Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz o tym piszecie jak wszystko jest super na e2 to powiedzcie czy tylko mi mecze live na kanalach flagowych canal+ czyli c+ premium, sport, sport2 itd. zawieszaja modul canal+ na e2 (tylko reboot odwiesza, ew. inne jeszcze dluzsze kombinacje) bo u mnie tak dokladnie jest, pomoga gleboki restart z bootowaniem zeby przywrocic, nie wiem czy to ma zwiazek z ecp (ale powtorke tego samego meczu udalo sie nagrac a live zawsze zawiesza modul i jest ciemnosc na wszystkich kanalach). Oczywiscie plugin do ci+ jest zainstalowany. To samo bylo tez na canal+ premium 4k gdy byl koncert, mysle ze przesadzili z tym kodowaniem, normalni uzytkownicy nie moga ogladac, samo sie nie odwiesza wiec w ogole nie wchodzi w gre nagrywanie tych meczy i obejrzenie ich od poczatku gdy sie spoznimy albo na pozniej a gdy ogladam live tez oczywiscie zawiesza i tracimy iles minut, domyslam sie ze jednak na terminalu od canal+ nie ma takich problemow.. tylko po co go brac jak zaraz i tak praw nie beda mieli do np. ligi angielskiej? A tak w ogole to jakosc dzwieku i obrazu jest dramatycznie gorsza (a dla mnie to priorytet, szczegolnie ze wplywa to tez na jakosc nagran w przeciwienstwie do tego co mi mowil ktos tutaj) na tych nowiutkich tunerach z e2 w porownaniu do mojego starego octagona na linuxie ale na dedykowanym oprogramowaniu (nie e2), mam bezposrednie porownanie. Moze mam zepsuty dekoder, bo tez jakies trzaski slychac, bede jeszcze rozmawial o tym bo nie jestem zadowolony..

Edytowane przez Alamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo konkretna odpowiedz. A ja mysle ze niektorzy dumni doswiadczeni z e2 wielokrotnie dluzej uzytkownicy nie maja podstawowej wiedzy co do roznic w jakosc audio i video na poszczegolnych sprzetach. A roznice jesli chodzi o nagrywanie mozna latwo sprawdzic po prostu odsluchujac 2 nagrania tej samej audycji nagrane z 2 roznych tunerow, niestety bardziej doswiadczeni weterani e2 akurat w tym temacie w ogole o tym nie wiedza ze takowa jest.

Co mozna w module ustawic, tam wiele nie ma ustawien (multiple service support, high bitrate), wersja ci operation mode jest jest do 1.3, podobno w c+ uzywa 1.4 mozne to ma znaczenie, plugin jest juz na pokladzie a wg. recenzji pulse 4k powinnien dzialac bez problemu z modulem a oni sami go zreszta zainstalowali na start wiec pouczaj tez technikow satkuriera a nie tylko mnie ;-) Rozumie ze ecp nie jest poki co uzywane ale jednak cos zawiesza modul akurat w tych okolicznosciach co opisalem, zobaczymy czy ktos konkretnie sie odniesie dlaczego tak moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprędzej Wróżbita Maciej😅Bo on wie co to za sprzęt jakie image i czy jest odpowiednio podmontowany dysk. Dodatkowo czy to jedyna oferta w tym boxie oraz czy zadania modułu i reszta jest odpowiednio ustawiona.Jak pisałem nie podajac choćby co to za sprzęt i jakie image to porada u kogos co ma szklaną kulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konkretnie, openatv 6.4, dysk ma mount i dziala i nagrywa bez problemu po usb, jedynie jest ten modul, oscam jest tez zainstalowany ale wylaczony (w cam) zeby nie bylo konfliktow ew., probowalem z zadaniami i bez, podobno powinno dzialac tak i siak na tym tunerze bez wzgledu na ta opcje, teraz mam ustawione zadania tylko z serwisami canal+. Sprzet pulse4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to do Openatv trzeba było instalować wtyczkę do modulów. Mam to image w SF4008 i np taki moduł CP działa poprawnie modulu ECP nie posiadam.I nie znam tego sprzętu kompletnie nie wiem co to jest warte jeszcze z takim procesorem co jest w opisie. Edit nie jest to przypadkiem E2 ale zamknieta? Na stronie wspominają tylko o Openatv.Nie ma innych image na to cudo?

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem jest juz wtyczka zainstalowana przez sprzedawce, jak probuje ja instalowac to tez pisze ze juz jest.

Jest jeszcze openpli ale openatv jest podobno b. zalecane do tego sprzetu.

Teraz mecz Manchesteru na canalplus sport i po 3 minutach ciemnosc, potrzebny reboot z deepstandby zeby modul wstal i tak jest zawsze a przez godziny moze pracowac normalnie bez zawieszenia na innych kanalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Alamar napisał:

Tak jak pisalem jest juz wtyczka zainstalowana przez sprzedawce, jak probuje ja instalowac to tez pisze ze juz jest.

Jeśli by to był mój sprzęt, to nie bazuję na tym co tam poinstalował sprzedawca tylko ładuję czysty soft, instaluję to co faktycznie potrzeba i dopiero wtedy sprawdzam. Natomiast jeśli chcesz bazować na tym co tam porobił sprzedawca to zwróć się do niego, bo tylko on wie co tam jest namieszane.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pisze kupować sprzęt sprawdzony i taki co maja ludzie a  w przepadku gdy jest to jakaś dziwna firma i procesor. Dwa image do tego boxa? To kiedyś do Octagona miałem wgrane blisko 10😂Ja bym na początku kombinował z ustawienaimi modułu.@tail# czego ten wynalazek ma tylko dwa image i taki dziwny procesor?

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alamar napisał:

To konkretnie, openatv 6.4, dysk ma mount i działa i nagrywa bez problemu po usb, jedynie jest ten moduł, oscam jest tez zainstalowany ale wyłączony (w cam) zeby nie było konfliktów ew., próbowałem z zadaniami i bez, podobno powinno działać tak i siak na tym tunerze bez względu na ta opcje, teraz mam ustawione zadania tylko z serwisami canal+. Sprzet pulse4k.

 

AbCom Pulse 4K wynalazek firmy AbCom na procesorze HiSiliscon - ARM

 

Za parę złotych więcej wolałbym kupić Gigablue UHD 4K UE - dwie głowice DVB-S2X FBC - dwa wejścia na kartę - wejście na moduł CI/CI+,  możliwość montażu dysku do wewnątrz - możliwość dołożenia dodatkowej głowicy DVB-T2.

Dla przypomnienia dzięki Gigablue jest dostępna obsługa modułów CI+ w dekoderach na linux E2 - dostali za to karę do zapłaty.

Więcej softów ( OpenPLi - OpenATV - TeamBlue i parę innych jeszcze ).

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na razie nie wiadomo czy w powyższym przypadku to wina software, hardware czy może konfiguracji. Sam zainteresowany skoro korzysta z konfiguracji dostarczonej przez sprzedającego prawdopodobnie nie będzie w stanie tego określić.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
13 godzin temu, Iron83 napisał:

Witam, szukam tunera 4K 2xDVB-T2 z E2. Dodam, że nie będzie używany pod żadną płatną TV, tylko naziemna. 

 

 

Vu+ Uno 4K albo wersja SE z głowicą DVB-T2 DUAL. Wystarczy podłączyć jeden kabel z sygnałem DVB-T2/T

Głowice - tunery są wymienne.

 

Z taką głowicą:

https://www.amazon.de/plus-DVB-T2-Dual-Tuner-Ultimo/dp/B07N6BRZHG/ref=mp_s_a_1_7?crid=1BMA6Z8DJAO3P&keywords=vu%2B+uno+4K+dvb-t&qid=1644047393&sprefix=vu%2B+uno+4k+dvb-t%2Caps%2C155&sr=8-7

 

31i0EbdDj4L._AC_SY1000_.jpg

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chcę sobie zakupić dekoder z E2 oraz 2 x CI+. Będą w nim zamontowane 2 karty: 1 - C+, 2 - CP. Zakładam, że będą po właściwej konfiguracji działały bezproblemowo. Czy i jakie są możliwości aby mając inny dekoder z E+ w innej lokalizacji (domek letni) przesyłać uprawnienia na tenże dekoder. W danej chwili będzie działać wyłącznie w jednej lokalizacji. I tak ma być. Celem jest pominięcie faktu rozłączania i przewożenia za każdym razem dekodera a nie jakiekolwiek współdzielenie kart itp. Wszystko ma być legalne. Mądralińscy niech założą, że będę przesyłał przez sieć do pokoju obok (ale nie przez lan). Nie mogę rozwiązać tego przez streaming bo "tam" mam słaby zasięg internetu mobilnego o transmisji danych nie wspominając.

 

Jeśli ten temat już był to proszę o naprowadzenie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RayLuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RayLuka napisał:

Chcę sobie zakupić dekoder z E2 oraz 2 x CI+. Będą w nim zamontowane 2 karty: 1 - C+, 2 - CP. Zakładam, że będą po właściwej konfiguracji działały bezproblemowo. Czy i jakie są możliwości aby mając inny dekoder z E+ w innej lokalizacji (domek letni) przesyłać uprawnienia na tenże dekoder.

Jeżeli karty będą w module i nie wchodzi w grę streaming to żadne. Natomiast możesz jadąc na działkę zabierać ze sobą sam moduł i z niego korzystać jeśli sprzęt który tam jest na to pozwala. Jeżeli zakładasz że internet na działce nie działa lub działa bardzo słabo, to tym bardziej innych możliwości nie ma. Co to jest E+?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówka, E2 miała być. Streaming nie da rady pociągnąć. No właśnie jednym z problemóww jest to, że nie mam dekodera z CI i trzeba będzie ponosić kolejne koszty.

Dzięki za pomoc!

tail#

Masz może wiedzę na temat potencjalnych problemów z modułami cam w dekoderach z E2 (moduły CP i C+) - aktualne lub w najbliższej przewidywalnej przyszłości - np zmiana systemu kodowania itp?? Jak wcześniej napisałem planuję zakup dekodera z 2 gniazdami CI+. Cena nie ma wielkiego znaczenia aczkolwiek jeśli nie ma potrzeby wydawania to lepiej nie wydawać. Moje potrzeby nie sa wielkiie jeśli chodzi o wykorzystanie takiego sprzętu jak montowanie kilku głowic sat, nagrywanie 5 kanałów jednocześnie i oglądanie 6 itp itd. Po prostu chcę mieć wszystko w jednej skrzynce, jeden pilot + łatwa i przyjemna obsługa list kanałów. O reszcie i wyborze pomyślę, jak będę miał rozeznanie które dekodery całkowicie odrzucić. Dysponuję zgemma używany aktualnie do naziemnej (taki combo H2) i bardzo mi się podoba użytkowanie tego dekodera oraz jego działanie chociaż wiele negatywnych opini o tych dekoderach można znaleźć w sieci to ja jestem bardzo zadowolony z tej marki co do tego konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...