Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zmieni się bo dekoder GigaBlue 4K ma podwójną głowice FBC.

 

W skrócie masz 2 fizyczne głowice i 6 wirtualnych - czyli jakbyś miał 8 tunerów sat w dekoderze.

Będziesz mógł wtedy oglądać / nagrywać z jednego - dwóch pasm z 4 dostępnych z danej satelity a nie z jednego - dwóch transponderów.

 

Tu masz opis:

https://satkurier.pl/news/150480/test-odbiornika-vu-solo-4k.html?news_page_id=1

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek6680t napisał:

@suchy0070s

Z takim opisem możliwości jakie Ty potrzebujesz dla tunera ,to "polecam" Technisat SONATA 1 4K . Obraz "żyleta" :) .

Żeby Ci uprościć, choć nie wiem czy zdołam...jaki dekoder 4K pod Enigmę polecasz do 500 zł. Ewentualnie może się odniesiesz do dwóch zaproponowanych bo widzę, że mocno siedzisz w temacie pomocy innym na forum, i nie wiem czy nie za prosty wybór, żebyś chciał w ogóle podjąć się chęci doradzenia .

Edytowane przez suchy0070s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchy0070s

Teraz podałeś "trochę" więcej informacji ,jaki interesuje Ciebie tuner i w jakiej cenie . Jakość obrazu zależy nie tylko od tunera ,ale też od telewizora . Na TV 65 cali QLED ,ciężko jest uzyskać "obraz żyleta" ,przy oglądaniu kanałów satelitarnych . Do 500zł są tunery 4k z procesorem HiSilicon ,z popularnych to Zgemma z serii "9" (jest kilka modeli "dziewiątek" ),może jeszcze Octagon 8008 (są trzy wersje tego box-a ). Z "bardzo tanich" to HITUBE 4K COMBO ,IZIBOX ONE 4K, MaXytec Multibox 4K UHD ,AMIKO VIPER 4K COMBO HEVC 265 ENIGMA2

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek6680t napisał:

@suchy0070s

Teraz podałeś "trochę" więcej informacji ,jaki interesuje Ciebie tuner i w jakiej cenie . Jakość obrazu zależy nie tylko od tunera ,ale też od telewizora . Na TV 65 cali QLED ,ciężko jest uzyskać "obraz żyleta" ,przy oglądaniu kanałów satelitarnych . Do 500zł są tunery 4k z procesorem HiSilicon ,z popularnych to Zgemma z serii "9" (jest kilka modeli "dziewiątek" ),może jeszcze Octagon 8008 (są trzy wersje tego box-a ). Z "bardzo tanich" to HITUBE 4K COMBO ,IZIBOX ONE 4K, MaXytec Multibox 4K UHD ,AMIKO VIPER 4K COMBO HEVC 265 ENIGMA2

Będę korzystał z satelity, telewizor to Sony 55W755C, w chwili obecnej mam nboxa czarnego, zaczyna się czasem wieszać, resetować. Zastanawiałem się też właśnie jeszcze nad Uclan Ustyn 4K Pro  o tym co kolega wyżej pisał. Bo chyba każdy z w/w tunerów będzie miał lepszy obraz niż nbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek6680t napisał:

Z "bardzo tanich" to HITUBE 4K COMBO ,IZIBOX ONE 4K, MaXytec Multibox 4K UHD ,AMIKO VIPER 4K COMBO HEVC 265 ENIGMA2

 

Czy te tunery albo nieco droższe Dinobot 4K/4K+, wyposażone w możliwość dual bootu Android 7/E2, pozwalają na obsługę serwisów w rodzaju Netflixa (i innych z DRM) z poziomu Androida? Czy na tego typu certyfikację raczej nie ma co liczyć?

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odpowiadając samemu sobie na pytanie na podstawie informacji znalezionych w sieci…
Tak, posiadają one obsługę DRM, pozorując w tym celu inne urządzenia tego typu. Było wspomniane o "udawaniu" modelu Nvidia Shield.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Z racji zapowiedzi zmiany systemu nadawania w PL na DVB-T2 w Polsce chciałbym znaleźć coś w miejsce starej Arivy 120 Combo.

Wymagania: Combo czyli DVB-T2 oraz DVB-S2. Obraz 4K z uwagi na prawdopodobny system nadawania w takiej rozdzielczości. Nie musi mieć slotu. TV naziemna + FTA z satelity.

Liczę też na dobrą obsługę serwisów internetowych z filmami.

Zauważyłem, że są popularne teraz są trzy systemy w takich sprzętach: AndroidTV (np Ariva ATV), KODI, czy Enigma 2.

Nie mam jakiś preferencji dla któregokolwiek, ale fajnie gdyby któryś miał wtyczki dla ekino-tv.pl, czy CDA.

Czy coś możecie polecić? Zastanawiałem się nad tą Arivą, ale boje się o wsparcie Fergusona. Chociaż widzę, że zrobili wsparcie dla Netflixa. Patrzyłem również na Octagon SF8008 Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octagona SF8008 Combo ogólnie mogę polecić – działa w miarę dobrze, nie wiesza się za często. Czeskie DVB-T2 HEVC, a także satelitarne 4K UHD odbiera bezproblemowo. Do internetu nie podłączam go za często, ale widzę, że jest dostępne całe mnóstwo wtyczek i aplikacji (m.in. KODI i CDA). Ja go kupiłem głównie do sterowania obrotnicą i odbioru multistreamu, z czym też nie ma problemu. Ponadto odbiera DVB-S2X, co w przyszłości może być bardziej przydatne. No i chyba ma dobrą cenę, jak na tyle możliwości.

Edytowane przez mprw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę poczytałem i widzę że jak na razie najciekawiej mieć sprzęt na OpenTV na Enigmę2. Takie pytanie bo widzę że sprzętowo obecnie najlepiej wychodzi Ariva ATV. Procek ten sam co Octagon ale ma 2 GB RAM DD4 i chyba mocniejszy procesor graficzny Mali720. A co ze sprzętami USTYN i ZGEMMA?

No i pytanie o uruchomienie na Arivie ATV Enigmy2 pod OpenATV. Czy to jest w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owa Ariva to OEM Dinobot.

Umożliwia dual boot Enigmy2 i AndroidTV - przy czym Android TV jest łatany na bieżąco i wychodzą romy jak coś przestaje działać.

FBOX ATV Fergusona przestaje np. działać często polecam komentarza: https://www.dobreprogramy.pl/Ferguson-FBOX-ATV-niepozorny-TV-BOX-z-dwoma-systemami,Lab,92397.html

Raz pada Ipla, raz Player, a kolejnym Netflix.

Szczerze mówiąc nie miałbym siły i ochoty na ciągłe kombinowanie w kwestii Androida - lepiej wybrać jako dodatkowe pudełko Mi Boxa lub Kaona od T-Mobile - bez obawy, że nagle Netflix, HBO GO przestaną działać. Masz pewność, że owe urządzenia będą działać zawsze - mają oficjalną certyfikacje, a nie klejoną w szopie przez chińczyka na zasadzie 'może teraz zadziała'

 

Nie potrzebujesz FBC i nagrywania 20 kanałów naraz na których lecą w kółko powtórki?

Zgemma tania i robi co ma robić: Do wyboru h9.2h lub h9 combo z miejscem na dysk i slotem ci. Ewentualnie Octagon Sf8008 - chiński OEM odpowiedzialny za ten tuner i sterowniki w końcu ruszył i zaczął robić 'bsp layer' dla OpenPLI, pierwsze IMG w wersji develop już wypiekli: https://github.com/zhtq/meta-octagon/commits/master

Open PLI wymaga aby to developer zapewniał wsparcie, a nie team od obrazu. Oni tylko nakładają warstwe bsp zawierającą sterowniki dla tunera, dodatkowych urządzeń i ma to działać. E2 wg. ich logiki ma być uniwersalna, bez fixów i 'workaroundów' dla konkretnego tunera.

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...