Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe po ogłoszeniu wyłączności negocjacyjnej ale w każdym razie niech uważają aby nie przeholowali bo jeszcze Vivendi zrezygnuje i obudzą się z ręką w nocniku bo nikt im tyle nie da.

 

Właśnie, to chyba "ITI" bardziej zależy na sprzedaży i na czasie, bo muszą przecież spłacić spadkobierców Jana Wejcherta (dlatego przecież podobno w ogóle sprzedają "TVN"), więc strzelaliby sobie w kolano chcąc grać na zwłokę w taki sposób.

 

Ja w każdym razie będąc decydentem w "Time Warner" po takiej "zagrywce" "ITI" sam nie miałbym do nich już zaufania, bo równie dobrze mogą przecież mieć jeszcze kogoś trzeciego w rękawie i nagle go wyciągnąć, kiedy im się zechce, a nikt nie lubi być przecież traktowany jak palant, a zwłaszcza amerykanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o możliwej współpracy CANAL+ i ITI negatywnie odbiła się na sytuacji giełdowej spółki TVN. Kurs jej akcji z porannego na poziomie 14,85 zł spadł o -1,82 proc. Teraz za jedną akcję telewizji TVN trzeba zapłacić 14,58 zł.

W każdym bądź razie to nic dobrego nie wróży.

Sprzedaż = "strategiczne partnerstwo" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia całe to zamieszanie z nPremium. Po co "N" stwarza nowe kanały skoro po ewentualnym połączeniu się z Cyfrą z pewnością nPremium zniknie. Wydaje mi się że platforma "N" tak szybko nie zniknie z rynku. Podobnie jest z TVN Turbo i TVN Style w wersji HD gdzie głoszą że będą to kanały na wyłączność w "N". Zastanawiające.

Coś tu nie gra albo czegoś nie kumam... Po co stwarzać nowe autorskie programy skoro po ewentualnej fuzji wszystko to z pod znaku "n" zostanie zlikwidowane. Poza tym te zapowiedzi o wyłączności w HD TVN Style i TVN Turbo. Ostatnio nawet powstał nowy multiroom od N. Po co to wszystko skoro po ewentualnej fuzji może to zostać zniszczone przez Cyferkę. No może poza kanałami HD TVN Style i TVN Turbo. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spod znaku N nie musi być zlikwidowane tylko zmieni nazwę np. na Canal+kino, Canal+weekend się wydłuży (oby) albo utworzą jakiś trzeci kanał premium (oby nie). Wyłaczność dla N Turbo i Style HD to chwyt marketingowy dla złapania jeszcze paru klientów. Wiadomo co z tą wyłącznością może zrobić nowy właściciel. Będzie wyłaczność (albo i nie) na połączonej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spod znaku N nie musi być zlikwidowane tylko zmieni nazwę np. na Canal+kino, Canal+weekend

 

Po co tworzyć coś nowego pod marką N na chwilę? Mówię tu głównie o nPremium i nowym multiroomie. To jest zastanawiające. Gdyby fuzja była już zaklepana to spece z N nie bawili by się w nowe kanały premium aby one później zmieniły nazwę na "C+ sowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj partnerstwo, to takie ładne słowo żeby nie napisać, wkrótce pochłonie nas nasz największy konkurent :lol2:

O Wizji też pisali że to fuzja, nawet reklamy były, był tort weselny, że niby te 2 platformy ślub biorą, a w rezultacie chodziło o przejęcie Wizji i jej abonentów a nowa platforma nadal nazywała się Cyfra+. Teraz będzie dokładnie tak samo. Zobaczcie jak było we Francji z przejęciem platformy TPS.

 

Sprawdził się najgorszy scenariusz, abonenci N-ki już maja tego świadomość, bo wiedzą że z platformy która wiodła na rynku przywództwo technologiczne teraz przyjdzie przesiąść się do większego droższego molocha o którym długo nikt nie powie, że jest dynamicznie rozwijającą się platformą. Zresztą możemy zapomnieć o szybkim rozwoju technologicznym, ciągłym zwiększaniu liczby kanalów i spadku cen, bo powracają lata duopolu Cyfry i Cyfrowego Polsatu.

Nie twierdzę oczywiście że z tego mariażu Cyfry i n-ki nie wyniknie nic dobrego, bo na pewno będzie to platforma z najlepszą ofertą premium na rynku, ciekawe jednak jakie kanały odpadną, bo zawsze po fuzji wyrzuca się jakieś niekorzystne umowy z nadawcami - tak dla oszczędności. Nie jest więc to takie zwykłe dodanie jednej oferty do drugiej tylko wybrane trochę z jednej i trochę z drugiej. Nie chciałbym zobaczyć pewnegi dnia newsa że np Discovery HD Showcase nie weszło w skład nowej platformy Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem o 10 lat abonentem Cyfry+, ale żeby nie było ze jestem stronniczy.

Jest mi naprawdę obojętne kto kupi, przejmie, pożyczy czy tam jeszcze coś platformę N.

Przestańcie więc mówić, że szczepionko-lekarstwem na cało zło jest Time Warner.

Czy to będą Francuzi, Amerykanie , Wietnamczycy czy Eskimosi to i tak niczego to nie zmieni.

To jest po prostu biznes i nas "oglądaczy" wszyscy pod pretekstem dbania, mają w wielkim poważaniu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie jakie partnerstwo już dziś na media2.pl pisze się, że Grupa Canal+ może objąć 2/3 udziałów w telewizji "n" z prawem odkupienia reszty, jeśli po połączeniu Cyfry+ i "n" uda się uzyskać dobre wyniki finansowe, więc będzie przejecie n-ki.

Pamiętam kiedy startowała n-ka już wtedy mówiło się, że na Polskim rynku nie ma miejsca dla trzech platform satelitarnych. Ja jestem za konsolidacją rynku a nie jego rozproszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pochlepne zdanie na ten temat i myśle że Vivendi wykupią całą TVN a potem sprrzedadzą połowe dla Time Warner a oni N-ke wezmą.Może być fuzja lub partnerstwo wolał bym to drugie ponieważ chodzi kase za drogie pakiety opcje dodatkowe ale by zyskała na pojemności 2,5 lub wiecej po wyłączeniu niektórych kanałów,ale się zobaczy co się stanie po dodaniu TVN-ów w jakości HD w przyszłym tygodoniu. Zmian bedzie sporo aż po wyłączeniu dubli na 2-óch czestotliwościach przy TP i oczywiscie pół częstotliwości po N na jednym transpoderze to miejsca na inne kanały stylu History HD bedzie dużo i ieszcze gdyby była zamianka dekoderów SD na HD ,to by też te swoje kanały sd wyłączyli mówiąc tu o Canal+ kanałach tematycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możliwy jest taki scenariusz, w którym jeden podmiot będzie oferował dwie marki (Cyfra + oraz N) należące do tej samej firmy. Oferta tych marek zostanie po prosytu uzupełniona o kanały dotychczas dostępne u dawnej konkurencji. Pozostanie inny znak towarowy i sprzęt - dla wymagająych N z turodekoderami, dla ceniących wolność C+ z możliwością odbioru na własnym sprzęcie.Konkurencja niby jest ale wszystko ląduje w tej samej kieszeni.

Jest to jednak dość drogie rozwiązanie - utrzymywanie różnych serwisów technicznych i dostawców sprzętu i systemu kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Science fiction...

Owszem, ale w wielu firmach jest wewnętrzna konkurencja i rywalizacja. Prezesso dał dosyć odważną propozycję, ale fakt faktem to jest 1% szans że tak będzie. Bardziej bym się przychylał do tego że nawet w jednej firmie by pozostało tak jak jest, bo nieuświadomiony kowalski powie: "eeee ja Nki nie lubię, nie będę darmozjadom płacił co nic nie oferują, dlatego biorę cyfrę". Tym samym nieświadomie płaci jednemu właścicielowi. Jednak tutaj raczej czegoś takiego nie będzie. Platformy stały w miejscu, póki nie pojawiło się "n". Teraz albo nadal pozostanie tak jak było (w co wątpię), albo będzie gonitwa cyfry i zwiększanie oferty programowej w HD z solidnym marketingiem. Co by nie było, nam pozostaje czekać i mieć nadzieję na lepsze dla nas oferty. A gdybać sobie można, tylko co nam z tego przyjdzie? Chyba tylko satysfakcja z odgadniętej przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra zjada N i pogódzcie się z tym.Mam nadzieję że od nowego sezonu liga mistrzów zawita do Canal+.

 

Zapowiedzi o urochomieniu nPremium zostaną zapowiedziami.Zwykły marketing dla lepszego sprzedawania się N na dziś.

 

Gdyby wyłączyli wszystkie duble sd na transponderach N to jeszcze sporo miejsca będzie na rozwijanie oferty HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz skoro przjecie niemal przesądzone, wiec można znowu głupio spekulować co, gdzie i za ile trafi.

Mam nadzieje, że wytwórnie filmowe z n nie bedą opcjami dodatkowymi. To byłoby niemądre. Cyfra+ posiadałaby prawa do takich filmów, a Canal+ pokazywałby takie gnioty jak teraz? Zamist tego powinni nieznacznie podnieść abonament lub pakiet Canal+, a w zamian dorzucić LM, LE oraz film. Wtedy ludzie na pewno nie rozwiązywaliby umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...