Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do osób chcących edytować listy ulubionych:

Funkcja jest skopana, ale jest tam pewna logika. Zawsze przenoszony jest kanał powyżej zaznaczonego.

 

Jeśli więc chcecie przykładowo przenieść kanał 10 na miejsce 20, to zaznaczacie 11 i przeciągacie go na miejsce 21.

Analogicznie, jeśli chcecie przenieść kanał 10 na miejsce 5, to zaznaczacie 11 i przeciągacie go na miejsce 6.

 

Działa w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie :brawo:@beginka,

Zgadza się, faktycznie ta metoda działa.

Bez cienia ironii, ale @beginka powinien (powinna? :-) ) dostać za ten kaizen od "techników" Cyfrowego Polsatu conajmniej 3 m-ce gratis abonamentu.

 

btw. do opisu szczegółowego dekodera Sagemcom ESI-88 na tej stronie http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/dekoder-sagemcom-esi88.cp w zakładce:

Ulubione kanały
Ułóż swoje ulubione kanały, w kolejności, która Ci najbardziej odpowiada

 

powinno być dodane:
 

Jeśli więc chcecie przykładowo przenieść kanał 10 na miejsce 20, to zaznaczacie 11 i przeciągacie go na miejsce 21.

Analogicznie, jeśli chcecie przenieść kanał 10 na miejsce 5, to zaznaczacie 11 i przeciągacie go na miejsce 6.

 

:jupi:

Edytowane przez semen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam mam pytanie odnosnie nagrywania podam przyklad z wczorajszego dnia .Ustawilem dekoder aby nagrac film ,Skazane na Polsacie  lubie ten fim.

Ustawilem dekoder na nagrywanie w EPG od godz,22,05 do 23,05 dekoder wylaczylem pilotem .Rano chcialem zobaczyc jak sie nagralo i co widze nagralo sie kilka minut filmu poprzedniego z Segalem reklamy i film Skazane ale nie do konca urwane jest kilkanascie minut .Moze ja cos robie zle przy ustawianiu nagrywania i czy ten dekoder ma mozliwosc nagrywania aby nie nagrywaly sie reklamy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opóźnisz wyłączenie nagrywania o jakiś czas, to dekoder nagra o tyle więcej minut niż to wynika z EPG. Czyli nagra program zaplanowany i fragment następnego. Jeśli film wydłużył się 10 minut, a masz ustawione opóźnienie na np 15 minut, to film się nagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po użyciu forumowej wyszukiwarki znalazła się piękna instrukcja trybów nagrywania w/w dekodera: https://forum.satkurier.pl/topic/6604-sagem-esi-88/?view=findpost&p=391487

 

 

(...)
A sposobów jest wiele:
1. Przez EPG (stosowany przeze mnie najczęściej): wchodzę w epg, przeglądam kanały i jeśli znajdę coś godnego uwagi (nie ważne czy będzie lecieć za 5 minut czy za 3 dni) wciskam przycisk nagrywania i wszystko. Program nagra się od samego początku do samego końca, dokładnie zgodnie z EPG.
2. Przez ustawienie nagrywania na konkretny kanał, w dokładnie ustawionym przeze mnie czasie od - do. Metoda bardziej czasochłonna, nie używałem jeszcze, ale może się przydać, jeśli z EPG byłyby jakieś problemy (póki co nie ma).
3. Poprzez wciśnięcie REC w trakcie oglądania programu (przy wyświetlonej belce informacyjnej) - nagra się aktualnie oglądany program do końca jego trwania.
4. Poprzez wciśnięcie REC w trakcie oglądania programu (bez wyświetlonej belki informacyjnej) - uruchamiamy 30-minutowe nagrywanie, każde kolejne naciśnięcie REC dodaje kolejne 30 minut. To jest te Twoje "nagrywanie na raty".
5. Z belki informacyjnej w czasie oglądania danego kanału - podczas przeglądania przyszłych audycji na danym kanale wystarczy nacisnąć REC i dany program zostanie nagrany (oczywiście od początku do końca).
To tyle, co mi się w tej chwili przypomniało... pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Co jest dobre i bardzo mi się podoba - po ustawieniu nagrywania śmiało można wyłączyć tuner (przełączyć na stand-by). Tuner i tak "po cichu" nagra wszystko co ma zaprogramowane do nagrania.

(...)

 
Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jednak właśnie wyszedł kolejny problem. Zaprogramowałem nagranie, nagrywa się od około godziny, nagranie jeszcze trwa, jak puszczam je z listy nagranych programów to po paru sekundach się zawiesza. Coś z tym się da zrobić?

 

edit:

po zakończeniu nagrania, jeszcze raz odtworzyłem nagranie, po chwili zwiecha, ale przewijam dalej i w połowie nagrania wraca obraz. Czyli nagrało się, ale z ogromną dziurą...

Edytowane przez BoyLer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jednak właśnie wyszedł kolejny problem. Zaprogramowałem nagranie, nagrywa się od około godziny, nagranie jeszcze trwa, jak puszczam je z listy nagranych programów to po paru sekundach się zawiesza. Coś z tym się da zrobić?

 

edit:

po zakończeniu nagrania, jeszcze raz odtworzyłem nagranie, po chwili zwiecha, ale przewijam dalej i w połowie nagrania wraca obraz. Czyli nagrało się, ale z ogromną dziurą...

Coś jest nie tak. Aktualnie nagrywany program powinien być dostępny do oglądania bez ograniczeń -  u mnie tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 Poniżej masz prowizoryczne rozwiązanie:

Do osób chcących edytować listy ulubionych:

Funkcja jest skopana, ale jest tam pewna logika. Zawsze przenoszony jest kanał powyżej zaznaczonego.

 

Jeśli więc chcecie przykładowo przenieść kanał 10 na miejsce 20, to zaznaczacie 11 i przeciągacie go na miejsce 21.

Analogicznie, jeśli chcecie przenieść kanał 10 na miejsce 5, to zaznaczacie 11 i przeciągacie go na miejsce 6.

 

Działa w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z dekoderem ESI-88.

Dwa kable, zaznaczone w menu dwa wejścia antenowe, 4 pory DISEQ, gdy włączam na danym kanale nagrywanie- z jakiegokolwiek innego nie da się nic oglądać jest napisane brak sygnału.

Wydaje mi się, że oba kable są w porządku zrobione. Jakaś inna przyczyna?

 

Niektóre kanały jak Polsat HD czy Disney Junior strasznie się ścinają, aż się nie da oglądać. Siła syganłu 59%, jakość wysoka.

Edytowane przez johndeacon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...