Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, keepass napisał:

Czy jest mozliwosc ustawic jednoczesnie karte smartHD np softcam 1 a softcam 2 np jakis inny ckam czy to tam inne.

Oczywiście że jest - możesz ustawić 10 x softcam tylko nie widzę w tym celu. Co do karty to najpierw sprawdziłbym czy są aktualne uprawnienia, następnie logi czytnika.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nadszedł czas wymiany mojego starego tunera combo (GM 9080) na coś nowego z DVB-T2.

 

Po przeczytaniu Waszych komentarzy i opinii najbardziej zastanawiam się nad zakupem:

OCTAGON SF8008 COMBO UHD 4K DVB-S2X + DVB-T2/C

 

A może polecacie coś innego?

Moje wymagania to:

1. powinien posiadać WI-FI

2. Może ale nie musi posiadać CI+

3. Fajnie gdyby było jak w moim starym tunerze wyświetlanie zegara i jaki kanał (nazwa kanału) oglądam.

4. Nie mieć kłopotów z nagrywaniem. Ostatnio miałem od znajomego pożyczony tuner combo GTMedia UHD i odkryłem w nim problemy z nagrywaniem o których znajomy nawet nie miał pojęcia. Trzeba pozostawić włączony tuner, żeby dany program się nagrał. Jak już się nagra i wyłączy to o następnych pozycjach oczekujących na nagranie można zapomnieć. Tuner ma jakąś wadę w sofcie wg mnie ale znajomy używa go tylko na działce i kupił bo ma wyjście EURO.

Co jeszcze podobało mi się w tym tunerze GTMedia. Można podłączyć modem LTE pod USB i YouTube działa.

Więc mam pytanie czy coś takiego można zastosować na tunerach z E2?

 

Ogólnie to nigdy nie miałem styczności z tunerami na Linux i nie wiem czy sobie poradzę :(

Ale szukając tuner combo 4K raczej wszystkie są z E2

Skąd lub gdzie czerpiecie wiedzę o programowaniu i poradach nt. tunerów z E2? Są jakieś fora ? Strony w internecie?

 

Kończąc bo się rozpisałem :)

Co mi polecacie? Jaki tuner combo 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCTAGON SF8008 COMBO UHD 4K DVB-S2X + DVB-T2/C

 

1. Posiada wifi

2. Nie posiada wejścia na moduł CI/CI+ tylko sam czytnik kart.

3. Wyświetla godzinę i numer programu tylko.

4. Z nagrywaniem nie ma problemu - można nagrywać na pendrive / dysk USB 3.0. Można nagrywać na dysk sieciowy po lan najlepiej.

5. Odpowiednie modemu LTE na USB będą działać.

 

Wiedza no cóż trzeba czytać - czytać i raz jeszcze czytać. Forów na temat dekoderów na Linux - E2 jest w internecie pełno.

 

Zawsze możesz zainwestować parę złotych więcej i dołożyć do Gigablue UHD 4K UE w wersji z 2 x DVB-S2X FBC + 1 x DVB-T2.

Tylko cena trochę większa lecz ma:

2 głowice satelitarne DVB-S2X FBC oraz dodatkowo głowicę DVB-T2 ( pojedynczą lub podwójną zależnie od wersji ).

Także wejście na moduł CI/CI+ oraz dwa wejścia na kartę - do tego możliwość montażu dysku wewnątrz. Wyświetlacz kolorowy - nazwa programu - picony - pogoda itp itd. Wifi zaś jest podłączane po USB. Niektóre modemy LTE na USB także będę działać. Wbudowana karta LAN 1 Gbit/s.

 

d33699194b6d2e8b.jpg

 

Cena na amazon.de z wysyłką do Polski.

 

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B0785WHL93/ref=sr_1_10?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=gigablue+uhd+4K+UE+dvb-t2&qid=1637223764&sr=8-10

 

Wszystko ładnie pokazane - opisane na filmie:

 

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 bardzo fajny ten tuner. Jedynie czego nie mogę się doszukać to czy posiada WI-FI. No i głowicę DVB-T2 będę musiał dokupić bo na alledrogo są tylko zestawy 2 x DVB-S2X FBC. Przy okazji co znaczy FBC?

Co do ceny to nie stawiam na "ma być tanio" bo już w kwietniu 1999roku kupowałem HUMAX za 1199zł.

Trochę obawiam się Linuxa ale od czego jes forum SK i internet :)

Ciekawe czy jak coś nagram to będę mógł to przenieść na Pendrive lub komputer?

Czy musi być dysk wewnętrzny do nagrywania? Czy mogę nagrywać na zewnętrzny (który już posiadam)?

Edytowane przez an10ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Głowica FBC - podwójna w Gigablue to tak jak byś miał 8 tunerów sat.

2. Najlepiej się sprawdza z konwenterem Unicable I albo w wersji Unicable II.

3. Można kupić z Amazon.de bez problemu w komplecie czyli Gigablue UHD 4K UE w wersji z 2 x DVB-S2X FBC + 1 x DVB-T2 będzie taniej.

4. Wifi dokupujesz w tym modelu oddzielnie - na USB.

5. Nagrania będą nie kodowane - jak masz kartę w czytniku - albo moduł z kartą danego operatora. Można nagrania oglądać na komputerze itp itd.

6. Można wykorzystać dysk zewnętrzny na USB jak posiadasz.

7. Można robić stream kanałów z dekodera na komputer - tablet - telefon i oglądać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konwerter monoblock twin Inverto więc za bardzo nie zaszaleję.

Jedno wyjście podłączone do TV a drugie do tunera.

Na razie dziękuję za pomoc i oświecenie mnie w temacie.

Pewnie jeszcze będą różne "dziwne pytania" w sprawie tunera i E2 ale to dopiero jak kupię tuner.

Teraz tylko muszę poszukać gdzie kupić.

 

ps. na stronie amazon.de WI-FI Gigablue Adapter USB WLAN, 600 Mbit 17,53 €

Może coś tańszego być? Chociaż 600Mbit robi swoje :)

Edytowane przez an10ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Na wstępie uprzedzę, że ponieważ jestem raczej zielony w tematach dekoderów, próbowałem zdobyć jak najwięcej informacji wertując fora i wydaje mi się, że trochę już wiem, ale wolałbym się poradzić znacznie bardziej doświadczonych osób siedzących w temacie.
Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze dekodera z Enigmą 2 spełniającego wymienione w dalszej części kryteria. Aktualnie posiadam TV satelitarną od Cyfrowego Polsatu: dekoder Evobox PVR podłączony dwoma przewodami satelitarnymi do konwertera Inverto Essential Twin + standardowa antena którą dostałem od CP.


Planuję jednak przejść do platformy C+ (wybierając zamiast dekodera moduł CAM CI+) bez zmiany istniejącej instalacji (poza anteną, gdyż z tego co się orientowałem prawdopodobnie aktualna będzie zbyt mała aby bez przeszkód odbierać kanały 4K, ale nie chciałbym zmieniać istniejącego okablowania), dlatego będę potrzebował jakiegoś dekodera. Ponieważ śledziłem trochę wątek dotyczący modułu CAM od C+ zdaję sobie sprawę, że dekoder z Enigmą nie poradzi sobie z sygnałem zabezpieczonym ECP (aktualnie tylko C+ Now, ale nie wiadomo co będzie w przyszłości) więc nie chciałbym iść w najdroższe rozwiązania (które np. przestaną za miesiąc działać, w razie gdyby ECP zostało włączone na Canal+ 4K), a raczej takie które będą stosunkowo tanie (natomiast wcale nie muszą być najtańsze) i spełnią moje wymagania. Dekoder:

  1. Musi działać z modułem CAM CI+ Canal+ i umożliwiać odbiór Canal+ 4K (a co za tym idzie musi wspierać HDR).
  2. Musi umożliwiać bezproblemowe i działające nagrywanie treści (dlatego dobrze byłoby żeby była możliwość wsadzenia do środka jakiegoś SSD 2,5 cala - choć pewnie docelowo będę nagrywał na NASa po LANie): jeśli dobrze rozumiem z tego co czytałem to nagrania te są odszyfrowane i będę mógł je potem odtworzyć sobie np. na PC?
  3. Jeśli to możliwe przy aktualnie posiadanym konwerterze i okablowaniu (tak jak pisałem aktualnie mam 2 przewody satelitarne, a nie Unicable) to chciałbym posiadać możliwość oglądania 1 kanału i nagrywania drugiego - więcej niż dwóch naraz nie potrzebuję.
  4. Fajnie byłoby też gdyby dekoder mógł też aktualnie oglądaną treść streamować w taki sposób, abym był w stanie wyświetlić ją np. na tablecie albo laptopie w drugim pokoju.

Z tego co widziałem dużą popularnością cieszą się dekodery Vu+ - jeśli się nie mylę, to moje wymagania powinien spełniać VU+ Uno 4K SE, który jednak kosztuje dość sporo bo około 1200 złotych. Pytanie - czy jest coś tańszego co spełni wszystkie moje oczekiwania, będzie gwarantować dość bezawaryjną pracę przez minimum kilka lat i będę w miarę łatwo w stanie skonfigurować to, czego potrzebuję? Teoretycznie widziałem jeszcze osoby polecające Zgemmę H7S V2, ale jak poszukałem trochę o niej opinii to szczerze mówiąc mam mieszane uczucia odnośnie jej "bezawaryjności" (pomijając fakt, że koniecznie musiałbym odpiąć kabelek odpowiedzialny za podświetlane logo, bo tego bym nie wytrzymał) oraz modele Gigablue: tutaj żeby szukać oszczędności musiałbym chyba celować w model HD X3 4K, ale zastanawiam się czy on też poradzi sobie z tym wszystkim o czym pisałem?

 

Będę niesłychanie wdzięczny za pomoc i dodatkowe informacje. Jeśli gdzieś w moim opisie założyłem coś błędnego to również poproszę o wyprowadzenie mnie z błędu.
Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli Vu+ Uno zbyt drogi to ogólnie nie ma za bardzo z czego wybierać w takim przedziale cenowym, chyba tylko Zgemma H9 twin. Gigablue, Octagon są trochę tańsze ale jeśli musisz mieć moduł, to się nie nadają.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2021 o 01:59, piotrek.prz napisał:

Musi działać z modułem CAM CI+ Canal+ i umożliwiać odbiór Canal+ 4K

Żaden tuner E2 nie pozwala obecnie na oglądanie programów przy załączonym zabezpieczeniu ECP, które docelowo ma być aktywowane na kanałach 4K. 

Co do nagrywania to VU+ jako jedyny umożliwi nagrywanie dwóch programów jednocześnie, które później będą odkodowane, kiedy tuner będzie w stanie czuwania (takie rzeczy tylko z VU).

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 07:30, tail# napisał:

Jeśli Vu+ Uno zbyt drogi to ogólnie nie ma za bardzo z czego wybierać w takim przedziale cenowym, chyba tylko Zgemma H9 twin. Gigablue, Octagon są trochę tańsze ale jeśli musisz mieć moduł, to się nie nadają.

 

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Jeśli nie ma niczego tańszego co moglibyście polecić to nie zostaje mi nic innego jak wziąć Vu+ Uno.

 

W dniu 31.12.2021 o 09:55, meckbar napisał:

Żaden tuner E2 nie pozwala obecnie na oglądanie programów przy załączonym zabezpieczeniu ECP, które docelowo ma być aktywowane na kanałach 4K. 

Co do nagrywania to VU+ jako jedyny umożliwi nagrywanie dwóch programów jednocześnie, które później będą odkodowane, kiedy tuner będzie w stanie czuwania (takie rzeczy tylko z VU).

 

Tak, zdaję sobie z tego sprawę - nawet wspomniałem o tym w poście i również m. in. z tego powodu zastanawiałem się czy nie lepiej wziąć coś tańszego na wypadek gdyby za chwilę ECP zostało włączone również np. również na C+ 4K za 2 miesiące. Dzięki za info o tym odkodowaniu 2 nagrań, to też jest coś co utwierdza mnie że chyba nic lepszego niż Vu+ nie znajdę.

Jeśli chodzi o resztę tego co napisałem (nagrywanie, streamowanie, podłączenie) to rozumiem że tutaj nie powinno być żadnych problemów przy Vu+ Uno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 09:55, meckbar napisał:

Żaden tuner E2 nie pozwala obecnie na oglądanie programów przy załączonym zabezpieczeniu ECP, które docelowo ma być aktywowane na kanałach 4K. 

Co do nagrywania to VU+ jako jedyny umożliwi nagrywanie dwóch programów jednocześnie, które później będą odkodowane, kiedy tuner będzie w stanie czuwania (takie rzeczy tylko z VU).

 

Tak powiadasz? To dlaczego ten Vu  nagrywa tylko z jednym image? Bo nby to zaleta boxa.Co do autora wątku nie wiem czy wie w co się ładuje przesiadając się z boxa operatora. Ale jak ma chęć nauki i szybko sobie przyswaja to sobie poradzi.Ale nauki i porady to raczej nie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czerstwy napisał:

Tak powiadasz? To dlaczego ten Vu  nagrywa tylko z jednym image? Bo nby to zaleta boxa.Co do autora wątku nie wiem czy wie w co się ładuje przesiadając się z boxa operatora. Ale jak ma chęć nauki i szybko sobie przyswaja to sobie poradzi.Ale nauki i porady to raczej nie na tym forum.

 

Odnośnie przesiadki z boxa operatora - dekoder Polsatu mam krótko tylko ze względu na LM (niestety mój dostawca kablówki nie oferował kanałów PSP) i właściwie to od początku myślałem o czymś na Enigmie, tylko nie byłem pewien jak będzie w mojej lokalizacji z jakością sygnału. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują - drzew na drodze sygnału nie mam i wszystko jest w porządku, więc mogę kontynuować temat. A co do tego w co się pakuję - będzie aż tak źle? 😜 Tak jak pisałem wcześniej - w dziedzinie TV satelitarnej oraz dekoderów nie mam zbyt dużo wiedzy, ale zakładam (być może mylnie?) że jako osoba z branży IT powinienem sobie poradzić 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełko samo kupione kompletnie nic ci nie daje. Wszystko wgrywasz Image lista kanałów,wtyczki oscamy. Nie wspominam o ustawienaich itp.Łączysz się z boxem za pomocą talnet czy ftp by cokolwiek zmienić. No chyba że wszystko będziesz miał w image  w co wątpię i zgrasz ustawisz z pozycji boxa. Edit A więc pomoc innych niezbędna co i jak czy np co i gdzie zgrać i np do jakiego katalogu.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czerstwy napisał:

Tak powiadasz? To dlaczego ten Vu  nagrywa tylko z jednym image?

Doskonale wiesz, że hardware bez software jest bezużyteczny. Być może inni producenci też udostępnią (albo już udostępnili i mi to umknęło bo nie śledzę tematu nałogowo) soft, który pozwoli na deszyfrowanie nagrań na dysku. Piszę o tym, o czym wiem i stwierdziłem "organoleptycznie". 

Tunery z E2 mogą wiele, ale też wymagają dużej wiedzy od użytkownika. Albo kogoś, kto przyjdzie i zrobi (rzadko kiedy za free).

 

46 minut temu, Kiler napisał:

Czy w ogóle jest opcja, że kupując dekoder na Linuxie sprzedawca będzie mógł wgrać pewne rzeczy?

Zależy co kryje się pod terminem "pewne rzeczy"? Jeżeli masz na myśli jakiś wybrany image i jego konfigurację czy picony, wtyczki, a nawet gołego oscama to owszem, są sprzedawcy oferujący takie rzeczy przed wysłaniem zakupionego tunera. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dekoderem na E2 Linux jest jak z komputerem bez systemu. Kupujesz - instalujesz odpowiedni system  - wtyczki - skórki - dodatki pod siebie. 

Jak ktoś ma pojęcie o komputerach większe niż pani Gienia z sekretariatu to sobie poradzi. 

Czytać - czytać i się uczyć. 

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiler napisał:

Czy w ogóle jest opcja, że kupując dekoder na Linuxie sprzedawca będzie mógł wgrać pewne rzeczy? Jak wybuduję chałupę to wreszcie chciałbym nauczyć się trochę satelitarnego nieba i odbierać 13E, 19.2E i 23.5E. 

Oczywiście że tak.Ale  tylko te legalne zapomnij o Oscamach E>M>U z kluczami czy linijkami. Bo na to zapewne nikt Ci nie pójdzie. Ale sprzęt przygotuje pod odbieraną ofertę itp.@meckbar i tu cię zdziwię bo osoby wiarygodne twierdziły że zrobiły to samo nie na Vu i VTI😂Nie pamiętam dokładnie odbiorników i Image.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...