Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

O co chodzi z tym linuksem w odbiornikach satelitarnych ? Co to daje ? Czytam na stronach sklepów frazesy typu: duże mozliwości konfiguracyjne dla zaawansowanych użytkowników. Może ktoś tłumaczyć na przykładach ? Czy kazdy odbiornik na linuksie daje podobne możliwości a róznice między nimi dotyczą już samego sprzętu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cenoley

Jak zaczynasz dopiero przygodę z zabawkami na linux to nie polecam od razu DM tym bardziej modelu 800 bo to kaloryfer ... model 800SE już tak ale jak ma być to Twój pierwszy linux receiver to polecam coś "lżejszego"

Oczywiście takie supportu jak DM nie da Ci żaden inny ale jak na pierwszy raz możesz się zrazić, pamiętaj że odbiorniki linux lubią jak się troszkę w nich "dłubie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie o odtwarzanie plików mkv wraz napisami w dwóch tunerach. Chodzi o Clark tech et9000 enigma2 oraz Octagon 1028p na octasofcie. Który z nich wypada lepiej? Filmy odtwarzam okazjonalnie i nie chce kupowac kolejnego urządzenia. Jesli sprawa wygląda podobnie to zdecyduje się na octagona. ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No cóż, piractwo po prostu :) innego sensownego powodu nie widzę żeby się w to pakować (a żeby nie było że namawiam, to ten powód także nie wydaje mi się sensowny).

Za czasów dekoderów SD, tunery z linuxem były lata świetlne do przodu jeśli chodzi o GUI.

Z innych zalet można wymienić wgrywanie listy kanałów przez sieć LAN, a nie kabel RS232 jak kiedyś.

Co jeszcze? Streaming wideo na PC/telefon.

Można samemu napisać sobie jakiś program.

Mam np. taki, który co parę sekund pokazuje godzinę na wyświetlaczu (producent zaprogramował tylko pokazywanie numeru kanału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bluesoil

 

To zależy tylko i wyłącznie od tego jakim dysponujesz budżetem. Ja mam jednogłowicowy vu+ solo bo na duo niestety dużo brakło (solo kupiłem za 209euro w .de)

Odbiornik do oglądania telewizji nadaje się idealnie, trzeba wiedzieć jednak że ma pewne ograniczenia np. w postaci portów usb, tylko jeden taki port z tyłu więc wypadałoby kupić hub usb do pendrive'a na picon'y/epg czy tunera dvb-t. Unitek produkuje zgrabne, malutkie huby - sam mam taki podklejony taśmą dwustronną na bocznej ściance tunera.

Druga sprawa to brak miejsca na dysk wewnętrzny trzeba gracić miejsce wokół tunera lub nagrywać na dysk komputera co jest możliwe po założeniu katalogu na nagrania na pc i udostępnieniu go tunerowi (cifs shares) - z tego właśnie korzystam, komputer i tak chodzi non stop a materiał mam od razu na dysku gotowy do cięcia/składania.

 

Tuner traktuje jako urządzenie do oglądania tv, nie sprawdzam na nim poczty, nie oglądam youtube i całej reszty (wszystko zbędne paczki wywaliłem) bo wg. mnie do tego tuner sat z prockiem 300 czy 400mhz po prostu się nie nadaje. Komputer jest szybszy i wygodniejszy. Ogólnie nie radzę nastawiać się na tuner pod względem 'zastąpi mi komputer' bo srogo się zawiedziecie.

 

 

@sonik79

 

Łączysz się przez przeglądarke z gui tunera. I masz opcje odpalenia stream'u programu w programie vlc:

 

clipboard01ix.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

lub korzystasz z programu dreamstream (rozwiązanie wg. mnie lepsze): http://www.dream-multimedia-tv.de/dreamstream/

 

clipboard01cc.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sama funkcja streamu w tunerach z enigmą jest warta rozważenia zakupu takiego box'a. Ja leżę sobie teraz w łóżku i oglądam co chcę mając okno z tv na wierzchu

 

przechwytywanieia.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Podepne sie pod temat, jestem na etapie wyboru tunera i mam kilka pytań

dotyczących tych z Linuksem E2 na pokladzie.

 

1. Czy mozna nagrywać po sieci na komputer stacjonarny? (samba?)

Zastanawiam się czy warto mieć wyjście SATA w tunerze, czy

wystarczy na pendrive zrzucać.

 

2. Czy warto patrzeć na procesor i pamięc przy wyborze.

Takim standardem jest MIPS 300 MHz i 256 RAMu.

 

3. Czy warto dopłacać do szybszego procesora i pamięci?

Tuner będzie mial dwie głowice i byc może bedą nagrywane równolegle

dwie transmisje w HD. Czy procek 300 MHz i 256 Ramu da radę to zrzucić

bez przycieć po sieci na komputer?

 

4. Czy mozna się podłączyć do tunera klientem np. media portal

i mieć na komputerze obraz z tunera?

(nie trzeba sie przełączać wTV aby oglądac TV lub komputer)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie jaki tuner z dwoma głowicami zamierzasz kupić?

Mam na oku GigaBlue HD 800SE Combo z dvb-s2 i dvb-t.

 

Jeszcze odnośnie 4. ale jakis server TV posiada? (htcp?) aby sie podlączyc np. VLC playerem.

 

Dzieki za odpowiedzi. Jeszcze bardziej sie przekonuje, że go kupię.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Na zasób sieciowy możesz nagrywać ale wymaga to manualnego montowania zasobu z poziomu konsoli. Nie wiem co chcesz zrzucać na pendrive'a? Jeśli audycje w HD to zrzucanie co chwile kilkunastu GB na komputer kompletnie Cię załamie. A dodatkowo przy HD może okazać się że pamięć USB jest za wolna do nagrywania i np timeshiftu.

Ad. 2. Standard to MIPS 400MHz i 256MB ramu przynajmniej do HD.

Ad. 3 Podany przez Ciebie tuner nie ma dwóch glowic DVB-S2, ma jedną DVB-S2 i jedną DVB-T, więc dwie audycje HD na pewno nie będą się nagrywać. Moim zdaniem warto szukać dekodera PVR czyli z dwoma głowicami DVB-S2.

Ad. 4. VLC player to protokół rms, oczywiście dekoder na enigmie ma taką możliwość. Serwer HTTP oczywiście jest ale służy do planowania nagrań i przeglądania zawartości dysku ew. konfiguracji dekodera przez przeglądarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ktoś może napisać coś więcej o Gigablue Combo ? 850 zł trochę dla mnie za dużo.

Czy ktoś miał styczność z Miraclebox HD-6 lub HDBOX FS-7110 ? Cena atrakcyjna a ten drugi w Czechach jest sporo tańszy niż u nas...

 

Jak wygląda obsługa dvb-t przez usb ? Można nagrywać audycje ? Używa się tego samego pilota co do tunera czy oddzielnego ?

Generalnie szukam niedrogiego stabilnego combo (lub dvb-t usb) z CI i linuxem na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

jestem przed zakupem dekodera i potrzebuje pilnie porady.

Ma on obslugiwac C+HD i TNK (smart HD), mozlwie w wewnetrznym czytniku kart, warunkiem podstawowym ma byc bezproblemowosc funkcjonowania tych dwoch kart w jednym dekoderze.Moze to byc dekoder na linuxie, ale nie musi. Funkcja nagrywania na twardy dysk musi koniecznie byc.

 

Cena nie gra zbyt duzej roli, gorna granica ok 3000 PLN.

 

Dziekuje i pozdrawiam,

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja tez potrzebuje dobry dekoder do C+, ale taki , ktory obsluzy karty ze splitera Smart Wii, bo okazuje sie, ze nie wszystkie obsluguja? Zalezy mi tez na obsludze mkv z napisami. Co moglibyscie polecic, bo od czasu jak kupilem dawno temu mojego 8900HD duuuzo sie zmienilo, a ja wypadlem z obiegu.

 

Dziekuje z gory !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z tych trzech to DM 800 HD lub VU+Solo. W cenie do 900 zł poleciłbym zwrócić uwagę na 800 HD SE Clone sim 2.10 znacznie szybszy niż 800 HD. Procek 400 MHz. Nie pchaj się tylko w 800 HD SE Ferrari - są ( były ) problemy z działaniem dysku twardego. Najlepszy support ma Dreambox.

Witam! Jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie problemów z działaniem dysku twardego w 800 HD SE Ferrari. Mam właśnie z nim problemy, a nie znalazłem na innych forach nic na ten temat. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam!

Trochę odświeżę temat.

Potrzebuję tunera/dekodera pod Linux. Coś tańszego od MiracleBox MICRO ENIGMA2.

Ma służyć pod kartę TnK HD tylko do oglądania TV. Nie bawię się w nagrywanie, itd.

Co byście polecili?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Jaki obecnie jest warty uwagi zakup dekodera z 4 głowicami. W Tym momencie wiem, że chyba dostępny jest Solo 4K ale czytałem tutaj opinie i są z nimi jakieś problemy, bugi w sterowniku.... Oczywiście ma mieć wsparcie Enigma2 :-)

 

W testach (https://satkurier.pl/news/150480/test-odbiornika-vu-solo-4k.html?news_page_id=6), piszę, że pomimo 2 głowic udało się tam osiągnąć 8 transponderów, czy coś to zmienia gdy dorzucimy dodatkową podwójną głowicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...