Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam. Mam Vu+Solo2 (clone). Padło mi HDMI i "jadę" na SCART do TV. Zamierzam "przesiąść się na i tu  moja propozycja bez fajerwerków: 

 Dinobot 4K Twin UHD  z Ali (obecnie ok 485PLN).

Czy warto? W "starym" Vu+Solo2 zainstalowany (od wielu lat) stary OpenBH by zvonko pieczołowicie brandowany przeze mnie . Ktoś coś? podpowie, doradzi? Albo ktoś zna kogoś kto "umie" za rozsądną kasę naprawić HDMI (woj. mazowieckie). TV full HD (być może do wymiany gdy na "firmamencie" będzie więcej do oglądania w 4K). Pozdrawiam :-) . 

Edytowane przez poldus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octagon SF8008 Twin - około 530 zł - dwie głowice satelitarne - wejście na kartę - wifi wbudowane.

 

Trochę droższy około 730 zł ale także wart zainteresowania Gigablue X3 4K - dwie głowice satelitarne FBC ( w skrócie jakbyś miał 8 głowic sat )  - wejście na moduł CI/CI+ oraz wejście na kartę.

Do głowic satelitarnych FBC to konwenter Unicable I albo Unicable II najlepiej.

 

https://www.amazon.pl/GigaBlue-HD-X3-DVB-S2X-FBC/dp/B082FGNJWC

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poldusnie napisałeś do których platform sprzęt będzie wykorzystany co jest ważne przy wyborze. Jeżeli nie potrzebujesz kieszeni CI i nie chcesz na razie zmieniać na coś droższego, to może wystarczy coś tańszego na E2.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tail# napisał:

@poldusnie napisałeś do których platform sprzęt będzie wykorzystany co jest ważne przy wyborze. Jeżeli nie potrzebujesz kieszeni CI i nie chcesz na razie zmieniać na coś droższego, to może wystarczy coś tańszego na E2.

Podstawa to E2 i 4K (rozwojowo), kieszeni nie potrzebuję bo ... {beep tak to się chyba tu formułuje  :-) , więc platformy i tak dalej i tak bliżej :-) - oczywiście FTA :-)  } . Czytałem Wasze opinie o LAN 100 (że wystarcza do streamowania) ja jednak wolałbym nie tworzyć sobie wąskich gardeł - mój router ma wszystkie wyjścia LAN po 1Gb (dostawca daje 200 na 20). Fajerwerki miałem na myśli inne systemy operacyjne typu Android TV. Chce mieć dostęp do pudełka po SSH (,Telnet). Coś co ma dobry procesor i 2/16 GB. Przeglądałem ostatnio w podobnej cenie (czyli ok 470 PLN) Fergusona Twin. Mimo, że ma Androida nie jest on systemem wiodącym wtedy gdy wgra mu się Open ATV (E2). Czyli w E2 (linuxie) jestem rootem, w Androidzie nie koniecznie. No i ferguson ma 1gb Lan i parametry 2/16 jak wyżej. Tylko czy warto bo te teraz fergusony (krąży opinia) to nie tamte fergusony ;-) . W moim Vu+Solo2 streamowanie (nawet po VPN) czyli "z zewnątrz" po Androidowym telefonie - chodzi jak ta lala i chce aby tak było po ew. przesiądnięciu się ;-) . W domu standby Vu+Solo2, w internetach na tel. streaming hula :-) .

18 godzin temu, tweed77 napisał:

Octagon SF8008 Twin - około 530 zł - dwie głowice satelitarne - wejście na kartę - wifi wbudowane.

 

Trochę droższy około 730 zł ale także wart zainteresowania Gigablue X3 4K - dwie głowice satelitarne FBC ( w skrócie jakbyś miał 8 głowic sat )  - wejście na moduł CI/CI+ oraz wejście na kartę.

Do głowic satelitarnych FBC to konwenter Unicable I albo Unicable II najlepiej.

 

https://www.amazon.pl/GigaBlue-HD-X3-DVB-S2X-FBC/dp/B082FGNJWC

Octagon SF8008 Twin vs Ferguson Twin przynajmniej na papierze wygląda znacznie lepiej na korzyść 2-go. Papiery papierami tylko jak naprawde z tym Fergusonem "nowym" jest bo piszą, że lubi zawodzić.

Dzięki za odp.

Edytowane przez poldus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigablue X3 4K kup i będziesz pan zadowolony. Vu Uno 4K SE też jest ok. Gigablue UHD 4K EU też na plus.

Wszystko z dwoma głowicami satelitarnymi FBC.

 

Octagon SF8008 Twin też jest ok.

 

O Fergusonie zapomnij chyba że nie masz w domu innych problemów 🤣.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tweed77 napisał:

Gigablue X3 4K kup i będziesz pan zadowolony. Vu Uno 4K SE też jest ok. Gigablue UHD 4K EU też na plus.

Wszystko z dwoma głowicami satelitarnymi FBC.

 

Octagon SF8008 Twin też jest ok.

 

O Fergusonie zapomnij chyba że nie masz w domu innych problemów 🤣.

 

Dzięki za info. Posprawdzam. Pozdrawiam :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Aktualnie mam freesat V7, zabytek do cc.cam. Przy kanalach HD znika mi obraz po kilkunastu sek i wraca, czasami musze zmienic kanal i wrocic, nawet bywa ze tez na kanalach SD. Korzystam tylko z HB z jednym konwerterem, jeden przewod z dachu do tv w scianie (wiec albo naziemna albo sat). Myslalem o Zgemma H9S i przejsciu na os.cam. Widze ze wyzsze modele poza roznica w ilosci glowich maja lepsze osprzety - procesor, pamiec czy usb 3.0. Taka H9S bedzie wystarczajaca czy jest cos innego wartego uwagi w tej cenie poza Vu+ ktore jest dosc drogie?

 

wymagania:
- plynne ogladanie z os.cam

- w miare plynna zmiana kanalow

- korzystam z aplikacji na tv jak player itp,  lepiej przejsc na tuner?

- internet po wifi

- opcja nagrywania jednego kanalu a ogladania inny (najlepej z innego transpondera jesli to mozliwe)

 

dzieki z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, tail# said:

Brak płynności to prawdopodobnie wina konfiguracji, a nie sprzętu.

ale co tam moze byc nie tak? wpisuje sie linijki (w moim przypadku 6), podlacza sie do wifi i swieci. SD znika rzadko, moze raz na 2h, HD nie da sie ogladac bo ginie obraz z informacja o zakodowaniu ciagle. Slyszalem ze to kwestia CC.CAM i trzeba przejsc na OS.CAM zeby to dzialalo bez przerw a on juz tego nie obsluguje. Nie jest to kwestia starego tunera? uzywany byl niewiele bo lezal w pudelku jak nie mialem anteny zamontowanej. Wiem ze ludzie tez czesto oceniaja sprzet stary jako nienadajacy sie do niczego ale jesli ktos nie ma wymagan i funkcje sa wystarczajace to czy naprawde niezbedny jest "mercedes z full wyposazeniem do samego poruszania sie po miescie"?
Oprogramowanie mam ostatnie dostepne z przed 2 lat, juz go nie wspieraja.

Edytowane przez minerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bazuj tylko na tym co słyszałeś tylko na tym co jest faktycznie na twoim boxie. To że piszesz że Ci znika obraz nic nikomu nie mówi. To trzeba sprawdzić bezpośrednio na urządzeniu. Przyczyn może być kilka. Wnioskuję po tym co napisałeś że nie wiesz jak i co sprawdzić. Wygooglałem i z tego co się zorientowałem to ten wynalazek freesat v7 ma zamknięty firmware. Mogłeś to od razu na wstępie napisać i byłoby wszystko jasne. Rozumiem też że dostęp do tego boxa jest tylko z pilota i do tego co oferuje menu? Nie wiem tylko dlaczego post napisałeś w dziale z E2. Jeżeli tuner bazuje tylko na zamkniętym firmware który już nie jest rozwijany to niewiele zrobisz. Pozostaje na przyszłość unikać takich wynalazków. Moim zdaniem do twoich zastosowań wystarczy zgemma.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku lat użytkuję Zgemma H2H Combo i uważam ten tuner za dobry wybór , jednak nadchodzą zmiany w nadawaniu NTC, więc poszukuję tunera który te zmiany  ogarnie. Mój przyszły tuner powinien być 4K UHD , Combo (DVB-S2, S2X, DVB T2 HEVC) mieć slot na kartę ( TNK Smart HD+) i moduł CI+ (CP lub NC+). Pierwszy mój wybór padł na Zgemma H9 Combo 4K UHD . Jednak nie ma go już w ofertach sprzedaży w naszym kraju. Może doradzicie jaki sprzęt wybrać w rozsądnej cenie , tak do 1000 zł. A może ktoś posiada taką zgemmę na sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę Zgemma H7 , nawet go zakupiłem. Jednak jeszcze szybciej go zwróciłem sprzedawcy , bo okazało się że nie był to tuner nowy jak zapewniał sprzedawca . Miał liczne drobne ślady użytkowania (chociażby brak folii ochronnych , dziwnie poukładane listy kanałów z dość nietypowymi piconami)), do tego głowica DVB-T2 była jakaś wadliwa bo odbiór NTC był krótko mówiąc nie do przyjęcia. Sprzedawca upierał się że to wina mojej instalacji antenowej a nie jego tunera (podobno u niego działał dobrze - sprawdzał). Dziwne tylko że na tej antenie moja stara zgemma H2H combo śmiga bez problemów na wszystkich muxach a jego H7 na mux8 to jedne wielkie szatkowanie obrazu , a na pozostałych co chwila jakieś zakłócenia. W sprzedaży raczej nie mają zapasów magazynowych tego tunera tylko jakieś sztuki ze zwrotów , więc zakup jest dość ryzykowny.😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Gigablue UHD 4K UE w wersji 2 x DVB-S2X FBC standardowo i dokup tuner do naziemnej DVB-T2 ( wersja z naziemną pojedyncza albo podwójną ).

Dwa wejścia na kartę - wejście na moduł CI/CI+ możliwość montażu dysku 2.5 cala do środka.

Tuner DVB-T2 montowany wewnątrz dekodera.

Jest też droższa wersja Gigablue UHD 4K Quad - drobne różnice od Gigablue UHD 4K UE.

Będziesz pan zadowolony

 

f3340ceb1a1b2852.png

 

 

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B0785WHL93/ref=sr_1_11?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=1LG8YCXMK90SS&dchild=1&keywords=gigablue+uhd+ue+4k&qid=1635668710&sprefix=gigablue%2Caps%2C234&sr=8-11

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 09:30, tweed77 napisał:

Kup sobie Gigablue UHD 4K UE w wersji 2 x DVB-S2X FBC standardowo i dokup tuner do naziemnej DVB-T2 ( wersja z naziemną pojedyncza albo podwójną ).

Dwa wejścia na kartę - wejście na moduł CI/CI+ możliwość montażu dysku 2.5 cala do środka.

Tuner DVB-T2 montowany wewnątrz dekodera.

Jest też droższa wersja Gigablue UHD 4K Quad - drobne różnice od Gigablue UHD 4K UE.

Będziesz pan zadowolony

 

f3340ceb1a1b2852.png

 

 

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B0785WHL93/ref=sr_1_11?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=1LG8YCXMK90SS&dchild=1&keywords=gigablue+uhd+ue+4k&qid=1635668710&sprefix=gigablue%2Caps%2C234&sr=8-11

 

 

Wygląda na ciekawy tuner. Czytałem troszkę na różnych forach o tym tunerze i sporo jest opinii pozytywnych jak i negatywnych. wielu narzekało na głowicę DVB-T2 że ma słabą czułość w porównaniu do Zgemma H9 Combo. Nie wiem na ile to prawda,  wiec chciałem się dowiedzieć u sprzedawcy tego sprzętu jakie jest jego zdanie w tym temacie. Niestety nie doczekałem się odpowiedzi od ponad tygodnia wiec sobie odpuszczę tą markę. Skoro sprzedawca ignoruje zwykłe moje zapytanie , to co by było gdyby faktycznie tuner szwankował po zakupie - pewnikiem kręcenie i problemy . Chyba poczekam z zakupem , może za parę miesięcy coś ruszy z tunerami combo - przecież to będą żniwa dla sprzedawców jak zmienią się parametry nadawania w NTC.

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troche nie w temacie jestem wiec sie zapytam co teraz aktualne. Co warto kupic z softami Enigma 2?

Tuner do kilku stowek moze z 400zl. Wazne by obslugiwal [piractwo], byl 4k i mial DVB-T2 H.265. W sumie moglby miec jeszcze czytnik by wrzucic karte Smarthd.

A moze nie combo i dokupic tuner na USB z aliexpress. Bedzie to dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keepass napisał:

Witam.

Troche nie w temacie jestem wiec sie zapytam co teraz aktualne. Co warto kupic z softami Enigma 2?

Tuner do kilku stowek moze z 400zl. Wazne by obslugiwal [piractwo], byl 4k i mial DVB-T2 H.265. W sumie moglby miec jeszcze czytnik by wrzucic karte Smarthd.

A moze nie combo i dokupic tuner na USB z aliexpress. Bedzie to dzialac?

Octagon sf8008 combo 4k,  ustym 4k 500zl więc 100 drożej.  Niestety brak wejścia na moduł CI+. Zgemma jeszcze warta lub ten gigablue. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keepass napisał:

Witam.

Troche nie w temacie jestem wiec sie zapytam co teraz aktualne. Co warto kupic z softami Enigma 2?

Tuner do kilku stowek moze z 400zl. Wazne by obslugiwal [piractwo], byl 4k i mial DVB-T2 H.265. W sumie moglby miec jeszcze czytnik by wrzucic karte Smarthd.

A moze nie combo i dokupic tuner na USB z aliexpress. Bedzie to dzialac?

 

 

Tunera na usb z aliexpres nie kupuj.

 

Octagon sf8008 4K Combo ( DVB-S2 i DVB-T2 ) lub  Uclan Ustym 4K  Combo ( DVB-S2 i DVB-T2 ) spełni twoje oczekiwania za około 500 zł. Tylko nie pomyl się bo w kilku wersjach występuje.

Także z 2 x DVB-S2 bez DVB-T2.

Te dekodery to już 4K i będzie działać naziemna cyfrowa telewizja w 4K z kodekiem H.265 - HEVC także po nowym roku w Polsce. Jak mieszkasz blisko granicy np. niemieckiej - czeskiej - rosyjskiej to także ich naziemną będziesz mógł oglądać.

 

Będzie działać także karta Smart HD w czytniku dekodera. Odpowiednia konfiguracja i masz co chcesz. Trochę trzeba poczytać o konfiguracji tego dekodera - słowo klucz E2 - Enigma - Linux.

Także możesz robić stream z dekodera na komputer i na komputerze oglądać.

Podłączysz dysk / pendrive na usb i będziesz mógł nagrywać. Mają oba usb 3.0 ( jest z boku obudowy ) - kartę wifi - lan.

 

Octagon SF 8008 4K ma lepszego pilota wg mnie.

Reszta taka sama w sumie.

 

s-l400.jpg

 

291-medium_default.jpg

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupie ktorys dziekuje. Mam Gigablue UE 4K ale jakos nie potrafie ustawic prawidlowo karty smarthd. Dzialala jakis czas i przestala. Czy jest mozliwosc ustawic jednoczesnie karte smartHD np softcam 1 a softcam 2 np jakis inny ckam czy to tam inne. Bo wydaje mi sie jak tuner dostalem ze sklepu to wlasnie tak bylo ustawione ale nie jestem pewien. Zmienialem softy i nie wiem jak ustawic to. Karte nie wazne gdzie wsadze do czytnikow to zawsze jest jeden softcam do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...