Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do UKE aby podali mi ilu jest abonamentów płatnej TV MUX4. Mają dane z sierpnia 2023r. zgodnie z projektem UKE. Odpowiedzieli:

"odsunięcie terminu załatwienia sprawy - postęp. wyjaśniające (tajemnica przedsiębiorstwa)"

 

Oczywiście to normalne że możemy różne urzędy prosić o udzielenie informacji publicznej. Nie wiem co to dokładnie oznacza co UKE mi napisało.

Edytowane przez ziomq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ziomq napisał(a):

Oczywiście to normalne że możemy różne urzędy prosić o udzielenie informacji publicznej. Nie wiem co to dokładnie oznacza co UKE mi napisało.

Sprawa o którą zapytałeś nie jest informacją publiczną. To informacja prywatnej spółki. Urząd zachował się poprawnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2023 o 07:24, kobi666 napisał(a):

Powinni nie przedlużać pozwolenia na ten Mux Polsatowi tylko przenieść na niego kanały z Mux-8 a pasmo VHF oddać w całości dla DAB+.

Uważam że powinni zostać ale być bardziej dostępni ze swoimi kanałami i udostępnić abonentom moduły CI+ które stosują w tv-sat. Fajnie by było mieć dostęp do kanałów sportowych typu Eurosport, Eleven Sports, Polsat Sport z DVB-T2 bez konieczności montowania anteny satelitarnej.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, opensource napisał(a):
Fajnie by było mieć dostęp do kanałów sportowych typu Eurosport , Eleven Sports, Polsat Sport z DVB-T2 bez konieczności montowania anteny satelitarnej.

Przecież taką możliwość posiadasz. Możesz oglądać wyżej wymienione programy bez anteny satelitarnej. Jedyną różnicą jest posiadanie dekodera zamiast modułu.
Teraz była kolejna okazja żeby zamiast chińskich tunerów sprawić sobie dekoder naziemny Polsatu. Niestety o tej możliwości mało kto wie, kampania nawet świąteczna na temat naziemnego mux4 jest żadna, więc nie ma się co dziwić że lipa z popularnością. Bez dobrej kampanii nawet moduł ci+ nie pomoże. A na razie mam wrażenie, że Polsat bardziej ukrywa informacje o swoim mux-ie, niż je popularyzuje.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby zrobić dobry biznes w prosty sposób. Kupujesz dekoder DVB-T2/moduł CI Polsat Box za powiedzmy 200 złotych. Dostajesz dostęp na rok do Polsat News i Polsat Sport i ew. do jakiegoś innego kanału. Jak ktoś ma kupić dekoder za 100 złotych dający dostęp do kanałów FTA i dekoder za 200 złotych dający dostęp do tego samego plus kilka kanałów kodowanych to myślę że wybrałby tę drugą opcję. A jakby na takich dekoderach/modułach CI dać opcję full pakiet za darmo na pół roku to myślę że po tym pół roku wiele osób zdecydowałoby się płacić za dodatkowe kanały kodowane. Tym bardziej jeśli byłoby to możliwe w jakiejś aplikacji gdzie wystarczyłoby kliknąć by mieć/utracić dostęp do danego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kfm877 napisał(a):

Przecież taką możliwość posiadasz. Możesz oglądać wyżej wymienione programy bez anteny satelitarnej. Jedyną różnicą jest posiadanie dekodera zamiast modułu.

Wiesz w ogóle jaka jest różnica pomiędzy dekoderem a modułem? Bo z twojej wypowiedzi wynika że albo nie wiesz albo udajesz że nie wiesz. Mam już moduł i dekoder znacznie lepszy niż ten który sugerujesz w swojej wypowiedzi i nie potrzebuję kolejnego złomu od operatora. Skoro operator ma w ofercie moduły to powinien udostępnić taką możliwość i ujednolicić oferty sprzętowe.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w ogóle jaka jest różnica pomiędzy dekoderem a modułem? Bo z twojej wypowiedzi wynika że albo nie wiesz albo udajesz że nie wiesz. Mam już moduł i dekoder znacznie lepszy niż ten który sugerujesz w swojej wypowiedzi i nie potrzebuję kolejnego złomu od operatora. Skoro operator ma w ofercie moduły to powinien udostępnić taką możliwość i ujednolicić oferty sprzętowe.
Wyobraź sobie, że wiem

Chyba kolega za bardzo się rozemocjonował niż zrozumiał kontekst mojej wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, opensource napisał(a):

Skoro operator ma w ofercie moduły to powinien udostępnić taką możliwość i ujednolicić oferty sprzętowe.

Problem zapewne tkwi w kosztach. Do modułów musiałaby być przeprowadzana certyfikacja telewizorów. Gdyby się zawieszały prze emisji naziemnej, operator miałby z tym duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Eleven czy inne można odbierać przez aplikację na Androida , Smart TV  , przez internet i nie trzeba dla garstki abonentów blokować całego Mux-a który mógłby posłużyć do migracji Mux-8 na pasmo UHF a wtedy cały VHF dla radia DAB+. Tak teraz tkwimy w jakimś chorym szachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...