Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź :)

Tak przy okazji - definitywnie widać, że jakość obrazu jest znacznie niższa niż na HD3000/HD5500s, pracujących na tej samej instalacji antenowej.

W przypadku Sagemcoma na niektórych kanałach obraz wydaje się zbyt ostry, na innych - odwrotnie. Z kolei na niektórych (np. TVP Seriale) wręcz idealny.

 

Czy to może być kwestia poprawienia anteny? HD5500s pokazywał mi siłę sygnału na 100%, jakość na 70-80%, ale podobno ESI-88 jest pod tym względem bardziej kapryśny.

Edytowane przez przemek.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zamontować konwerter Monoblock, wtedy masz obie satelity na jednym kablu. Jeśli chcesz mieć na jednym kablu Hotbirda, a na drugim Astrę to montujesz dwa konwertery Single, pierwszy standardowo montujesz, a drugi dopinasz na specjalnym uchwycie. Taka opcja nazywana jest potocznie jako "zez".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem tylko nie wiem jak to skonfigurować mi wogóle nie działa wejście sat 2 w dekoderze ustawiałem tak:

Ilość używanych wejść sat : 2

Zasilanie : Włączone

Ilość używanych portów DiSEqc : 2

Port A : Hotbird 13

Port B : Astra 19,2

Mi wogóle nie chce to śmigać albo działa sam Hotbird albo sama Astra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na deku nie ma mozliwosci podpiac jednyn kablem (wejsciem) HB drugim Astry. To jest dekoder z nagrywaniem i jak ustawisz wejscia sat na 2 to oba wykozystuje zaleznie od potrzeb do nagrywania badz ogladania i to roznie raz z jednego raz z drugiego z danego satelity. Zeby dzialaly obie pozycje sat musisz miec zeza i dwa twiny podpiete do tych samych portow przez dwa diseqi. Cztery kable do diseq-ow i dwa do deka (tu juz kolejnosc nie ma znaczenia) pospinane odpowiednimi portami (u ciebie z postu wynika ze) A diseq 1 - HB i A diseq 2 - HB i analogicznie Astre do B diseq 1 i diseq 2. I masz pelna funkcjonalnosc nagrywania i ogladania jednoczesnego z tych dwoch pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem tylko nie wiem jak to skonfigurować mi wogóle nie działa wejście sat 2 w dekoderze ustawiałem tak:

Ilość używanych wejść sat : 2

Zasilanie : Włączone

Ilość używanych portów DiSEqc : 2

Port A : Hotbird 13

Port B : Astra 19,2

Mi wogóle nie chce to śmigać albo działa sam Hotbird albo sama Astra ;)

Może ustaw ilość portów - 4, A - HB, B - Astra, C - Astra, D - HB (ewentualnie sprawdź C i D odwrotnie).

Albo zmień konwerter na monoblock (ja tak mam) - wtedy jeden kabel, jedno wejście i A - HB, B - Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI-88 zgubił mi listę kanałów. Tak sam z siebie. Zostały tylko kanały 109 i 999 (Strefa Abonenta). Przełączenie na jakikolwiek inny (np. 65) powoduje, że "wskakuje" 109.

Uruchomiłem ponowną instalację kanałów CP. Dekoder znalazł ich 306 - zapisałem. Mimo wszystko sytuacja nie uległa zmianie - na EPG są tylko te 2 kanały, tylko z tych 2 można korzystać.

 

Ktoś coś?

Edytowane przez przemek.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przełączyłeś przypadkiem na inną listę ulubionych? Twoja to zapewne "Ulubione B", sprawdź czy nie masz włączonej listy: "C" lub innej, w sumie list ulubionych w ESI-88 jest siedem, i na tych pustych listach są sztywno zapisane kanały 109 i 999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja mi się wydarzyła wczoraj  :grin: : nagrywałem jeden program na kanale tvn turbo (może ta informacja jest ważna) i nastawiony miałem inny program też na tym kanale zaraz po nim, a że w ustawieniach mam żeby nagrywał mi już 10 min zakładki to nagrania nakładały się na siebie  :grin:  i o dziwo nagrały się oba w całości  :!: , wcześniej kiedy były takie sytuacje dekoder nagrywał pierwszą pozycje i po niej w drugim pliku następną z około minutową przerwą  :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już 3 lata i jestem względnie zadowolony , chciałem nawet na everboxa wymienić ,bo on taki "ach och" jest, ale się nie zdecydowałem, choć brak hbo go i ipli i czynsz mnie wkurzają, to boję się "nowego", a na co wymieniłeś sagem'a ?

Edytowane przez serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...