Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałem wyżej - jak dotąd nie zauważyłem tego problemu z dźwiękiem (być może występuje tylko na niektórych wersjach oprogramowania) stąd wcześniej pisałem że ten model. Nie widziałem też żeby ktoś potwierdził że problem istnieje na 100% i na każdym sofcie. Są tylko cząstkowe informacje na temat tego problemu, a brak konkretów. Pisanie że to  bubel jest przesadą.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zaryzykuję choć lepsza współpraca z modułami niż na Vu Ultimo 4K.Nie ukrywam że bardzo mnie skusiała ta promocja za ok.1650 zł.A i opinie w necie ma najlepsze.Dodatkowo 2 wejścia na moduły i czytniki ale teraz to się zastanowię bo za prawie 2 koła to mogę kupić ale jak sklep mi poustawia w nim to co ja chcę.W co wątpię bo klepią tylko same podstawy.Edit Pisałem że bubel bo głos to absolutna podstawa a takiej marce nie wypada wypuszczać czegoś tak niedopracowanego.Zresztą klepią te boxy na potęgę a ludzie i tak twierdzą że najlepszy jest wspomniany Ultimo 4K choć juz swoje lata ma.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ty oczekujesz, że jeszcze sklep będzie Ci świadczył usługi supportu? :) To nie kupuj, bo to nie ma sensu i będziesz miał wiecznie problemy, bo sobie z niczym nie poradzisz. W takim przypadku rozwiązaniem jest dekoder operatora, który zapewne nie spełni twoich oczekiwań, z resztą dla mnie też nie, bo to jest dziadostwo.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Liczę że mi poustawia to co chcę za to że kupię u nich.Spokojnie podstawy znam mam sprzęt na linuxie już jakiś czas wgrywam co chcę podmieniam oscamy itd.Ale nie mam czasu latać po forach by być na biżąco.Nie jestem orłem ale ogarniam sobie odbiór NC+ 0100 czy 1813 i CP moduł.Ale wiadomo teraz pewne forum poleciało jak i cenne informacje których mi brakuje.Edit A i dzięki za radę by wrócić do sprzętu operatora.Wcześniej kupiłem boxa za 1000zł teraz dokupię drugi za jeszcze więcej i będę oglądał NC+ na jednym dekoderze a CP na drugim.?

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 18:46, tail# napisał:

Według mnie to błąd, bo albo kupujesz 4k albo najtańszy model vu+ z kieszenią na CI. Aktualnie zakup solo2 nie ma sensu, bo nic nie daje, a kosztuje.

 

Tak, tylko nie da się już kupić nowego egzemplarza innego modelu odbiornika Vu+ bez 4K (przynajmniej takowego nie znalazłem).

 

Wszystko inne to już 4K, a ja nie mam takiego telewizora jeszcze i budżetu mi nie starczy na telewizor i jakiś przyzwoity model Vu+ z 4K, a do tego mam nagrywarkę dvd, z której czasami jeszcze korzystam i ona ma jeszcze podłączenie scart (czasem się przydaje, jak potrzebuje nagrać coś dłuższego z kanału HD, ale jakości HD akurat nie potrzebuję ? ) .

 

Wiem, że to są osobliwości, ale tak to u mnie jest ? .

 

Poza tym mam też "zwykłą" instalację antenową, tzn. antenę około 80 cm i konwerter monoblock i nie wiem czy to też nie za stare na te tunery DVB-S2X itp.

 

P. S. Obie strony myślę będą zadowolone, tzn. ja, że znalazłem odbiornik z linuxem pasujący pod mój sprzęt, na którym mam nadzieję zadziała stary moduł Cyfrowego Polsatu, a sprzedawca, że sprzedał odbiornik starszej generacji (tutaj to jest uczciwe, bo odbiornik mimo tego, że jest starszy, to dalej ma o niebo lepsze wsparcie, niż Odin Twin) ? .

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powtarzam, że nie miałbym do czego tego podłączyć na ten moment.

 

Wiem, że można na pewno przestawić w ustawieniach, ,żeby odbiornik 4K działał w rozdzielczości 1080i, ale do tego trzeba mieć telewizor 4K, bo ta rozdzielczość zapewne jest domyślna.

 

Przyglądałem się Vu+ Zero 4K, ale poza tym, że jest 4K, to nie ma też chociaż wyjścia audio RCA.

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie rozdzielczości wybierasz przy pierwszej konfiguracji dekodera.

Bez problemu 1080i czy 1080p działa.

Też nie mam telewizora 4K ale dekoder już kupiłem z myślą o przyszłości:

Dekoder 4K po HDMI do TV HD a z telewizora po wyjściu słuchawkowym pod wzmacniacz.

 

3ee7cde52094a5e8.jpg

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 całkowicie się z tobą zgadzam - zakup tunera HD z wyższej półki zamiast 4k to krok do tyłu i strata pieniędzy.

@Frazes jeżeli opierasz się tylko na przypuszczeniach tak jak pisałeś o rozdzielczości, gdzie 4k nie jest domyślną i wybór rozdzielczości oczywiście jest możliwy po instalacji, przy pierwszym uruchomieniu, to nigdy nie kupisz odpowiedniego sprzętu.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 23:35, tweed77 napisał:

Ustawienie rozdzielczości wybierasz przy pierwszej konfiguracji dekodera.

Bez problemu 1080i czy 1080p działa.

Też nie mam telewizora 4K ale dekoder już kupiłem z myślą o przyszłości:

Dekoder 4K po HDMI do TV HD a z telewizora po wyjściu słuchawkowym pod wzmacniacz.

 

3ee7cde52094a5e8.jpg

 

 

Tak, tylko, że przy takim podłączeniu dźwięku jak piszesz, to żeby słuchać radia musisz mieć włączony telewizor, czy nie???

W dniu 21.07.2019 o 06:55, tail# napisał:

@tweed77 całkowicie się z tobą zgadzam - zakup tunera HD z wyższej półki zamiast 4k to krok do tyłu i strata pieniędzy.

@Frazes jeżeli opierasz się tylko na przypuszczeniach tak jak pisałeś o rozdzielczości, gdzie 4k nie jest domyślną i wybór rozdzielczości oczywiście jest możliwy po instalacji, przy pierwszym uruchomieniu, to nigdy nie kupisz odpowiedniego sprzętu.

 

Ja się opieram na własnym doświadczeniu, tzn. instalowałem oprogramowanie w tunerze z linuxem już wiele razy i pierwszą rozdzielczością jaka jest na liście do wyboru zawsze jest ta maksymalna (w tych tunerach co mam zdaje się to jest 1080p), a jak ją zmienić na niższą, jeśli nie będzie obrazu na ekranie??? Musiałbym ewentualnie zmieniać rozdzielczość u kogoś na telewizorze 4K i po zmianie wracać z tunerem do siebie, chyba, że np. kolega @tweed77 podpowie inne rozwiązanie???

 

W ogóle Solo2 już do mnie dotarł i stary moduł CP działa na nim bez problemu (najnowsze sterowniki, z datą 2019.04.29), ale pojawił się inny kłopot, tzn. tuner ma kłopot z nawiązywaniem połączenia internetowego przez kabel sieciowy, tzn. jest problem z uzyskiwaniem adresu ip i połączeniem z serwerem dns.

 

Z tego co sprawdziłem to jest częsty problem w odbiornikach VU+ (pisali o nich ludzie mający modele Solo2, Duo2, czy Zero), ale jakoś nie ma na to konkretnego rozwiązania i trzeba po prostu próbować z różnymi kablami sieciowymi itp.

 

Ktoś tutaj miał taki problem i może mógłby się podzielić rozwiązaniem???

 

Ja już się obawiałem, że to w moim egzemplarzu karta sieciowa jest zepsuta, ale skoro ten sam problem występuje na różnych modelach sprzętów VU+ i niektórym udaje się go rozwiązać, to raczej tak nie jest.

 

Tu jest przykład dyskusji o tym problemie: http://www.vuplus-community.net/board/threads/vu-solo2-wired-connection-not-working.18319/

 

Każdy intuicyjnie myśli, że to wina routera, albo kabla, ale właśnie ten sam router i ten sam kabel z innym sprzętem działa bez problemu. Ja też próbowałem innego kabla i innego routera, ale bez zmian...

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes miałem kilka dekoderów VU 4K - Zgemma 4K i do nich podpięty TV HD. Pierwsza konfiguracja bezproblemowa na TV HD. Zawsze wyświetlał sie obraz ekranu konfiguracyjnego rozdzielczości i dopiero się wybierało czy ma być 1080i - 1080p czy 2140p czy 720p.

Analogicznie jakbyś miał telewizor obsługujący tylko 720p to byłby problem z ustawieniem konfiguracją pierwszą dekodera np VU jakby pierwsza opcja była 1080i lub 1080p.

 

Co do karty sieciowej łan w dekoderach VU zawsze robię konfigurację sieci adresu IP na sztywno. W ustawieniach sieciowych wyłączam DHCP. Sam wpisuje odpowiednie adresy IP.

Problemem może być uszkodzona karta sieciowa ( po burzy przepięciu lub wyrobione samo gniazdo wejścia kabla łan ). Warto sprawdzić też końcówki kabla łan.

Sprawdź jak się zachowuje karta wifi na USB podpięta do dekodera. Jak będzie problem z połączeniem to może wina układu ( procesora ) na płycie w dekoderze.  Części odpowiadającej za komunikacje.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 Dzięki za konkretne odpowiedzi ? . Na przyszłość już się nie będę bał kupić odbiornika 4K, nawet jeśli nadal będę miał obecny telewizor HD ? .

 

Inna rzecz, że raczej będę się bał kupna sprzętu VU, po tej przygodzie z połączeniem internetowym.

 

Sprzęt jest nowy, był fabrycznie zapakowany, oklejony folią, więc raczej nie jest uszkodzony, w czasie burzy itp.

 

Po przeczytaniu tych wpisów z innych for raczej wydaje mi się, że to jakaś wada fabryczna, skoro to dotyczy nie tylko Solo2, ale też innych modeli.

 

Najdziwniejsze właśnie, że mój główny router wykrywa odbiornik i w spisie podłączonych sprzętów go widać pod przydzielonym adresem ip i w odbiorniku w informacjach o sieci też widać ten adres i wyświetlana jest prędkość 1000 megabitów, ale jak już zrobię test sieci to właśnie adres ip i nazwa serwera dns wychodzą niepoprawnie (jak odpali się test raz za razem, to zdarza się, że adres ip się potwierdza, ale serwer dns zawsze jest niepotwierdzony)...

 

Dodam, że na tym samym kablu sieciowym i w tym samym gnieździe głównego routera odbiornik Odin Twin śmiga ze swoją pełną prędkością.

 

Mam jeszcze jeden router, więc na nim jeszcze sprawdzę jak sprawa wygląda, no i spróbuję połączenia przez kartę wifi, jak piszesz.

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem tę usterkę karty sieciowej w Vu+ Solo2 na stronie dystrybutora Vu+ i oni stwierdzili, że jest to usterka sprzętowa.

 

Nie będę wysyłał tunera na kurację zagraniczną, tylko dokonam zwrotu do sprzedawcy i jak odda fundusze pomyślę co dalej zrobić.

 

Tutaj jest moja korespondencja z dystrybutorem w tej sprawie: https://www.abcomeu.com/question/vu-solo2-problem-with-connecting-to-the-internet

 

To też nauka, że przy zakupie odbiorników Vu+ trzeba się jednak dopytywać czy karta sieciowa jest oby na pewno sprawna.

 

Może sklep Hollex dodałby taką informację do opisu dostępnych tam odbiorników tej marki, tzn., że karta sieciowa była sprawdzana pod względem sprawności, bo zawsze to da większą pewność przy zakupie, tym bardziej, że te sprzęty tanie nie są.

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mój stary czarny tuner NBox ADB z softem graterlia już powoli się kończy.

 

Szukam tunera, który będzie:

działać na nim Oscam

dwu głowicowy (mam 2x HB)

będzie współpracował z pilotem TV (TV Samsung UE55MU7052)     //nie ma opcji żebym na co dzień miał drugiego pilota !!!

będzie można włożyć do niego HDD

może być 4K (TV mam 4K, ale obecnie jest tylko 2 czy 3 kanały są w 4K)

 

Do 1000 zł maks

 

Jeśli możliwe to zaproponujcie 3 modele.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dafior01

 

Najlepszy stosunek jakość - cena - wsparcie - wykonanie to:

 

Vu Uno 4K SE cena około 1100 - 1200 zł i będziesz pan zadowolony.

 

2 głowice sat DVB-S2X FBC ( to tak jak byś miał 8 głowic sat ). W połączeniu z konwenterami Unicable masz niezależne nagrywanie - oglądanie z dwóch satelit Hotbird - Astra

2,5 cala dysk sata III albo SSD do wewnątrz.

4K - jedno wejście na moduł CI/CI+ jedno wejście na kartę.

HDMI - CEC powinno załatwić sprawę - włączy - wyłącz telewizor automatycznie przy włączaniu wyłączaniu dekodera.

 

s-l300.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 1000 zł. Ani złotówki więcej.

Potrzebuje tylko dwie głowice ba mam podwójny konwerter 2x HB. Innego nie zamierzam mieć. wystarcza mi NC i Polsat.

Dysk mam - potrzebny mi tuner do którego go włażę. Żeby czasem coś nagrać lub coś co właśnie idzie na innym kanale.

Nie będą wkładał żadnych modułów CI. Jeśli bym kiedyś musiał - mam w TV i tuner SAT i gniazdo na CI.

Tak - HDMI CEC - ale nie - włącz wyłącz TV - ale kontrola pilotem TV co oglądam na tunerze. Pilot tunera - leży w szafie ;-) na szczególne okazje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Pilot od Samsunga działa normalnie z Uno 4k SE, moim zdaniem warto dorzucić tą stówkę ponad budżet, skoro lecisz na chinolu to tych kanałów 4k z HB będziesz miał 9, do tego dochodzi mega szybkie przełączanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dafior01

Dodatkowo przy Vu Uno 4K SE i 2 głowicach sat FBC oraz konwenterze Twin na Hotbird będziesz mógł ogldać - nagrywać kilka kanałów z kilku transponderów z dwóch ćwiartek.

Nie zaś tylko z dwóch transponderów.

 

Możesz jeszcze popatrzeć na:

Octagona SF4008 z 2 x DVB-S2X możliwość montażu dysku wewnątrz - cena około 900 - 1000 zł.

Gigablue UHD UE 4K - 2 x DVB-S2X FBC - możliwość montażu dysku wewnątrz dekodera - cena około 900 - 1000 zł.

 

@GrubyBubu tak to jest jak się idzie po kosztach a później będzie narzekanie

 

Vu Uno 4K SE jak pisałem - idealny stosunek cena - jakość - wykonanie - możliwości - wsparcie.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, wszystko zależy do czego ten sprzęt ma służyć, jeśli ktoś tak jak ja ogląda sporadycznie czasem chce coś nagrać to nie ma co przepłacać. Szukałem opinii co teraz najbardziej się opłaca jest dostępne itd. Od 10 lat miałem tylko sprzęt od nc+ zawsze jakiś najnowszy model. Alternatywny z 2 głowicami dyskiem w środku itd. zawsze kosztował grubo ponad 1k i jakoś nie paliłem się z wydaniem na pudło którego jakoś i tak bardzo nie używam. Kończy mi się umowa z nc+ i zacząłem szukać co teraz za ile itd. i nadszedł czas widzę na powrót do domowej zabawy z chińczykami. Polecam Zgemmę, właśnie kupiłem h7s i jestem mile zaskoczony śmiga naprawdę bardzo szybko, dysk można zamontować w środku bez problemu, nagrywanie timeshift  wszystko dostępne bez problemu w sieci domowej można odtwarzać na kompie, tel, tablecie. Obraz wydaje się ciut lepszy od obecnego wifi premium boxa od nc+. Zastanawiałem się nad Vu+ Uno 4K SE tylko cena 2 razy większa. 

Zgemma ma za to dodatkową głowicę DVBT a potrzebuję bo mam jeszcze stary TV. Ogólnie jestem mega zadowolony z zakupu ;)

Wsadziłem kameleona ruszył od strzała, dodałem oscama też bez problemu, a ma jeszcze moduł w razie W ?

Z wyglądu vu+ wiadomo biję na głowę chińczyka ale coś za coś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie potrzebował głowicy fbc, to wybrałbym ten model. Vu+ droższy ale za to mam fbc, gdzie można oglądać jednocześnie na kilku urządzeniach kanały z różnych transponderów. Oprócz tego vu+ jest mocniejszy sprzętowo. Co do kameleona i oscama nie ma to znaczenia czy zgemma czy inny sprzęt np. nanopi - działa tak samo.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...