Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, RayLuka napisał:

Dysponuję zgemma używany aktualnie do naziemnej (taki combo H2) i bardzo mi się podoba użytkowanie tego dekodera oraz jego działanie chociaż wiele negatywnych opini o tych dekoderach można znaleźć w sieci to ja jestem bardzo zadowolony z tej marki co do tego konkretnego modelu.

To wynika głównie z lenistwa, bo 99% to ludzie którym nie chce się nic przeczytać jeśli chodzi o konfigurację nawet listy kanałów, a nie jest to nic wielkiego. Kolega też ma od kilku lat sprzęt tej firmy i jest zadowolony. Wykonanie mogłoby być lepsze ale za taką cenę nic lepszego nie kupisz, a co ma działać to działa. Co do problemów z modułami CI+ to są one różne w zależności od sprzętu jaki wybierzesz. Zdarza się że system jak ma dwa moduły to się gubi i nie potrafi wybrać właściwego modułu i nie zdekoduje. Co do zmiany kodowania to tym się nie przejmuj. Nie zdarza się to często np. PolsatBox od ponad 10 lat korzysta z tego samego systemu.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Chciałbym prosić o pomoc/radę, jak dobrać części składowe i zbudować moją "nową" infrastrukturę naziemno-satelitarną.

 

Z góry dziękuję za pomoc/porady i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no

 

------------

 

1. Zamierzam korzystać z ogólnodostępnych, niekodowanych kanałów naziemnych DVBT2 oraz z satelitarnych, darmowych kanałów FTA.

 

2. Nie przewiduję kablówki ani abonamentów SAT, nie potrzebuję wifi ani ethernet.

 

3. Unikam też wszelkiego VOD, telewizji internetowych, kodi, i tym podobnych nowości, aby nie przywiązywać się do telewizora. Jeżeli na Linuksie dałoby radę to pousuwać, żeby nie kusiło i zostawić tylko DVBT2/SAT, to taki "klasyczny" minimalistyczny zestaw byłby super :).

 

4. Mój obecny TV to "KDL-40Z4500" (https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kdl-40z4500/specifications), który mimo swojego wieku nadal dobrze działa, więc nie chcę wydawać pieniędzy na nowy.

 

5. Ma on niestety wbudowane stare DVBT, które niedługo przestanie działać (https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-40z4500.bhtml), więc przed definitywnym wyłączeniem DVBT i wprowadzeniem DVBT2 (czerwiec 2022) zamierzam dokupić jakiś urządzenie/tuner/combo naziemno-satelitarne i połączyć z TV przez HDMI, aby nadal na tym telewizorze dało się oglądać nową naziemną i jeszcze kanały satelitarne.

 

6. Funkcjonalnie zależy mi na tym, aby dla użytkownika to było jedno pudełko (2 w 1), nieodczuwalne, że oglądam przełączam naziemną/satelitarną. Chciałbym, aby obraz z tego urządzenia był ładny, bo czytając tu na forum, jestem zaskoczony, gdy piszecie, że niektóre sprzęty potrafią na pewnego typu obrazach dawać marne efekty...

 

7. Chciałbym, aby szystko co oglądam w tle się nagrywało 100% (no chyba że timeshiftem się przesunąłem, to wtedy ma nagrywać to, co na obecnie timeshiftowanym kanale jest on-line, a nie to co widzę, bo się przesunąłem timeshiftem :)). Generalny cel mam taki, że zależy mi na tym, aby móc odnaleźć jakiś ciekawy fragment który przed chwilą widziałem i sobie jakoś zanotowałem datę/godzinę albo oznaczyłem jakimś znacznikiem, żeby potem to sobie można było łatwo odszukać i wyciąć/zrzucić na komputer. Nie oczekuję jakiś "reguł biznesowych" jak to w "sytuacjach brzegowych" ma działać :)

 

8. Dodatkowo, to nagrywanie w tle potrzebowałbym jeszcze po to, aby móc w trakcie bloku reklam odejść swobodnie od telewizora i nawet go wyłączyć, bo pobiera ponad 200W, a jak wrócę włączam i mogę za pomocą timeshift cofnąć się i znów oglądać, gdyby blok reklam przeleciał. Oczywiście, cały czas chciałbym, aby oglądany kanał nadal na bieżąco się nagrywał, a po przełączeniu na inny kanał (TV/SAT), aby to nagrywanie w tle już nagrywało ten aktualnie oglądany kanał. Po przełączeniu, pasuje mi, że timeshift "będzie pusty" i będzie się można cofnąć tylko w obrębie aktualnie oglądanego kanału, chyba że da się lepiej/więcej/inaczej (może jakimiś PIP?), to super :), ale nieobowiązkowe :)

 

9. Fajnie byłoby też móc zaprogramować też jakieś nagrywanie i może równolegle nawet z timeshift, aby ono się wykonało, ale to takie "nice to have", które rozumiem, że wchodzimy na wyższy poziom cenowy... więcej głowić itp?  :)

 

10. Dysk do nagrań mam 5TB WD Passport 2.5" USB 3.0 i najchętniej jego bym użył, chyba że jest jakieś ograniczenie, że na przykład tylko do 4TB można(?) Wstępnie zakładam, że 5TB to nie jest za duży...? :)

 

11. Od strony SAT, to mam starą czaszę i podpiętego zeza jako dwa oddzielne przedpotopowe konwertery sprzed ponad 20 lat. Kiedyś się męczyłem z jakimś zewnętrznym DISEQ-C, więc teraz wykombinowałem, że zakupiłem "Monoblock Triplex Quad LNB", aby było "łatwiej" (https://univision24.pl/pl/p/KONWERTER-MONOBLOCK-TRIPLEX-QUAD-3-STOPNIE-OPTICUM-RED-/1000) , a tutaj przeczytałem (https://satkurier.pl/news/170125/test-opticum-robust-triple-lnb-w-praktyce.html), że to można jakoś fajnie zestawić po przeróbce uchwytu, choć pewnie bez pomocy montera to mnie laikowi będzie trudno dostroić optymalnie dla zestawu: Eutelsat Hot Bird 13°E, Eutelsat 16°E i Astra 19,2°E. W ramach 14-dniowego zwrotu mogę to ew. oddać ten konwerter, gdybyście mnie przekonali, że to bezsensowny/niewykonalny pomysł ? :)

 

12. Tak na marginesie, zastanawiam się, jak wykorzystać jego 4 wyjścia, skoro widzę, że przykładowe drogie tunery mają niby 8 tunerów wewnątrz, ale jedynie dwa gniazda "LNB A" i "LNB B"...  a nie 8 ? :)

 

13. W sumie to nie jest tak,  że się upieram na Linuksa, więc jeżeli Waszym zdaniem jakiś inny konkretny sprzęt byłby ok do moich potrzeb, to też będę wdzięczny za takie podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W Twoim przypadku,gdy telewizor zamienia się w monitor i nie wiadomo jak długo jeszcze będzie działać,dokupiłbym najtańszy tuner combo,bez zbędnych wodotrysków,który i tak spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Odkładałbym już na nowy telewizor z T2 i sat.Masz wszystko w jednym i z wypasem na kolejne lata.Co do tunerów na linuksie,to wystarczyło cofnąć się dwie strony wstecz i poczytać co piszą koledzy.Np. Tweed 77 o oktagonie,czy gigablue.Myślę,że z linuksem,jak i założeniem konwertera nie dasz rady.Podejrzewam,że w dobie cyfryzacji i internetu,niedługo zmienisz decyzję,co do wyboru  oglądania telewizji. W miarę jedzenia,apetyt wzrasta.!!! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie @zefir i bardzo dziękuję za podpowiedź, aby może zmienić jednak telewizor na "wszystko w jednym" :)

 

Prośba zatem do Ciebie i innych Forumowiczów o podpowiedź, który z wylistowanych telewizorów "DVBS2/4K/NagrywanieUsb" znacie i polecacie, że ma możliwość nagrywania w tle 100% tego, co widzę na ekranie (+ timeshift), jak to opisałem w moim pierwszym poście (https://forum.satkurier.pl/topic/8016-jaki-dekoder-z-systemem-linux/page/26/#comment-1754110) :) zależałoby mi na tym, aby telewizor nagrywał na dysku WD Passport 2.5" USB w takim formacie, który można otworzyć/edytować na PC, a nie w jakiś zakodowany/nieczytelny sposób.

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,a1,d3,zgodnosc-z-hd!4k-uhd,tuner!dvb-s2-cyfrowy-satelitarny,funkcje-dodatkowe_1!nagrywanie-na-usb.bhtml

 

A jeżeli możecie podrzucić inne linki do telewizorów, które polecacie w powyższym kontekście, to też będę bardzo wdzięczny :)

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pe3nozrozum jedno - jeżeli idziesz w kierunku telewizora, to nigdy nie zyskasz takiej funkcjonalności jak w przypadku tunera zwłaszcza tunera z E2. Dlatego należy się zastanowić na jakich funkcjach Ci zależy.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Do -pe3no. Chciałbym,abyś dobrze mnie zrozumiał. Byłem i jestem w podomnej sytuacji. Mój  leciwy samsung nie obsługiwał T2,więc dokupiłem sam tuner z T2 (ok.100zł) i korzystałem z niego kilka lat.Telewizor dalej działa z podłączonym dekoderem sat.( z modułem t na kartę hd). W międzyczasie odłożyłem trochę kasy i kupiłem telewizor Philips z T2 i sat.Korzystam z niego w innym pokoju.Ponieważ telewizory i większość dekoderów szyfruje nagrania na podłączonych nośnikach ich obróbka na kompunterze jest praktycznie nie możliwa ( chyba że platnym programem ).  Aby przenieśc nagrania na komputer z TV Philipsa wykorzystałem dodatkowy tuner,ten z T2 i podłączyłem go poprzez wbudowaną  przelotkę anteny do telewizora.Obecnie telewizor nagrywa na podłączonym dysku szyfrowane nagrania,a te z tunera T2 na podłączonym penie 125 GB mogę przenosić na komputer,bo są nieszyfrowane. Dodatkowo mogę je podglądać w okienku na telewizorze.  Ponieważ pisałeś,że dalej chciałbyś korzystać z Twojego telewizora i bez płatnych platform,proponuję dokupić np.cryptoboxa 752 combo(ma przelotki i kosztuje ok.325zł) i cieszyć się z nowego nabytku.którego,będziesz mógł w przyszłości wykorzystać jako do datkową nagrywarkę do nowego telewizora.! ps.Przed zakupem zadaj pytanie do sprzedawcy,czy są kodowane.? ( ale zaznacz,że chodzi o  te bezpłatne programy)jeśli tak to jedynie dekoder z E2. Nie znam tych combo.Same tunery z T2,są z reguly nie kodowane.  Jeszcze jadno,Twój dysk z chwilą podłączenia do talewizora,zostanie tam zformatowany i zabezpieczony.Zadaj sobie pytanie,czy warto.Moim zdaniem 1Tb,zupełnie wystarczy.   Moja taka podpowiedż wynika z tego,że ten Telewizor samsunga( co ja mam)jest analogowy i dalej świetnie działa,aż szkoda się go pozbywać.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cryptoboxa 752 to miałem go w 2018 roku jak był nowością. I z DVBT nagrywał bez szyfrowania, kanały FTA z satelity też, z oferty Smart HD chyba też bez, z niebieskiego modułu nagravision szyfrowane. Chyba ktoś na forum tez pisał ze co soft to bywają problemy z nagrywaniem z modułu. To tez nie jest idealne rozwiązanie. Chyba ze nas interesują niekodowane stacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie @tail#, @Ramirez i @zefir i dzięki za kolejne podpowiedzi.

 

@tail#, tak jak pisałem w moim początkowym wpisie, moje specyficzne wymaganie jest takie, żeby podczas oglądania telewizji, w tle nagrywało się 100% tego, co widzę na ekranie. Trafiają się perełki w telewizji, i jak to przeleci, to żałuję, że tego nie nagrałem, dlatego chciałbym, aby dysk non-stop nagrywał wszystko, co na ekranie :)W tym kontekście, jak czytam, to trochę zastanawiam się pomiędzy "Octagon SF8008 Combo" vs. "Ustym 4K Pro Combo".

 

Byłbym też wdzięczny za opisanie odczuć Was którzy macie już dekodery, jak działa timeshift. Tu mi chodzi o to, że obserwuję domowników, jak skaczą po kanałach czekając na zakonczenie bloków reklamowych, potem wracają, a na przykład reklamy przeszły i kawałek filmu/programu pooooszło... Chociaż tu pewnie potrzebny byłby GigaBlue UE/Quad 2xFBC-SAT z dodatkowym Dual DVBT2...? :) Czy dobrze kumam, że to może nagrywać 2 programy DVBT2 + 8 programów SAT równolegle? :)

 

@Ramirez, przyznam szczerze, że właśnie dlatego, aby mieć "wartość dodaną" w temacie nagrywania, zamierzam "dokonać bohaterskiego czynu" i wejść w te tunery Linuksowe :) właśnie. Jeżeli mógłbyś mnie przestrzec przed jakimiś niedoróbkami (zwł. dot. "Octagon SF8008 Combo", "Ustym 4K Pro Combo", "Gigablue UE 8SAT+Dual DVBT2" lub "Gigablue Quad 8SAT+Dual DVBT2"), to byłbym ogromnie wdzięczny :) Na chwilę obecną, czytając zorientowałem się, że są niespodzianki z pilotami, długim przełączaniem kanałów, mam problem z wyrobieniem sobie zdania, czy któryś miewa gorszy obraz i/lub dźwięk...

 

@zefir, czy mógłbyś podać dokładny model Twojego Philipsa SAT/DVBT2, to będę go miał na oku (zakładając, że go polecasz), przygotowując się na okoliczność, że mój Soniak może faktycznie paść niedługo... :). Gdybyś też mógł rozwinąć temat przelotek, jak je konkretnie stosujesz, to też byłbym wdzięczny, bo próbuję się domyślać/zgadywać, jak to dokładnie zrealizowałeś i czy tam są jakieś "myki" ? :)

 

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona dotyczy odbiorników z E2 i tego się trzymajmy.Tunery te mają otwarty system i mają praktycznie nieograniczone możliwości. Niestety  nie wszyscy potrafią i chcą go obsługiwać.Czy się nadajesz ?,zainstaluj sobie Kodi na komputerze i sprawdż się.Jeżeli zacznie to wciągać,to z E2 dasz sobie radę.! Co do telewizora mój to  43PUS6501/12. Z każdym rokiem pojawiają się nowe ,,lepsze" telewizory.Szukaj opini w innym dziale. Timeshift w zasadzie pozwala nagrywać,to co akurat  oglądasz(ewentualnie programy z jednej częstotliwości),bez skakania na inne programy.! (jest blokada) Musisz mieć drugą głowicę T2,lub w tunerze sat. obsługę wielu głowic. U mie możliwość tą spełnia ten dodatkowy dekoder z T2 (terabox T2) który ma wejście i wyjście anteny.(tzw.przelotka)Podłączam antenę do tunera,a jej wyjście do telewizora.Oczywiście też kabel hdmi.Można więc nagrywać na penie,czy dysku niezależnie,co oglądasz i nagrywasz na telewizorze. Tunery z E2,dają jeszcze więcej możliwości,ale ja jestem w tym za słaby.Pamiętaj,że są już telewizory z podwóną głowicąT2 i sat(obsługa wielu głowic) Ogólnie jest to lepsze,ale kosztowniejsze wyjście. Chciałbym,aby ten sprzęt,który teraz kupisz,można wykorzystać w przyszłości z nowym telewizorem.Nie zapomnij o obsługę 4K,hbb.T2 z H265.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2022 o 22:58, pe3no napisał:

 

@tail#, tak jak pisałem w moim początkowym wpisie, moje specyficzne wymaganie jest takie, żeby podczas oglądania telewizji, w tle nagrywało się 100% tego, co widzę na ekranie.

Jeśli dobrze rozumiem to w takim przypadku wystarczy Ci sprzęt z jedną głowicą skoro chcesz nagrywać to co oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie @tail# i innych Forumowiczów,

 

Jeżeli chodzi o tuner E2 to jednak poluję na wypasiony GigaBlue UHD Quad 4xFBC (2xDVB-S2X wbudowany + 2xDVB-S2X, jako dodatkowa opcja), aby mieć 16 demodulatorów i móc nagrywać równolegle 16 programów SAT. Myślę o "Quad" dlatego, bo ma dodatkowe "HDMI IN", którego brakuje w "UE". Chciałbym zapytać, czy dobrze myślę, że przez to wejście mógłbym podłączyć jakiś dekoder DVBT2 i sygnał z telewizji naziemnej mieć dodany do tych kanałów satelitarnych na GigaBlue, akceptując zabawę dwoma pilotami i więcej przełączania? Generalnie podejmuję decyzję, żeby wziąć GigaBlue Quad z 4xFBC, bez DVBT-2, żeby móc nagrywać 16 programów SAT, akceptując niewygodę tego że kanały naziemne wpuszczałbym do GigaBlue Quad przez jego HDMI IN - czy dobrze kombinuję?

 

Dzięki i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

 

P.S. Dzięki też za odpowiedź w tym drugim wątku (https://forum.satkurier.pl/topic/9789-platforma-canal-i-przyszłość-kart-nieparowanych-w-polsce/page/352/#comment-1756244)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pe3no dobrze się zastanów czy to co chcesz osiągnąć np. nagrywanie z kilku kanałów jednocześnie jest możliwe zwłaszcza jeśli chcesz podpisywać umowę z którymś z operatorów.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie @tweed77, @tail# i pozostałych Forumowiczów, dziękując za kolejną porcję wiedzy i ostrzeżeń :)

 

Czy ktoś może z Forumowiczów kupował z opcją rekonfiguracji poniższy tuner i mógłby polecić jakiś sklep w Polsce/Europie?

 

Podjąłem decyzję o zakupie GigaBlue UHD UE 4xFBC, 16 strumieni (2xDVBS2X wbudowany + opcja dodatkowego 2xDVBS2X), aby móc nagrywać z satelity równolegle 16 programów Satelitarnych FTA lub na kartę.

 

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pe3no napisał:

Czy ktoś może z Forumowiczów kupował z opcją rekonfiguracji poniższy tuner i mógłby polecić jakiś sklep w Polsce/Europie?

Jeśli będziesz korzystał z kanałów fta, to tam za bardzo nie ma co konfigurować poza załadowaniem listy które jest banalne. W przypadku tnk również nie ma nic skomplikowanego żeby dodatkowo sklep angażować. Decydując się na taki sprzęt warto zapoznać się  przynajmniej z podstawami dotyczącymi konfiguracji np. listy kanałów, sieci itp.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie @tail#, @Mark'o, @tweed77 oraz wszystkich Forumowiczów :)

 

@tail#, czy mógłbyś mi podsunąć parę linków/artykułów do poczytania dla "świeżaka enigmowego" ? :), abym posiadł minimum wiedzy dot. konfiguracji i w ogóle jakiś ogólny wstęp do tematu :) Szczególnie prosiłbym o wiedzę, jak zrobić kopię zapasową całego systemu plików i ważnych obszarów dysku albo najlepiej całego dysku systemowego, gdzie jest Linuks Enigma2 oraz jak potem odtworzyć z backupu cały skonfigurowany E2, unikając tym samym wgrywania/instalowania wszystkiego od zera oraz ponownej konfiguracji? :)

 

@tweed77, napisałeś, że mając głowicę 2xDVB-T2 mógłbym nagrywać kilka kanałów z dwóch częstotliwości. Czy mógłbyś mi to wyjaśnić prostymi słowami, najchętniej z linkiem do aktualnej listy kanałów DVB-T2 (ze wstydem przyznaję, że szukam i nie mogę znaleźć ani na forum ani przez google...) Blado też domyślam się, że to jest chyba związane z podziałem na multipleksy (?) :), ale szczegóły chętnie bym poznał/zrozumiał korzystając z bezcennej Wiedzy Was - bardziej doświadczonych Forumowiczów :) Dopytuję też z przyziemniej przyczyny, że w zamówionym już GiGablue UHD UE zrezygnowałem z głowicy DVBT2 na rzecz wypasionej wersji satelitarnej, czyli łącznie: 4xDVB-S2X FBC, z sumaryczną liczbą 16 modulatorów, bo chciałbym spróbować nagrywać równolegle 16 programów z satelity :) Zatem przy okazji próbuję zgadnąć, czy uświadomić sobie, co straciłem rezygnując z opcji "Dual DVB-T2" na rzecz dodatkowej "Dual DVB-S2X FBC" :)

 

@Mark'o, po moich wielogodzinnych (czy wręcz wielodniowych) poszukiwaniach chyba mogę powiedzieć, że rozumiem, co masz na myśli :) Ja osobiście jako Polak starałem się przede wszystkim znaleźć GigaBlue w Polsce, rozważając m.in. opcję zakupu bazowego sprzętu tutaj i sprowadzenia drugiej głowicy Dual DVB-S2X-FBC z zagranicy. Mówiono mi, że jakaś dostawa do Polski ma być w okolicach kwietnia, więc potwierdzam, że trzeba cierpliwie czekać albo szukać za granicą. Jeżeli chodzi o w/w głowicę FBC-Dual w Europie, to moje znaleziska są następujące:

https://www.hm-sat-shop.de/receiver/kabel-receiver/1650/gigablue-dvb-s2x-multistream-dual-tuner-quad-uhd-4k-ue-uhd-4k-x2-hd?c=0

https://www.orbitadigital.com/en/receivers/acc-sat-tdt/5785-dual-tuner-dvb-s2x-for-gigablue-x2-uhd-quad-4k-and-uhd-ue-4k.html

https://padredefamilia.com/gigablue/997-tuner-dvb-s2x-dual-gigablue

Wydają się być dostępne od ręki pod tymi linkami, ale szlaki jeszcze nie są przetarte, więc zalecam ostrożność, przy ew. wyborze oferty... :)

 

Z góry dziękuję wszystkim za Wasze zawsze cenne odpowiedzi, porady i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam Was serdecznie, z prośbą o pilną podpowiedź, jak to jest z tym nagrywaniem na GigaBlue UHD UE, jeżeli miałby jednak Dual DVB-T2, jako tę drugą/opcjonalną głowicę.

 

Znalazłem kanały DVB-T2 (https://telewizja-cyfrowa.com/kanaly-dvb-t/), w podziale na:

MUX 1: 8 kanałów

MUX 2: 8 kanałów

MUX 3: 6 kanałów (pewnie dojdzie do 8 ?)

MUX 8: 6 kanałów (też zgaduję dojdzie do 8?)

 

Pomóżcie, bo próbuję zgadnąć, czy jak bym wybrał opcję "Dual DVB-T2", to na GigaBlue UHD UE mógłbym na przykład nagrywać wszystkie 8 kanałów z multipleksu 1 + wszystkie 8 kanałów z mltipleksu 2 czyli łącznie 16? Zgaduję, że skoro mam 2 głowice  DVB-T2 (Dual), a każda może (zgaduję) nagrać wszystkie 8 programów w swoim MUX'ie? Uprzejmie proszę o potwierdzenie, jak to jest faktycznie? :) Pilnie muszę podjąć decyzję, jak tego GigaBlue wyposażyć w głowice i mam przyblokowany zakup tunera...

 

Wszystkiego Dobrego, z góry dziękję za pomoc  i serdecznie~~pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje tunera który będzie mógł obsługiwać karty CI+ z Polsatu i Canal+. Zajmuję się piłką nożną, a że mieszkam na wsi nie mam dostępu do kablówek (internet ma po liniach telefonicznych z zawrotną prędkością 6 Mb/s.) Mam też pytanie czy do takiego tunera można dokupić jeden pilot który jednocześnie by ubsługiwał TV I tuner (kupiłem Sharpa 40BL3EA - nie mogłem kupić większego ze względów technicznych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie @darkranger1

 

Ja parę godzin szukałem i kupiłem pilot uczący się "BLOW", bo przekonały mnie recenzje, gdzie jeden z kupujących komuś innemu na jego komentarz odpowiadał, pokazując, że ten pilot da radę skutecznie zastąpić kilka różnych pilotów (4 w 1), podłącza się go przez kabel micro USB do komputera i programuje. Jeżeli regulamin Forum nie zabrania, to mogę podać link do aukcji (?) Mnie przekonał opis oraz informacja, że jest wsparcie nawet telefoniczne (do sprawdzenia). Przyznam szczerze, że jeszcze go nie rozkminiałem (leży sobie...), więc też przyznaję, że ew. zakup na własne ryzyko, bo może być również niewypał...

 

Serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry.

 

Szukam porządny i sprawdzony tuner do enigmy 2 z 1 tunerem DVB-S2X ew. może mieć też tuner DVB-T2/C (H.265 HEVC).

Wymogi - obsługa 4K, jak najlepsza jakość obrazu, stabilna praca, płynne menu i przełączanie kanałów, wbudowane WiFi, możliwość podłączenia dysku lub karty do nagrywania.

Mój budżet to 400-800zł co możecie obecnie polecić najlepszego w tej cenie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...