Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przedłużyłem umowę z wymianą sagemcoma na evoboxa. Czy przy zwrocie dekodera musi byc kabel hdmi? Na stronie cp wyczytałem,że w zestawie takowy był(natomiast dość mało rozgarnięta konsultatka nie była pewna). Jeśli nie mam kabla z zestawu to może być jakiś inny? A może olać sprawę i zapłacić karę za brak hdmi(wydaje mi się,że to tylko 10zł)?

Edytowane przez miras00001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam.

Dzwoniliśmy niedawno do CP i powiedziano nam coś w tym stylu że skoro się nie odezwaliśmy wcześniej to dekoder może u nas zostać, co wydawało się nam co najmniej dziwne. A więc... próbował ktoś może te dyski sformatować pod działanie z PC? Linux Mint 17.3 z kucem ujemnym here

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego mam problem z odbiorem sygnału. Na początku powiem, że dziwne rzeczy się dzieją i ręce już mi opadają. Od rana do jakiejś 11 nie mam połowy programów (w tym Polsat) i pisze "brak sygnału", potem nagle wszystko wraca. Wymieniłem już wszystko, chyba z 5 dekoderów (różne typy), nowy przewód i konwerter. Co jeszcze można zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz WD to możesz go przywrócić do używalności w PC / kieszeni USB, czy gdzie tam. Programik Z!, czy jakoś tak się nazywał (zajrzyj na elektrodę).
Jeśli masz Hitachi to samemu w domu nic nie zrobisz. Na słynnym portalu aukcyjnym jest gość, co odblokowuje Hitachi. Cena średnia...ale jeśli np. masz plan używać dalej taki dysk, po włożeniu w kieszeń USB, w dekoderze HD2000/3000/5000/7000 to cena nawet ujdzie.
Jeśli chodzi o oglądanie nagrań z takiego dysku to nie słyszałem żeby ktoś tego dokonał i raczej nie dokona. Są inne, prostsze metody zgrywania materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam takie pytanie techniczne, jak chce sprawdzic jakosc i sile sygnalu w dekoderze to wyswietla mi zero i slaba jakosc. Przed mistrzostwami swiata bylo w porzadku, ale odkad zrobili zmiany z ZDF mam ten problem. Na dekoderze multiroom HD z CP wyswietla sie wszystko ladnie i jakosc i sila. Jak mozna rozwiazac ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiążesz. Ten model tak ma. Wielokrotnie tutaj o tym pisaliśmy. Po zmianie TP z DVB-S na DVB-S2 ESI-88 pokazuje brak sygnału. I tak już zostanie, bo ma parametry wpisane na sztywno. Możesz sobie wejść w wyszukiwanie ręczne i wpisywać parametry, na których chcesz sprawdzić siłę i jakość sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Karta CP jest parowana z dekoderem

Żadna karta nie pójdzie z żadnym innym dekoderem, oprócz tego, do którego jest przypisana :!:

Jeśli kupisz ten dekoder to będziesz mógł go używać na dwa sposoby: do odbioru kanałów FTA albo jako podstawkę np. pod paprotkę.

Edytowane przez Barti
Poprawiono liczne błędy interpunkcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 2 dekodery, Sagema i HD6000 z CP. Mam mozliwosc kupna na Allegro drugiego Sagema. Karta z Multiroomu dodatkowa podejdzie pod ten dekoder?

 

Zakup Sagema ESI-88 na Allegro jest ryzykowny, gdyż CP nigdy nie sprzedawał tego dekodera na własność, a tylko wypożyczał. Gość, który sprzedaje ten dekoder, nie zwrócił go do CP. Krótko mówiąc, kupując ten dekoder na Allegro stajesz się paserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do pierwszego lepszego APSu powiedz że się wiesza, i co tam Ci jeszcze do głowy przyjdzie,bez problemu wymienią Ci na HD 7000 gdyż ESI mieć na pewno nie będą a nawet jak by mieli ,gdyby nawet trafił się narwaniec,który to ma na stanie to albo bierz to co Ty chcesz,albo zmień APS choć jestem pewien że  tak jak ja pół roku temu załatwisz to od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoim ESI to dowiadywałem się o wymianę tylko "kontrolnie" ;)

Bardziej zależało mi na wymianie panny Echostara 7400 - bo już ma drugi egzemplarz po wymianie i są tylko cyrki z nim(np.samoczynne włączanie się/"mielenie" dysku - pomimo,że dekoder jest wyłączony) :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byś porównał ESI do Evo pod "kontem" obsługi i ewentualnych mankamentów od strony technicznej?

Pomijam możliwość nagrywania na Evo 3 programów i oglądania 4 ;)(przy dedykowanym konwerterze do Evo)

Użytkowałeś "trochę" czasu ESI i być może masz już jakieś porównanie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i wdzięczny w obsłudze, bardziej niż PVR 7000(z Evo to trudno porównywać bo to praktycznie zupełnie inna bajka)

niektórzy narzekali na czarne nagrania,zwiechy, ale ja miałem chyba fany egzemplarz skoro latał 4,5 roku aż padł dysk,wymieniłem,ale krótko po tym wziąłem PVR 7000-podobny,ale trochę inny choć szło się przyzwyczaić,bynajmniej na żaden nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...