Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@JackNo7 - ja nie przejmowałbym się wyświetlaczem bo jesteś szczęściarzem,że jeszcze udało Ci się dostać ten dekoder bo jest to jeden z lepszych dekoderów CP ale niestety został wycofany i niestety jestem zmuszony wziąść ten badziewny dekoder CP HD 7000.Ja dzwoniłem za tym dekoderem po wszystkich salonach w dwóch miastach i już go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mówisz o Satkom, ja poszedłem do 2 bardzo miłych dziewczyn w salonie Plusa i Cyfrowy Polsat na ul Grunwaldzkiej 1A.

Oddawałem tez moj stary dekoder, bardzo mile i pomocne panie. Dostałem Sagem 88 i tego polsatowskiego 5500S do multirumu, poprosiłem panie czy były by na tyle mile żeby mi sprawdzić sprzęt bo wywoziłem go za granice, nie było najmniejszego problemu.

:arrow: Także polecam punkt na Grunwaldzkiej w Świnoujsku :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem dzisiaj rano jeszcze wszystko działało... Teraz jednak na większości kanałów mam informację BRAK SYGNAŁU. Działa np. TVP 2, TVN HD klatkuje. Dostępu do anteny nie mam bo korzystam z instalacji zbiorczej w bloku. Wszystko działało wcześniej bez problemu. Mógł ulec uszkodzeniu dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ustawienia dekodera menu wybierz symbol anteny następnie kanały cyfrowego polsatu i zobacz ile masz procent sygnału i co pisze w jakości ewentualnie zapytaj sąsiadów którzy korzystają z tej samej instalacji .Jeżeli oni też będą mieli problem zgłoście to do administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do "operatora" gniazdka sat lub jak masz możliwość zobacz czy na innej antenie dekoder działa poprawnie np w APS i wtedy zadzwoń do konserwatora. Ewentualnie pogadaj z sąsiadami.

U mnie by podobny problem. Gniazdko z Hot Birdem w każdym pokoju a pewnego miesiąca połowa mieszkańców wywiesiła anteny na balkonach. Po pół roku kupiłem swój pierwszy dekoder. No i oczywiście prawie nic nie działało tj. było tylko kilka kanałów to zadzwoniłem do firmy od anten. Gość przyjechał w ciągu godziny i stwierdził , że wywaliło bezpiecznik w wzmacniaczu SAT . Ludzie zamiast zadzwonić i zgłosić, że im nie działa pokupowali sobie własne anteny na całym osiedlu. Nie ma jak przesiadka z 120 cm anteny na 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła Sygnału: 59%

Jakość sygnału: Wysoka jakość sygnału

 

Jest ok? Czy to wina anteny na dachu?

Ale w/g powyższego opisu instalacja sat jest chyba w porządku :?: :>

 

EDIT:

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i jeszcze raz wyszukać programy-może obejdzie się bez wizyty w APS-ie lub wzywaniu "fachowca" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winna będzie instalacja antenowa. Wymieniłem na PVR 7000

 

Jakość i moc sygnału skaczą od zera do maksymalnych wartości. Dziwne że sąsiad nie ma takich problemów. Się wkurzę to kupię własną antenę.

 

EDIT: Chociaż aktualizację PVR 7000 pobiera bez problemu. Może być winny przewód antenowy u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem, że miałem tak samo jak Ty. Siła sygnały 99 % na starym dekoderze CP. Pierwsza instalacja poszła bez problemu, uprawnienia pobierał a nie było co oglądać. 4 kanały na krzyż. Jak masz TVN HD to sama antena jest dobrze ustawiona. Przy zbiorczej instalacji bezpieczniki/wzmacniacze są na poszczególne pasma. I tak będzie się działo. Zamiast płacić za nowa antenę i wiercić w ścianach ścigaj firmę której co miesiąc dostaje grubą kasę. X mieszkań x 5 zł. Niech ruszą [beep]ska i Ci to naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... W drugim pokoju miałem drugie nieużywane gniazdo DVB-T/S + Radio. Zaniosłem tam TV i dekoder i wsio hulało. Pojechałem więc po 30m kabla i położyłem pod listwami przypodłogowymi. Bez wiertarki się nie obyło. Od dawna się za to zabierałem więc na dobre mi to wyszło bo w końcu mam dekoder PVR podpięty pod "dwie anteny".

Usterka dotknęła nie tylko mnie i dzisiaj coś tam majstrowali na i w bloku. Od teraz wszystko chodzi jak trzeba. Do tego w końcu mogę korzystać ze wszystkich dobrodziejstw PVR :lol: Nie ma tego złego ...

 

Dziękuję za wszystkie wasze sugestie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj przesyłke kurierska wraz z umową i dekoderem ESI -88 z dyskiem zewnętrznym 320gb. Niestety dysk chyba jest zepsuty bo nijak nie idzie czegokolwiek nagrać anic cofnąć lub zatrzymać. Dekoder zawiesza się i co jakis czas pokazuje informacje o braku dysku.. a dysk siedzi w środku. Czy kogos spotkała taka sytuacja? Czy ten dekoder jest w miare stabilny? Jutro czeka mnie wizyta w APS :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...