Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak chwaliłem swojego ESI aż przechwaliłem - ESI przestał reagować na pilota... przy okazji okazało się że przyciski od zmiany kanałów na urządzeniu też nie działają.

ESI i w/ogóle CP brałem przez internet - jaka teraz ścieżka postępowania? Wymienią mi pilot? Czy to może jakaś typowa usterka dotycząca urządzenia? Orientujecie się może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dekoder nie reaguje na przyciski na przednim panelu, to oznacza awarię dekodera. W tym przypadku bierzesz dekoder pod pachę i musisz się udać do najbliższego APS-u i tam ci go wymienią. :)

Ps. Spróbuj jeszcze trik z wtyczką, tzn. odłącz dekoder na chwilę od prądu, bo możliwe, że po prostu się zawiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Od blisko 3 miesięcy jestem użytkownikime tego modelu. Zaraz na starcie został wymieniony na inny bo klatkował na HD. Od jakiegos czasu zauważyłem pewne problemy.

W godzinach wieczornych mam "brak sygnału" na HD lub bardzo mocne "artefakty" i piski w dźwięku. Po konsultacji z "technicznym" w polsacie zasugerował poprawienie jakości odbioru sygnału.Złożyłem reklamację gdyż wszystko montował Polsat ale monter nie "wycisnął" więcej i mam max 72% siłe sygnału.

 

OK, teraz ktoś zapyta to po co tutaj w tym wąku te żale?

 

Przypadkeim natrafiłem wczoraj na coś. Mianowcie na 99,99% dzieje się to gdy jest włączone nagrywanie jakiegoś kanału (tym bardziej kanału HD). Tak się składa,że praktycznie codziennie coś nagrywam. W godzinach w których jest emisja tego co potrzebuje najczęsciej mnie w domu nie ma a dodatkowo przewijam reklamy i tak jest mi wygodniej. Oglądam w danym dniu coś nagranego a w międzyczasie coś nagrywam. Zdarza się,że nagrywam dwa kanały HD i w międzyczasie cos nagrywam.Ponieważ prawie codziennie coś nagrywam nie skojarzyłem tego faktu z klatkowaniem obrazu ale teraz po kilku próbach wychodzi mi,że to może być przyczyną. Kiedy obraz zacina wyłączam nagrywanie i już jest OK

 

I teraz pytanie

 

Uszkodzony dekoder? Twardy dysk? Czy po prostu ten dekoder to badziewie i nie wyrabia takiego obciążenia? Bo chyba sygnał nie jest tutaj przyczyną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CPNews @fezuj - dziękuję za odpowiedź. Byłem w APS i wymieniono mi pilot na nowy bo rzeczywiście nie działał. Teraz z pilotem jest OK.

Natomiast jeśli chodzi o dekoder - przyciski zmiany kanałów nigdy w nim nie działały ale też nie przeszkadzało mi to, ponieważ ich nie używałem. Działa tylko przycisk włączania i wyłączania (zresztą jak analizuję to dostałem dekoder używany - nawet lista kanałów nie była skasowana).

Pani w APS zaproponowała mi wymianę dekodera ale na model 7000 z dyskiem 320 GB i stąd pojawia mi się pytanie - warto? teraz mam ESI88 z dyskiem chyba 500GB (przez internet zamawiałem) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem,że tylko najlepiej ustawić własne kanały TV bez radiowej w tedy powinno być ok.A tak gwoli ścisłości nie ustawiać tv i radiowych na jednej liście-czy tv mogą być na jednej ,a radiowe na drugiej/jeżeli można kilka list sobie utworzyć/.Kiedy jest dokładnie problem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CPNews @fezuj - dziękuję za odpowiedź. Byłem w APS i wymieniono mi pilot na nowy bo rzeczywiście nie działał. Teraz z pilotem jest OK.

Natomiast jeśli chodzi o dekoder - przyciski zmiany kanałów nigdy w nim nie działały ale też nie przeszkadzało mi to, ponieważ ich nie używałem. Działa tylko przycisk włączania i wyłączania (zresztą jak analizuję to dostałem dekoder używany - nawet lista kanałów nie była skasowana).

Pani w APS zaproponowała mi wymianę dekodera ale na model 7000 z dyskiem 320 GB i stąd pojawia mi się pytanie - warto? teraz mam ESI88 z dyskiem chyba 500GB (przez internet zamawiałem) .

U mnie przyciski zmiany kanałów na panelu dekodera działają normalnie-więc nie do końca masz sprawny swój dekoder-osobiście bym go wymienił(oczywiście tez na ESI :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Bardzo proszę o odpowiedź, otóż kupuje CP i mam do wyboru własnie Sagem ESI 88, nie wiem czy dobrze rozumiem ale w nim są dwa wyjścia do anteny satelitarnej i jeśli chciałbym korzystać z funkcji nagrywania to musiałbym poprowadzić 2 przewody do anteny tak? Pytam bo nie chce ciągnąć drugiego kabla, w takim wypadku nic mi nie da to że mam nagrywarkę i mogę wybrać HD 6000, który z tych dwóch jest "lepszy" pytam o Wasze doświadczenia opinie i odczucia.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo proszę o odpowiedź, otóż kupuje CP i mam do wyboru własnie Sagem ESI 88, nie wiem czy dobrze rozumiem ale w nim są dwa wyjścia do anteny satelitarnej i jeśli chciałbym korzystać z funkcji nagrywania to musiałbym poprowadzić 2 przewody do anteny tak? Pytam bo nie chce ciągnąć drugiego kabla, w takim wypadku nic mi nie da to że mam nagrywarkę i mogę wybrać HD 6000, który z tych dwóch jest "lepszy" pytam o Wasze doświadczenia opinie i odczucia.

.

U każdego są plusy i minusy,ale póki co to ESI-88 żaden nie podskoczy.

Bierz nie pożałujesz,ale sugeruję pociągnąć drugi kabel a dlaczego tak Ci sugeruję? podłączysz,włączysz nagrywanie

(nawet dwóch kanałów naraz i na dodatek możesz oglądać jeszcze co innego z dysku) to sam się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym drugim kablem to na razie lipa mieszkam u teściów musiałem i tak ciągnąc 1 długi przewód (ponad 30 m) przez cały dom na strychu nie chce im kaleczyć elewacji itd , buduje swój dom pomalutku... Który dekoder jes mnie problemowy, nie zacina i ma bardziej przysytępne menu i inne funkcje? Dzięki fezuj ja też z Kujaw heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ta budowa idzie Ci pomalutku :cry: to jednak watro by było wysupłać te parę dych na te 30m. kabla i konwerter "duo" a w nowym domku obowiązkowo załóż dwa a nawet trzy,przecież zawsze możesz polubić też np.nc+ :wink:

 

Ps. "Ja kujawiak,Ty kujawiak ... " :jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...