Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest bzdura jakiegoś handlarza.

Nagrywany masz strumień 1:1 jaki leci z sat. Więc nawet dekoderem HD nagrasz 4k, oczywiście nie odtworzysz na tunerze bez obsuługi 4k i hevc, trzeba przerzucić na pc/inne urządzenie.

 

Przechwfffytywanie.jpg

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Najważniejsze, że rozdzielczość nagrania jest niezmieniona. A rozmiar na dysku rzeczywiście niewielki jak na 4K (niskie bitrate i wydajny kodek).

 

 

Widzę, że te Zgemma H7S  występują z róznymi procesorami:

1) 2-rdzeniowy BROADCOM 7251s  1,7 Mhz 12K DMIPS ,1GB DDR3 pamięci RAM4GB EMMC pamięci FLASH.

2) 4-rdzeniowy Hisilicon Hi3798Mv200 1.5 GHz (brak innych danych oprócz "RAM (4GB)").

Co ewentualnie wybrać?

Dzięki :)

Edytowane przez donald-0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wziąłem h7 z procesorem BROADCOM , ale przy przełączaniu kanałów występuje 1-3 sekundowe zamrożenie obrazu - SD najkrócej, HD dłużej, no i oczywiście UHD najdłużej ok. 3 sek. Podejrzewam, że z procesorami Hisilicon jest niewiele lepiej pod tym względem?

Sprzęt odesłany do sklepu.

 

Druga rzecz - okropne świecące logo. Czy nie ma możliwości wyciągnięcia wewnątrz kabelka i odłączenia tego neonu? ?

(wiem, gwarancja). Ktoś się orientuje? bo może nabędę inny model Zgemma ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W h7s można odłączyć kabelek od logo. Mnie też wkurzał. Na podstawie tych zdjęć znalezionych w internecie u siebie odłączyłem. A co do szybkości  zmiany stacji to i tak lepiej chodzi niż na moim tv Lg. Druga sprawa to tez trochę zależy od softu. Sprzedawcy wgrywają modyfikowane OpenATV z dodatkami który chodzi dosyć wolno.

 

qmzfpaalgexx.jpghu0mcgofmr5w.jpg

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jakie dziś mam alternatywy dla Vu+ Uno 4K SE? (chociaż i ten nie ma wszystkiego co bym chciał bez dokupowania)

 

Wymagania

- 4K + obsługa modułów polskich operatorów

- 2 głowice DVB-S2X

- 1x CI + 1xReader (może być więcej)

- mile widziane Wi-Fi wbudowane

- Dysk SATA montowany w środku (lub w zatoce)

- jakość obrazu + stabilność (obecnie mam VU+ Solo2 i nie narzekam  - zwis jeden na pół roku)

- Obsługa OpenPLI lub OpenATV

- Udostępnienie karty na drugi pokój do jakiegoś prostego tunera Linuxowego

- Oglądanie na tablecie lub telefonie w ramach wewnętrznej sieci wi-fi

 

Dekoder używam do oglądania i nagrywania programów TV, funckcje smart mam w telewizorze. Oglądam dużo sportu. Max co mi się zdarzyło to oglądanie jednego kanału podczas nagrywania dwóch innych - to w zasadzie wszystko do czego mi potrzebny dekoder.

 

Limit cenowy 1000zł.

 

PS. Tak z czystej ciekawości GiGaBlue UHD UE 4K (do dostania za 899) vs VU+ Uno 4K SE (średnio 250 droższy) - to tylko przykład, widzę że oba mają podobną specyfikację a jednak ten pierwszy sporo tańszy.

 

PS2. Kwestia głowicy z MIS (multistreaming) czy przyda mi się to do czegoś w domu?

 

Edytowane przez radoskur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się rozejrzał już za dekoderem z dwoma wejściami na moduł CI/CI+.

Tak na przyszłość.

Vu+ Duo 4K

GigaBlue UHD Quad 4K

 

Tylko budżet tak koło 1200 - 1600 zł.

 

PS.

 

Jak ci nie potrzebne 2 wejścia na moduł CI/CI+ to bierz VU+ Uno 4K SE.

Cena do jakości bardzo dobra.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby było mi potrzebne. Mam już kartę działająca bez modułu. Więc jeden slot CI+ mi spokojnie wystarczy.

 

Wyszukałem jeszcze AX 4K-Box HD61 - cena bardzo podobna do GiGaBlue UHD UE 4K. Ale porty USB tylko 2.0 2szt i LAN 100mb/s to chyba pomyłka jak na 2020 rok...

Edytowane przez radoskur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgraj powiedzmy 10GB nagranie po LAN na dysk :-) Albo stream'uj kanał 4K na Tablet... ot tak na szybko. To samo tyczy się USB 2.0... kartę Wi-fI dobrą podłączysz którą interfejs zatka. 

 

AX 4K HD 61 na plus ma m.in. obsługę HDR

na minus brak głowic FBC / USB 2.0 / LAN 100mbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...