Jump to content

mprw

Users
 • Content Count

  900
 • Joined

Community Reputation

10 Neutralna

About mprw

 • Rank
  Aktywny

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Location
  Wrocław

Equipment

 • Dish
  Laminas 1200
 • LNB
  Inverto Ultra Black
 • Multifeed
  Obrotnica
 • Receiver
  Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X
 • Pay TV Operator
  FTA
 • Package
  DVB-S # 60°E—30°W # DVB-T # DAB+

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Obrotnica utrzyma właściwie każdą antenę, tyle że jak będzie ona za ciężka, to będą problemy z obrotem. Ciężką antenę można używać na obrotnicy, ale tylko w niewielkim odchyleniu od pionu (pozycji zerowej) – na moje oko jakieś 20° co najwyżej. Jak odjedzie się więcej, to antena przechyli się znacznie na bok i silnik obrotnicy może po prostu być za słaby, żeby pociągnąć ją z powrotem do pozycji zerowej.
 2. mprw

  Koronawirus

  Od strony pracodawców wygląda to tak, że teraz lepiej zwolnić ludzi i nie zawracać sobie głowy jakąś niby pomocą od państwa. A jak się to wszystko skończy, to zatrudni się nowych ludzi (albo nawet i tych samych), tyle że za mniejsze pieniądze, bo będzie duże bezrobocie i chętni łatwo się znajdą.
 3. mprw

  Cyfrowe Radio - DAB/DAB+

  Coś nowego chyba https://www.wnp.pl/finanse/mc-18-kwietnia-wejdzie-w-zycie-rozporzadzenie-dot-cyfrowego-radia,385568.html
 4. Na TVR Int. leci chyba ichniejsza e-szkoła
 5. W ten weekend na 3sat dużo muzyki – w sobotę taka raczej poważna, a w niedzielę trochę "mniej poważna" https://www.3sat.de/programm?airtimeDate=2020-03-29
 6. Wiązka turecka to tak raczej na południowym-wschodzie Polski. We Wrocławiu na antenie 1,2 m nic z niej nie łapię.
 7. We Wrocławiu na antenie 1,2 m (taką tylko mam) właściwie można było nie zauważyć, że coś się zmieniło. Znaczy się siła sygnału spadła o około 20% (było 80–100, jest 60–90%), ale oczywiście wszystko gra i to pewnie z dużym zapasem.
 8. Pisałem tylko o rozdzielczości. Zdecydowana większość niekodowanych kanałów HD (włoskie, francuskie, węgierskie, ukraińskie, tureckie i in.) leci w rozdzielczości 1920x1080 i to jest chyba taka norma. Polskich programów z satelity prawie nie oglądam, bo kodowane są. Ale jedyne chyba FTA, TVP INFO też daje tą pełną rozdzielczość. Podobnie jest w przypadku kanałów HD w naszej telewizji naziemnej. No i nie raz już się zdarzyło, że jakiś mecz momentami wyglądał lepiej na TVP 1 HD w DVB-T niż na Das Erste HD w DVB-S – chodzi oczywiście o takie bardziej statyczne sceny, bo przy większym ruchu na ekranie (jak jest np. w skokach narciarskich) o jakości obrazu decyduje przede wszystkim bitrate, a wtedy na pewno lepiej wygląda Das Erste HD.
 9. Octagona SF8008 Combo ogólnie mogę polecić – działa w miarę dobrze, nie wiesza się za często. Czeskie DVB-T2 HEVC, a także satelitarne 4K UHD odbiera bezproblemowo. Do internetu nie podłączam go za często, ale widzę, że jest dostępne całe mnóstwo wtyczek i aplikacji (m.in. KODI i CDA). Ja go kupiłem głównie do sterowania obrotnicą i odbioru multistreamu, z czym też nie ma problemu. Ponadto odbiera DVB-S2X, co w przyszłości może być bardziej przydatne. No i chyba ma dobrą cenę, jak na tyle możliwości.
 10. mprw

  ustawienie anteny

  Zanim nowa antena, to najpierw bym sprawdził czy to LTC w ogóle cokolwiek odbiera. Czyli może ustaw ją na Hotbirda 13°E (tak jak są wszystkie okoliczne anteny) i zobacz jakie sygnały się pokażą. Jak będzie grał np. SuperTennis HD (12476 H), to można próbować ustawiać kolejne satelity i dojść do 46°E. Znaczy się obracasz antenę o kilka stopni na wschód i łapiesz kolejno: 19°E, 23°E, 28°E, 39°E, 42°E i na końcu 46°E. Ustawienie anteny od razu na 46°E może być trochę trudne.
 11. mprw

  ustawienie anteny

  Na pasku informacyjnym CBC Sport HD cały czas jest informacja, że to kanał kodowany, ale gra on normalnie na każdym sprzęcie (nie zawracam sobie głowy piractwem czy tam jakąś płatną telewizją kodowaną, bo to nie ma sensu, gdy jest tak wiele różnych programów dostępnych legalnie za darmo). A wracając do tematu, jeśli ktoś chciałby jeszcze więcej sportu, to najbardziej optymalne wydaje się tu ustawienie anteny z trzema pojedynczymi konwerterami na: 52°E, 46°E i 42°E; zyskuje się dodatkowo m.in. turecki TRT Spor z ligą angielską. Ogólnie więc z tych trzech pozycji mamy wszystkie najważniejsze w Europie ligi piłkarskie, a także mnóstwo innego sportu.
 12. mprw

  ustawienie anteny

  Oglądam CBC Sport HD regularnie i już dość dawno nie trafiłem na nic kodowanego (ostatni był chyba jakiś mecz Ligi Europy na wiosnę albo nawet na poprzednią jesień). A ustawiając antenę na 46°E dla sportu, warto zamiast pojedynczego konwertera dać monoblok i złapać dodatkowo pozycję 52°E – jest tam kilka ciekawych kanałów sportowych (m.in. z Turkmenistanu i Uzbekistanu), które pokazują dużo europejskiej piłki i inne sporty też. Sygnały są silne i na pewno niekodowane.
 13. Konwerter mógł paść. W konwerterach dosyć często siada 1 ćwiartka pasma, czyli w tym przypadku byłby to "dół" w pol. V (choć wtedy to chyba więcej programów by nie działało).
×
×
 • Create New...