Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Darek z Ozimka napisał:

Ostatni raz z Telegazety TVN-u korzystałem w 2019 roku, obecnie do przejrzenia ramówki TVN-u używam EPG w dekoderze C+.

To i tak dobrze, bo ja chyba już z 20 lat z tego nie korzystam. I nie tylko zresztą TVN-u. A z EPG raczej rzadko. Ale za to mój brat często korzysta z telegazety.

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maks27 to czy nadawany jest teletext zależy tylko od operatora i sposobu transmisji. Kablówki głownie korzystają z transkodowania albo IPTV  gdzie nie ma przenoszonego sygnału teletextu w streamie. Jeśli używana jest retransmisja programu do odbiorcy trafia oryginalny sygnał nadawany.

Obsługa sygnału teletextu to dodatkowe koszty dla sieci kablowej, zwykle używają nadawanych własnych informacji na kanałach informacyjnych dla abonentów. 

 

EPG jest wygodniejsze do użytkowania niż szukanie informacji w telegazecie. W wielu odbiornikach zwłaszcza na enigma2 czy w systemach opartych na KODI korzysta się często ze źródeł zewnętrznych informacji  które można uzupełnić dodatkowymi informacjami na temat audycji ściąganymi z internetu np. IMDB, grafiki, trailery itp. 

 

Teletext umarł powoli śmiercią naturalną, pewnie niedługo to spotka też HbbTV która jest tylko w odbiornikach TV a w tunerach zewnętrznych  praktycznie nie istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku TVN wersja SD ma logo bez dopisku  HD więc taki sygnałl jest pobierany ze żródła dodatkowo z teletekstem. wersja HD jest bez teletekstu więc zdarza się że czasem tam zaglądam. czasem są zmiany w ramówce nieuwzględnione w EPG,  a w teletekście już tak dlatego do niego zaglądam jeśli jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramówka TVN na jesień 2022

 

Od Poniedziałku do Piątku do 19:

Paradokumenty i powtórki kuchennych rewolucji (16:45)

 

Po 19 codziennie tradycyjnie:

Fakty,Sport, Pogoda,Uwaga!

 

Poniedziałek-Czwartek:

20:15 Na Wspólnej 

20:55 Milionerzy 

 

Poniedziałek

21:35 Herkules-polski serial kryminalny

22:40 Filmy 

 

Wtorek 

21:35 Ślub od pierwszego wejrzenia 8

22:40 Kuba Wojewódzki

23:45 Superwizjer 

 

Środa 

21:35 Top model 11

23:10 Filmy 

 

Czwartek

21:35 Kuchenne rewolucje 25

22:45 Filmy 

 

Piątek (do 23.09)

20:00 Superkino 

02.09. 25 lat niewinności.sprawa Tomka Komendy

09.09 Wonder Woman 

16.09 Aquaman 

23.09 Liga Sprawiedliwości 

 

Piątek (od 30.09)

20:00 LEGO masters 3 

21:35 super kino 

 

Sobota 

20:00 Mam talent 14

21:45 Filmy 

 

Niedziela 

20:00 Masterchef 11

21:35 Tajemnica zawodowa 2

22:45 Filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś "Surowych Rodziców" i muszę przyznać, że program wygląda na porządnie wyreżyserowany. Chociaż obawiam się "ugrzecznienia" programu ze względu na dzisiejszą poprawność polityczną.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2022 o 13:28, Piotr-Piła napisał:

Filmy w innych niż Superkino pasmach to głównie powtórki,choć patrząc na Superkino większość to też powtórki.

To może wynikać z kryzysu, jaki z oczywistych powodów spotkał najpierw kina, a potem kanały filmowe premium. Teraz przychodzi kolej na kanały otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2022 o 10:00, Darek z Ozimka napisał:

Oglądałem kiedyś "Surowych Rodziców" i muszę przyznać, że program wygląda na porządnie wyreżyserowany. Chociaż obawiam się "ugrzecznienia" programu ze względu na dzisiejszą poprawność polityczną.

Coś takiego jak ,,poprawność polityczna" moim zdaniem nie istnieje, a to że programy miałyby zostać ,, ugrzecznione" to nawet lepiej. Jak patrzę na niektóre programy TVNu, to odnoszę wrażenie, że ta stacja przekracza wszelkie granice bezczelności i dobrego smaku, także o ,,ugrzecznienie" nie ma się co martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach można dyskutować, ale to zawsze jest subiektywna ocena.

Jakikolwiek by nie był, na pewno dla mnie osobiście w ocenie poziom artystyczny byłby większy niż koncerty disco-polo u konkurencji.

Ja nie oglądałem, zamierzam dziś obejrzeć, ze wzgl. na formułę Szkła Kontaktowego.

Zobaczymy jak to wypadnie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dvbtowiec napisał:

O gustach można dyskutować, ale to zawsze jest subiektywna ocena.

Jakikolwiek by nie był, na pewno dla mnie osobiście w ocenie poziom artystyczny byłby większy niż koncerty disco-polo u konkurencji.

 

Typowa obrona przegranej sprawy - tzn. powoływanie się na gusta, które jak wiadomo każdy ma inne ...

:lol2:

 

Ale niestety tak łatwo nie będzie - nawet red. T. Raczek wyśmiał Top Trendy 2022 i apelował o mniejsze spożycie alkoholu przez Gwiazdy i Gwiazdeczki, a nawet sugerował wysłanie do akcji psów tropiących substancje zakazane.

;-)

 

Podejrzewam, że przyczyną może być szokujący fakt, że Organizator nakazał uczestnikom  śpiew na żywo, a Gwiazdy i Gwiazdeczki są przyzwyczajone do playbacku.

:rofl:

 

Edytowane przez Max Taadjen
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...