Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Każdy kto go ma odpala, czego tu nie rozumiesz? A jak?  To już ci napisałem, że to nie to forum.

A tak między nami to nbox to E2.

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

@tracer10 chłopie czego bijesz pianę. Był okres że nie było szans na odpalenie 1813 na nboxie. Może się teraz znieniło bo nie śledzę tematu bo mnie nie interesuje ten box. Nawet na forum które polecasz autor oscama nic nie pomógł bo to problem sprzętowy. Teraz może wyszedł jakiś patch do oscam itp ale ja nie słyszałem.

• Haha 1
  • Confused 1

Posted (edited)

Ja biję pianę? Cóż, widać to ja klepię w tym temacie non stop. Przepraszam cię chłopie.

Zacznijmy, że nie zrozumiałeś tego postu z wczoraj, ale to nie mój problem.

Nboxa i Opticum podałem jako przykład w miejsce którego mógłbyś sobie wstawić każdy inny.

Edited by tracer10

Posted (edited)

Nie pamiętam dokładnie bo nie posiadam tego odbiornika. To znaczy posiadam nawet 2 ale nie mam wgranej  E2. Ale jest tu na forum osoba która ciagnęła ten temat i ma dokładniejsze informacje. Ja wiem tylko że kilka miesiecy temu osoby z tym odbiornikiem nie mogły odpalić Camela z 1813. Więc i odbiór 6A też wtedy odpadał ale nie wiem czy od tego czasu coś nie wykombinowali z oscamem. Gdy był ten problem pamiętam autor oscam nie chciał się zajmować problemami z nboxem.Edit @tail# jak chcesz wiedzieć dokładnie o co kaman to GG lub PRV tu nie będę pisał skoro są osoby które twierdzą że z nboxami nie ma problemów.

Edited by czerstwy
  • Confused 1

Posted (edited)

"Problemy" z n-box ,różnej maści i  modelach,był (jest) z czytnikiem kart tych "wynalasków". Karty Cameleon w 1813 nie bardzo chciały działać ,ale można podłączyć czytnik zewnętrzny . Ale lepiej zmienić tuner na "mniej wynalazkowy" :)

Edited by tomek6680t

Posted (edited)

Dokładnie czytnik wewnętrzny nie  da się przełączyć w  cak7. Ale jak widać są tacy co wiedzą lepiej. Phoenix działa poprawnie.

Edited by czerstwy

Posiadam dwie karty Cameleon i dwa PACE HDS7241 jeden operatora drugi własny, jaka przyszłość w lipcu mnie czeka?

Posted (edited)

Według mnie jest w lepszej sytuacji niż ty, dlatego że już ma dekoder operatora i cameleon prawdopodobnie nie zostanie wymieniony.

Edited by tail#
  • Haha 1
  • Sad 1

Czyli dalej zgadula jak to będzie? Co z multirumem po cyfrze, czy przy braku wifi naprawdę będzie trzeba tasować kartami? Czy Pace są do tego przystosowane?

• Haha 1

Sporo osób zgłasza na forum, że przy przedłużaniu umowy można pozostać przy multiroomie z Cyfry (nawet wymieniając dekoder na 4K czy biorąc nowy moduł).

Wychodzi więc na to, że nie trzeba się przestawiać na MR po kablu/WiFi

Posted (edited)

Dziś po 10 latach zakończyłem umowę z PC+ i mam pytanie czy ktoś ma już jakieś doświadczenie w temacie zwrotu samej karty Camelon w obecnej sytuacji?

Większość punktów serwisowych i salonów jest zamknięta.

Czy oni dalej żądają zwrotu Cameleona, czy można ja wykorzystać jako podstawkę pod kieliszek ? :)

Dla innych przydatna informacja od PC+

Cytat
Szanowny Panie,
w związku z aktualną sytuacją epidemiczną nie ma obowiązku zwracania 
sprzętu w ciągu 14 dni od zakończenia umowy. Prosimy o zwrot w momencie, 
gdy będzie Pan miał taką możliwość. Kara za nie zwrócenie sprzętu w ciągu 14 dni nie zostanie naliczona.
Z poważaniem	
Piotr Biernacik
Platforma CANAL+

Edited by support458
  • Upvote 1

20 godzin temu, support458 napisał:

Dziś po 10 latach zakończyłem umowę z PC+ i mam pytanie czy ktoś ma już jakieś doświadczenie w temacie zwrotu samej karty Camelon w obecnej sytuacji?

Czy oni dalej żądają zwrotu Cameleona, czy można ja wykorzystać jako podstawkę pod kieliszek ? :)

Ja kiedyś za niezwróconą kartę zapłaciłem 100 zł.

W regulaminie umowy jest zapisana taką kara 100 zł. 

Zgodnie z informacją otrzymaną od PC+, w aktualnej sytuacji epidemiologicznej można zwrócić kartę lub sprzęt kiedy się będzie na to gotowym,bez kar.

Rezygnacja z cameleonow nie jest jednoznaczna z tym, że ktoś będzie korzystał ze sprzętu operatora.

W dniu 1.04.2020 o 16:57, support458 napisał:

Dalej wydzwaniają ?

Do mnie nie mają po co wydzwaniać.

1. Nie dałem na to zgód.
  2. Umowa została rozwiązana z końcem marca.
  • Upvote 2

do mnie dzwonią coś za często, ale zadają otwarte pytanie: "czy będzie chęć przedłużenia umowy i dalszej współpracy?" nic nie proponują, bo po lekturze tego tematu konsekwentnie odpowiadam, że nie wiem jeszcze. 

umowa do końca 05/2020, a oferta wygląda to dokładnie tak:

pakiet extra + z canal +

opcja hbo

2 x multiroom standard

opłata 100zł/mc

to wszystko na 2 osobnych talerzach, a dokładnie:

1. talerz

turboBox+/PVR ADB 5720SX

Box+/HD ADB 5800S

połączone po kablu, karty 2 x conax

2. talerz

Box+/HD SAGEMCOM DSI87 (S) x 2 - zdeponowane w szafie

Ferguson Ariva 102e x 2 pracujące;

2 x karta cameleon, jako multiroom (w tym jedna padnięta. a jedna działająca w splitterze na oba ferdki.

zarówno przy 1, jak i przy 2 talerzu nic nie jest podpięte do netu.

wiem, że dziwna hybryda, ale nie mam na tym polu dużego doświadczenia, rozwiązanie oparłem na wynikach lektury forum i radach stąd oraz od życzliwych znajomych. 

chciałbym utrzymać koncept 2 talerzy w dobrej cenie i uporządkować to jakoś ogólnie. po maju podwyższą mi pewnie opłaty, nie wiem, o ile.

sam sobie nie poradzę, dlatego wrzucam mój przypadek tu. przerabiał ktoś może podobny scenariusz? możecie podpowiedzieć jakieś rozwiązanie? 

Posted (edited)

Dlaczego mają Ci podwyższyć abonament? Możesz zostać z tym sprzętem co masz. Czy ktoś Cię zmusza do wymiany i brania MR od ITI? Ludzie nadal przedłużają na Cameleonach. Jedyny fakt, to że spliter będzie jako odpad Ci służył. Jeśli uszkodzonego Camelona Ci nie wymienią, a raczej tak będzie, to tylko w tym przypadku będziesz musiał sprzet wymieniać na WifiPremiumbox, o ile ta karta jest z dekodera "głównego". Jeśli do MR to tylko na szmelc Wifiboxa . Musisz się już pogodzić z tym, że spliter przechodzi do dobrej historii.

Edited by ircios
  • Thanks 1

ta karta jest do MR i miała działać na drugim talerzu, w odrębnej lokalizacji. Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem - w tej drugiej lokalizacji zostanę z jednym Fergusonem i kartą Cameleon, oraz będę musiał wymienić drugiego Cameleona zepsutego na inną kartę, parowaną zapewne z wifiboxem, tak? I dlaczego splitter na straty trzeba będzie spisać? Mam tam teraz tego jednego cameleona i z niego idzie sygnał na dwa Fergusony.

Co do abonamentu - myślałem, że podwyższą, skoro okres umowy się skończy i pójdzie wg normalnego cennika już wtedy za ten pakiet.

Przecież jest wyjaśnione w temacie dlaczego splitery znikną. Pozostanie tylko Nagravision na karcie w lipcu. Skoro chcesz zostać na bezterminowej umowie to sprawdź w Strefie Canal+ ile Ci wzrośnie abonament. Myślę, że to będzie kilka złoty. 

• Thanks 1

Oj tam od razu cayman. Większości by wystarczyło żeby cameleon dział w nagrze, bo sporo osób ma właśnie takie karty. Oczywiście nie na spliterach tylko na czymś co potrafi obsłużyć kartę w nagrze, a wiele zabawek potrafi i nie kosztują sporo i często mniej niż takie wynalazki jak splitery.