Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam antena byla ustawiana w/g wskaznikow na dekoderze  PVR HD 7000 oba paski byly na zielono  w ten sposob syn na dachu ja w pokoju i  masymalne wychylenie wskaznikow jakosci i mocy sygnalu .Moze antena ma za mala srednice ale to jest antena Polsatu. Narazie nie zmieniam ,chociaz syn ma NC+ antene 90 cm i tez nie ma rewelacji jakosc 84% a moc 70%. Ale konwerter zamierzam wymienic na razie pogoda kiepska .ale dlaczego poczworny? Moze polecilbys mi pojedynczy bo multiroomu nie przewiduje.
 

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego poczworny? Moze polecilbys mi pojedynczy bo multiroomu nie przewiduje.

 

Poczwórny właśnie z myślą o ewentualnym multiroomie a jak wcześniej wspomniałeś masz teraz  Sagecoma więc jak by " z urzędu" powinieneś mieć co najmniej podwójny konwerter i dwa kable by w pełni korzystać z tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witold59

Ja również jestem takiego zdania, że jeżeli zakup nowego konwertera to już właśnie najlepiej poczwórny (tzw. Quad) choćby z tego względu, że to jest rozwiązanie bardziej przyszłościowe.

Jak już też wspomniał wyżej kolega @fezuj, dekoder Sagemcom ESI-88 wymaga już "na starcie" dwóch osobnych kabli, aby móc wykorzystać pełne jego możliwości (m.in. nagrywanie jednego kanału i oglądanie innego).

Przy zastosowaniu konwertera typu Quad z początku dwa jego wyjścia pozostaną niewykorzystane, ale nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości nie zechcesz "dołożyć" sobie usługę Multiroom, a wtedy, w przypadku konwertera pojedynczego lub typu Twin (podwójnego), trzeba będzie go ponownie wymieniać na poczwórny właśnie. A to już trochę bez sensu i niepotrzebne dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj  mialem dziwne zdarzenie z dekoderem sagecom otoz podczas ogladania programu ekran telewizora zrobil sie czarny i wyswietlil sie komunikat  tego kanalu nie ma w twiom abonamencie wyjecie karty nie pomoglo . Wyjalem wtyczke z gniazdka na kilka minut i wszystko powrocilo do normy znowu mozna  pgladac telewizje ., zmartwilo mnie to bo kilka tygodni temu wymienilem dekoder z PVR HD 7000.

czy to normalne czy znow mnie czeka wymiana dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw. Ten dekoder tak ma. Dość często ludziom nagrywa się czarny ekran, zamiast nagrania. Na większość problemów z tym dekoderem pomaga właśnie wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Ja np. jeszcze nigdy nie wyciagałam karty z dekodera, zawsze wyciagam wtyczkę z gniazdka i pomaga (np. brak głosu, nie chce się przełączyć na inny kanał, obraz zatrzymał sie w miejscu, itd.), a jak dalej nie ma efektu to dzownię na infolinię i zawsze pomagają. I jeszcze jedno: mi dwa razy śnieg, tak przysypał antenę (talerz), że nie miałam żadnego kanału i infolinia nic nie pomogła (no bo niby skąd mieli wiedzieć), dopiero zrzucenie śniegu z anteny pomogło (ale to zimą), ale ja mam antenę na balkonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj  mialem dziwne zdarzenie z dekoderem sagecom otoz podczas ogladania programu ekran telewizora zrobil sie czarny i wyswietlil sie komunikat  tego kanalu nie ma w twiom abonamencie wyjecie karty nie pomoglo . Wyjalem wtyczke z gniazdka na kilka minut i wszystko powrocilo do normy znowu mozna  pgladac telewizje ., zmartwilo mnie to bo kilka tygodni temu wymienilem dekoder z PVR HD 7000.

czy to normalne czy znow mnie czeka wymiana dekodera

 

Czy inne kanały działały? Ten dekoder często wyświetla ten komunikat przy braku sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dostalem Sagema przy przedluzaniu umowy. Dzialal poprawnie tydzien. Dzis szatan w niego wstąpil. Wywala, ze nie ma karty, po resecie, ze tego kanalu... Po kolejnym sam sie rebotuje i uznaje, ze dysku nie ma... Da sie to cudo wymienic na hd 7000?

 

Masz multiroom? Sprawdź czy karta jest dobrze włożona, wyjmij wtyczkę z prądu. Jak to nic nie da to sprawdź co się dzieje z dekoderem po wyjęciu dysku twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dostalem Sagema przy przedluzaniu umowy. Dzialal poprawnie tydzien. Dzis szatan w niego wstąpil. Wywala, ze nie ma karty, po resecie, ze tego kanalu... Po kolejnym sam sie rebotuje i uznaje, ze dysku nie ma... Da sie to cudo wymienic na hd 7000?

 

Sprawdź, czy przy wyjętym dysku dekoder zachowuje się normalnie. Jeśli tak, to masz zestaw do wymiany (dekoder i dysk).

 

 

Czy inne kanały działały? Ten dekoder często wyświetla ten komunikat przy braku sygnału.

 

Nie tyle przy braku sygnału, co przy słabym, złej jakości sygnale, nie tylko ten dekoder, ale i inne mogą wyświetlać komunikat o zakodowanym sygnale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się ktoś dogrzewał korzystając z dekodera i dysku jako farelki w zimie ;)

 

Na poważnie wystarczy że dekoder z dyskiem pracował non stop w zamkniętej szafce pod telewizorem i brak było chłodzenia - wentylacji.

 

Żeby ciebie nie obciążyli za uszkodzenie dysku też tak potrafią zrobić.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie czy do tego dekodera mozna podlaczyc kino domowe Panasonic 5,1 modelu nie pamietam HTC ,,,,, z 2005 roku . kino nie ma wejscia optycznego  do poprzedniego dekodera nie moglem podlaczyc  a chce aby glos byl z glosnikow kina.Filmy tylko ogladalem w  TV LG 42PQ 2000 przez wejscie komponentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...