Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z dekoderem ESI-88.

 

Wydaje mi się, że oba kable są w porządku zrobione. Jakaś inna przyczyna?

 

 

Zwróć szczególną uwagę na zwrot "Wydaje mi się" - to ma Ci się nie wydawać tylko musisz być pewien

odepnij jeden kabel anteny,zostaw ten ( patrząc od przodu dekodera) po lewej stronie, przestaw w ustawieniach wszystko na jeden kabel i zobacz czy kanały chodzą,następnie w to miejsce przełóż drugi kabel i sprawdź,jeśli też będzie ok. to wtedy już BĘDZIESZ pewien że kable są sprawne a jak nie to któryś masz sfiksowany więc napraw ( może gdzieś oplot dotyka przewodu na efce) i  potem podepnij oba,porty ustaw dwa reszta tak jak podawałeś.

Na 59% powinno Ci chodzić cho te zacinanie może być tego powodem, popraw antenę,skręt konwertera - powinieneś wyciągnąć coś koło 61-63%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

jestem nowym użytkownikiem CP, wcześniej byłem w nc. Otrzymałem omawiany tutaj dekoder i mam dwa, związane z nim, pytania:

 

1) w instrukcji jest napisane, że przytrzymanie przycisku zasilania na pilocie dłużej niż 5 sek. powoduje przejście dekodera w tryb uśpienia i wyłączenie czerwonej, mocno świecącej lampki - u mnie niestety nic takiego się nie dzieje, lampka cały

 

czas świeci i dekoder zdaje się być w trybie gotowości, sądząc po krótkim czasie potrzebnym do nowego uruchomienia. Co jest nie tak, czy ten typ tak ma czy to wina dekodera ?

I drugie pytanie: na pilocie są przyciski sterowania głośnością i poza całkowitym ściszeniem tej głośności nie można regulować - czy to normalne zachowanie ? Pytam, ponieważ w dekoderze Peace NC+, który wcześniej miałem można było

 

sterować głośnością poprzez pilota.

 

Będę wdzięczny za wyjaśnienia

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz podpięty dekoder pod telewizor tylko złączem HDMI, to tak się dzieje z podgłaśnianiem i ściszaniem - w MENU możesz zmienić opcje dźwięku z Dolby Digital (czy tam ze złącza HDMI) na Stereo, wtedy będzie dało się ściszać pilotem od dekodera, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na Sagemcom, ale na PVR HD 7000 problem z regulacją głośności możesz ustawić poprzez zmianę w menu dotycząca wyjścia HDMI. Tam zmieniasz z Auto na Stereo i regulacja działa. Ale to tak jak mówię w PVR HD 7000, nie mam pojęcia jak jest u Ciebie. Zawsze możesz poszukać czegoś takiego.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mamy ich dekoder HDxxxx to zachowanie jeśli o sterowanie pilotem głośności jest identyczne przez HDMI. Przez EUROSCARTA da się regulować. Próbowałem cos szperać w ustawieniach dekodera, źródł itp. i nic z tego - nie ma żadnej reakcji dźwiękowej mimo, że pilot reaguje i pasek zmienia regulację głośności  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za pomoc, faktycznie w instrukcji nie było to jakoś wyraźnie sprecyzowane. Nawiasem mówiąc szkoda, że nie można tego na pilocie jak w nc+.

A odn. głośności napisałem do icok, zobaczymy


tak jak piszecie pewnie ten brak sterownia głośnością (pomimo, że jak u rotalplus pasek ze zmiana gł. też mi się wyświetla) spowodowany jest podpięciem dekodera do amplitunera kablem hdmi i ustawienie dźwięku na auto - jak zmienię na stereo to głośność działa. Tak że dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że opcja AUTO pokrywa się z max. głośnością na pasku uzyskaną przez sterowanie z ust. opcją STEREO  - jeśli pasek głośności nie jest ustawiony na maxa to w opcji STEREO dźwięk jest odpowiednio cichszy. Aby pogłośnić i tak trzeba użyć pilota od TV bo zakres zmian z pilota od dekodera uzależniony jest od tego z TV (wyciszenie - max. głośność z TV). 

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...