Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ujdzie. Sam mam. Tylko ma trzy wady. Mało czuły pilot. Trzeba dobrze celować. Druga niedorobione wejście na moduł CI+ Włożyć niebieski moduł od nc+ to trzeba obudowę rozkręcać bo Inaczej nie włożysz ani nie wyjmiesz, trzecia sprawa podświetlone logo producenta na wyświetlaczu. Wkurza. Sam odłączyłem 2 piny do wyświetlacza które są odpowiedzialne za wyświetlanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się "okazuje" ,są trzy wersje Zgemmy H7 . Pierwsza z 2017 ,opisana "wyżej" ,druga z przyciskiem do wysuwania modułu CAM CI i trzecia z dyskiem HDD wsuwanym z tyłu tunera . Boxy mogą się różnić głowicami . Na wyświetlacz można nakleić kawałek taśmy półprzeźroczystej . Co do Zero 4k ,to z tym samym procesorem i "możliwościami" jest

Qviart LUNIX 4K TWIN TUNER DVB-S2X H.265 CI+ za około 400zł (przecena) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie o tuner praktycznie tylko do oglądania (miałem wcześniej nbox BSLA i byłem mega zadowolony) czy nbox BXZB  będzie podobnie działał, nie potrzebuje dysku, 4K też teraz zbędne, nie potrzebuje jakiś dodatków tzw. wodotrysków , najważniejsze żeby w miarę płynnie chodziło ,było dobre epg , listy, picony. Wiem że lepszy pewnie Zgemma H9S ale czy do mojego korzystania opłaca się dopłacać ponad 200zł.? Jest jeszcze BSKA ale BXZB chyba dla mnie lepszy wybór.

Edytowane przez esp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic z Nbox.

Dołóż i kup coś z wejściem na kartę i wejściem na moduł CI/CI+ np. Zgemma - Vu Zero 4K.

Bez wejścia na moduł CI/Ci+ to Octagon SF8008 w wersji z 2 x sat albo combo czyli sat + dvb-t2.

Warto wydać te 500 zł.

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku warto dołożyć 200zł. Z nboxem będziesz się kopał jak nie z tym że nie ma supportu, to z wymianą kondensatorów. W stary sprzęt nie warto inwestować. Nikt Ci gwarancji na to nie da. Na zgemme w razie czego masz od 1-2 lat gwarancji w zależności od sprzedawcy, a szybkość działania w porównaniu z nboxem jest znaczna na korzyść zgemmy.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeżeli można czy ten Zgemma H9S będzie ok? Widzę że droższy H9.25, dalej H9 twin reszty wyżej nie wspomnę. Dysk zbędny przez parę lat nic nie nagrywalem, nie korzystam z dodatków, najważniejsze stabilniy, dobry odbiór kanałów, prosty w obsłudze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.01.2021 o 08:00, tail# napisał:

Na zgemme w razie czego masz od 1-2 lat gwarancji w zależności od sprzedawcy

No właśnie celuję w H9 Twin ale gwarancja na 1 rok. Ponoć producent taką daje. Po 1 roku pozostaje rękojmia, nie wiem jak to wygląda z praktyki. Jeden ze sprzedawców informuje, że gwarancja nie obejmuje portu LAN i zasilacza. Ciekawe czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co aż tak restrykcyjnie do tego podchodzić. Wiadomo każdy sprzęt może się zepsuć. Nie słyszałem o częstych awariach tej wersji. W tej cenie i tak nic lepszego nie kupisz, a jeśli nie chcesz to Vu+ tylko że wtedy będzie drożej. Zgemma i tak chyba najlepiej wychodzi jeśli chodzi o zależność możliwości, mocy sprzętowej (CPU, RAM, wielkości flash) i ceny.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się uruchomić 2 CAMy w tunerze Zgemma H9 Twin? W tym sensie uruchomić, że po przypisaniu kanałów do zadań modułu działa wszystko bezproblemowo i kiedy ogląda się kanał z CAM nr 1 to dekoduje a po wrzuceniu kanału z CAM nr 2 też dekoduje i nie trzeba wyciągać CAM nr 1 żeby działał CAM nr 2? W VU+ Ultimo 4K to jest normalne ale tam płacę 5 razy więcej co tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

@Besciakos zależy co masz na myśli pisząc lepszy ;)

Gigablue UHD Quad 4K w sumie ma to samo co VU+ Ultimo 4K tylko że Gigablue UHD Quad 4K kosztuje około 1350 zł.

https://store.gigablue.de/4k-receiver/gigablue-uhd-quad-4k/gigablue-uhd-quad-4k.html

 

Na przykład w VU+ Duo 4K SE działa dekodowanie z dwóch modułów jednocześnie. Nie działa to w Ultimo 4K.

Inne dekodery na Linux - E2 zaś nie mają problemów z odtwarzaniem - oglądaniem programów w takiej konfiguracji kodowania kanałów 4K w MPEG4 - H264 z czym nie radzi sobie VU+ Ulitmo 4K.

VU+ Ultimo 4K nie radzi sobie z kodowaniem kanału z nietypową przepustowością, np. 29.97 kl/s.

Na dekoderze ciemno - w streamie z dekodera na komputer kanał ESports Revolution działa:

 

59a99722feb868dc.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...