Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamist tego powinni nieznacznie podnieść abonament lub pakiet Canal+, a w zamian dorzucić LM, LE oraz film. Wtedy ludzie na pewno nie rozwiązywaliby umów.

I tak miejmy nadzieję będzie. Niedawno obniżyli cenę Canal+ z 40 na 30 zł więc teraz jest znowu z czego podnosić :lol2:

Co będzie z N na kartę? Nad tym nawet prezes Cyfry chyba się jeszcze nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zaskoczylo to ze TW zrezygnowal (chyba ) z przejecia tvn ,bo N od poczatku bylo wiadome ze polaczy sie w jakis tam sposob z cyfra plus.

Ciekawe po polaczeniu bedzie to jak n z cyfra i odwrotnie wymienia sie kanalami ,wiadomo ze kanaly canal plus na bank pojawia sie w N ,a co z innymi ,moze mini mini badz ale kino....zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satkurier https://satkurier.pl/news/69846/cyfra-ap ... tvn-u.html

Czyli Vivendi "bezgotówkowo" (wnosząc Cyfrę aportem) kupuje pakiet mniejszościowy w TVN. Czy można to rozumieć w ten sposób, ze tak naprawdę to TVN przejmuje Cyfrę? :shock: Bo skoro C+ ma być wniesniona aportem to kontrolę nad nią przejmie TVN, który z kolei do czasu dołożenia przez francuzów gotówki będzie tylko w 25% ich własnością.

Pogubiłem się już w tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satkurier https://satkurier.pl/news/69846/cyfra-ap ... tvn-u.html

Czyli Vivendi "bezgotówkowo" (wnosząc Cyfrę aportem) kupuje pakiet mniejszościowy w TVN. Czy można to rozumieć w ten sposób, ze tak naprawdę to TVN przejmuje Cyfrę? :shock: Bo skoro C+ ma być wniesniona aportem to kontrolę nad nią przejmie TVN, który z kolei do czasu dołożenia przez francuzów gotówki będzie tylko w 25% ich własnością.

Pogubiłem się już w tym

 

No ale raczej nie całą Cyfrę+ tylko pewnie za te 25% N-ki oni dadzą np 20% Cyfry czyli wymienią się udziałami i tak do czasu aż uzbierają gotówkę żeby wykupić swoje udziały i resztę pakietu kontrolnego w N-ce

 

Tak bynajmniej mi się wydaje. Trochę komplikują ale i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. Cyfra chce tylko przejąć za wszelką cenę N-kę a na TVN-ie w ogóle jej nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta informacja tylko dowodzi, że zwolennicy "Nki" szukają wszelkich sposobów, żeby wmówić ludziom, że to jednak oni są górą (typowa propaganda w stylu "TVN" - program jest kiepski i robiony na czyjejś licencji, ale to "TVN" go robi i dlatego jest wyjątkowy i innowacyjny, więc NA PEWNO cała Polska nic innego nie będzie robić, tylko oglądać go z wypiekami na twarzy... właśnie taki sposób traktowania widzów przez "TVN" mnie do nich najbardziej zniechęca !) :D ...

 

Sorki za małą dygresję w nawiasie, ale nie mogłem się powtrzymać :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satkurier https://satkurier.pl/news/69846/cyfra-ap ... tvn-u.html

Czyli Vivendi "bezgotówkowo" (wnosząc Cyfrę aportem) kupuje pakiet mniejszościowy w TVN. Czy można to rozumieć w ten sposób, ze tak naprawdę to TVN przejmuje Cyfrę? :shock: Bo skoro C+ ma być wniesniona aportem to kontrolę nad nią przejmie TVN, który z kolei do czasu dołożenia przez francuzów gotówki będzie tylko w 25% ich własnością.

Pogubiłem się już w tym

"Złapał kozak Tatarzyna..." :lol2:

 

Dedykacja dla "Cyfrowców" :P :

LIS I KOZIOŁ

 

Już był w ogródku, już witał się z gąską;

Kiedy skok robiąc wpadł w beczkę wkopaną,

Gdzie wodę zbierano;

Ani pomyślić o wyskoczeniu.

Chociaż wody nie było i nawet nie grząsko:

Studnia na półczwarta łokcia,

Za wysokie progi

Na lisie nogi;

Zrąb tak gładki, że nigdzie nie wścibić paznokcia.

Postaw sięż teraz w tego lisa położeniu!

Inny zwierz pewno załamałby łapy

I bił się w chrapy,

Wołając gromu, ażeby go dobił:

Nasz lis takich głupstw nie robił;

Wie, że rozpaczać jest to zło przydawać do zła.

Zawsze maca wkoło zębem,

A patrzy w górę; jakoż wkrótce ujrzał kozła,

Stojącego tuż nad zrębem

I patrzącego z ciekawością w studnię.

Lis wnet spuścił pysk na dno, udając, że pije;

Cmoka mocno, głośno chłepce

I tak sam do siebie szepce:

"Oto mi woda, takiej nie piłem, jak żyję!

Smak lodu, a czysta cudnie.

Chce ini się całemu spłukać,

Ale mi ją szkoda zbrukać,

Szkoda!

Bo co też to za woda!"

Kozioł, który tam właśnie przyszedł wody szukać:

"Ej! - krzyknął z góry - Ej, ty ryży kudła,

Wara od źródła!"

I hop w dół. Lis mu na kark, a z karku na rogi,

A z rogów na zrąb i w nogi.

Adam Mickiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystko jest jasne: to Vivendi i Cyfra+ są górą! Mam nadzieję, że już niedługo Cyfra dołączy nowe kanały: te, które są w nce. Już włączyli TVN HD, choć było to zapowiadane dopiero na 4 listopada. Przypadek? Chyba nie. Zapewne część stacji usuną, takie są prawa rynku. Jako abonent Cyfry+ niezmiernie cieszę się z tej informacji.

Chociaż wierzyłem od początku, że to Vivendi kupi nkę, to nie myślałem, że Time Warner odpadnie tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest bardziej skomplikowana. Przede wszystkim ujawniły się pewne fakty, które po części znane były już wcześniej - przede wszystkim fakt, że z ITI chce wyjść część spadkobierców Jana Wejcherta, ale niekoniecznie wszyscy (Tu przede wszystkim osoba Łukasza Wejcherta). Jednocześnie z drugiej strony widać ciśnienie Vivendi do tego, żeby się konsolidować. Jednocześnie dochodzi problem Nki, która też chciałaby już przekroczyć break even i wyjść na prostą. Natomiast "słaba" sytuacja makroekonomiczna na świecie powoduje, że TimeWarner chciałbym TVN kupić tanio - co niekoniecznie odzwierciedla chęci ITI. I na tym możemy skończyć diagnozę.

 

Myślę, że ten komunikat TVN mówi dużo. Myślę również, że TVN nie jest już do końca na sprzedaż. W tej chwili chodzi o wypracowanie takiego modelu "i wilk syty, i owca cała". Synergia na linii TVN-Canal+ będzie korzystna dla tych firm, ale nie sądzę, by była korzystna dla nas, abonentów. To idzie w tę stronę, że powstanie N+, zlokalizowana w ramach grupy TVN, która platformie dostarczać będzie content, a która budowana będzie na podstawie infrastruktury i bazy abonenckiej Cyfry+, pewnie także programmingu tej platformy. Vivendi wejdzie do TVN (a raczej spółki władającej 56% Grupy lub samej ITI) obejmując jak kiedyś SBS od 33% do 49%.

 

Kto na tym wygra?

Wszyscy. Vivendi zyska dużego partnera w Polsce, zwiększając pozycję i zysk. Koszty obsługi połączonych platform zlecą ileś procent do dołu - jednocześnie zatrzymując spadkowy trend bazy Cyfry+, powstanie możliwość walki z Cyfrowym Polsatem. Canal+ zachowa swoją markę, a TVN - swojego dotychczasowego właściciela i złapie potrzebny świeży oddech. W zakresie oferty programowej też niewiele będzie trzeba zmieniać. Kanały Domo+ i Kuchnia+ będą tworzone w redakcji z TVN Style (A może już Style+?), NSport przemianuje się na Sport+ i wstawi razem z TVN Turbo (Turbo+?) do kablówek (walcząc z Polsat Sport!), ew. zamknie się Wojnę i Pokój (szkoda), a ofertę uzupełnią kanały dziecięce. Kanały będzie się tworzyło taniej i łatwiej. Tylko jakoś nas, abonentów w tym słabo widzę :-)

 

PS. Kilka lat temu mówiło się na rynku, że TVN wystąpił do Canal+ z propozycją szerszej współpracy w ramach Cyfry+. Ponoć zaproponować miał wtedy interaktywne serwisy tworzone przez TVN, video on demand oraz produkcję kanałów HD. To oczywiście plotki chodzące "po różnych ludziach", ale coś było na rzeczy. N jako platforma to ponoć pokłosie braku zainteresowania ze strony Vivendi tymi propozycjami. Z perspektywy czasu widać, że obie firmy mogły sporo zaoszczędzić wchodząc natenczas we wspólny deal. Ale może dobrze, że nie weszły, bo nie bylibyśmy dzisiaj w miejscu, w którym rynek platform się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta informacja tylko dowodzi, że zwolennicy "Nki" szukają wszelkich sposobów, żeby wmówić ludziom, że to jednak oni są górą (...)
Myślę, że wszystko jest jasne: to Vivendi i Cyfra+ są górą!

Nie nam oceniać kto jest górą. Tak się świetnie składa że jesteśmy na pozycji w której wiemy najmniej i nie nam oceniać takie rzeczy. Dziwi mnie tylko fakt że niektórzy wykazują jakiś kompleks wyższości wobec innych. A to już jest jakaś choroba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie każdy ma po prostu jakiś swój interes w tym, żeby dany scenariusz się spełnił.

 

Mi zależy na połączeniu "Cyfry+" z "Nką", bo liczę, że dzięki temu będę miał w końcu dostęp do "Discovery Historia", a "Liga Mistrzów" i "Liga Europejska" w "Canal+" też nie zaszkodzi (teraz "Canal+" nie mam, ale gdyby oferta tak się wzbogaciła to rozważę powrót :D ) :D .

 

"Nkowicze" za to jak widzę panicznie się boją, że "Cyfra" przyśle pewnego dnia do ich domów "łysych panów", którzy odbiorą im ich "Nboxy", a ja jestem niemal pewny, że nic takiego się nie stanie, a nawet możliwy jest odwrotny scenariusz, tzn., że to "Cyfra" zacznie dawać z czasem "Nboxy" swoim abonentom (tylko pewnie pod nową nazwą np. "+Box" :D ), chociaż z mojego punktu widzenia to by była TRAGEDIA, bo oznaczałaby wprowadzenie "parowania" kart, ale wtedy liczę na to, że zrobią to co postuluję od dawna, czyli udostępnienie normalnej abonamentowej oferty także na modułach "nCAM HD", które staną się wtedy nową wersją firmowych modułów "CI" "Cyfry+" (nie bez powodu mogli wycofać ze sprzedaży obecne moduły, a kłopoty z odbiorem z nowego transpondera, to może być tylko pretekst). Istotne w tym kontekście jest to, że przecież system "Seca" w zasadzie nie ma już wsparcia technicznego, więc "Cyfra" może wykorzystać przejęcie "Nki" do zmiany systemu kodowania na "Conax", który w "Nce" jest chyba w jednej z aktualniejszych wersji, więc wsparcie na niego ma zapewnione.

 

Swoją drogą ubawiłem się dzisiaj nieźle jak nagle zobaczyłem promocję kuchni francuskiej w "Dzień Dobry TVN" (czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości na temat bezstronności i obiektywizmu "TVN" :D??? - odsyłam do mojego wcześniejszego postu) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ubawiłem się dzisiaj nieźle jak nagle zobaczyłem promocję kuchni francuskiej w "Dzień Dobry TVN" (czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości na temat bezstronności i obiektywizmu "TVN" :D??? - odsyłam do mojego wcześniejszego postu) :D ...
Kuchnię francuską to już od paru dobrych lat promują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ostatnio kuchni francuskiej za mocno nie promowali, aż tu nagle dzisiaj powrót Pascala Brodnickiego i jego materiał o "papieżu" francuskich kucharzy :D .

 

Ja tam znając "TVN" w przypadek nie wierzę (ciekawe tylko kogo by zaprosili i jaki amerykański temat poruszyli gdyby to "Time Warner" zostało w grze :D???) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze z dnia na dzien nic sie nie zmieni przynajmniej dopoki obecna umowa obowiazu, ale sie zmieni i napewno na gorsze dla n-kowiczow. Bo jakby tu cyfrowcy nie chrzaniili w cyfrze za to samo trzeba placic drozej i nie mowie tu o zawartosciach premium, ale powiedzice ile kosztuje zwykly full kanalow(optiumum + optimum HD) w najbardziej korzystnym podliczeniu(chocby dla stalego abo)? Szczerze watpie w <50, i nie jestem przekonany czy duzo ponizej <60. Dodaj jeszcze +10 za pvr w najlepszym razie i o czym tu dykutowac. A te bajeczki ze w cyfrze pojawia sie nboxy to juz trzeba ostro cos brac :P Wiec jak tu kogos chcecie przekonac ze bedzie lepiej gdy pewnie dobra polowa abonentow z n-ki(JAK NIE WIECEJ!) jedzie na czyms takim za 48zl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bardzo ciekawe jest to, że z jednej strony 97% osób posiadających Cyfrę pisało do tej pory, że mają cud, miód i orzeszki-najlepszy sport(w N gadające głowy), najlepsze filmy w C+(w Nfilm same powtórki i starocie), najlepsze autorskie kanały(Planette, DomoTV itp.) i nic im więcej nie potrzeba, a do Nki nie przejdą bo tam nie ma co oglądać. Dokładnie takie słowa podały "nie ma co oglądać" , a teraz widzę uchachani z tego przejęcia Nki bo kanały nowe dostaną(a, ponoć wszystko mieli do tej pory u siebie, a w N badziew)...żenada. Niektórzy piszą tak jak im dzisiaj wiaterek zawieje.

Ja mam w sumie głęboko w poważaniu tą całą fuzję, niech właścicielem będzie kto chce, a sama platforma może się nazywać "Nieziemska Cyfra+"

Mam tylko nadzieję, że po tej fuzji nie będą chcieli mi wymienić recordera na jakiś badziew lub nie wprowadzą opłaty za dzierżawę.

To samo tyczy się kanałów- jeżeli wycofają Discovery Historia, Discovery HDShowcase lub Fox HD to powiem papa.

Umowa kończy mi się "na dniach" i mam zamiar dzwonić i przedłużać, jeżeli potem okaże się, że zmieniają zawartość poszczególnych pakietów, każą osobno płacić za HD to nie będzie mowy o żadnym pozostaniu.

 

I dodam coś jeszcze- grubo mylą się ci, którzy sądzą, że większość obecnych abonentów N pozostanie w Nowej Cyfrze nawet jak im się podwyższy obecny abo lub dołoży dodatkowe opłaty(np. dzierżawa sprzętu lub kanały HD).

Ja z miejsca przejdę do CP- umowa na 36 miesięcy mnie nie przeraża bo i dlaczego skoro i tak cały czas mam zamiar korzystać z PayTV, a w FamilijnymHD mam więcej niż w jego cenowym odpowiedniku w Cyfrze czyli Kompakcie.

I na koniec- nie jestem fanboyem N, miałem wcześniej cyfrę i po prostu wiem jak to u nich jest, a przeboje jakie z nimi miałem np. samowolnym włączaniem opcji HBO i walką o zwrot pieniędzy skutecznie zniechęciły mnie do tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że ogłoszone w czwartek negocjacje w sprawie "strategicznego partnerstwa" w rzeczywistości oznaczają sprzedaż większościowego pakietu Grupy TVN w dwóch transzach - pierwsza to cześć zakupu mniejszościowych udziałów w Grupie TVN od ITI, całość zostanie przejęta w latach 2016-2017, gdy TVN spłaci swój dług. Do pierwszej części transakcji może dojść jeszcze w listopadzie 2011 roku, bo rozmowy z bankami są według gazety "na ostatniej prostej".

media2

A kiedy zobaczymy LM i filmy w C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawni jesteście, nic konkretnego nie wiadomo, nawet formy współpracy/zakupu C+ i N, czy będzie fuzja, jakie będą zmiany w kanałach, pakietach i cenach itd. a Wy już rezygnujecie, składacie deklaracje... no smiech. Sam mam N i czekam na rozwój i nie chciałbym odchodzić do CP, ale jak przesadzą z ceną to odejdę. Chociaż liczę, że zostanę z Turbaczem i dokupię sobie paczkę Canal+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...