Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.06.2020 o 12:40, marke napisał:

ZGEMMA H9S warto brać w okolicach 300pln? Będzie płynnie działał z liniami [beep]?

W tym przypadku nie sprzęt ma znaczenie. :D

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam
Chce kupić tuner pod nowy moduł PC+ (CI+ ECP, wiem że zabezpieczenie ECP będzie stosowane jedynie na wybranych audycjach na kanałach 4K. Natomiast kanały SD i HD będą w pełni dostępne na sprzęcie z gniazdem CI+ bez wsparcia ECP, choć na jak długo nie wiadomo, 4K w sumie mnie nie interesuje)

Znalazłem na stronie hollex listę tunerów:
Moduł ten działa m.in. w odbiornikach:
- Vu+ Zero 4K (działa tylko z odpowiednim oprogramowaniem i ustawieniami w menu - pytaj przy zamówieniu)
- Vu+ Ultimo 4K
- Vu+ Uno 4K SE
- AX 4KBOX HD51 (S2X)
- AX 4K BOX HD61
- Dreambox DM900 Ultra HD 
- Dreambox DM920 Ultra HD
- GigaBlue Quad 4K
- GigaBlue UHD UE 4K
- Octagon SF4008 E2 4K Combo
- TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K
- TechniSat DIGIPLUS UHD S

 

Moją uwagę przykuł GigaBlue UHD UE 4K, ktoś posiada? może się podzielić wrażeniami z użytkowania?
Może jakiś inny sprzęt z listy albo którego nie ma na niej, użytkujecie i polecacie.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
 

 

 

 

Edytowane przez eXtinction
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to w końcu jest z odbiornikami GigaBlue? Czy są to głowice DVB-S2X FBC czy nie? Na stronie Hollex w opisie GB UHD Quad 4k napisane jest "Spośród innych modeli tunerów UHD odróżnia go obecność głowic FBC (tzw. Full Band Capture) z DVB-S2X- takie ma jeszcze tylko Vu+" po czym w zakładce Wady/zalety napisane jest, że nie obsługuje DVB-S2X. 

 

I czym tak na prawdę różni się wersja UHD Quad 4k od UE 4K? Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dafy możliwościami - wystarczy porównać specyfikację obu dekoderów.

 

Jak dla mnie podstawowa różnica to:

1. GigaBlue UE 4K ma jedno wejście na moduł CI/CI+. Brak wejścia HDMI.

2. GigaBlue Quad 4K ma dwa wejścia na moduł CI/CI+. Posiada wejśćie HDMI.

 

Resztę możesz znaleźć na stronie GigaBlue.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o jakieś mniej oczywiste różnice, np. typy głowic. :)

Czyli oba dekodery posiadają głowice DVB-S2X FBC i tylko muszę zdecydować ile wejść/wyjść będę potrzebował?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Szukam niedużego tunera opartego o system operacyjny E2/Enigma2 z obsługą:

  • kodeka HEVC/H.265 - z myślą o przejściu na DVB-T2 z tym kodekiem niedługo,
  • analogowego wyjścia obrazu - preferowane eurozłącze, ze względu na lepszą jakość obrazu w trybie RGB od typowego CVBS, ale może być też "zwykły" cinch/RCA,
  • Unicable/SCR.

 

4K, FBC, multistream, DVB-S2X nie musi obsługiwać.

 

Natknąłem się na tuner "Spycat Mini V2" spełniający te wymagania.

Jako, że nie jest to najpopularniejsza marka to pojawia się pytanie: Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym tunerem? Czy działa stabilnie?

Czy obsługuje transcoding?


Ewentualne "zamrażanie" lub "spowalnianie" obrazu przy przełączaniu kanałów jestem w stanie "przełknąć".

 

Uprzedzając ewentualne pytania - wiem, że za tą samą cenę można dostać tuner Zgemma H9S, ale brak mu analogowego wyjścia obrazu. Choć widziałem zdjęcia tyłu obudowy z minijackiem A/V (więc były/są dwie wersje - jedna z gniazdem minijack A/V, a druga z przyciskiem RESET w tym miejscu), to jednak podobno brak obsługi A/V w nowszych sterownikach (źródło).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ramirez napisał:

Spycat Mini V2 to tuner satelitarny a nie dvbt. A coś piszesz o dvbt2 H265. To musisz określić czego szukasz dokładniej ;)

Wiem.

Wspomniałem o przejściu telewizji naziemnej na kodek HEVC/H.265 i DVB-T2 ze względu na możliwość strumieniowania kanałów po sieci lokalnej oraz możliwość późniejszego dokupienia dongle'a DVB-T2 pod USB - w obu tych wypadkach obsługa tego kodeka przyda się nawet jeśli nie wykorzystam go przy odbiorze samej telewizji satelitarnej. Odnośnie wymagań - sam tuner nie musi mieć głowicy DVB-T2, choć byłaby mile widziana.

 

19 minut temu, tail# napisał:

@mp107 z jednej strony chcesz mieć najnowsze rzeczy typu hevc/h265, a z drugiej jakieś stare złącze typu euro - dla mnie nonsens.

Kwestia potrzeb. Z mojego punktu widzenia - to nie nonsens.

To ma być drugi tuner w domu, podłączony (przynajmniej przez jakiś czas) pod telewizor bez HDMI i stąd takie wymaganie.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze są takie telewizory w użyciu ? łoooo matko, to do archwium. Według mnie lepiej już kupić telewizor z HDMI za grosze niż kupować nowy dekoder ze scartem lub kupić przejściówkę z HDMI na scart niż kombinować z szukaniem tak starych rozwiązań w nowych sprzętach. To kompletnie nielogiczne co chcesz zrobić.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
29 minut temu, PRKN napisał:

Szukam bardzo dobrego tunera z Linuxem do 500 zł z oprogramowaniem OpenATV, ma ktoś może jakieś propozycje?

Na pewno VU+ Zero 4K będzie dobrym wyborem. Przekracza co prawda budżet -teraz jest dostępny od 620 zł ale jeszcze miesiąc temu można było kupić za 570 zł. Poczekać na spadek ceny i wtedy wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czy ZGEMMA H7S 4K 2xS2X+1xT/C z DYSKIEM 1TB to tuner porównywalny z Vu + Uno 4K, Vu DUO 4 K SE i ew. z Vu+ SOLO 2 ( wiem że nie 4 K ) Nie ma już dostępnych Solo 2 a tak naprawdę 4 K nie potrzebuje, więc pytanie czy ta zgemma będzie śmigać jak te Solo 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Nowy20 napisał:

Witam

Mam pytanko czy ZGEMMA H7S 4K 2xS2X+1xT/C z DYSKIEM 1TB to tuner porównywalny z Vu + Uno 4K, Vu DUO 4 K SE i ew. z Vu+ SOLO 2 ( wiem że nie 4 K ) Nie ma już dostępnych Solo 2 a tak naprawdę 4 K nie potrzebuje, więc pytanie czy ta zgemma będzie śmigać jak te Solo 2?

Będzie śmigać jak solo 2 a solo 2 uzywka jest w cenie 4k nowej zgemmy,octagon,ustym. Wybór należy do Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...