Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podobno do konca miesiaca wszystko sie wyjasni.

 

Heh. Mnie ciekawi fakt, że wg. optymistycznego informatora z forum nhdtv.pl (na którego opinii wszyscy optujący za TW bazują) przedstawienie nowego nabywcy miało nastąpić "zaraz po wyborach"/"na dniach" czy jakoś tak. Posty zapodał na początku października. Mamy już 25 października 2011 roku i oficjalnej informacji dalej szukać ze świecą.

 

Nie podważam teorii, że TW przejmie TVN, ale trwa to zbyt długo jak na "potwierdzone info" i "czekające na publikację". 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby analitycy byli wyroczniami, to kryzys którego jesteśmy świadkami nie nastąpiłby.

Analityk rynkowy to wróżbita w krawacie. Dostaje pieniądze za to co mu się przyśni.

@Kabig - trafne spostrzeżenie :idea:

 

PS "TVN" ściemniał, ściemnia i chyba zawsze będzie ściemniał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno do konca miesiaca wszystko sie wyjasni.

 

Heh. Mnie ciekawi fakt, że wg. optymistycznego informatora z forum nhdtv.pl (na którego opinii wszyscy optujący za TW bazują) przedstawienie nowego nabywcy miało nastąpić "zaraz po wyborach"/"na dniach" czy jakoś tak. Posty zapodał na początku października. Mamy już 25 października 2011 roku i oficjalnej informacji dalej szukać ze świecą.

 

Nie podważam teorii, że TW przejmie TVN, ale trwa to zbyt długo jak na "potwierdzone info" i "czekające na publikację". 8)

a możesz dać cytat, w którym ów "informator" obstawiał, że po wyborach zostanie podana informacja o sprzedaży. O ile pamiętam, Elendil podał tylko kupca i nie podawał żadnych szczegółów co do publikacji.

 

Takie spekulacje pojawiły się za to w przekazach medialnych - i to głównie w tych, które sugerowały podział Grupy TVN. To może świadczyć przede wszystkim o wiarygodności ich informatorów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz dać cytat, w którym ów "informator" obstawiał, że po wyborach zostanie podana informacja o sprzedaży. O ile pamiętam, Elendil podał tylko kupca i nie podawał żadnych szczegółów co do publikacji.

 

Hokus pokus, czary mary, posty z 6,7 października w których jednak jakieś rozważania o publikacji są:

 

Proponuję cierpliwe poczekać, może kilka godzin, może kilka dni, gwarantuję, że na pewno nie do choinki. Jak ktoś się skompromituje to tylko ja, każdy inny ma prawo do wątpliwości i rezerwy do moich rewelacji.

 

Fakt nie złożenia podpisów pod stosownymi umowami nie ma znaczenia. Nie łap za słówka. A przekonasz się o tym szybciej niż myślisz.

 

teraz strzelam, ale to może o tą informację chodzi, że coś ma być w okolicach 6 października?

 

Cytat ten wskazuje, że niby szybciej niż wszyscy myślą, a jednak zabezpiecza się buforem 3 miesięcznym (6.10 - 24.12.2011). Nawet jak na rozgrywkę między dwójką dużych graczy to trochę długo jak na "samo złożenie podpisów". Gdyby kolega Elendil znał termin, to by nie spekulował z pozostałymi, a przemilczał sprawę. Btw przy okazji idzie się nieźle uśmiać przeglądając te posty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jako jedyny podpisał się pod swoimi informacjami, stawiając swoją reputację na szali. Po drugie, nie podał nigdzie konkretnego terminu. Po trzecie posty są wybiórczo skopiowane. I po czwarte Elendli jako jedyny (uwzględniając SK, sat.tv, media 2i inne portale) pisał ponad miesiąc temu, ze będzie mowy MR w n. I jest, co potwierdza, że jest użytkownikiem dużo bardziej wiarygodnym niż inni wróżbici ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie posty są wybiórczo skopiowane.

 

:shock: na tej zasadzie chyba działa forum?

 

Ja wiem, że jesteście z Elendilem ziomeczkami, ale co miałem, wszystkie jego posty wkleić? :D ..tego od 4 X jest około 70 jak nie więcej.. Chciałbym, ale mam też inne rzeczy do roboty.

 

Poza tym pozostawiłem kwestię, że jest ostrożny w tym co mówi:

Jak ktoś się skompromituje to tylko ja, każdy inny ma prawo do wątpliwości i rezerwy do moich rewelacji.

 

Wie więcej niż inni, ale daty pewnie sam nie zna. Tego nie wie chyba nikt :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ten wskazuje, że niby szybciej niż wszyscy myślą, a jednak zabezpiecza się buforem 3 miesięcznym (6.10 - 24.12.2011). Nawet jak na rozgrywkę między dwójką dużych graczy to trochę długo jak na "samo złożenie podpisów". Gdyby kolega Elendil znał termin, to by nie spekulował z pozostałymi, a przemilczał sprawę. Btw przy okazji idzie się nieźle uśmiać przeglądając te posty :D

to takie same konkrety jak te pojawiające się w mediach, którymi tak bardzo lubią się podpierać zwolennicy fuzji.

Niemal wszystkie media piszczące o fuzji twierdziły, że proces sprzedaży zakończy się w połowie października, a najpóźniej do jego końca... Czy w związku z tym ich pisanina o fuzji jest równie wiarygodna jak pisanie przez Elendila?

 

Oficjalne stanowisko ITI jest takie, że Grupa TVN zostanie sprzedana w całości, więc skąd te dziwaczne spekulacje o podziale?

 

Trudno nie odnieść wrażenia, że ci, którzy pragną owej fuzji (dziwnym trafem jest to niemal 100% abonentów C+) próbują na wszelkie sposoby podważyć wiarygodność Elendila, natomiast podpierają się równie pewnymi informacjami "analityków" i dziennikarzy mającymi również problem ze wskazaniem daty sprzedaży.

Wie więcej niż inni, ale daty pewnie sam nie zna. Tego nie wie chyba nikt :smile:

Wbrew pozorom Elendil może mieć rację i decyzja została podjęta. Jak mówiono - zostanie podjęta decyzja o rozmowach konkretnych z jednym tylko podmiotem. I być może ta decyzja już zapadła...

Natomiast opinia publiczna dowie się o finale transakcji gdy zostanie dokonana, czyli po kilkumiesięcznych rozmowach spinających transakcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiećie co ten elandi jest śmieszny dla mnie tyle wie co wy jednym słowem nic czytam wasz od paru tygodni forum satkurier jak nhdtv i wasze spekulacje niestety na to kto wygrał niedowiećie się w tym miesiącu prawdopodobnie właściciel zostanie podany w nastempnym miesiącu miendzy 15 a 20 listopada powodzenia w dalszych spekulacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie odnieść wrażenia, że ci, którzy pragną owej fuzji (dziwnym trafem jest to niemal 100% abonentów C+) próbują na wszelkie sposoby podważyć wiarygodność Elendila.

 

A Ci, którzy nie pragną owej fuzji (dziwnym trafem jest to niemal 100% abonentów N) próbują na wszelkie sposoby obronić wiarygodność Elendila. Proste.

 

Dobrze, że dodałeś "niemal", bo jest jeszcze grupa, której "wszystko jedno". Podważanie wiarygodności Elendila to nic innego jak konfrontowanie jego wypowiedzi z upływającym czasem. Nie ma w tym jakiegoś głębszego przesłania, tudzież "zazdrości abonentom N" co wynika z dalszej interpretacji Twojej tezy. :lol:

 

Poza tym:

 

Nie podważam teorii, że TW przejmie TVN

 

Bo dla mnie to też najbardziej prawdopodobna opcja. Dziwie się tylko, że miało być "tuż tuż", a tu 3 tygodnie i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie to też najbardziej prawdopodobna opcja. Dziwie się tylko, że miało być "tuż tuż", a tu 3 tygodnie i cisza.

 

Wkoncu to spory podmiot i musi to troche potrwac, zakup zostal sfinalizowany a do przejecia kontroli nie potrzebuja publicznosci, wrecz lepiej dla nich najperw po cichu doknac fuzji i po fakcie oglosic jak juz bedzie to dzialalo gladko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam ciekawą rzecz, którą powiedział wczoraj w "Poranku TVN24" Jarosław Kuźniar, a mianowicie (cytat z pamięci): "dostałem maila od szefa, że od pierwszego będę musiał tu siedzieć pod krawatem". Dla mnie to mógł być "zakamuflowany" (a może przypadkowy) komunikat o zmianie właściciela od nowego miesiąca (ciekawe, że dzisiaj Kuźniara nie ma - może to jakaś kara za to, że się wygadał na antenie w tej sprawie :D???), tylko teraz musimy wymyśleć kto będzie chciał "więzić" Kuźniara w krawacie (amerykanie czy francuzi :D???) :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie odnieść wrażenia, że ci, którzy pragną owej fuzji (dziwnym trafem jest to niemal 100% abonentów C+) próbują na wszelkie sposoby podważyć wiarygodność Elendila.

A Ci, którzy nie pragną owej fuzji (dziwnym trafem jest to niemal 100% abonentów N) próbują na wszelkie sposoby obronić wiarygodność Elendila. Proste.

Dobrze, że dodałeś "niemal", bo jest jeszcze grupa, której "wszystko jedno"

 

Heh :) Prawda jest taka, że 90% n-kowiczów i cyfrowców nie ma pojęcia, co aktualnie dzieje się na polskim rynku pay-tv i ma daleko w d.pie kto kupi N-kę i czy w ogóle kupi. 5% to tzw. świadomi użytkownicy a pozostałe 5% to internetowi napinacze i fanboye swoich platform, którzy zawsze pojawiają się przy takich okazjach :)

Śmieszy mnie również ta "miłość" do TW i to przekonanie, że jak Time Warner kupi "N" to wszystko zostanie po staremu, tzn. dalej "wszystko poza premium" będzie za 48 zł. Nie po to wydaje się tyle kasy na zakup aby później dokładać do interesu.

Osobiście wybrałem cyfrę ze względu na elastyczność jaką daje ta platforma, tzn. brak parowania, multiroom w postaci drugiej karty, możliwość dodawania/wyłączania pakietów w trakcie umowy, sport i parę innych rzeczy i szczerze mówiąc wisi mi to czy C+ przejmie N. Jeżeli tak się stanie, to najwyżej zyskam parę kanałów za parę złotych więcej do abonamentu. Jeżeli nie, to nic się nie zmieni.

Moim zdaniem obojętnie, kto kupi N i tak najwięcej stracą sami N-kowicze, którym skończą się gratisy, bo jak pisałem wyżej taniej nie będzie.

Także wszelkie proroctwa na temat masowego odpływu abonentów N po przejęciu przez Cyfrę są wyssane z palca. Odejdzie maks. 100-150 tys. :) czyli te 5%, które krzyczy na forach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomciu masz racje, ale ja bym podwyższył te liczby do 95-98%. Bo ludzi nie interesuje to kto będzie właścicielem. Co do odpływu abonentów to myślę, że będzie to więcej koło 25-30% ale dlatego, że ludzie posiadają obie platformy. Oczywiście zakładając przejęcie przez C+.

 

Co do TW także masz racje, nikt nie zna ich ewentualnej wizji a już się cieszy na ewentualne przejęcie to jest przynajmniej dziwne. Bo jedno jest pewne będą chcieli zwiększyć rentowność platformy a to wiąże się kilkoma aspektami i nie koniecznie każda jest dobra dla klienta. I z opiniami lepiej poczekać.

Ja mam umowę do grudnia i się cieszę z tego powodu bo mam szansę poczekać do końca tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesza sie bo poza odsetkem abonentow ktorzy maja podwojne platformy ci co tego nie potrzebuja w perpektywie przejecia przez cyfre znalezliby sie w piekle :P

 

Tw jaki by nie byl ciagle bedzie jedna z trzech platform i raczej nie bedzie mogl windowac cen wedlug swojego widzimisie jak cyfra po przejeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...