Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem telewizor Samsung UHD6400. Ustawiłem tak, żebym mógł pilotem od telewizora sterować dekoderem. Jest natomiast jeden problem. Nie mogę włączać i wyłączać dekodera pilotem od tv. Czy jest jakaś możliwość, żeby tak skonfigurować podany model telewizora i dekoder Sagecom ESI-88, żeby podczas wyłączania telewizora wyłączał się też dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tym chyba nie zrobisz.

Ja mam taki sam problem, tyle że z HD3000. Dekoder włącza się razem z telewizorem, ale wyłączanie dekodera z telewizorem już nie działa. Ja radzę sobie w ten sposób, że zanim wyłączę to wyłączam dekoder przyciskiem STB (po przeciwnej stronie przycisku do włączania/wyłączania TV) - wtedy dekoder się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napisałem już takie porównanie jakieś 3 miesiące Renu. Jest w wątku o hd 7000. Link jest też tutaj , wystarczy poszukać.

W hd 7000 brakuje mi nadal nagrywania cyklicznego i denerwuje czasem klatkowanie po zatrzymaniu, trzeba ponownie zrobić pauzę żeby obraz wrócił do normy.

Denerwujące jest też cofanie nagrań, brakuje mi precyzji przy przewijaniu. Generalnie problem jest z live pauzą.

Przez 3 miesiące zawiesił się może 1 razy co w Esi było niemożliwe do osiągnięcia. Nagrywa też wszystko, kilka razy brakowało opisów epg ale to nie problem. Bardzo dobra jest też czułość głowicy. Obraz HD na antenie 90 cm we Wrocławiu był nawet przy silnych ulewach. Szybkość działania też jest bardzo dobra. Esi startował mi prawie 18 sekund teraz hd 7000 włącza się razem z całym zestawem kina. Raczej nie wrócę już do ESI88. Miałem z nim za duże problemy. Zaznaczam, że nie każdy miał tak jak ja. Większości dekoder włączał/włącza się błyskawicznie i nie ma problemów z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Esi na początek bym wybrał. Ma dużo lepszy dźwięk po HDMI (przynajmniej mój egzemplarz ) i jest duża szansa, że będzie działał Ci prawidłowo. Dźwięk po optycznym złączu jest ok.

Tracisz za to iplę i HBO GO. Jak coś by się działo to zawsze można go wymienić na hd 7000. Różnica w zużyciu prądzie wynosi jakieś 20 zł na rok.

Jeszcze jedno obraz przez scart (Euro) w Esi jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, który byś polecił dla mnie jak nie mam zamiaru używać nagrywania. Do prostego codziennego użytku.

Ciekawe jak długo nie będziesz miał zamiaru :?::lol2: widocznie nie wiesz jeszcze jaka to super sprawa,zapewniam Cię że będziesz nagrywał i sukcesywnie coraz więcej, tak czy siak którykolwiek weźmiesz( ESI-88 czy PRV7000) przygotuj sobie instalację antenową z dwiema kablami-naprawdę warto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie te dekodery mają 2 wejście do których należy podłączyć 2 kable od anteny. Jeżeli tego nie zrobisz podczas nagrania nie będzie możliwości oglądania części kanałów jak i nagrywania 2 programów równocześnie. Koszt to drobna dopłata za konwerter z dwoma wejściami plus drugi kabel od anteny. Można też kupić konwerter na 4 wejścia jeżeli planujesz w przyszłości multiroom. Ewentualnie można też zrobić zeza na drugiego satelitę np astrę. Tam jest paczka głównie niemieckich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwenter twin - http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/tw ... win-gi-202 - do dekodera z dwoma wejściami albo do dwóch dekoderów żeby po jednym sygnale podłączyć.

 

Konwenter quad - http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... lp-40qdter - żeby dwa dekodery z dwoma wejściami podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...