Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja z dekoderem:

 

1. Notoryczny brak EPG po wyłączeniu i włączeniu dekodera z pilota (przez co niemożliwość nagrania danego programu bo również- patrz pkt 2)

2. Na danym kanale w podglądzie naciskając górną strzałkę widnieje tylko następna pozycja programowa, kolejne już nie (czy to norma? W n-ce było widocznych kilka pozycji pod rząd).

3. Co któreś nagranie dekoder albo nie nagrywa, albo nagrywa nie całe.

 

Czy Wy też macie takie problemy. Czy punkty 1 i 2, bo punktu 3 nie udowodnię w APS- stanowią podstawę do wymiany dekodera?

Czy w HD7000 da się nagrywać dwa programy równocześnie czy tylko w ESI-88?

Edytowane przez johndeacon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbę o poradę mam :

dotarł do mnie dekoder Sagem ESI 88 kurierem - jak długo trzeba odczekać by bezpiecznie można go było instalować - temperatury są kilka stopni poniżej zera - kurier proponował odczekać osiem godzin . Szczerze to nie myślałem, że trzeba czekać tak długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku  brakiem EPG już od kilku dni, chciałem zrobić reset dekodera.

1. W jaki sposób można go zresetować? Po wejściu do menu w opcji przywróc ustawienia fabryczne woła jakiś kod którego nie znam.

2. Czy jest możliwość zresetowania bez utraty nagranych programów jak miało to miejsce u konkurencji, czy wyczyści dysk z wszystkiego?

3. Jeszcze jedna sprawa. W żaden sposób nie chce mi iść dźwięk poprzez kino domowe połączone z dekoderem CP. Dekoder z kinem połączony kablem Scart, oraz połączenia kablami HDMI dekodera z tv oraz kino z tv. W n-ce taka konfiguracja działała, czemu tutaj nie chce. Próbowałem wszelkich zmian ustawień dźwięku w menu, na nic się to zdało.

Edytowane przez johndeacon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marik- dziękuję.

 

A tak z ciekawości czy byłoby możliwe podłączenie do jednego tv dwóch dekoderów (od nc+ i CP) by odbierać oba pakiety i jeszcze móc z jednej z platform nagrywać kanały? NP. trzy kable i jakiś powiększony konwerter, czy tak się nie da?

Dodam, że kupno osobnego tunera nie wchodzi tu w grę, bo CP nie zamieni mi obecnego dekodera na moduł.

 

Zastanawia się nad wzięciem pakietu Start w nc+  by móc mieć dwa dekodery podłączone i móc nagrywać z dekodera nc+ (właściwie same programy z polskich kanałów żona nagrywa) a przełączać w razie potrzeby między jednym a drugim dekoderem ofertę programową.

 

Czy da się coś takiego zrobić przy użyciu konwertera quad? Czy jeśli chciałbym nagrywać tylko poprzez dekoder nc+ to wystarczyłoby dołożyć tylko jeden kabel (w sumie byłyby 3), a jedno wejście w konwerterze zostawić puste, czy muszą być 4 kable?

Edytowane przez johndeacon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od kilku lat ten dekoder ESI-88 i od kilku dni następujący problem. Wykasowałem wszystkie nagrania z dysku, przywróciłem go do ustawień fabrycznych i na dysku mam 0 nagrań, a zużycie dysku 100%, zamiast 0% i po kilu minutach wyłącza mi nagrywanie z komunikatem „dysk został zapełniony”.

Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku  brakiem EPG już od kilku dni, chciałem zrobić reset dekodera.

1. W jaki sposób można go zresetować?.

Na przywrócenie EPG najlepiej działa wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Reset też czasami pomaga, ale wyciągnięcie wtyczki działa najlepiej. Przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marik- dziękuję.

 

A tak z ciekawości czy byłoby możliwe podłączenie do jednego tv dwóch dekoderów (od nc+ i CP) by odbierać oba pakiety i jeszcze móc z jednej z platform nagrywać kanały? NP. trzy kable i jakiś powiększony konwerter, czy tak się nie da?

Dodam, że kupno osobnego tunera nie wchodzi tu w grę, bo CP nie zamieni mi obecnego dekodera na moduł.

 

Zastanawia się nad wzięciem pakietu Start w nc+  by móc mieć dwa dekodery podłączone i móc nagrywać z dekodera nc+ (właściwie same programy z polskich kanałów żona nagrywa) a przełączać w razie potrzeby między jednym a drugim dekoderem ofertę programową.

 

Czy da się coś takiego zrobić przy użyciu konwertera quad? Czy jeśli chciałbym nagrywać tylko poprzez dekoder nc+ to wystarczyłoby dołożyć tylko jeden kabel (w sumie byłyby 3), a jedno wejście w konwerterze zostawić puste, czy muszą być 4 kable?

 

Jeśli twój TV ma wolene gniazdo HDMI to nie ma problemu z podłączeniem kolejnego dekodera,konwerter Quad załatwi Ci całą sprawę nie martw się wolnym jednym wyjściem to w niczym nie przeszkadza(tak faktycznie to 4 niezależne konwertery w jednej obudowie)

 

Na pewno nie nagrasz na dekoderze CP programu z nc+ bo to fizycznie nie możliwe.

 

W związku  brakiem EPG już od kilku dni, chciałem zrobić reset dekodera.

1. W jaki sposób można go zresetować? Po wejściu do menu w opcji przywróc ustawienia fabryczne woła jakiś kod którego nie znam.

2. Czy jest możliwość zresetowania bez utraty nagranych programów jak miało to miejsce u konkurencji, czy wyczyści dysk z wszystkiego?

3. Jeszcze jedna sprawa. W żaden sposób nie chce mi iść dźwięk poprzez kino domowe połączone z dekoderem CP. Dekoder z kinem połączony kablem Scart, oraz połączenia kablami HDMI dekodera z tv oraz kino z tv. W n-ce taka konfiguracja działała, czemu tutaj nie chce. Próbowałem wszelkich zmian ustawień dźwięku w menu, na nic się to zdało.

1-Wystarczy odłączyć z prądu na kilka/naście sekund

2-ESI-88 nigdy nie kasuje zapisanych nagrań,reset usuwa tylko zaprogramowane do nagrania oraz ustawienia osobiste

3-Sprubuj w ustawieniach przestawić na STEREO

Witam. Mam od kilku lat ten dekoder ESI-88 i od kilku dni następujący problem. Wykasowałem wszystkie nagrania z dysku, przywróciłem go do ustawień fabrycznych i na dysku mam 0 nagrań, a zużycie dysku 100%, zamiast 0% i po kilu minutach wyłącza mi nagrywanie z komunikatem „dysk został zapełniony”.

Jest na to jakiś sposób?

Tak-wizyta w APSie i powrót z nowym dekoderem :)

(mały problem bo nie wszędzie są od ręki-ja musiałem szukać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to szajs z tych dekoderów ESI-88 to głowa boli. Człowiek przechodzi z nc+ do CP bo cenowo lepsza oferta, ale nie bierze pod uwagę, że przez 2 lata na Mediaboxie nie mial żadnych problemów, a tu w przeciągu 3 miesięcy od podpisania umowy same problemy:

 

1. Co któreś nagranie nie nagrane lub nagrane tylko w części.

2. Notoryczny brak EPG.

3. Co jakiś czas programy idą bez dźwięku, trzeba odłączać dekoder z prądu i tak w kółko.

4. Albo wogóle nie pojawia się obraz na wszystkich kanałach, czarna plansza.

Reset na te wszystkie problemy nie pomógł.

 

W APS przeprowadzają wielkie śledztwo dlaczego chce się wymienić dekoder i wielką łaskę i problemy robią lub twierdzą że nie ma na stanie. A podobno wymienić mogę tylko na kolejny ESI-88 a nie ma możliwości na HD7000.

Edytowane przez johndeacon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...