Jump to content

kacper0058

Users
 • Content Count

  399
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About kacper0058

 • Rank
  Rozpisany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Posiadam dwie karty Smart HD+ i wczoraj rozmawiałem z konsultantem o puszczeniu ponownych uprawnień na jedną z nich bo nie działała. Rozmawiałem też na temat przyszłości oferty Smart HD+ i oświadczył mi że nic im nie wiadomo o terminie zakończenia tej oferty. Więc gdzie leży prawda ?
 2. Temat braku EPG już jest nieaktualny. Właśnie parę dni wstecz pojawiło się EPG, wiec to były kłopoty nadawcy. Pozdrawiam.
 3. kacper0058

  Eurosport Deutschland

  Proszę mi wybaczyć, ale dla pewności jeszcze raz zapytam o ten brak EPG na moim tunerze. Chodzi o EPG na Eurosport 1 Deutschland . Astra (19,2 E), częstotliwość 12226 MHz. Temat już nieaktualny. Właśnie pojawiło się EPG, wiec to były kłopoty nadawcy. Pozdrawiam.
 4. kacper0058

  Eurosport Deutschland

  Szkoda tylko że od paru dni brak EPG na tym programie. Przez to jest problem z zaprogramowaniem timera aby nie przegapić interesującej mnie pozycji.
 5. Od kilku dni brak EPG na Eurosport 1 Deutschland . Astra (19,2 E), częstotliwość 12226 MHz. Tuner ZgemmaH2H - to tylko u mnie , czy wy też tak macie?
 6. Dzięki za odpowiedż , ale szczerze mówiąc jestem dopiero początkującym w tym temacie. Na tunerze mam wtyczkę pogody weather info i ona działa prawidłowo - pokazuje aktualną pogodę na kilka dni. Po jej uruchomieniu i wciśnięciu menu wyświetla się moja lokalizacja , wciskam żółty klawisz na pilocie edytuj - pokazuje mi kod lokalizacji. Natomiast na ekranie tym tak jak na zdjęciu które wcześniej wstawiłem, te parametry pogody w lewym górnym rogu od pewnego czasu są takie same. Tak wiec, jakbyś mógł troszkę prościej , krok po kroku poprowadzić co mam zrobić byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.
 7. Od pewnego czasu używam tunera Zgemma H2H, Linux Enigma 2, OpenATV 6,2. To jest mój pierwszy tuner z Linux po przesiadce z Ferguson Ariva 200. Coś chyba namieszałem w ustawieniach, ponieważ nie pokazuje mi właściwej pogody. Wartości są takie same od kilku dni. Chodzi mi o te wskazania pogody, jak na zdjęciu powyżej. Natomiast gdy uruchomię wtyczkę pogody to tam pokazuje mi właściwe parametry na kilka dni. Może coś doradzicie, jak to naprawić? Internet podłączony po Wi-Fi i działa. Dodam, że dopiero zaczynam przygodę z tego typu tunerem. Troszkę już opanowałem: dodawanie satelitów , piconów itp. I nie jest to takie straszne, jakby się wydawało. Jednak z tym wspomnianym problemem nie mogę sobie poradzić. Jakieś sugestie? 🙂 Pozdrawiam forumowiczów.
 8. U mnie też Kino Polska HD działa w Smart HD+. Odniosę się też do plotek o likwidacji Smart HD+. Czy ktoś z forumowiczów rozsiewający te plotki może mi wskazać źródło? Oczywiście wiarygodne, np. te pochodzące od właściciela tej oferty. Bo te typu ktoś mówił, gdzieś czytałem, bo ktoś napisał, czy słyszałem to lepiej zachowajcie dla siebie i nie siejcie zamętu. Pozdrawiam.
 9. kacper0058

  Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo

  Moja poczciwa Ariva 200HD jest już po ponad ośmiu latach dość wysłużonym tunerem, pora wiec na zmiany. Zastanawiam się nad Ariva 4K Combo. Czytając ten watek można wywnioskować, że są nie tylko zawiedzeni tym tunerem , ale są także zadowoleni z tego nabytku. Wiec mam pytanie do użytkowników tego sprzętu. Czy do zwykłego oglądania TV, jak i sporadycznego nagrywania polecacie ten tuner? Mój zestaw antenowy to 90-ka z czterema konwerterami. Czy jakość obrazu jak i dżwięku w porównaniu do Arivy 200 jest lepsza ? I ostatnie pytanie. Czy odbiór z tp 10758 HotBird w Smart HD+ jest bez problemów ? Bo ostatnio na mojej Ariva 200 są problemy z odbiorem z tego tp. chodzi o TVP Rozrywka, Stopklatka TV, StarsTV jak i paczkę 4Fun Tv (po przełączeniu na dany kanał pojawia sie dzwięk a obraz to już z problemami, albo sie pojawi po kilku sekundach, albo wcale, trzeba wiec kilkakrotnie zmieniać kanał aby wskoczył). Reszta programów z tego TP działa bez problemów. Proszę właścicieli tego sprzętu o szczere rady dotyczące zakupu tego tunera.
 10. kacper0058

  Ferguson Ariva 200

  Wczoraj braki z obrazem były, ale CP miał awarię. Problem z tp 10,758 u mnie na Ariva 200 tez występuje. Część programów z tego tp ma problemy z pojawieniem się obrazu , przy czym dżwięk pojawia się zaraz po przełączeniu na dany kanał. Najgorzej jest na TVP Rozrywka, Stopklatka i StarsTV. Z paczką 4Fun też są problemy. Mam Smart HD+.
 11. A jednak coś jest nie tak z tym tp 10758 MHz z HotBirda. Dziś godz 10,30 żadne kanały nie działają czy to FTA czy kodowane. Na tp.12265 MHz zamiast AXN HD jest Polsat Sport Extra HD bez dżwięku.
 12. U mnie na Ariva 200HD w Smart HD+ są identyczne objawy tak jak opisuje pablo82, więc nie dotyczy to tylko Ariv Fergusona. Do niedawna nie miałem żadnych problemów z tym tunerem - a mam go już z 8 lat, jak nie dłużej. Kupiłem go gdy tylko wszedł do sprzedaży.
 13. Muszę poprawić swój wpis. Oprócz TVP Rozrywka i Stopklatka problemy są także na Stars TV, 4 Fun TV, 4 Fun Gold Hits, 4 Fun Dance. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy z odbiorem z tp 10758 HotBird w Smart HD+ ? . Dajcie znać , będziemy wówcza pewni czy to wina nadawcy, czy naszych odbiorników. Pozdrawiam.
 14. Witam. Od paru dni występuje u mnie problem z odbiorem z tp 10758 HotBird. Chodzi o kanały Stopklatka i TVP Rozrywka w Smart HD+. Otóż po przełączeniu z innego kanału na któryś z tych wymienionych pojawia się dżwięk, a obrazu nie ma. Ten pojawia się dopiero po dłuższym oczekiwaniu - ponad 30 sek. a nawet dłużej, albo wcale obraz nie wskoczy. Mój tuner to Ariva 200HD. Dodam tylko że inne kanały z tej częstotliwości działają normalnie. Czy u Was też występuje ten problem z odbiorem Stopklatki i TVP Rozrywki ? Pozdrawiam.
×