Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UOKiK nie musi się wypowiadać bo nowo powstały podmiot nie będzie miał łącznie nawet 40% rynku platform cyfrowych, a zgodnie z przepisami Unii zgoda musi być jeżeli po połączeniu firm nowa firma posiada większościowy udział w rynku. Ze względu na sytuację której dotyczy przejęcie zgoda musi być wydana od 40% lub od 50% posiadania rynku łącznie przez podmioty, a C+ z n mają ok. 37% na dzień dzisiejszy i nic nie muszą otrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że obstawiałeś, bo kilka tygodni temu jeszcze nikt nie wiedział, w grze było ciągle dwóch graczy. Miałeś 50% szans, trafiłeś, więc masz satysfakcję.

 

Ujmę to tak, od kilku tygodni pisałem co może się stać i wiele osób teraz wie iż miałem rację (głównie na PW temat omawiany). Dlatego nie pisz mi, że w coś trafiłem, bo jak się ma dojścia to temat można znać od tzw. podszewki:) O NGC HD w N czy TVN HD w C+ też pisałem wiedząc na 100%. - a inni jeszcze spali. Także dajcie już spokój z tym strzelaniem.

 

Swoją drogą nie trzeba było być specjalnie rozeznanym w temcie by wiedzieć jak to się zakończy:)

 

 

Swoją drogą skoro jesteś tak świetnie poinformowany to dlaczego twój news jest skopiowany z M2 i upubliczniony po SK/M2. Będąc tak dobrze poinformowany powinniście być pierwszy, już nawet nie wspomnę, że na twoim shoutboksie ktoś ci linki podesłał. Nie będę z tobą dyskutował ale śledząc twój portal wiem że masz C+ i wiem że byłeś mocnym zwolennikiem fuzji, a cenzura spowodował że tylko u ciebie się o takiej opcji pisało.

 

 

PS. Ciekawy jestem cen nawet nie mam zamiaru płacić 50 zl za Canal+ bo to będzie kpina, a jak full będzie za 250 to w tej samej cenie jest full sky.

 

Mati82@ UOKIK ma to gdzieś bo to nie są polskie polskie firmy, ani ITI ani Vivendi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrocie uwagę na jeden fakt, że w komunikacie prasowym nie pojawia się sprzedaż a partnerstwo, czy to nie oznacza współtworzenie wspólnej platformy ? Bo tak naprawdę dziś N i C+ są konkurencją dla samych siebie bo trafiają do podobnego targetu. CP trafia już zupełnie do innego targetu. I wspólna platforma będzie miała szanse trafić do klienta high targetu ale także po przez rozbudowanie TNK być realną konkurencją dla Pakietów Mini i Familijnego w CP po dołączeniu kanałów ze stajni C+. Co jednak obu operatorom jest na rękę. I ta konsolidacja może wyjść na dobre zarówno operatorom jak i abonentom. Ta opcja wydaje się ciekawsza, operująca abonentom więcej niż przejęcie Grupy TVN przez Grupę Canal +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komunikatów...

 

Przypomnę, że ITI w komunikacie z lipca informowało, że "analizuje różne strategiczne opcje związane z należącym do niej pakietem kontrolnym akcji TVN". Nigdzie nie wspominano o sprzedaży.

 

W dzisiejszym komunikacie ITI napisało, że w odniesieniu do komunikatu z lipca, informuje się o negocjacjach w sprawie strategicznej współpracy z Canal+. Więc o Time Warner można pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de facto to koniec platformy n. I tak będę w CP,już wolę Polaków niż Francuzów. :D

 

Tylko, że CP nie będzie w stanie nic ciekawego zaproponować poza Internetem LTE i usługami telefoni komórkowej. Zauważ, że to nowa platforma będzie miała prawa do najlepszych wytwórni filmowych oraz prawa do wydarzeń sportowych. Także co będzie w stanie zaproponować CP :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de facto to koniec platformy n. I tak będę w CP,już wolę Polaków niż Francuzów. :D

Z dwojga złego już raczej będę wolał C+. Jeśli oczywiście po ewentualnym połączeniu Nki z C+ pozostaną w ofercie takie kanały jak np. FOX HD, MGM HD czy kilka innych, a dodatkowo dojdą nowe np. History HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten fragment o "strategicznej współpracy", to tylko delikatniejsze określenie sprzedaży, żeby nie mówić o niej wprost przed sfinalizowaniem transakcji, bo niby jeszcze negocjują przecież.

 

Ja w każdym razie nie wyobrażam sobie jak mogłaby wyglądać ta "strategiczna współpraca" bez fuzji, bo chyba nie tak, że np. "Canal+" będzie mógł pokazywać "Ligę Mistrzów", a "nSport" "Ekstraklasę" :D???

 

Nie wyobrażam sobie też takiej współpracy jak między "Nką", a "TP", więc co zostaje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de facto to koniec platformy n. I tak będę w CP,już wolę Polaków niż Francuzów. :D

SUper tok myślenia. Czyli co jak wybierasz jakiś produkt patrzysz tylko na właściciela ? Bo moim zdaniem najważniejszy jest to czy ten produkt spełnia nasze potrzebny a wypadku paytv czy są tam stacje które nas interesują. Ba bo jeśli ktoś chce oglądać SPG na żużlu i wybierze CP i idąc twoim tokiem myślenia to z pewnością będzie zadowolony z dokonanego wyboru.

 

Frazes przeczytaj to co wyżej napisałem. Strategiczna współpraca może oznaczać to, że udziałowcami nowej spółki medialnej staną się zarówno Viviendi jak i ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ITI będzie mniejszościowym udziałowcem i nie będzie miał wiele do gadania. Też uważam że to sformułowanie "strategiczna wspólpraca " to tylko zawoalowane określenie przyszłej sprzedaży która się przecież jeszcze nie dokonała. Sformułowanie które "nie narusza dobrego mniemania" o TVN w oczach swoich widzów. Bo współpracować zawsze należy ale sprzedać się to już ma konotacje negatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mi sie to nie widzi, ITI chcialo sie sprzedac a nie bawic w jakies "partnerstwa". Gdyby sie sprzedali to watpliwe zeby sie bawili w takie korowody. Gdyby tez sie zgodzili na podzial i sprzedali sama n-ke raczej wracamy do tego samego. Nie ma zadnych przeslanek ktore bylyby korzystne dla cyfry z takim krygowaniem, szczegolnie ze utrzymanie dwoch marek kosztuje i to raczej nie po ich mysli gdyby rzeczywiscie kupili n-ke. Predzej uwierze ze TW kupil n-ke i z racji na podejscie tej korporacji w kontekscie dystrybucji tresci oni zmieniili koncepcje udostepnia w celu propagacji swojej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z analityków twierdzi, że ITI będzie grało z C+ na czas by podbić cenę i po nowym roku może wrócić do rozmów z TW :lol:

Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe po ogłoszeniu wyłączności negocjacyjnej ale w każdym razie niech uważają aby nie przeholowali bo jeszcze Vivendi zrezygnuje i obudzą się z ręką w nocniku bo nikt im tyle nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z analityków twierdzi, że ITI będzie grało z C+ na czas by podbić cenę i po nowym roku może wrócić do rozmów z TW :lol:

Takich "wizjonero-szarklatano-analityków" jest ci u nas dostatek, np 460 w Sejmie.

Tylko trochę szkoda, że im za takie pier... :censored: płaci się spore pieniądze, a my pier... :censored: za darmo.

Chociaż z drugiej strony w naszym kraju możliwe jest wszystko. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...