Jump to content

kacper0058

Users
 • Content Count

  417
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About kacper0058

 • Rank
  Rozpisany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ciągle czyta się w internecie jak właściciele różnych platform udostępniają za darmo dodatkowe kanały na kilka miesięcy. Ostatnio w Niemczech platforma HD+ włączyła wszystkim swój pakiet za darmo, nawet właścicielom kart które nie były aktywne. Aktywacje kart zrobiono automatycznie, dla wszystkich kart. A u nas TNK Smart HD+ nic, nawet nie dodali tych kanałów co są dostępne w DVB-T - Metro, WP, Zoom, Nowa. [beep]ość właściciela tej oferty świadczy tylko o nim. W naszych mediach nawołują do bezinteresownej pomocy innym, a sami od siebie nic. Z oferty Smart HD+ zazwyczaj korzystają ludzie mniej zamożni, starsi, którym dodanie chociażby tych kanałów z DVB-T poprawiłoby ten komfort izolacji w której obecnie przebywają. Smutne ale prawdziwe.
 2. Dzięki za pomoc. Już mi wystarczy grzebania. A jak nie złapie w przyszłości uprawnień, to wrócę do tego problemu - jednak mam nadzieję że na tym koniec.
 3. W Plugins Panel jest Oscaminfo. Uruchamiam wyskakuje Oscam Info - Main Menu czerwony - Show/temp/ecm.info po wciśnięciu: CAID 0x0B01 PID 0x0C3C Provider 0x000000 Reader Slot 1 Address local Protocol Internal Hops 0 ECM Time 0.286 zielony - Show Client wciskam Client Info (Oscam - Version: 1.20 build r0.25) Label Protocol CAID:SrvID Serv.Name ECM-Time ID-Address ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- DVBApi dvbapi 0B01:3AB8 n/A 0.287 żółty - Show Readers / Proxies wcskam Server Info (Oscam - Vesion: 1,20 build r0.25) Label Protocol CAID:SrvID Serv.Name ECM-Time IP-Address ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Slot1 Internal 0B01:3AB8 n/A 0.287 127.0.0.1 niebieski - Show Log wciskam i tu od groma wpisów typu: Server LOg (Oscam - Vesion: 1,20 build r0.25) 2019/09/22 7:53:45 5412 c DVBApi (0B01& 000000/0C3C/0000/3AB8/88:DB74):found(286ms)by Slot1 Cz o to Ci chodziło? I jeszcze jedno , jaka wtyczka w softcams jest pewna że będą pobierane uprawnienia?
 4. Zainstalowałem wtyczkę w softcams , doscam(0.25-r1) i teraz w linii Select Softcam oprócz ..cam i none jest doscam. Ustawiłem na doscam zresetowałem tuner i kanały działają. Instalowałem też inne wtyczki z oscam ale kanały nie działały.
 5. Z pilota w menu jest tylko restart i restart Gui. A przez FileZilla można to zrobić?
 6. Tak , dalej to samo. Jak przełączam w prawo na pilocie wyskakuje None. Po pobraniu tego najnowszego oscam było pokazane że został zapisany user > bin i żeby zrobić tez restart oscama. Tylko jak ten restart oscama zrobić ? Nie mogę znależć takiej opcji.
 7. Pobrałem najnowszego oscama , został zapisany usr.> bin. Sprawdziłem w Dream-Explorer , wybrałem plik usr > bin i jest tu zapisany, a nawet są trzy , oscam-j_11424 , oscam-j_11537 , oscam-svn11425-mipsel-0xFEDC I co teraz robić.
 8. W Plugins Panel jest coś takiego My Updater. W nim: 1 Listy Kanałów Pobieranie 2 Tworzenie i Przywracanie List Kanałów 3 Pobieranie Picon by zet 71 4 Pobieranie Najnowszego OSCama 5 Pobieranie Configów Dla OSCama 6 Ustawienie Wtyczki Pod Odpowiedni Image 7 Aktualizacja Wtyczki 8 Informacja o wtyczce
 9. W takim razie co trzeba zrobić aby zmienić na oscam ?. I czy po zmianie na oscam trzeba będzie jeszcze coś zmieniać w konfiguracji tunera żeby Tnk Smart HD+ działało bezproblemowo ?. Muszę przyznać że teraz tuner działa bardzo dobrze - nie licząc tego że jak zapomnę opłacić pakiet to póżniej jest problem z tymi uprawnieniami.
 10. Jak wpisuje co jest linii Select Softcam to po dodaniu postu wyskakuje mi ten [beep]. Jest tam ..cam , zamiast kropek CC.
 11. W menu pola Selected Softcam po wciśnięciu niebieskiego przycisku info jest: 0 Ogólne 1 Klienci 2 Aktywnych klientów 3 serwery 4 Wyświetl 5 Udostępnij 6 Rozszerzone akcje 7 Nadawcy 8 Uprawnienia 9 ecm.info czerwony Konfiguracja men zielony Lokalny odbiornik żółty Zdalny odbiornik niebieski Wolne miejsca menu Przełącz konfiguracje info O odbiorniku
 12. Dla zaawansowanych użytkowników to zapewne pikuś, jednak dla początkujących to jest problem. Co z tego że umiem połączyć się przez filezille skoro i tak nie wiem które pliki otworzyć aby to sprawdzić. Przez menu też widzę to co przez filezilla. Wciskam menu > Plugins Panel > wybieram Dream-Explorer jest tu ze dwadzieścia plików których nazwy mi niewiele mówią. Nie chcę zbytnio w nich grzebać aby czegoś nie s.......ć. Proszę o pokierowanie co dalej mam zrobić?
 13. Karta włożona jest do czytnika kart który jest w tunerze. wchodzę w menu - ustawienia - moduł & kontrola rodzicielska - konfiguracja Softcam - wyskakuje Softcam setup Select Softcam [beep] Select Card Server None Restart softcam Restart cardserver Restart both Ecm: 0.277 Nie wiem czy o tym piszesz , bo jak już wspominałem moja przygoda z tego typu tunerami (linux) dopiero się rozpoczyna - jestem zielony w tym temacie. Opanowałem dopiero dodawanie satelit , kanałów , picon przez FileZilla FTP Client i to chyba wszystko. Tuner w tej chwili już działa bo ponownie kartę przekładałem do Ariva 200 i złapała uprawnienia. Jeśli Ci to nie sprawi zbyt dużej fatygi to czy mógłbyś mi wytłumaczyć gdzie szukać w menu żeby to sprawdzić .
 14. Witam. Mam mały problem z tym tunerem. Otóż tuner nie łapie uprawnień do karty smart HD+. Zapomniałem doładować karty w terminie i mi zablokowali kanały z pakietu. Doładowałem kartę i czekałem. Po dwóch dniach zadzwoniłem na infolinię. Pieniądze do nich wpłynęły więc puścili mi uprawnienia, kazali ustawić na TVP1 HD i czekać Po około 24 godz. dalej nie było programów z pakietu. To już drugi raz tak się dzieje. Za pierwszym razem musiałem przełożyć kartę do poczciwej starej Arivy 200 i ta łapała uprawnienia. Kilka miesięcy Zgemma H2H działa bez problemów i jak zapomnę doładować problem z uprawnieniami się powtarza. Moja Zgemma H2H ma wgrane OpenATV 6.2 enigma2. Z uwagi na to że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem tunerów z systemem linux - jest to mój pierwszy tuner tego typu - prosiłbym abyście mnie pokierowali co trzeba zrobić aby wyeliminować ten problem. Z góry dziękuje za ewentualne podpowiedzi.🙂
×
×
 • Create New...