Jump to content

CzarnyKruko

Users
 • Content Count

  724
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Dobra

About CzarnyKruko

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Hobby
  " Służę pomocą :) Pozdrowienia dla wszystkich :D "
  WiFi Premium Box+ ,Ariva 250 Combo,Sagemcom ESI-88, MINI HD 3000,
  Cyfrowy Polsat x3, NC+ Superpremium (Cameleon)
  Antena 80 cm Hot Bird + Astra Opticum MH1 Zakres(66E-30W)

Recent Profile Visitors

795 profile views
 1. To że obraz przerywa co 30 minut, to mówiło by o jeszcze pewnych zakłóceniach pojawiających się na przewodzie. Z doświadczenia wiem że przewód przewodowi nie równy.
 2. Spróbuj uruchomić w innej przeglądarce i zaktualizuj wszystkie kodeki, sterowniki, dodatki do przeglądarek.
 3. Zaktualizuj kodeki najlepiej jakimś pakiem jak [K-LITE MEGA CODEC PACK] Powinno ruszyć.
 4. Podobny problem miałem z konsolą PS4. Od razu po kupnie konsoli podpiąłem ją do TV po czym.. nie wykrywał poprawnie konsoli, tzn coś się pojawiło ale sporadycznie i tak szybko że nawet bym nie doczytał. Po dosyć długim sprawdzaniu postawiłem diagnozę na niesprawny kabel HDMI. To co mnie najbardziej zdziwiło.. po podpięciu innego urządzenia pod stary przewód HDMI wszystko działało rewelacyjnie, co skłoniło mnie do dalszego sprawdzania. Po kilku jeszcze innych testach stwierdziłem że problemem było brak... dławika na końcu przewodu co najwidoczniej przyczyniło się do pewnych zakłóceń jakie występowały w tym przewodzie. Jeżeli jeszcze nie zacząłeś działać polecam zmianę kabla HDMI najlepiej z dwoma dławikami. Pozdrawiam ciepło w te chłodne dni ☺️
 5. CzarnyKruko

  Pogoda

  U mnie dziś lekkie zachmurzenie, 7 stopni na plusie na zewnątrz, bez opadów jak na razie.
 6. Kręć konwerterem do tej pory aż osiągniesz najlepszą siłę i jakość z kilku różnych transponderów.
 7. CzarnyKruko

  Pogoda

  Zimno i jeszcze raz zimno.. Wszystkie warzywa zebrane. Mamy jesień
 8. CzarnyKruko

  Pogoda

  U mnie dziś pochmurny i na prawdę Zimny dzień.... Masakra jesień idzie i jest tuż tuż..
 9. Używając protokół DISEqC musisz wybrać jeden docelowy protokół. Nie możesz wybrać na przykład konfiguracji DISEqC na 2 porty i do tego DISEqC 1.2 czy USALS. Najlepiej do obrotnicy mieć konwerter single Chyba że zależy ci tylko na odbiorze satelit hotbird i astra wtedy obrotnica jest ci zbędna i zostań przy monoblocku
 10. Myślę że podmiana konwertera załatwi sprawę
 11. Tak, potrzebujesz Multiswitcha, masz różne rodzaje od 4 wyjściowego po 16 wyjść, jeżeli nie zależy ci na odbieraniu dwóch satelit HotBirda i Astry to zaopatrz się w MS 5x8 i podłączysz osiem gniazdek pod jedną antenę. Jeżeli zależy ci na 2 satelitach zaopatrz się w MS 9x8. Co do NC+ to z tego co wiem to jeden dekoder jest z wbudowanym dyskiem a reszta jak przypada na dekodery slave są bez dyzku z pojedynczą głowicą.
 12. Jak tak może warto było by podmienić konwerter na drugi nowy, ile obecny ma lat ? Może warto było by spróbować zmienić monoblock na zwykły ?
 13. Spróbuj jeszcze raz ustawić antenę za pomocą miernika SAT oraz odpowiednio ustawić skos konwertera. Znaczna część przypadków złego odbioru sygnału nie opiera się o złe ustawienie anteny a o same ustawienie skosu, większość użytkowników ustawiających antenę zostawia ten parametr oscylujący w granicy 0 stopni co powinien wynieść dla naszego terytorium +/- 5 stopni w prawo patrząc centralnie na czasze. Na konwerterze i samej obejmie konwertera są podziałki kąta skosu także łatwo ustawić skos odpowiedni. Zasada jest taka, ustawiamy antenę i skos do momentu aż nie uzyskamy najwyższych wyników na mierniku do tego przeznaczonym.
 14. Najlepiej było by iść do punktu i załatwić sprawę, z tego co wiem to 14 dni działa przy zawieraniu umowy telefonicznej ale jak jest przy zawieraniu umowy w punktach to sam się zastanawiam.
 15. CzarnyKruko

  Pogoda

  U nas na Podlasiu cały dzień słoneczny, słoneczko prażyło aż miło Ogólnie piękny bezchmurny dzień i 26 stopni na termometrze.
×
×
 • Create New...