Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy da się wymienić sam pilot do ESI-88 :?:

Źle działa mi przycisk do włączania i wyłączania. Reszta przycisków ok.

Zastanawiam się też nad wymianą dekodera na Evobox, ale jakby się dało coś z tym pilotem zrobić, to może zostałabym jeszcze przy ESI-88 (mam go od początku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą pilota nie powinno być problemów :-)

Kontrolnie zadaj pytanie do konsultantów z ICOK poprzez stronkę ze swojego konta.

Też mam ESI od początku :mrgreen:

I w życiu na chwilę obecną nie mam zamiaru wymieniać go na EVO... :twisted:

To dobra wiadomość, że da się wymienić sam pilot. Zadzwonię na infolinię. Zadałam pytanie w swoim ICOK, zobaczę co odpiszą, ale to chyba dopiero jutro.

Dzwoniłam do dwóch punktów APS w moim mieście i powiedzieli mi, że nie mają na wymianę.

Mój ESI sprawuje się dobrze (poza pilotem),.

Ceberebek, a dlaczego nie chcesz Evoboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy śledzić temat o nim... :crazy:

Poza tym jeszcze nie zdarzyło mi się,żebym musiał nagrywać więcej niż 2 programy równocześnie :mrgreen:

Więc po co wymieniać coś co dobrze działa na coś z czym są na chwilę obecną problemy :wink:

No - ale to jest TYLKO i wyłącznie moje zdanie :grin:

Ja nie mam takiej potrzeby :mrgreen:

Edytowane przez Ceberebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stef63

Spokojnie wymienisz,ja w swoim czasie wymieniłem chyba ze3,ale możesz mieć problem bo to już mało chodliwy towar,ale APS może ściągnąć(jak mu się będzie chciało chcieć).

 

1.Poza tym jeszcze nie zdarzyło mi się,żebym musiał nagrywać więcej niż 2 programy równocześnie :mrgreen:

2.Więc po co wymieniać coś co dobrze działa na coś z czym są na chwilę obecną problemy :wink:

1.Ja mojego mam od sierpnia i już 2 razy zdarzyło mi się 3 kanały nagrywać- tak że nic nie wiadomo :)

2.Nie przesadzaj ż tymi problemami,drobne i nie częstsze "fikołki" jak w ESI,wiem co mówię bo Sagemcoma używałem prawie 5 lat a co za tym idzie w porównaniu z nim Evobox to prawie kosmos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam odpowiedź (w sprawie pilota) od CP na swoje konto w ICOK i tak:

pilot kosztuje 30 zł + 9,5 za przesyłkę. :>

Dodzwoniłam się też do jednego APS w moim mieście i pani powiedziała, że mają na wymianę, ale nic nie mówiła, że nowy jest płatny, a ja też nie zapytałam, bo myślałam że wymieniają za darmo. W końcu dekoder i akcesoria do niego, nie są i nie będą przecież moją własnością.  :curious:

 

Nic natomiast nie pisze, czy ten który mam, mam oddać :?: , czy skoro za nowy płacę 30 zł + koszty przesyłki, to stary mogę zatrzymać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ESI-88 6 lat (od początku). Ponieważ raczej śmiga dobrze (poza małymi humorami, gdzie zawsze pomaga wyciągnięcie wtyczki z gniazdka) to mam dylemat. Czy wymienić na Evoboxa? Boję się, że nie będę umiała obsługiwać Evoboxa. :sad:

No chyba, że mi tu będziecie tłumaczyć łopatologicznie, co i jak się obsługuje w Evo. :wink:

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanie na szybko.

Czy dekoder można podłączyć tylko i wyłącznie 1 kablem SAT? Nie chce widzieć również komunikatu: "brak sygnału z anteny 2"

Czy wtedy będzie można nagrywać oglądając TV chociaż jeden jakiś program? Lub też, czy nagrywanie czegoś będzie wówczas możliwe tylko i wyłącznie gdy nic nie będziemy oglądali? Czy w przypadku podłączenia tylko 1 kabla SAT nie będzie możliwości nagrywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawidłowo skonfigurujesz dekoder, to nie będzie komunikatu o braku sygnału na wejściu numer 2. Skoro masz podłączony tylko jeden przewód antenowy do wejścia SAT1, to tak samo musisz ustawić w MENU konfiguracji anteny dekodera (Ilość podłączonych wejść sat).

Przy podłączonym jednym przewodzie nagrywać można jeden dowolny kanał i oglądać jeden kanał już w ograniczonym stopniu lub odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację.

 

Porównując dekoder HD5000 do tego ESI-88, oprócz dysku i nagrywania, jest znacząca różnica pod względem graficznym, funkcjonalności, intuincyjności? Czy ten dekoder jest tym samym co HD5000, z tym że posiada dodatkowo możliwość nagrywania i dysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać nie muszę bo mam x lat ten dekoder HD5000. Bardzo szybko się włącza. Jak coś się zawiesi wystarczy wyjąć wtyczkę i włożyć ponownie. Dekoder normalny, działa, wyświetla wszystko jak należy, ma EPG.

Dlatego chciałabym wiedzieć, czy różnica pomiędzy HD5000 a tym ESI-88 jest znaczna oprócz dysku i możliwości nagrywania, bo to oczywiste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie menu w dekoderach HD 5000 nie wybrałbym ESI-88, ponieważ nie ma aplikacji CP GO i HBO GO. Dodatkowo jest wolniejszy niż HD 5000.

Jedynym plusem jest to, że podczas nagrywania nawet przy podłączonym jednym kablu antenowym oprócz nagrywanego kanału możesz oglądać inne kanały z tej samej ćwiartki częstotliwości (np. polaryzacja pionowa pasmo górne). Tłumacząc prościej, mimo iż nagrywasz, to masz odstępnych więcej kanałów niż w tej samej sytuacji na HD 5000 gdzie możesz oglądać wyłącznie nagrywany kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to odpada kompletnie ten ESI-88. 

HBO GO dobrze mieć niż nie mieć.

Nie wiedziałam, że to HD5000 można podłączyć dysk i nagrywać. Kiedyś pendirve włożyłam 16GB i nie poszło nic.

Jeśli myślałeś o ESI--88 to ja radziłbym Ci popróbować zdobyć PVR HD7000

-można powiedzieć że łączy on funkcje HD 5000(i pochodnych) z możliwościami ESI-88.

Problem w tym czy uda Ci się go zdobyć

 

W PVR HD7000 możesz korzystać z dwóch kabli antenowych bądź jednego (z ograniczeniami nagrywania)

masz wbudowany dysk,

masz dostęp do HBO GO,

też dostanie nowy soft.

 

Ps.

 

Nie wiedziałam, że to HD5000 można podłączyć dysk i nagrywać. Kiedyś pendirve włożyłam 16GB i nie poszło nic.

Do dekoderów CP w celu rejestracji programu można używać tylko dysków ( i to też nie wszystkie współpracują)

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odgrzebane:

 

Napisano 21 wrzesień 2014 - 23:03

Spróbuj inne wejścia HDMI w tv, to co ci pisze oznacza,że dekoder gryzie się z odbiornikiem telewizyjnym i nie mogą się dogadać.U mnie tak było w samsungu LE32 B460 dopiero na bocznym złączu HDMI działa normalnie.Na głównym HDMI/DVI miałem taki sam komunikat lub w ogóle brak sygnału
 
Witam,
Post powyżej tyczył się problemu z zmianą rozdzielczości, mam podobny problem.
Dekoder sagemcom esi88  wymieniony na nowy ( wcześniejszy sie spalił podczas burzy) 
 
na starym było wszystko ok, hdmi 1  sygnał fullhd 1080i  na hdmi  2 konsola ps4 i wszystko ok.
 
podłączyłem nowy, Hdmi 1  obraz beznadzieja, chyba z 320p.   hdmi 2 ok.
zamieniam wejscia, dekoder hdmi 2  obraz  HD ( tak jak ma być ) ale konsola pod hdmi 1 nie dziala ( brak sygnału)
 
zostaje mi tylko dekoder podłączyć pod hdmi 4  , konsole tak jak była pod hdmi 2  i tak by było tylko problem w tym że na hdmi 4 nie mam upscaling`u do 4k ...  i widać różnice.
 
wie ktoś jak to ustawić tak jak było na starym dekoderze???
 
druga sprawa, nowy dekoder ma taki dziwny myk że po wyłączeniu go pilotem  dany kanał dalej jest odtwarzany? wtf? 
 
pozdrawiam. 
Edytowane przez czeslav22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...