Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest bo sztywno ustawione parametry techniczne listy kanałów są teraz w DVB-S2 a ich poprawienie w dekoderach (gdzie dalej jest w DVB-S) wymagałoby aktualizacji oprogramowania na co jednak się nie zanosi.

 

Soft nie ma nic wspólnego z ręcznym wyszukiwaniem, jedynie w zakładce "Kanały Cyfrowego Polsatu" dekoder pokazuje siłę sygnału ze starych parametrów transpondera 12188, co nie ma żadnego wpływu na wyszukiwanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby ktoś chciał zapłacić Francuzom za stworzenie nowego softu do ESI, skoro CP produkuje swoje dekodery konkurujące parametrami z tym modelem ;)

 

Nikt nikomu nic nie musi płacić tym bardziej Francuzom za stworzenie czegokolwiek.

 

Niezależny soft do tego tunera istnieje i działa doskonale. Jest to E2 - Linux - Hyperion

 

 

 

 

Pozostaje kwestia wymiany procesora w tym dekoderze jeśli ktoś posiada taki dekoder na właśność z oferty Prepaid Polsatu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu nic nie musi płacić tym bardziej Francuzom za stworzenie czegokolwiek.

 

Niezależny soft do tego tunera istnieje i działa doskonale. Jest to E2 - Linux - Hyperion

 

Pozostaje kwestia wymiany procesora w tym dekoderze jeśli ktoś posiada taki dekoder na właśność z oferty Prepaid Polsatu.

 

To że istnieje niezależny soft to wiadomo, jednakże co mi po nim jak dekoder nie jest moją własnością ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że "mój" użytkuję z powodzeniem od trzech lat. Zawiesił się może raz przez ten czas, zdarzało mu się trochę powariować z nagrywaniem całodobowym :P  ale to nie problem, tak samo jak można przeboleć brak HBOGO że o IPLI nie wspomnę bo dla mnie i tak nic tam nie ma. Z mojej strony mogę polecić bez zająknięcia :]

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem dekoder ES-88 pod intalację po nc+ gdzie jakość była na poziomie ok. 80%.

Dziwna sprawa, wszystkie kanały odbierają- obecnie jeszcze dostęp do pakietu Premium mimo że przez 6 mies. gratisowych powinno być F.Max HD+FilmHD+Sport HD.

Niemniej nie to mnie niepokoi a fakt, że w menu pokazuje mi na jednym i drugim wejściu antenowym siła sygnału 0% a jakość sygnału też na zero. A przecież kanały odbierają. To jak to możliwe. Czy w menu przekłamują wskaźniki? Czy u Was też nie da się pilote najechać na wskaźnik sygnału i jakości?

 

I drugie pytanie poboczne, dlaczego kanał Nick Jr odbiera mi w języku rosyjskim? Czy jest jakieś przełączanie języka osobno do każdego kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do siły 0% proponuję przeczytać parę postów wyżej to sobie rozjaśnisz sprawę, w każdym razie tak teraz jest i tyle.

 

Jeśli chodzi o język to możesz sobie zmieniać wersję audio na pilocie, dla ułatwienia podam że to przycisk z głośniczkiem i znakiem zapytania ;) nie bój sie uzywać klawiszy ;)

Edytowane przez pitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam a ja mialem  HD 7000 ale po ostanich modyfikacjach nie moglem ogladac programow HD byla pikseloza programy sie zawieszaly a mam pelny pakiet ,udalem sie do APS-u i posprawdzeniu dekodera u sprzedawcy (objawy byly takie jakie napisalem) wymienilem na dekoder sagecom esi 88.Teraz mam wszyskie programy bez zaklocen.Jedno mnie tylko zastanawia, gdy wejde w menu - instalacja kanalow Cyfrowego Polsatu jakosc 0 procent sila 0 procent natomiast gdy wejde w instalacja reczna sila 56 procent i pisze wysoka jakosc sygnalu z czym to jest zwiazane pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witold59, Nad twoim postem użytkownik swojadroga dał link do postu wyjaśniającego tę sytuację. Poniżej masz cytat tego posta:

 

Masz na myśli informację w menu "Instalacja kanałów"? Tam jest na sztywno ustawiony transponder DVB-S nr 74 (12188), który dziś w nocy przeszedł na DVB-S2. Stąd brak sygnału.

Edytowane przez Vernon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym to jest zwiazane ze akurat ten transporter

 i jeszcze kwestia softu do tego dekodera czy jest gdzies mozliwosc pobrania nowego programowania dekoder mam na wlasnosc

 

Na pewno masz na własność ten dekoder? Zerknij w umowę i poszukaj protokołu udostępnienia sprzętu. ;)

Dekoder Sagemcom jest już od dawna bez wsparcia, czyli bez aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie płacisz czynszu nie jest jednoznaczne, że sprzęt jest własnościowy. Dekodery PVR7000 od początku były tylko na udostępnienie i wymieniając go w tym miesiącu na Sagemcom'a w ramach bezpłatnej wymiany serwisowej status dekodera nie ulega zmianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A to dziwne bo w umowie ktora podpisywalem w lipcu zeszlego roku otrzymalem dekoder PVR HD 7000 zamienilem go z Mini HD 2000 w ramach promocji SmartDom nie ma mowy o dzierzawie dekodera ale dla pewnosci zadzwonie do ICOK i napisze jaka jest prawda


A jednak tak jak pisalem bylem pewny  ale zadzwonilem do ICOK ,w moim przypadku dekoder mam na wlasnosc


Mam taka kwestie czy jezeli wymienie konwerter to  wzrosnie sila sygnalu w tej chwili mam 56 % ,konwerter mam juz pare lat w tym roku w lecie byl wymieniany przewod antenowy .Antene mam 70 cm z logo Cyfrowego Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam taka kwestie czy jezeli wymienie konwerter to  wzrosnie sila sygnalu w tej chwili mam 56 % ,konwerter mam juz pare lat

Te 56% to raczej skutek nienajprecyzyjniejszego ;) ustawienia anteny -powinieneś na tym dekoderze mieś ponad 60% -(63-65)

Co do wymiany nie zaszkodzi skoro ten ma już długą brodę-sam kilka dni temu widziałem różnicę  u kolegi który przy mnie wymienił konwerter  na HD-5000 miał praktycznie samą pikselozę a po wymianie kanały świeciły na błysk.

Jak będziesz zmieniał to kup najlepiej Qatro- w razie dobrania multiroomu nie będziesz miał już problemu z podłączeniem dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...