Jump to content

mprw

Users
 • Content Count

  908
 • Joined

Community Reputation

14 Neutralna

About mprw

 • Rank
  Aktywny

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Location
  Wrocław

Equipment

 • Dish
  Laminas 1200
 • LNB
  Inverto Ultra Black
 • Multifeed
  Obrotnica
 • Receiver
  Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X
 • Pay TV Operator
  FTA
 • Package
  DVB-S # 60°E—30°W # DVB-T # DAB+

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mprw

  TVP Kultura

  "Kruk" – absolutna klasyka kina i muzyki. Film na podstawie poematu Edgara Alan Poe, którego twórczości poświęcona była pierwsza płyta The Alan Parsons Project: "Tales, Mystery and Imaginatons"; na niej m.in. utwór The Raven (czyli Kruk). W filmie widzimy m.in. Petera Lorre, który w "Sokole Maltańskim" zagrał Joela Cairo - to od niego mamy "Friends Of Mr. Cairo" Jona&Vangelisa. Ponadto w "Kruku" występuje Boris Karloff, znany jako odtwórca monstrum dr. Frankensteina. No i jeszcze młody Jack Nicholson...
 2. W trudnych warunkach terenowych wyjście jest jedno: kupujesz najdroższą antenę z najsilniejszym wzmacniaczem i wtedy masz pewność, że zrobiłeś wszystko co mogłeś zrobić. Mając taką antenę szukasz dla niej najlepszego miejsca i najlepszego ustawienia – to niestety dosyć żmudna czynność. Tylko nie kupuj anteny kierunkowej, bo w górach raczej nie ma ona racji bytu. Weź jakiś plastik (tylko on musi kosztować) albo w ostateczności siatkę no i wtedy tym kręcisz i szukasz sygnału – "coś" na pewno złapiesz. I nie słuchaj "fachowców bojących się wzmacniacza", bo w odbiorze DVB-T dobry wzmacniacz jest podstawą, zwłaszcza w górach i dolinach.
 3. Komentarz jw. z tym że wokal w liczbie mnogiej
 4. Znaczy się możesz wstawić wysięgnik z mniejszej anteny do większej i to nawet powinno zadziałać, tyle że raczej nie za wiele na tym zyskasz. Jak konwerter umieszczony jest za blisko talerza, to nie zbiera sygnału z całej powierzchni anteny, tylko z jakiejś jej mniejszej części. Odległość konwertera od talerza to kluczowa sprawa, ważniejsza nawet od rozmiaru talerza. Ale spróbować można, jakieś kilka procent sygnału więcej może dać się złapać. Trzeba tylko antenę nieco bardziej odchylić od pionu (przyciągnąć górą w stronę uchwytu/masztu).
 5. We Wrocławiu na antenie 1,2 m z wiązki Italy da się odebrać tylko 1 transponder (12256 V), na którym są chyba same kanały telezakupowe. Z innych częstotliwości tej wiązki (z lepszymi kanałami) nigdy nic mi się nie pokazało – trzeba większej anteny. Antena 1,2 m z dużym zapasem łapie za to wiązkę Transalpine na 5°W i stąd można odbierać wiele dobrych kanałów włoskich i francuskich.
 6. mprw

  Koronawirus

  Zrób rentgena płuc to się dowiesz. Znajoma obsługuje takiż aparat i niedawno pierwszy raz trafiło jej się zdjęcie płuc człowieka, który przeszedł koronawirusa i tak jakby podobno wyzdrowiał. Mocno się przeraziła, bo jeszcze nigdy nie widziała tak "przeoranych" płuc. Zatem może jednak lepiej się nie zarazić.
 7. Połącz tuner z internetem i zrób tak: Menu Główne / Ustawienia / Zarządzanie Oprogramowaniem / Wgrywanie Oprogramowania Oryginalnego Powinny pojawić się wersje oprogramowania OpenATV: 6.4, 6.3 i wcześniejsze. Wybierasz i instalujesz.
 8. Jak nie działa jeden transponder na HB (i to wcale nie najsłabszy), to nie jest wina złego ustawienia obrotnicy, tylko ze sprzętem coś nie tak. Kiedyś gdzieś też tak miałem na jakichś włoskich kanałach muzycznych – sygnał był silny, a obraz się zacinał. Ale po pewnym czasie chyba samo się to "naprawiło" (nie pamiętam, żebym coś tam zmieniał).
 9. Obrotnica utrzyma właściwie każdą antenę, tyle że jak będzie ona za ciężka, to będą problemy z obrotem. Ciężką antenę można używać na obrotnicy, ale tylko w niewielkim odchyleniu od pionu (pozycji zerowej) – na moje oko jakieś 20° co najwyżej. Jak odjedzie się więcej, to antena przechyli się znacznie na bok i silnik obrotnicy może po prostu być za słaby, żeby pociągnąć ją z powrotem do pozycji zerowej.
 10. mprw

  Koronawirus

  Od strony pracodawców wygląda to tak, że teraz lepiej zwolnić ludzi i nie zawracać sobie głowy jakąś niby pomocą od państwa. A jak się to wszystko skończy, to zatrudni się nowych ludzi (albo nawet i tych samych), tyle że za mniejsze pieniądze, bo będzie duże bezrobocie i chętni łatwo się znajdą.
 11. mprw

  Cyfrowe Radio - DAB/DAB+

  Coś nowego chyba https://www.wnp.pl/finanse/mc-18-kwietnia-wejdzie-w-zycie-rozporzadzenie-dot-cyfrowego-radia,385568.html
 12. Na TVR Int. leci chyba ichniejsza e-szkoła
 13. W ten weekend na 3sat dużo muzyki – w sobotę taka raczej poważna, a w niedzielę trochę "mniej poważna" https://www.3sat.de/programm?airtimeDate=2020-03-29
 14. Wiązka turecka to tak raczej na południowym-wschodzie Polski. We Wrocławiu na antenie 1,2 m nic z niej nie łapię.
×
×
 • Create New...