Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wchodzę natomiast do działu Cyfry i nie uzmysławiam wszystkim jacy to są nieszczęśliwi że nie są w N.

Niczego takiego nie powiedziałem.

Nie ma sensu dalsza dyskusja. Poziom fanatyzmu jak u słuchaczy znanego radia z Torunia. Myślałem, ze na forum Satkuriera można normalnie podyskutowac, ale widac myliłem się. Idę sobie poogladać "Syfre" a może nawet "Po.lsz.mat" i poczekam na kanały ze "sreNki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziś N dla LM, a w C+ mam tylko na liście programów kanały Canal i nie wiem czy jest sens dawać teraz 200 zł za turbodekoder n, skoro może niedługo będzie się opłacało rozwiązać umowę. Myślicie, że już niedługo będę miał w C+ jedną rzecz, dla której mam N - nsport, czyli lm i programy z nią związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85, Chciałbym zobaczyć ich miny gdy sprawdzi się news, że posiadacze Cyfry/Canal+ dostaną npremium za 10zł/gratis, a posiadacze Nki dostaną Canal+ za 30 zł :lol2:

A może tak być bo mogą chcieć wymusić "dobrowolny" transfer abonentów aby łatwiej zaadoptować Nkę. Po prostu w Cyfrze to samo wyjdzie taniej i ludzie sami tam polecą - fuzja dokona się sama najtańszym kosztem. Trzeba będzie Nkowiczów czymś "skusić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak Cyfra przejmie N to pewnie zabierze się za uszczelnienie swoich wpływów.

Wprowadzi system Conax.

Parowanie kart z dekoderem, ewentualnie do wyboru moduł Ci.

Multirum z Nki na 6 dekoderów, bez dzielenia opłat z sąsiadami , znajomymi.

 

"Conax" być może kiedyś w "Cyfrze" wprowadzą, bo przecież "Seca" nie ma już podobno wsparcia technicznego (pisałem o tym w sobotę), a z drugiej strony pytanie (nie znam się na tym, więc musi odpowiedzieć ewentualnie ktoś inny) ile w obecnym systemie kodowania "Cyfry+", który mój tuner identyfikuje jako "Mediaguard" jest "Seca", a ile "Nagravision", który się tylko pod "Seca" "podszywa", żeby właśnie większość tunerów sobie z nią radziła, więc nie sądzę, żeby ze zmianą systemu na "Conax" "Cyfra" musiała się jakoś mocno spieszyć, tym bardziej, że właśnie w "Cyfrze" wiedzą, że spora część abonentów ma własny sprzęt i im się nie "wciśnie" nawet "Nboxa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal111 cyfra nie paruje kart z dekoderami.

 

Tak bylo, czy tak zostanie nie bylbym za bardzo pewny wkoncu connax jest chyba bardziej preferowany przez dystrybutorow. Bez konkurencji nie musza zbytnio juz dbac o samopoczucie klientow i ich zamortyzowane splitery czy wlasne dekodery :P Podobnie z multiroomem na dwie karty, jakos dziwnym trafem wprowadzili go gdy n-ka wyskoczyla ze swoim ale stary dalej zyje i nie zdziwie sie jak nagle przestana oferowac nowy. Napewno troche im to pogorszylo finanse gdyz cwaniakow nie brakuje co sie dobrali i zamiast dwoch prestizy lepiej placic jeden na pol :P A CP to teraz zadna konkurencja, bedzie tak jak bylo przed n-ka gdzie dobrze sobie wspolegzystowali z cyfra. W koncu jak ktos byl w n/cyfrze z powodu lm/ekstrklasy dalej musi z nimi zostac, do CP nie pojdzie bo oni tam nic nie maja, sprzet bardziej lichy od szrotu cyfry wiec nawet cena zbyt nie skusza. Cyfra bedzie miala monopol, cyfrowcy "cieszcie sie", ciekawe jak dlugo :P Stawiam gora rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal111 cyfra nie paruje kart z dekoderami.

Ja piszę o czasie przyszłym, o tym co nastąpi.

A i tak 99% abonentów Cyfry po wprowadzeniu tych zmian i tak tam zostanie.

Bo gdzie teraz odejdzie?

Cyfra dotychczas zgadzała się na wszystko bo bała się odejścia klientów.

Teraz N nauczyła ich jak dać klientowi mniej swobody i by i tak był zadowolony z ich oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85, Chciałbym zobaczyć ich miny gdy sprawdzi się news, że posiadacze Cyfry/Canal+ dostaną npremium za 10zł/gratis, a posiadacze Nki dostaną Canal+ za 30 zł :lol2:

A może tak być bo mogą chcieć wymusić "dobrowolny" transfer abonentów aby łatwiej zaadoptować Nkę. Po prostu w Cyfrze to samo wyjdzie taniej i ludzie sami tam polecą - fuzja dokona się sama najtańszym kosztem. Trzeba będzie Nkowiczów czymś "skusić".

Jesteś pewien, że taniej?

 

W tej chwili za wszystkie pakiety w n-ce + nfilmy i Hbo płacę 68 zł, z Canal+ wyniesie mnie to 98 zł. Odpowiednikiem w Cyfrze jest Superpremium, więc 99 zł + 10 nPremium + 10 zł dekoder. Jakie więc taniej w Cyfrze? Nawet gdyby ktoś miał dekoder gratis, to i tak w n-ce wyjdzie taniej. A jako bonus lepszy sprzęt.

 

I kto tu się będzie śmiał? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dla tych, którzy narzekają na "haracz" za dekoder w C+ mam wiadomość: Cyfra w przeciwieństwie do N nikogo nie zmusza do korzystania ze swoich dekoderów. Każdy abonent może korzystać z własnego sprzętu i robić z nim co tylko zechce. Może sobie kupić sprzęt, który jest lepszy od turbodekoderów ale może też kupic sobie badziewny tunerek za kilka złotych. To jest wolność wyboru.

A dekodery rosną na drzewach i każdy może sobie je zerwać.

 

Nie interesuje mnie własny dekoder, nie jestem wymagającym abonentem. Wystarczy mi podstawowy model PVR oferowany przez platformę. Jeśli przykładowo w takiej C+ muszę płacić nie dość że 99zł aktywacji to jeszcze później po 10zł miesięcznie haraczu a w Nce wystarczy że zapłacę raz za aktywacje to wybór jest prosty.

 

Dodatkowo przy dekoderach oferowanych przez platformy nie interesuje mnie zbytnio co będzie jak dekoder padnie. Przerabiałem to w Nce gdy padł dysk. Pojechałem do punktu serwisowego, 5 minut formalności i wracałem już z nowym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blue, kiedys ta umowa Ci się skończy i co dalej? Trzeba będzie śpiewać tak jak Cyfra zagra. Poza tym jakim prawem dodałeś 10zł za npremium skoro dla abo Canal+ ma być gratis? :lol2: Oczywiście to "ma być" na razie z przymrużeniem oka.

Mam tej umowy jeszcze 16 miesięcy. Do tego czasu ceny w n-ce i Cyfrze zrównają się podobnie jak i oferta.

Nawet, gdyby abonenci Cyfry dostali nPremuim gratis (w co nie wierzę), to dalej n-ka z taką samą ofertą nie będzie droższa. A do tego właśnie Twojego stwierdzenia się odniosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ew. fuzji ( do której i tak nigdy nie dojdzie) Solorz zabierze kanały grupy POLSAT i pośle w ten prosty sposób "fuzjonistów" na dno.

 

Cyfrowy Polsat bez TVN, TVN 7, TVN 24, TVN turbo, TVN Style to będzie bardzo smutne miejsce i pewnie wiele osób zerwałoby lukratywne, 3-letnie umowy.

 

Nie sądzę, że Zygmunt by na to poszedł, a definitywnie tym by się to skończyło gdyby zabrał Polsaty. Poza tym kluczowy Polsat (podobnie jak TVN) jest dostępny w DVB-T..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że taniej?

 

W tej chwili za wszystkie pakiety w n-ce + nfilmy i Hbo płacę 68 zł, z Canal+ wyniesie mnie to 98 zł. Odpowiednikiem w Cyfrze jest Superpremium, więc 99 zł + 10 nPremium + 10 zł dekoder. Jakie więc taniej w Cyfrze? Nawet gdyby ktoś miał dekoder gratis, to i tak w n-ce wyjdzie taniej. A jako bonus lepszy sprzęt.

 

I kto tu się będzie śmiał? :lol:

No dla mnie będzie taniej.I to znacznie taniej. Zamiast 250 zł 137 złotych różnica jest znaczna. Jedno jest pewne nowa platforma nie przekroczy tej sumy.

A co do haraczu za dekoder ja w C+ nie pamiętam dosłownie kiedy musiałem płacić za wynajmij ale było to dobre 6 lat temu.

 

Btw i tak na śmiesznie, kiedyś miałem C+, kupiłem WIzje była fuzja, teraz dokupiłem N i fuzja, może teraz trzeba dokupić CP i będzie fuzja ? heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...