Skocz do zawartości

an10ka

Użytkownicy
 • Zawartość

  179
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O an10ka

 • Tytuł
  Czasami wpadam

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. an10ka

  EvoBox problem z konfiguracją anten

  Darcioo 1. Zakładam, że masz konwerter quad a nie quatro. 2. Jeżeli masz konwerter quad to podłącz jeden z przewodów do dekodera (wej. sat 1). Zresetuj do ustawień fabrycznych i wyszukaj sygnału od początku. Jeżeli będziesz prawidłowo odbierał sygnał i oglądał programy to podmień przewody. Wtedy będziesz wiedział czy połączenie między konwerterem - przewodami - a dekoderem jest prawidłowe. 3.a tak opisują w instrukcji: "1.2. Alternatywną metodą podłączenia sygnału satelitarnego może być wykorzystanie konwertera Uniwersalnego typu Twin (podwójny), dostarczającego sygnał z anteny dwoma kablami. Sygnał z konwertera Uniwersalnego Twin należy podłączyć do wejścia SAT 1 i SAT 2 z tyłu dekodera. Podczas pierwszej instalacji w miejscu Liczba Podł. Wejść SAT należy wybrać wartość 2" https://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/cp-hp/instrukcja_EvoBox_PVR_1.2.pdf
 2. A chodzą jakieś słuchy o końcu Smart HD+ ?
 3. an10ka

  Wysokość anteny satelitarnej na uchwycie

  Jeżeli antena obsunie się po uchwycie w dół czyli jest prawdopodobieństwo, że poruszy się w prawo lub w lewo. Jeżeli jest dobrze skręcona to dlaczego ma się obsunąć?
 4. an10ka

  Antena Corab 80 cm / oryginalny zez

  Super. Myślę, że zez będzie OK. Ewentualnie troszkę w górę lub w dół blaszkę podegniesz? Muszę pooglądać co tam na innych satelitach słychać. Aktualnie odbieram 19,2E + 13E ale też kiedyś myślałem nad rozbudową. No i zabawa z naziemną TV.
 5. an10ka

  Antena Corab 80 cm / oryginalny zez

  Pochwal się jak skończysz przeróbkę. Zawsze komuś może się to przydać.
 6. Był taki wynalazek Dla ciekawości podam, że w 1999r. kupowałem pierwszy tuner satelitarny cyfrowy i miałem do wyboru HUMAX (1399zł) lub właśnie NOKIA (1599zł). Kupiłem HUMAXa. Mam go do dzisiaj Oczywiście jako antyk i wspomnień czar
 7. an10ka

  Antena Corab 80 cm / oryginalny zez

  Rozumiem, że chcesz dalej odbierać 19,2E + 23,5E Tutaj masz rodzaje zez-ów: https://www.sklepsaturn.pl/product/search?query=zez ale pewnie już przeszukałeś cały internet łącznie z Alle..o Największy problem jest w tym, że LNB muszą być bardzo blisko siebie. Mocowania do LNB nawet jeżeli pasują do anteny to są przewidziane na 13E + 19,2E. Można by ten uchwyt u Ciebie zamontować: https://www.sklepsaturn.pl/zez-okragly-na-rurke.html Swoją drogą potraktował bym pilnikiem bok tego uchwytu żeby mieć konwertery bardzie koło siebie. Też kombinowałem z tym zez-em: https://www.sklepsaturn.pl/zez-uniwersalny-do-wszystkich-czasz.html Ale czy nie lepiej kupić coś takiego: http://www.inverto.tv/lnb/99/twin-monoblock-23mm-lnb-430-for-80cm-dish Jeżeli już chcesz zamontować https://anteny.sklep.pl/mocowanie-drugiego-konwertera-zez-na-profil-do-anten-corab-90-p-54.html to śrubę mocującą uchwyt do LNB trochę bym przerobił: z otworu poziomego zamienił bym na otwór pionowy. Otwór w plastiku już jest a w rurce możesz wywiercić, albo obróć rurkę o 90st. i z tyłu za czaszą przewierć.
 8. an10ka

  NR1 TV HD z zeza Astry1 na antenie 110cm

  Na antenie 110 cm ja bym ustawił czaszę na 28,2E i zezował na 42E + 23,5E + 19,2E. Pomiędzy 42E a 28,2E mamy prawie 14st. mamy 9st. Pokusiłbym się jeszcze o 13E W Niemczech widziałem antenę bardzo dziwnie ustawioną. Podejrzewam, że na 42E +19E. https://zapodaj.net/4d10c44fe6474.jpg.html
 9. an10ka

  VIVA Deutschland i VIVA Austria

  Od 02:00 nagrywam wszystko z viva de. Ile gb tego wyjdzie zobaczymy. Pytanie tylko jak to Wam wrzucić żeby było wszystko OK i legalnie:)
 10. an10ka

  Problemy z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

  Co z tego, że niektórzy kupią i 200cm antenę. Pytanie jest inne: czy ta antena będzie prawidłowo ustawiona
 11. an10ka

  Rozbudowa o zeza lub zezy

  Ciekawe na jakie satelity jest ten "zez"? https://zapodaj.net/4d10c44fe6474.jpg.html Lokalizacja Niemcy. Ze słuchu właściciel chyba Turek. Obstawiam 19,2E + 42E Dla mnie mistrzostwo świata.
 12. an10ka

  Problemy z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

  https://zapodaj.net/c7b3a7773db24.jpg.html Antena od Polsatu (ta z napisem HD). Chyba to jest 70cm. Połączona z anteną LTE + router+ dekoder +ok.12m przewodu. Pomiar miernikiem PCM 1200: 11411/H/27500 CNR=11,8dB PWR 78dBuV 11508/V/27500 CNR=11,2dB PWR=77dBuV @SatExpert 70cm też nie jest źle, tylko wykonanie anteny się liczy a ten plastik daje dużo do życzenia. Co będziemy w przyszłości po antenach 90cm montować? 110cm-120cm?
 13. an10ka

  VIVA Deutschland i VIVA Austria

  Zawsze można było sprzedać Komuś samą markę VIVA
 14. an10ka

  VIVA Deutschland i VIVA Austria

  Dzięki za wiadomość. Będę musiał ponagrywać sobie W latach 90tych VIVA gościła u mnie na kanale 1. TVP1 na kanale 2. TVP2 na kanale 3 i tak dalej. Czasami zadaję sobie pytanie: jak taka VIVA mogła upaść? Widownia się zmieniła? Młodzi nie słuchają już "takiej" muzyki?
 15. an10ka

  Problemy z odbiorem DVB-T

  @mateusz44 1.A dlaczego nie dasz anteny na zewnątrz? Tylko masz na strychu? 2.Po co Tobie zabezpieczenie antyprzepięciowe jeżeli antena jest na strychu (rozumiem, że pod dachem)? 3."Zasilacza nie sprawdzałem, ale podstawiłem drugi i było to samo, więc raczej mało prawdopodobne żeby obydwa były uszkodzone", a ja miałem taki przypadek. A dokładnie mój kolega, który wymienił stary zepsuty zasilacz na nowy.To, że z zasilacza wychodzi 12V nie zawsze oznacza ,że działa.Trochę tego przerobiłem, tych nieszczęsnych tanich zasilaczy. 4.Pytanie dlaczego obierasz/chcesz odebrać z nadajnika oddalonego od Ciebie 85km a nie ustawisz się na nadajnik który jest 35km? Może wtedy będziesz odbierał sygnał bez wzmacniacza i zasilacza? Ja sam odbieram sygnał oddalony o ok.90-95km ode mnie na symetryzatorze. Sygnał ten rozdzielony jest na 2TV. No nie mówię, że niekiedy nie przytnie podczas burz ewentualnie jakiegoś starego motoroweru ale ogólnie wszystko mam ok. Zaczął bym na Twoim miejscu od podłączenia jednego TV. Przewody połącz beczką i zobacz "co się dzieje". Po co zabezpieczenie antyprzepięciowe, ja bym nie montował. Przecież antena jest pod dachem. Ja tam nie jestem zwolennikiem wzmacniaczy i zawsze zaczynam od sprawdzenia sygnału: antena + symetryzator. Pisz co wykombinowałeś to może coś się wymyśli. Ja tam wolę podłączyć miernik(nie mylić ze wskaźnikami sygnału) i wszystko posprawdzać. Tym bardziej, że mogę sobie podać +5V lub +12V z miernika i wykluczam wtedy zasilacz. @adrian1981 też podsuwa dobre rady. "Jak dla mnie to ten zasilacz powinien być przed pierwszym rozgałęźnikiem, z przesyłem napięcia przez rozgałęźniki może być różnie" Jeżeli już muszę zastosować zasilacz przy TV to stosuję te rozgałęźniki(2,3 lub 4 TV): http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_indukcyjny_ri-2-1_f_E2094.htm a takie jeżeli zasilacz zastosujesz przed rozgałęźnikiem: http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_trojdrozny_r-3_signal_R60103.htm
×