Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problem na ESI pojawił się po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Na planszy pierwszej instalacji mam poziom sygnału 0 i nie wyszukuje żadnych programów :(.

Antena nie była ruszana. Jakieś pomysły?

No to Cyfrowy Polsat znakomite rady przedstawił swoim abonentom, bo przywrócenie ustawień fabrycznych było rekomendowane w tym dekoderze, gdyby wystąpiły problemy. Czy w opcji ustawienia zaawansowane nie ma możliwości zmiany parametrów tp.?

Spróbuj jeszcze odłączyć od prądu, może zaskoczy samo :D

 

Oczywiście, jeśli sygnał masz faktycznie bardzo słaby, to nie za wiele da się zrobić bez dostrojenia anteny.

Edytowane przez iko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym wszystkim najgorsze jest to,że nie ma żadnych dodatkowych opcji :(

 

EDIT:

Po godzinnym odłączeniu od prądu - programy wróciły ;)

Ponowilem jeszcze przez ICOK sygnał z satelity - ale oni chyba sami nie wiedzą na którym kanale pozostawić włączony dekoder:

Jedne info,że na 45-TV6,

a drugie,że na 24 - Polsat Food HD :crazy:

Edytowane przez Ceberebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem na ESI pojawił się po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Na planszy pierwszej instalacji mam poziom sygnału 0 i nie wyszukuje żadnych programów :(.

Antena nie była ruszana. Jakieś pomysły?

Spokojnie u mnie też sygnał pokazało "0" a wszystkie kanały wyłapane i hulają

 

EDIT:Po godzinnym odłączeniu od prądu - programy wróciły ;)

Czy Cię Pan Bóg opuścił :?:  odłączasz dekoder na godzinę celem resetu :?::facepalm:

jak jak resetuję to odłączam wtyk zasilacza w dekoderze bo tak mi wygodniej na 5-6 sekund i dekoder normalnie się resetuje i wszystko tyka :jupi:

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fezuj nie "fisiuj"... ;)

Gdyby "standardowy reset sieciowy" zadziałał to bym nie czekał godziny na wyłączonym dekoderze  :mrgreen:

Tylko w jaki sposób spróbować dostroić dekoder skoro nie ma informacji o poziomie sygnału? :(

Edytowane przez Ceberebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wszystkie ESI mają z tym problem. Zapewne jest to brak aktualizacji oprogramowania, którego sie już się nie doczekamy ;) Spodziewać się można tylko jednej rady z infolinii pod tytułe: "Prosimy o wymianę dekodera na CP"

Przy jesienno-zimowych wiatrach na wybrzeżu zdarza się, że muszę robic lekkie korekty ustawienia anteny. W obecnej sytuacji będzie z tym problem skoro dekoder nie wyświetla parametrów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie było jeszcze ciekawiej :) Mam ułożoną swoją listę i po zmianach, był na niej chaos. Postanowiłem poczekać do czwartkowego wieczora, aż ogarną wszystko, żeby już później nic nie poprawiać. Wziąłem się za porządkowanie i stwierdziłem, że lepszym wyjściem, będzie przywrócenie do ustawień fabrycznych. Na ekranie pierwszego uruchomienia, byłem zdziwiony tak samo jak wszyscy: brak sygnału. Coś poprzestawiałem, chciałem zeskanować i wyskakiwał komunikat o nie znalezieniu kanałów. Wyłączyłem i włączyłem dekoder, tym razem udało się zeskanować kanały polsatu, ale... na każdym był komunikat : "brak sygnału" :D Zmiana ustawień anteny nic nie pomagała (mam diseq na astre), a próbowałem wszystkich możliwych konfiguracji i na żadnym tp oraz na obu satelitach nie było sygnału. Więc ponownie przywróciłem do ustawień fabrycznych i tym razem wszystko poszło gładko. Parę różnych dekoderów już w życiu przerobiłem i od operatorów i niezależnych, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem :D

Edytowane przez zagiell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ustawianiem/dostrajaniem anteny to chyba najbezpieczniej będzie poczekać,aż skończą mieszać z programami.

Bo w tej chwili to co rusz znikają u mnie programy np. TVN HD i TVN 7 HD - po przywróceniu uprawnień przez ICOK pojawiaja się na jakiś czas i za chwilę znowu juz ich nie ma(info-brak sygnału)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cerberek, Kanały TVN-u w HD nadają z bardzo słabego transpondera, stąd komunikat o braku sygnału. Ponawianie sygnału nie ma wpływu na jego siłę oraz jakość na poszczególnych transponderach. Spróbuj dokonać korekty skrętu konwertera, być może to wystarczy, jeśli nie to musisz dokonać dokładniejszego ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fezuj nie "fisiuj"... ;)

Gdyby "standardowy reset sieciowy" zadziałał to bym nie czekał godziny na wyłączonym dekoderze  :mrgreen:

 

 

Jeszcze nie fisiuję  :brawo: :wink:  ale po godzinnym  restarcie :?: kto wie, kto  wie :rofl:

Widać, że wszystkie ESI mają z tym problem. Zapewne jest to brak aktualizacji oprogramowania, którego sie już się nie doczekamy

 

No... nie wszystkie bo ja po początkowych problemach( dwa razy przywracałem ust.fab. teraz śmiga wszystko bez najmniejszych problemów.

Co do aktualizacji to wydaje mi się że jeszcze 30 tego coś się wgrało bo dekoder dłuższą chwilę bootował i init też był znacznie dłuższy od zwykłego-zresztą ktoś wcześniej  też o tym wspominał.

@Cerberek, Kanały TVN-u w HD nadają z bardzo słabego transpondera, stąd komunikat o braku sygnału. Ponawianie sygnału nie ma wpływu na jego siłę oraz jakość na poszczególnych transponderach. Spróbuj dokonać korekty skrętu konwertera, być może to wystarczy, jeśli nie to musisz dokonać dokładniejszego ustawienia anteny.

I tu jest pewnie sedno tego problemu bo ja mam starą 60tkę od CP,ale jest ustawiona dość precyzyjnie (skręt też w/g wskazań kalkulatora sat.)niby u mnie jest(a raczej było) 63% to u mnie chodzą te kanały bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim zamieszaniu z kanałami z 1.10 z listy TV zniknęły niestety kanały radiowe. Został tylko na 310 PR1. Kanały są dostępne na liście radiowej, jednak kiedy próbuję ułożyć listę radiową to dziwne rzeczy dzieją się z moją listą TV. Znikają kanały lub pojawiają się podwójnie. Po wyczyszczeniu własnej listy radiowej wszystko wraca do normy. Tylko ja tak mam czy to normalne zachowanie tego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fezuj ogólnie rzecz biorąc u mnie nie ma żadnych problemów. Na początku troche długo się kanały przewijały teraz jest już lepiej. Martwi mnie jedynie to, że prędzej czy później będę potrzebował skorygować troche antenę i na podstawie wskazań z dekodera już tego nie zrobię :/ skoro wszystkie parametry i tak są ciągle na zero. Trzeba się chyba zaopatrzyć w jakiś miernik sygnału...

W temacie parametrów to u mnie nie wykręciłem nigdy więcej niż 58-59% - jak jeszcze było widać :P

teraz ten podgląd jest tylko na ręcznym wyszukiwaniu po przestawieniu trybu na DVBS2, ale tam nie jest w stanie znaleźć wszytskich kanałów ;)

Edytowane przez TomPure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fezuj ogólnie rzecz biorąc u mnie nie ma żadnych problemów. Na początku troche długo się kanały przewijały teraz jest już lepiej. Martwi mnie jedynie to, że prędzej czy później będę potrzebował skorygować troche antenę i na podstawie wskazań z dekodera już tego nie zrobię :/ skoro wszystkie parametry i tak są ciągle na zero. Trzeba się chyba zaopatrzyć w jakiś miernik sygnału...

A spróbuj może tego:

 

Wejdź w ręczne wyszukiwanie kanałów. Tam ustaw dowolny znany ci transponder i wtedy zobaczysz pasek poziomu sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim zamieszaniu z kanałami z 1.10 z listy TV zniknęły niestety kanały radiowe. Został tylko na 310 PR1. Kanały są dostępne na liście radiowej, jednak kiedy próbuję ułożyć listę radiową to dziwne rzeczy dzieją się z moją listą TV. Znikają kanały lub pojawiają się podwójnie. Po wyczyszczeniu własnej listy radiowej wszystko wraca do normy. Tylko ja tak mam czy to normalne zachowanie tego dekodera?

Tak to jest normalne zachowanie tego dekodera i dlatego jeżeli już muszę zrobić listę radiową to umieszczam ją na innym slocie niż lista od telewizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem tak samo jak Wy z esi-88, podczas pierwszej instalacji pomogło mi ponowienie sygnału. Właśnie przez Icok złożyłem prośbę o aktualizację softu bo irytuje mnie gdy coś nie działa tak jak powinno. Proponuje zrobić to samo to może pomogą. Icok-kontakt z cyfrowym polsatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...