Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję coś w budżecie 500-1000zł do oglądanie telewizji przez internet (mam super szybkie łącze). Interesują mnie w zasadzie kanały tylko Anglojęzyczne najlepiej z oferty Sky UK (Angielskiej telewizji satelitarnej). Stąd szukam dekodera do:

1. IPTV

2. Posiadającego opcję nagrywania na dysk twardy wg. harmonogramu który ustawię na parę tygodni do przodu

3. Łatwość obsługi

4. Aby urządzenie miało długie wsparcie producenta i jak największą społeczność

5. W przyszłości może będą miał w budynku dostęp do zbiorczej anteny satelitarnej

Co mi polecicie. Patrząc na allegro gdzie w wyszukiwarce wpisuję IPTV najwięcej ludzi kupuje np. ten: ZGEMMA H9 TWIN. To owczy pęd czy warto? Jeśli nie to co zamiennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vu Uno 4K SE - dwie głowice - dysk 2,5 cala na sata wewnątrz dekodera  - wejście na moduł CI+ / CI i na kartę - karta lan 1 Gbit/s

Vu Zero 4K - jedna głowica - wejście na moduł CI+/CI oraz na kartę.- dysk na usb albo specjalna przejściówka - obudowa - karta lan 100 Mbit/s.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że żaden odbiornik nie spełni moich oczekiwań ale jaki jest najbliżej ?Wymagania bardzo dobre wsparcie wzorowa współpraca NC+karta Cameleon+Moduł CP w przyśzłości ześtaw antenowy pełen horyzont.Czyli wiadomo odbiór niskich SR najlepiej blindscan,Multistream,Biss,E.M.U,PowerVu najlepiej gdyby odbiornik sam wyszukiwał klucze.Odbiornik obowiązkowo 4 K nagrywanie zakodowanych treści z modułu a następnie jej oszyfrowanie o innych oczywistych sprawach nawet nie piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kluczami już od dawna się kompletnie pogubiłem ciągłe zmiany są zaszyte w oscamie lub nie ma i te ciagłe zmiany formatów kluczy.Nie śledzę bo zgłupiałem całkiem nie znam tego pluginu niestety.Vu Duo 4K?Tylko są problemy z głosem a to już podstawa co mi po cudach niewidach jak głos jest do bani.Nie wiem czy o tym samym piszemy mam tu na myśli np przekazy sportowe a nie stałe kanały o zmiennych kluczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Mam Vu+ Uno 4k se, obrotnica często w użytku i z przekazami problemów żadnych nie ma, idzie nawet oglądać mpeg4 4:2:2, jest stronka i klucze są na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnich dniach przeżywam nieudaną przygodę z Opticum Odin Twin, tzn. kupując go liczyłem (a widząc specyfikację sprzętową miałem podstawy), że będzie to odpowiednik AX Odin Plus, tzn. ruszy w nim stary moduł (nie CI+) Cyfrowego Polsatu, który właśnie w Odin Plus działa, jednak okazało się, że Odin Twin, to programowy odpowiednik mojego starego Xpeed LX2, tzn. ma sterowniki z tą samą datą (2016.01.21) i tak samo reaguje na moduł CP, tzn. moduł po włożeniu się wykrywa, ale pojawia się komunikat "sygnał zakodowany (audio)" i nie ma dekodowania (czarny obraz), podczas gdy po przełożeniu tego samego modułu do włączonego na jakiś kodowany kanał Odin Plus wszystko ładnie startuje...

 

Pisałem na ten temat na oficjalnym forum OpenATV i w temacie aktualizacji sterowników do Odin Twin odpowiedź była taka, że nie ma nowych sterowników i nie ma co na nie liczyć, bo to "stary model"...

 

Wiem, że najprościej byłoby kupić drugiego Odin Plusa i po problemie, tylko problem w tym, że w żadnym polskim sklepie internetowym nie jest on już osiągalny, a sprzedawcy chyba uważają, że Odin Twin jest jego następcą (tak jak ja myślałem w momencie kupowania Odin Twin ? ) ? .

 

W związku z tym pojawia się pytanie o to który z dostępnych na rynku tunerów z linuxem radzi sobie ze starym modułem Cyfrowego Polsatu, tak jak Odin Plus, tzn. moduł w nim działa i dekoduje kanały (dodam, że sterowniki w Odin Plus mają u mnie datę 2017.08.29) ???

 

Ja pod tym kątem przyglądam się odbiornikowi VU+ SOLO 2, bo ważne jest też dla mnie, żeby był to sprzęt mocny, ale bez obsługi 4K, bo mam jeszcze dobry telewizor HD i nie chcę go jeszcze przez kilka lat zmieniać, a poza tym wydaje mi się, że odbiorniki tej marki są na tyle popularne, że z ewentualną aktualizacją sterowników nie będzie problemu (jaka jest aktualna data sterowników w VU+ SOLO 2 w image OPENATV 6.3???), ale czytałem w innym wątku na tym forum, że właśnie VU+ SOLO 2 ma z modułami Cyfrowego Polsatu problemy, więc będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Najgorsze właśnie w tym temacie jest to, że nie da się upewnić czy moduł działa w danym modelu bez fizycznego sprawdzenia (tak właśnie było w przypadku Odin Plus, że dopiero po włożeniu modułu do działającego odbiornika okazało się, że moduł normalnie działa), dlatego najlepiej pytać użytkowników, więc dzięki z góry za każdy sygnał ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uruchamiałem w module, ani w odbiorniku blokady rodzicielskiej (nawet nie ustawiałem pinu), więc to nie to.

 

Komunikat z modułu, to "sygnał zakodowany (audio)", więc bardziej stawiam, że to jest jakiś błąd w komunikacji modułu z odbiornikiem, tzn. jakby nie dochodziły, z modułu do odbiornika zdekodowane przez moduł dane, ale to jest tylko moja teoria i wydaje mi się, że odpowiedzialne za to są właśnie sterowniki, tym bardziej, że na Odin Plus, który sterowniki ma nowsze moduł działa (tutaj tylko taka ciekawostka, że przy pracy w Odin Plus moduł co dwa miesiące traci uprawnienia i trzeba go "doładowywać" w tunerze bez linuxa, tzn. przełożyć i ponowić uprawnienia, ale potem kolejne dwa miesiące znowu może działać w Odin Plus, czyli tutaj współpraca odbiornika z modułem CP też nie jest idealna, ale to jednak co innego, niż zupełny brak dekodowania).

 

P. S. Sytuacja wygląda tak samo niezależnie od image, które się załaduje, bo próbowałem na OpenATV i na PKT Hyperion, więc to tym bardziej przemawia za tym, że odpowiedzialne za to są sterowniki, bo one wszędzie mają tę samą datę.

 

P. S. 2 Zastanawiam się czy wpływu na działanie starego modułu CP w odbiornikach z linux nie ma w jakimś stopniu obsługa modułów CI+, tzn. wiadomo, że stary moduł CP to absolutnie nie moduł CI+, ale może przy okazji dostosowania sterownika odbiornika do obsługi CI+ eliminowany jest też ten błąd, który uniemożliwia działanie modułu Cyfrowego Polsatu (Odin Plus częściowo moduły CI+ obsługuje, a Odin Twin podobno w ogóle)??? Jakie odbiorniki z linux najlepiej sobie radzą z obsługą CI+ (jak to wygląda w przypadku VU+ SOLO 2???)???

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pełnej jasności mój moduł CP wygląda tak (ten na zdjęciu nie jest mój, ale mój wygląda identycznie, tzn. ma nawet takie same pudełko ? ) :

 

Kiedyś nawet te moduły były dostępne normalnie w sklepie Hollex w identycznej cenie, jak obecnie moduły NC+ na kartę i tam takowy kupiłem (to jest moduł prepaid oczywiście).

 

To nie jest moduł CI+, tylko "zwykły",  bo wtedy jeszcze chyba w ogóle nie było standardu CI+, ale właśnie kto wie czy przy wprowadzaniu CI+ do odbiorników z linux nie poprawili też jego obsługi (przez przypadek ? ), skoro na Odin Plus w zasadzie działa i właśnie chciałbym znaleźć inny odbiornik z linuxem, na którym będzie działać.

 

P. S. szukając poniższego zdjęcia znalazłem archiwalne oferty sprzedaży już też tych nowych modułów CI+ Cyfrowego Polsatu i było tam napisane, że to też moduł bez umowy, czyli moduły CI+ CP też można lub można było kiedyś kupić na własność, jak te stare???

 

 

 

108b86d8d5841e2c192cf9763761fe27f494ec42

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CI+ dziala w trybie legacy i lepiej współpracuje z dekoderami na Linux - E2. Jak masz nadany dowolny pakiet ( nawet Darmowy HD ) na tym module obojętnie czy abonament czy prepaid to idziesz do APS Polsatu i wymieniasz komplet na nowy moduł CI+.

Wymienią nawet jak własnościowy twój jest.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli mam aktywny ten stary moduł CP, tzn. prepaid z opłaconym pakietem, to wymienią mi go na ten CI+ za darmo, tzn. jakoś nie mam wiary czy nie będą mi chcieli wcisnąć umowy na dwa lata???

 

Druga rzecz to czy ten moduł CI+ zadziała w tym trybie legacy oczywiście w tym (nie)szczęsnym moim Opticum Odin Twin, bo wolałbym nie mieć niespodzianki, że wymienię moduł i on też odmówi współpracy???

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Frazes napisał:

I jeśli mam aktywny ten stary moduł CP, tzn. prepaid z opłaconym pakietem, to wymienią mi go na ten CI+ za darmo, tzn. jakoś nie mam wiary czy nie będą mi chcieli wcisnąć umowy na dwa lata???

Według mnie to zmiana na gorsze, bo z CI+ są większe problemy z działaniem (certyfikacja urządzeń). Zostaw CI i kup sobie vu+.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy Ci nie wcisną ,chyba ,że się coś zmieniło w tej kwestii w ostatnich czasach. I z wymianą opłaconego prepaidu również może być różnie. Chciałem kiedyś wymienić dekoder z aktywnym pakietem i w dwóch punktach system nie przepuszczał wymiany a w jednym pracownik się zdziwił "co to jest prepaid".

Odnośnie tego czy nowy moduł zadziała z Twoim tunerem, Możesz zanieść tuner do punktu i sprawdzić na miejscu. Chyba ,że nie będą mieli na stanie modułu ,też się takie przypadki zdarzają. Ale sprawdzić zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, myślałem i wymyśliłem, że jednak najlepiej będzie kupić tego VU+ SOLO 2, a ostatecznie zdecydowałem się po tym jak trochę poszperałem w sieci i okazało się, że do niego sterowniki są ciągle aktualizowane (najnowszy jest z datą 2019.04.29 o ile dobrze pamiętam i w stosunku do daty sterowników do Odin Twin aktualizacji jest aż 8), a co więcej można je sobie pobrać "luzem" i aktualizować ręcznie, bez potrzeby szukania image z konkretną wersją sterownika (i tu się pytam czemu takiego rozwiązania nie mają wszystkie odbiorniki linuxowe, tzn. czemu ich producenci o to nie dbają i nie tworzą takich możliwości, bo ja pierwszy raz się spotkałem z czymś takim właśnie, żeby sterowniki były dostępne "luzem", do samodzielnej aktualizacji, a w przypadku sprzętów z linuxem, to powinien być moim zdaniem standard!) ? .

 

Mam nadzieję, że na którejś z tych 8 nowszych wersji sterownika do VU+ SOLO 2 stary moduł CP zechce zadziałać prawidłowo ? .

 

Ważne też dla mnie, że ten model nie zna jeszcze pojęcia 4K i ma nawet jeszcze złącze scart i osobno RCA (wiem, że wielu z Was pewnie się teraz śmieje, ale to naprawdę mi ułatwi połączenia z moim sprzętem i naprawdę ciężko mi zrozumieć czemu w najnowszych sprzętach nie ma przynajmniej gniazd RCA audio, bo tak przecież najłatwiej i najtaniej podłączyć głośniki, beż żadnych przetworników itp.).

 

Jak będę miał już tuner (na razie na niego czekam) i uda mi się uruchomić na nim stary moduł CP,  to oczywiście dam znać o szczegółach ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 22:23, tail# napisał:

Przecież to wszystko jest np. na vu+ duo 4k. Co ma wyszukiwanie kluczy do odbiornika? - to kwestia oprogramowania (pluginu)

Ten Vu+Duo to nawet ma problemy z głosem z tego co pisali inni.Byłem juz zdecydowany na Vu Ultimo 4K z racji bardzo dobrej promocji w zagraniczym sklepie.Osoba z rodziny napisała do nich meila nawet nie odpisali dodzwonić też sie nie mogła.Teraz już po promocji myślałem że takie traktowanie to domena naszych  sklepów gdzie nawet łaskawie nie odpisują na meile lub wymijająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwymasz na myśli sklep HM SAT - zakup u nich bezproblemowy. Była promocja na zakup Ultimo 4K. Zniżka 80 euro czyli jakieś 350 zł a to dużo przy cenie zakupu Vu Ultimo 4K.

Jak byś miał konto na forum VTi to masz jeszcze 3 procent zniżki. Podajesz nick na tym forum i w mailu dostajesz kod zniżkowy do wpisania przy zakupie.

Sklep godny polecenia.

Klikasz - wybierasz. Płacisz przelew na ich konto albo kartą płatniczą i masz w ciągu 2 - 4 dni sprzęt u siebie

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisałem wyrażnie ja nie znam ani niemieckiego ani angielskiego tak dobrze jak szwagier i to on załatwiał.We wtorek napisał meila w sprawie tej promocji czy atkualna itp.Nie odpisali próbował dzwonić twierdził że się nie dodzwonił.Nie chcę dodatkowych czy nie dotatkowych zniżek wystarczyło mi te 80euro bo cena wydawała mi się bardzo atrakcyjna dlatego tak szybko się zdecydowałem.Od wtorku nie ma odpowiedzi na meila promocja sie skończyła chyba 17 lipca.Z hollexu to jeszcze nie mam odpowiedzi z 20maja  to jest to podejście do potępcjalnego klienta o którym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czerstwy napisał:

Ten Vu+Duo to nawet ma problemy z głosem z tego co pisali inni.Byłem juz zdecydowany na Vu Ultimo 4K z racji bardzo dobrej promocji w zagraniczym sklepie.Osoba z rodziny napisała do nich meila nawet nie odpisali dodzwonić też sie nie mogła.

Nie rozumiem co mają problemy z głosem do sklepu który jest tylko dystrybutorem. Czy to sklep jest odpowiedzialny za oprogramowanie jakie powstaje na ten model? Wam niektórym myli się kto jest od czego. Sklep to nie producent sprzętu. Owszem jeżeli usterka jest sprzętowa wynikająca z tego że coś jest uszkodzone można mieć pretensje do sklepu, bo to jest dystrybutor i jest odpowiedzialny za serwis w okresie gwarancji jeżeli taką wystawił.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kupuj, kup inny - w czym problem?

Nie twierdzę, że problem nie występuje ale u siebie takiego problemu póki co nie zauważyłem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci kompletnie chodzi.Czepiasz się że niby twierdzę że to sklep jest odpowiedzialny za problemy z głosem w tym odbiorniku.Proponuje przeczytać dokładnie co napisałem bo sobie dorabiasz swoje teorie.Wiem że albo sprzęt to bubel albo image na niego są do bani.Napisałem chyba wyrażnie jaki mnie interesuje widzę że tego też niedoczytałeś.Problem w tym że polecasz mi odbiornik który ma taką wadę o której nie koniecznie musiałem wiedzieć.Naprawią to to oczywiście można brać go pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...