Jump to content

stonka

Users
 • Content Count

  746
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralna

About stonka

 • Rank
  Aktywny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak? A skąd masz takie wiadomości? Jakiej wielkości jest ta "przestrzeń pamięci" i jak dużo waży soft dekodera? Chętnie się dowiem bo widzę że mamy specjalistę na forum... Przecież to jest FLAGOWY (najlepszy) dekoder w ofercie. Dorzucanie kolejnych funkcji to nie jest żaden problem. Pozostaje kwestia optymalizacji kodu oprogramowania. Generalnie widzę że ktoś ma tutaj traumy i fiksację na punkcie PVR... Powtórzę flagowy dekoder moim zdaniem bez problemu ogarnie funkcje internetowe i pogodzi je z funkcjonalnością PVR. Tylko czekać aż CP wprowadzi do swojego FLAGOWEGO dekodera opcję Catch UP - to tylko kwestia czasu.
 2. xD Jak dla mnie mogą wprowadzić Catch UP kosztem funkcji odtwarzania zdjęć i filmów z Pen Drive, funkcji radia internetowego itp. bo to potrafi robić praktycznie każdy TV. Ja rozumiem że dla Ciebie priorytetem jest PVR "bo tak" i najlepiej niech nic nie zmieniają. Ja nadal zostaję przy swoim, że czasy się zmieniły więc PVR może być i współistnieć razem z Catch Up - które jest idealnym uzupełnieniem funkcjonalności dekodera. Mało komu w dobie serwisów VOD i treści dostarczanych przez internet chce się siedzieć i przerzucać EPG w poszukiwaniu ciekawych audycji. Skoro dekodery Evobox Stream, Evobox IP, Evobox HD i Evobox Lite mogą obsługiwać Catch UP i sobie z tym radzą to tym bardziej nie widzę przeszkód żeby to samo potrafił robić Evobox PVR. Kwestia wklepania kodu do oprogramowania i opcja zacznie śmigać Myślę że CP już nad tym pracuje i za jakiś czas uzupełnią funkcjonalność tego dekodera.
 3. Tak oczywiście - lepiej stać w miejscu. Po co coś zmieniać na lepsze? Jeszcze się coś popsuje... Na poważnie - dla mnie np. Catch UP to spory krok do przodu. Nie mam czasu i często zwyczajnie mi się nie chce latać po EPG i ustawiać nagrań, o czym dodatkowo trzeba też pamiętać. Często mam tak że włączam TV i skaczę po kanałach szukając czegoś na czym zawieszę oko lub patrzę w EPG co tam aktualnie leci na kanałach. Bardzo często wpadam na coś interesującego co się właśnie kończy lub leciało kilka godzin temu - i tutaj PVR mi nie pomoże, przepadło... a tak, cyk i oglądam sobie żądany program od początku bez względu na to czy właśnie leci czy skończył się. Internet i wszystkie tego typu rozwiązania to wygoda i przyszłość... Jasne jakość będzie gorsza niż ta z TV Live Sat czy nagrania z Sat, ale będę miał szansę obejrzeć żądany program
 4. Niech wprowadzą na tym dekoderze Catch UP z internetu i po sprawie - doskonałe uzupełnienie funkcjonalności dekodera.
 5. Haha, no może Ale jednak to dekoder z dyskiem więc uzupełnienie funkcjonalności o Catch UP byłoby idealnym rozwiązaniem. Chętnie bym korzystał z Evoboxa HD ale tam z kolei nie można rozszerzyć funkcjonalności o zewnętrzny dysk dla funkcji PVR, a wersja Lite ma lichy pod względem wizualnym soft... Stąd propozycja, pytanie o rozszerzenie funkcjonalności Evo PVR
 6. Podpinam się pod pytanie... Czy @Specjalista Cyfrowy Polsat posiada może jakieś informacje na ten temat? Usługa byłaby idealnym uzupełnieniem funkcjonalności sprzętu - jak by nie patrzeć flagowego dekodera
 7. Dziękuję za odpowiedź, a proszę o informację w kwestii logotypów kanałów. Nie mam ich w ogóle - na żadnym kanale. Chodzi mi oczywiście o menu dekodera (EPG, lista kanałów, belki informacyjne itp.) Czy może mieć wpływ na to fakt braku odbioru kanałów z jednego transpondera? Przywracanie ustawień fabrycznych nie pomaga. Dekoder jest podłączony do internetu.
 8. Panowie, mam problem... Mieszkam w nowym miejscu, po wielu perturbacjach z zarządca budynku okazało się w końcu że znajduje się w nim zbiorcza instalacja satelitarna. Początkowo w gniazdkach opisanych jako SAT nie było sygnału w ogóle. Jakiś czas temu przyjechała ekipa i po dwóch dniach walki w budynku zaczęły śmigać gniazdka opisane jako SAT... Podłączyłem dekoder i zasadniczo zaczął śmigać, ale: 1) Co jakiś czas na działających kanałach pojawiają się: - przebicia - śnieg - zacięcia - chodząc po menu dekodera zdarza się że znika, miga, menu 2) Nie działają niektóre kanały, tj. : - Fox HD - TVP 2 HD - Polsat Doku HD 3) Jeżeli wejdę do opcji diagnostyki sprawdzenia sygnału na danym kanale to pokazuje mi parametry. Oczywiście na niedziałających kanałach, wszystko jest na 0. Jeżeli wejdę w ustawienia anteny i jej konfiguracje to tam przez dłuższy czas jakość i siła wskazują na 0 po czym po chwili wskakują wartości: - jakość 81 % - siła 45 % Ustawienia dekodera mam takie: - liczba podl. wejść sat: 1 - typ konwertera: uniwersalny Dekoder to PVR Evobox Wymieniłem dzisiaj dekoder bo myślałem że to jego wina. Niestety na nowym mam te same problemy. Dodatkowo nie mam teraz w menu logotypów kanałów Rozumiem, że problem leży po stronie instalacji satelitarnej w budynku? Wygląda jak by nie odbierała antena jednego transpondera?? Dobrze myślę?? Da rade jakoś naprawić kwestię braku logotypów?
 9. Tak, tylko ja to mieszkanie wynajmuję. Więc chcę jak najmniej ingerować w bryłę budynku itp. Skoro już zapytałem i dostałem odmowę to wolę załatwić to tak żeby był wilk syty i owca cała Stąd pomysł na antenę panelową - będzie dyskretna i nikomu nie będzie wadziła. Pytanie tylko czy to ma sens i w mojej lokalizacji zadziała??
 10. Cześć Panowie, mam problem. Musiałem się przeprowadzić, zarządca budynku prawdopodobnie nie zamontował w nim instalacji do odbioru TV Satelitarnej. Na prośbę zgody odnośnie montażu standardowej anteny SAT dostałem odmowę. Nie chcę kopać się z koniem. Rozważam montaż anteny panelowej lub oddanie komuś TV Sat kto będzie mógł sobie z niej korzystać, albo jak CP się zgodzi zamianę umowy TV Sat na tą w technologii IPTV. Dekoder jaki mam to EVOBOX PVR od Cyfrowego Polsatu. Chciałbym zrobić to tak: 1) Antena Panelowa SELFSAT H30D+ 2) Przelotka pod skrzydłem okna Czy to ma prawo działać? Chcę temat załatwić w miarę budżetowo i żeby jak najmniej ciągnąć kabli, stąd opcja z anteną Single (wiem że dekoder nie będzie dawał pełni możliwości jeśli chodzi o nagrywanie). Mieszkam na ostatnim piętrze budynku w Poznaniu. Po drodze mam przeszkodę w postaci oddalonego znacznie budynku. Będę wdzięczny za pomoc, podpowiedzi i każdą sugestię.
 11. Mam pytanie, Jakiś czas temu wziąłem nową umowę na TV Satelitarną. Niestety musiałem zmienić miejsce zamieszkania. W nowym budynku (wybudowany po 2013r.) nie ma instalacji SAT - mimo iż mam w pokojach gniazdka ze złączami SAT, to brak w nich sygnału. Dodatkowo deweloper, zarządca budynku, odmawia mi możliwości zawieszenia anteny. No i mam problem bo umowa długa na TV a nie mogę z niej korzystać. W budynku jest za to nowa instalacja światłowodowa. Czy byłaby możliwość zamiany umowy na TV Satelitarną na tą dostarczaną w technologii IPTV z dodatkową opcją wzięcia od CP/Plusa internetu w technologii światłowodowej?
 12. Wymieniłem dzisiaj dekoder na ten model. Szukam i nie wiem jak działają funkcje: 1) Zdalne nagrywanie 2) Pilot mobilny Czy mogę prosić o pomoc i wyjaśnienie jak to ogarnąć, używać tych opcji?
 13. Mam dokładnie ten sam problem! Wymieniłem moduł na dekoder i dostałem hd5500s i po podłączeniu, dźwięk po HDMI to dramat, jest cicho! Po przełączeniu na inne źródło dźwięku można dostać szoku jak się człowiek zapomni. Ominąłem trochę problem, bo osobny przewodem optycznym podpiąłem dekoder bezpośrednio do amplitunera. No ale tutaj mamy żonglowanie w opcjach dekodera ustawieniami wyjścia dźwięku. No bo jak chcę żeby szło na głośniki TV to muszę ustawić w dekoderze wyjście dźwięku na HDMI, jak chcę na amplituner to zmienić trzeba na S/PDIF. Oczywiście idealnie byłoby gdyby dźwięk szedł po HDMI do TV, a stamtąd na głośniki TV lub amplituner. Z resztą tak jest z każdym innym sprzętem podpiętym pod TV. No ale w takiej sytuacji mogę podgłośnić amplituner na maksymalny poziom a będzie i tak cicho, a po przełączeniu ba BLU-RAY lub inne wejście, aplikację smart TV - to by mi ryknęło tak że sąsiadów wysadziłbym z kapci No i znowu czeka mnie tuptanie do APSu i wymiana sprzętu na inny. Od razu uprzedzę że problem z cichym dźwiękiem po HDMI mam tylko z tym dekoderem. Ustawienia w TV są prawidłowe.
 14. Czy wiadomo kiedy usługa wejdzie na stałe do oferty? Zastanawiam się nad tym dekoderem, bo cofanie i odtwarzania programów na 7 dni wstecz wydaje się być dobrą opcją
 15. Jest opcja wzięcia HBO w lepszej cenie? Te 30 zł to trochę słabo wygląda
×
×
 • Create New...