nie odpuszczałem. Powinni sobie odpuścić temat zabezpieczeń w terminie do 01.07 z uwagi na obecną sytuację. W perspektywie kryzys ekonomiczny. Mogą odejść nie tylko klienci tzw" linuksowi" ale także normalni abonenci, którzy mogą mieć zatory płatnicze. 

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, @EagleEye@ napisał:

Kolego "ciemnoniebieski" po CYFRA+HD tylko SECA i tylko CI , a "szary" po CYFRA+HD czysta NAGRA MA i tylko CI+ gniazdo w deku ?

 

Jeżeli chcesz inwestować to tylko w szary moduł cam CI+ po CYFRA+ HD

 

Dziękuję za informację.

Biorąc pod uwagę niewielką dostępność tego modułu oraz cenę - a zarazem niewiadomą jak długo podziała - raczej odpuszczę sobie zakup.

 

Zastanawiam się tylko jakie mam inne możliwości. Czytam różne informacje w Internecie, ale może ktoś zaproponuje jeszcze inne rozwiązanie.

Na dzień dzisiejszy mam umowę na czas nieokreślony, pierwszy Cameleon w VU+ SoloSE V2, drugi Cameleon w PACE HDS7241 (i tak leży w szafie). Po zmianach zależy mi na własnym odbiorniku i możliwości nagrywania przynajmniej dwóch kanałów jednocześnie. Rozumiem, że to raczej nie będzie możliwe. Jakie mam opcje?

 

- po prostu wziąć Dekoder 4K ULTRABOX+ przynajmniej będę miał możliwość nagrywania wielu kanałów, nie wiem tylko czy nie zawiodę się działaniem tego odbiornika,

- polować na szary moduł po CYFRA+ HD, ale nie ma pewności co będzie później,

- jeśli będzie możliwość zamienić kartę Cameleona na nową kartę plus moduł, ale tu pewnie będzie problem z nagrywaniem?

- zabawy w "magików" - choć nie za bardzo czuję ten temat i nie wiem czy problem nie jest taki sam ja z szarym modułem, może za jakiś czas przestać działać?

- inne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewność działania to sprzęt operatora z listy.

 

Szary moduł: cena kosmiczna, brak na liście wspieranych urządzeń.

Moduł cayman: musiałbyś sprawdzić czy solo v2 ma sterowniki pozwalająca na dekodowanie offline z modułu. Chodzi o to, że nagrywasz zaszyfrowany stream wraz z ecm'ami, a odkodowujesz za dzień-dwa-trzy. Nowsze modele to mają, nie wiem jak ze starszymi.

Magik: tutaj też brak gwarancji, że będzie działac wiecznie i czy platforma nie zacznie płacić nagrze za uszczelnianie systemu. Magicy też mogą zniknąć i postawić na sprzedaż patentów np. dla grubych ryb w IPTV - bo z tego większa kasa niż brać od płotek grosze i narażać się przez poczte pantoflową na wjazd niebieskich.

Tak jest z CSAT'em - nikt tego nie oferuje przez klasyczny sharing. Jedynie dedykowane dekodery z zamkniętym protokołem o którym nikt nie słyszał po 200euro i/oraz IPTV. Dzięki temu większą kase zbija ten, co zna trik na rozparowanie karty.

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablo21 napisał:

..... Oferta jest całkiem przyzwoita: aktywacja - 0 zł, dzierżawa - 5 zł/mc, dzierżawa z dyskiem 1TB - 10 zł/mc.

Ta oferta to kpina z abonenta z własnym sprzętem. Jak mają tacy abonenci przejść na ich cudo, to oferta dekodera powinna być 0/0 z dyskiem. Max 5 zeta. Nadal szukają naiwniaków. I pewnie znajdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ircios napisał:

Ta oferta to kpina z abonenta z własnym sprzętem. Jak mają tacy abonenci przejść na ich cudo, to oferta dekodera powinna być 0/0 z dyskiem. Max 5 zeta. Nadal szukają naiwniaków. I pewnie znajdą. 

Tak jak napisałaś ma być 0/0 i tak na samym końcu muszą wymienić za darmo lub zerwanie umowy. Ja mam dekoder za 0 zł i do tego multiroom 0 zł. W ICA jest jak kolega napisał 5 zł i 10 zł z dyskiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczorajszego wieczora Biznes24 na moim module nCAM HD już działa, ale nie rozumiem na czym to polega, tzn. przecież moduły nCAM HD od początku były i są parowane z kartami, więc ich te zmiany nie powinny dotyczyć, tzn. systemu Conax, chyba, że w nim też coś kombinują, np. podobnie jak z systemem Seca MediaGuard, czyli z wierzchu jest Conax, a pod spodem Nagravision???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conax to całkowicie inny system i nie ma nic wspólnego z cameleonami (caid 0100) na których nie działa kanał biznes24 HD i na których są/będą zmiany.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Frazes napisał:

Od wczorajszego wieczora Biznes24 na moim module nCAM HD już działa, ale nie rozumiem na czym to polega, tzn. przecież moduły nCAM HD od początku były i są parowane z kartami, więc ich te zmiany nie powinny dotyczyć, tzn. systemu Conax, chyba, że w nim też coś kombinują, np. podobnie jak z systemem Seca MediaGuard, czyli z wierzchu jest Conax, a pod spodem Nagravision???

Zwyczajnie Twoja karta wcześniej nie dostała uprawnień do tego kanału i tyle. Karty Conax nie mają nic wspólnego z kartami Cameleon i ich kodowaniem. Operator cały czas grzebie i się bawi zabezpieczeniami kart Cameleon. Jesteś chyba jedyną osobą która tutaj na forum zgłaszała problemy z odbiorem tego kanału na karcie Conax?

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tail# napisał:

Conax to całkowicie inny system i nie ma nic wspólnego z cameleonami (caid 0100) na których nie działa kanał biznes24 HD i na których są/będą zmiany.

 

Ja wiem, że Conax to całkowicie inny system i że moduły nCAM HD od początku były i cały czas są parowane z kartami i dlatego mnie zaskoczyło, że Biznes24 i tylko on u mnie nie działał. Wyszło w każdym razie, że przyczyna była po ich stronie.

4 godziny temu, irek78 napisał:

U mnie na module tnk hd(umowa) też nie świecił i jeszcze axn spin co zauważyłem

 

Moduł TNK HD i nCAM HD, to jest tak naprawdę to samo.

 

Miło, że nie tylko ja miałem ten problem i mam nadzieję, że u Ciebie też już wszystko działa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 kto wyciąga sensowne wnioski ten kupi, a reszta będzie wiecznie narzekać. Niektórzy kupują np. technisaty albo stare moduły cyfra+, inni korzystają jeszcze ze splitterow z dziwnymi wynalazkami. Już nie długo okaże się który sprzęt się nadaje, a który poleci do śmietnika albo będzie używany jako podstawka pod kwiatki. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czerstwy napisał:

Do czego wystarczy nbox jak można wiedzieć? Bo może nie nie jestem aktualnie w temacie.

To jak nie wiesz do tej pory mimo udzielania się w tym temacie to już raczej się nie dowiesz.

A jak mimo to  chcesz się dowiedzieć to odwiedź inne forum np. takie z 4 w nazwie? lub cofnij się w tym temacie i poczytaj raz jeszcze bo chyba było nie raz pisane.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, @EagleEye@ napisał:

@tail# gorzej jak okaże się ze polecą deki linux-owe. Cóż pożyjemy zobaczymy co będzie. Teraz są ważniejsze sprawy niż te o których prawimy ?

Jeżeli patrzysz co się dzieje i trochę jesteś w temacie, to wiesz jak będzie. Natomiast to co piszesz potwierdza, że jednak tak nie jest. ;) Podstawowa różnica jest taka, że mając moduł albo technisata nie zmienisz oferty na inną, bo moduł nie obsłuży innej karty. Boxy linuxowe mają póki co cały czas support przez to mają szereg możliwości czego nie można powiedzieć np. o technisatach zależnych od tego czy producent wyda nową wersję zamkniętego softu czy nie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tracer10 napisał:

To jak nie wiesz do tej pory mimo udzielania się w tym temacie to już raczej się nie dowiesz.

A jak mimo to  chcesz się dowiedzieć to odwiedź inne forum np. takie z 4 w nazwie? lub cofnij się w tym temacie i poczytaj raz jeszcze bo chyba było nie raz pisane.

Cały czas piszemy o kanałach z 6A twierdzisz że takie odpalisz na nboxie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...