Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz przełacznik czy z konwerterów kable idą do dekodera?

No mam dwa konwertery: jeden Twin a drugi Quad. Z Twina i Quada idą po dwa kable do przełączników Diseqc. Pozostałe dwa kable z Quada idą na dekodery z multiroomu i mają tylko HB. 4 kable z anteny wchodzą do 2 przełączników Diseqc a wychodzą dwa i idą do głównego dekodera. Jak ustawić: 

Liczba używanych wejsć SAT? <mam wpisane 2>

Liczba używanych portów DISEqC? <mam wpisane 4>

 

Port SAT A <HOT BIRD 6/8/9>

Port SAT B <ASTRA 1H/1KR/1L/1M>

Port SAT C <HOT BIRD 6/8/9>

Port SAT D <ASTRA 1H/1KR/1L/1M>

 

Od jakich numerów w dekoderze powinny być kanały z Astry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko posiadam sagema i od jakiegoś czasu mam taki problem że w momencie przełączenia na kanał 192 - Tele 5 nie pojawia mi się obraz mam tylko sam dźwięk i po tym na który kanał bym nie przełączył to mam tylko dźwięk bez obrazu i pomaga tylko twardy reset dekodera. Ktoś miał może ten problem bądź zna przyczynę? Bo nie bardzo wiem czy moja wina czy dekoder do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzisiaj (a właściwie to już wczoraj ;)) w salonie na dole, gdzie moi rodzice mają ten dekoder (Sagemcom ESI-88), po raz pierwszy właśnie zdarzyło się tak, że brak było obrazu, a słychać było tylko dźwięk. Na ekranie nie było też żadnego komunikatu z dekodera. "Czarny" ekran był na każdym kanale. Widoczna była jednak "belka" z nazwą kanału i EPG pojawiająca się na chwilkę po przełączeniu kanału. Obraz powrócił też właśnie po wyłączeniu i ponownym włączeniu dekodera.

Co to się dzieje? Bo z tego, co tu tak czytam, to problem ten pojawia się chyba u coraz większej liczbie osób posiadających ten dekoder... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj miałem problem na tym dekoderze z multiroom'em,

po włożeniu karty pojawił się jak zwykle ekran - nieprawidłowa karta,

ale zwykle wystarczyło ją wysunąć i wsanąć jeszcze raz i chodziło, a wczoraj nie - musiałem wyłączyć z prądu żeby powróciło do normy

chyba coś kombinują z sagemami - chcą s[beep]yć ich najlepszy jak do tej pory dekoder  :curious:

Edytowane przez serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaanyyyy, co za różnica, czy Sagem, czy Sagemcom?

Wygląda na to, że firma Sagem, która tak się z początku nazywała, jakiś czas później zmieniła nazwę na Sagemcom. :roll:

Dla mnie to jest bez znaczenia...

 

Dyskusja na ten temat nie jest też przedmiotem niniejszego wątku. Z mojej strony koniec off-topic. :read:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj miałem problem na tym dekoderze z multiroom'em,

po włożeniu karty pojawił się jak zwykle ekran - nieprawidłowa karta,

ale zwykle wystarczyło ją wysunąć i wsanąć jeszcze raz i chodziło, a wczoraj nie - musiałem wyłączyć z prądu żeby powróciło do normy

chyba coś kombinują z sagemami - chcą s[beep]yć ich najlepszy jak do tej pory dekoder  :curious:

Często tak mam że jak zmieniam kartę w dekoderze bo np. MR prosi o odkodowanie dekodera to po włożeniu karty Master do Esi 88 dekoder zaczyna wariować i wywalać różne komunikaty, a to że karta niewłaściwa, to że uszkodzona a nawet że nie mam uprawnień odbioru do swoich kanałów ;) Po prostu ten typ tak ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz :D Czy przez te 3 lata chodź raz odwiedzałeś APS z niesprawnym dekoderem ? ;)

raz byłem ale tylko dlatego żeby z bliska zobaczyc 5500, bo wziąłem do multiroom'u

a o mój sagemcom ESI88 "dbam" w ten sposób, że dzięki gniazdu programowalnemu raz na dobę się resetuje - wiem że to metoda na "czarne nagrania" a może i na inne problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W nc+ podczas oglądania nagranych audycji przy przewijaniu, albo zatrzymaniu miałem pasek, na którym było widać ile zostało do końca nagrania. Można było też szybko strzałką przejść do dowolnego momentu nagrania, bez konieczności przewijania. W tym dekoderze takiej opcji nie ma, czy jest gdzieś ukryta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się, czy Sagemcom ESI-88 od CP robi już jakiś użytek z RJ-45 (np. IPLA, itp...)?

Pytam, bo nie wiem czy jest sens inwestować w jakiś sprzęt do podłączenia go Sieci.

 

Poza tym:

1. Czy oprogramowanie 3.2.36/3.4.2103 to aby najnowsze na to urządzenie? Miałem pewne perypetie z podłączeniem tego sprzętu po jego dłuższym "leżakowaniu" i wolę upewnić się bo nie wiem, czy mogę ufać menu ustawień :P

2. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem, że dekoder pokazuje jakość sygnału na 0%, a mimo wszystko telewizja działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...