Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, radoskur napisał:

stream'uj kanał 4K na Tablet... ot tak na szybko.

W takim razie który kanał 4k nadaje z taką jakością, że karta 100 nie wystarcza? Sprawdzałeś to w ogóle czy piszesz, bo tak Ci się wydaje? Co do kopiowania kto dzisiaj bawi się w częste kopiowanie. Wiesz co to jest nagrywanie po sieci LAN na udostępniony zasób? 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta lan 1 Gbit/s w dekoderze to podstawa dla takich rzeczy:

Stream na komputer - tablet - telewizor także. Telewizor z androidem i zainstalowanym programem VLC na przykład.

Nagrywanie na dysk sieciowy po lan.

Router wtedy także musi być dobrej marki.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna podstawa.

Karta setka daje 12.5megabajta transferu.

C+ 4k nadaje w 25mbit co daje nieco ponad 3MB.

 

Streamuje bez problemy 2 kanały na karcie setce na 2 urządzenia Android TV.

Wąskie gardło występuje jedynie w momencie gdy zechcesz przerzucić nagrania z tunera na komputer.

Rozwiązania tego to:

a) Nagrywanie na zasób sieciowy. Wtedy wszystkie urządzenia w sieci mają do tego dostęp

b) Oglądanie na tunerze jak ktoś nie ma potrzeby nagrywać i składować tego przy powtórkach i dostępności wszystkiego obecnie w internecie.

 

Tak więc należy sobie samemu odpowiedzieć na pytanie: co będę robić zanim wyda się 1000 czy 1500zł za tuner, jak takie za 400 robią to samo :)

 

Obecnie jest taka posucha w tv, że jedyne co włączam to koronawirus raport na Polsat News o 20. Reszta idzie z VOD, bez żadnych reklam co chwila.

 

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kozaado tego właśnie zmierzam. Ludzie w większości kupują na zasadzie może się przyda nie mając pojęcia czy faktycznie to jest potrzebne. To samo jest z łączami internetowymi. Przykład kolega się chwali, że ma łącze 1Gbps, a co takiego robisz, że takie potrzebujesz - przeglądam pocztę i strony w sieci. Kiedyś tak z UPC negocjowałem - "mamy dla pana super ofertę 500Gbps" to się pytam do czego takie łącze i co mi to da skoro przeglądam tylko strony i pocztę" - nie było sensownej odpowiedzi. Dajcie niższy upload a więcej uploadu w zamian, bo czasami wystawiam jakiś serwis i się bardziej przyda - nie da się. Podziękowałem i wziąłem łącze symetryczne za mniejsze pieniądze. To jest tylko i wyłącznie marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,5MB/s to teoretycznie maksymalna przepustowość, która na stałe się nie utrzyma bo zawsze są jakieś spadki. Dobrze nie ma co dyskutować o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. USB 2.0 i LAN 10/100 dziękuję bardzo W chwili obecnej do 1000zl nie widzę nic bardziej sensownego od GigaBlue UHD UE 4K (cena z wysyłką 899).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 Ok super ale uzasadnijmy trochę dlaczego?

 

1. Oba dekodery mają podobne wsparcie (OpenPLi, OpenATV). Jako były użytkownik VU+ SOLO2 uważam, że zarówno VTi jak i BlackHole mi nie podchodzą.

2. Oba dekodery mają ten sam procesor.

3. Oba dekodery mają tą samą pamięć flash oraz RAM.

4. Oba dekodery mają możliwość zamontowania dysku wewnątrz obudowy.

 

Teraz skupmy się na różnicach:

 

- VU+ ma głowice FBC z Multistream  // GiGaBlue ma głowice FBC ale bez Multistream (Czy to w ogóle w jakikolwiek sposób w Polsce się przyda poza naziemną TV?)

- VU+ ma 2 porty USB // GiGaBlue ma 3 porty USB (np. podłączę moduł Wi-Fi, bezprzewodową klawiaturę to zawsze jedno zostanie np pod dysk zew.)

- VU+ oficjalnie wspiera HDR/HLG  // GiGaBlue oficjalnie o tym nie wspomina ale na forum ATV pewien użytkownik napisał że w sofcie OpenATV wspiera i wkleił zdjęcia (do końca nie wiem czy tak jest bo nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej tezy).

- VU+ 1x  czytnik + 1x CI+ // GiGaBlue 2x czytnik + 1x CI+

 

 

Czy są jakieś konkretne i argumenty które uzasadnią wydanie prawie 1200zł zamiast 900zł? Aspekty wyglądu czy materiału obudowy odstawmy na bok - nie kupuję tunera po to aby się na niego patrzeć i podziwiać jak wspaniale się prezentuje - nie taka jest jego rola. Wszystko sprowadza się do:

- oglądania, nagrywania TV

- czasami filmy mkv z zewnętrznego dysku

- sporadycznie streaming YouTube itp.

- udostępnianie programu na komórkę / tablet

- podzielenie karty wewnątrz domu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, radoskur napisał:

- VU+ ma głowice FBC z Multistream  // GiGaBlue ma głowice FBC ale bez Multistream (Czy to w ogóle w jakikolwiek sposób w Polsce się przyda poza naziemną TV?)

Z jednej strony piszesz, że nie wiesz czy się przyda, a z drugiej, że chcesz oglądać na tabletach, telefonach. Gdzie tu jest sens? Szybsza karta sieciowa Ci w tym nie pomoże chyba, że będziesz oglądał kanały z jednego transpondera albo podłączyć drugi kabel do kolejnej głowicy jeśli będzie taka możliwość. Jeśli chcesz dobrze wybrać, to się dobrze zastanów, bo na razie podchodzisz do tego chaotycznie. Według mnie z takimi wymaganiami nie kupisz nic dobrego w cenie do 1000zł.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokładnie co to jest i nawet to testowałem ale nadal nie rozumiem co to ma do tego co pisałeś czyli do strumieniowania na tablet - od tego jest FBC abyś mógł jednocześnie i niezależnie oglądać różne kanały z różnych transponderów, na różnych urządzeniach z jednej głowicy.  A ty napisałeś, że nie wiesz czy potrzebujesz FBC. Według mnie potrzebujesz ale jak wiesz lepiej, to twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak teraz ale miałem Zgemme h9.2s i Octagon sf8008 oba są z tym samym procesorem. Cena jest zadowalająca ale wykonanie już niestety nie do końca. Dekodery mają problem przy przełączaniu kanałów obraz zawiesza sie na kilka sekund ale to nie jest jakiś bardzo duży problem, większe problemy jest z odtwarzaniem nagranego materiału. Odtwarzanie nie idzie płynnie więc nie da sie trafić nawet w przybliżeniu w miejsce które chcemy a po wcisinięciu play przeskakuje do tyłu nawet o kilka minut. A drugi problem który wyeliminował dekodery z tym procesorem to obsługa HDMI CEC, jak ta opcja była właczona musiałem dekoder włączać nawet 5 razy bo pierwszy raz włączał sie dekoder i tv i odrazu sie wyłączał dekoder puzniej włączałem kilka razy aby dekoder załapał bo cały czas przełączał sie w stan czuwania. A najgorsze było to że dekoder potrafił sam sie włączyć w nocy, i tak kilka razy co jest absolutnie nie dopuszczalne. Zmieniałem softy kilka razy na różne niestety na wszystkich bylo tak samo. Miałem starą zgemme star 2s i nigdy nie było takich problemów ale niestety padł. W końcu kupiłem VU+ Duo 4k i mam spokój wszystko działa idealnie. To było jakieś 6 może 8 miesięcy temu. Może teraz sie coś zmienilo z oprogramowaniem ale tego już nie wiem bo nie mam tych dekoderów. Po moich doświadczeniach nie polecam tych dekoderów i jak można przypuszczać wszystkie na procesoże HiSilikon będą miały podobne problemy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam u siebie tego modelu ale mam dostęp do niego. Na pewno działa poprawnie z kartami conax i nie tylko tymi. Czy działa z modułem - nie wiem, bo osoba która go posiada korzysta z zewnętrznego czytnika karty. Jak na cenę ~300zł sprzęt działa ok. Przynajmniej nikt z moich znajomych póki co nie zgłaszał problemów.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartami conax w czytniku nie ma problemu. Jedyne co, to należy zwrócić uwagę że niektóre kanały w danej ofercie są parowane i od samego włożenia karty do czytnika działać nie będą.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 08:12, sawo napisał:

Witam

Przymierzam się do zakupu dekodera ZGEMMA H9 COMBO.

Jak wygląda codzienne użytkowanie, współpraca  z kartami Conax oraz modułem NC+?

Współpraca z kartami conax w Zgemmie zależy od oscama. W zasadzie jeśli masz połączenie z netem to robota jest na 2 minuty. Jeśli chodzi o moduł nc+, to ja taki mam wymagający CI+. I tutaj wiele zależy od wersji enigmy, bo niektóre mają z tym problemy (nawet po wgraniu ci+ helper'a). Ale są wersje radzące sobie bardzo dobrze. Ja używam Opennfr i działa absolutnie bezbłędnie właśnie ze Zgemmą H9combo. Z tym softem tuner przy module nc+ z kartą Cayman działa miodzio, jestem super zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...