Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, czerstwy napisał:

jest dobrze rozpracowany w przeciwieństwie do tego nowego.

Czytałem co nie co. Jest to jedyny moduł jaki zadziała zarówno w moim TV Sony  z 2013 roku jak i w tunerze Technisata, dlatego jeśli nie dadzą mi go zamiast Cameleona (po 1 lipca) wznawiam umowę na Conaxie pozostałym po NC+ mix, albo "do widzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tail# napisał:

"Wspaniała" decyzja - tuner za prawie 2k, a na c+4k będziesz miał ciemno. Nie wiem kto Ci tak doradził ale ten ktoś kompletnie o tym nie miał pojęcia. Co chciałeś osiągnąć przez tak beznadziejną zmianę?

Nie wiem skąd masz takie informacje ale są nieprawdziwe. C+4k działa bezproblemowo na Ultimo 4k z tym modułem. Natomiast brałem go przyszłościowo bo jestem przekonany że PC+ podobnie jak tivusat każdy nowy kanał 4k który będą chcieli dołączyć do oferty dostępny będzie (uprawnieniami ) tylko na ultraboxach i właśnie na tych modułach z ecp.

 

6 godzin temu, czerstwy napisał:

Doprawdy nie wiem po co Ci to Ultimo skoro ładujesz do niego moduły.Korzystanie że sprzętu na e2 i modułu to dramat.

 

Nie przesadzaj... Mam w tej chwili obydwa moduły (tivusat i PC+ ) z ecp w slotach i obydwa działają prawidłowo.( za wyjątkiem programów z ecp ale to jest wiadome i w takim przypadku nie ma znaczenia jaki się ma moduł czy czarny czy niebieski ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mara68 napisał:

Nie wiem skąd masz takie informacje ale są nieprawdziwe. C+4k działa bezproblemowo na Ultimo 4k z tym modułem. 

Eh, nic nie rozumiesz. Poczytaj co to jest ecp. W skrócie na każdym kanale na którym zostanie ono włączone na ultimo będziesz miał ciemno i choćbyś nie wiem co robił tego nie zmienisz. Więc co Ci da korzystanie z tego modułu na ultimo? To co zrobiłeś, to nie jest przyszłościowe tylko "strzał do własnej bramki", bo sam sobie zamknąłeś korzystanie z tego modułu na ultimo. Pamiętaj, że operator może na każdym kanale włączyć ecp, a wtedy na ultimo będziesz oglądał tylko fta. Owszem teraz Ci działa ale nie myśl, że tak będzie cały czas.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski moduł będzie wycofywany czy będzie można z nim dalej pozostać. Kanały 4K mnie nie interesują na module, mam niebieski moduł w telewizorze i wszystko jest dobrze. Jednak jak w przyszłości włączą na innych kanałach ECP to nic nie obejrzę. Wątpię by mój telewizor był zgodny z ECP, można tego się jakoś dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak z tym że na razie jest możliwość podpisania umowy z własnym modułem CI+ nawet na 2 lata oraz w opcji na wynajem również ten moduł jest dostępny. Dlatego nie rozumiem tych co od razu zdecydowali się na wymianę na nowy czarny moduł mając niecertyfikowany sprzęt typu np. vu+ ultimo.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, drq napisał:

Nie oczekiwał bym w najbliższym czasie włączenia ECP na innych kanałach niż 4k. Cameleony też od dwóch lat wyłączają :)

Nie widzę związku cameleonow których

wymiana jest bardziej skomplikowana z ECP gdzie operator może to zrobić dosłownie w każdym momencie, bo nic go nie ogranicza. Poza tym liczba wydanych nowych modułów, a liczba cameleonow znacznie się różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym przypadku nie ilość nowych modułów jest ważna a ilość starach (szarych po nc+ i niebieskich), bo to one zgasną i je trzeba będzie wymienić.

Liczby nie znam, ale pewnie trochę ich jest.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, to że ktoś kto ma własny sprzęt typu np. vu+ i zna się trochę na rzeczy, to nie zgodzi się na wymianę modułu, ponieważ straci możliwość oglądania na własnym sprzęcie. Ewentualnie może to się skończyć rozwiązaniem umowy jeżeli obie strony pójdą w zaparte. Nikt normalny przecież nie będzie specjalnie zmieniał modelu telewizora na taki aby moduł działał, a na pewno nie Ci którzy mają tunery za powyżej 1k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, mojego tv nie ma na liście. Jeśli dojdzie w przyszłości do radykalnej wymiany modułów to rozwiąże umowę i przejdę do CP na ich moduł (o ile też go nie ulepszą). Na pewno nie będę zmieniał tv jak pisze przedmówca. Póki co nie ma się co gorączkować, może będą obydwie wersje modułu funkcjonować dla obecnych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tail# napisał:

Weź pod uwagę, to że ktoś kto ma własny sprzęt typu np. vu+ i zna się trochę na rzeczy, to nie zgodzi się na wymianę modułu, ponieważ straci możliwość oglądania na własnym sprzęcie. Ewentualnie może to się skończyć rozwiązaniem umowy jeżeli obie strony pójdą w zaparte. Nikt normalny przecież nie będzie specjalnie zmieniał modelu telewizora na taki aby moduł działał, a na pewno nie Ci którzy mają tunery za powyżej 1k.

 

No i dlatego twierdze, że w najbliższym czasie ECP nie zostanie szerzej uruchomiony, bo PC+ zdaje sobie doskonale sprawę, że stracili by x klientów, podobnie jak w przypadku cameli.

To Ty stwierdziłeś, że każdej chwili mogą to zrobić i oczywiście, że mogę, pytanie tylko po co? W kontekście tego co wyżej zostało napisane.

Odrębną kwestią są treści 4k, ale tu już bardziej twórcy narzucają kwestię zabezpieczeń.

 

Konkluzja jest taka, że dla treści 4k i tak nie ma wyboru. Dla pozostałych treści spokojnie można zostać przy starych modułach i poczekać na rozwój wydarzeń.

Ja do pory korzystałem jeszcze z modułu po nc+ (ładnych parę lat) i wymieniłem tylko z powodu 4k.

 

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

czy jest możliwość zakupienia w opcji prepaid modułu cam CI+4K z ecp? j2 razy dzwoniłem na infolinię i za każdym razem co innego mówią, raz że można, innym razem że nie. Co jest grane, czy aż taki [beep] tam mają, że juz sami nie wiedza co sprzedają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy dobrze rozumiem wcześniejsze wypowiedzi? Jeśli mam MR na Cameleonach to mogę wziąć jedną kartę i Sagema, iść do punktu i bez problemu wymienią mi to na moduł CI+ ECP? Mozna tak zrobić z 2 kartami Cameleon, wymienić na 2 moduły?

 

P.S. Dlaczego wątek o module CI+ ECP został połączony z wątkiem o pozostałych modułach w C+? Już był bałagan w ustaleniu o jakie moduły chodzi a teraz będzie jeszcze większy. Zwłaszcza w okolicach lipca jak pojawią się pytania które moduły będą działały a które nie. To powinno być podzielone na 3 a nawet 4 wątki a nie zbite w jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G2000 Wymienić kartę Cameleon na moduł CAM CI+ ECP z kartą Cayman można jedynie w przypadku, gdy nie posiadasz żadnego dekodera wydanego do tej karty. Jeśli masz np. jedną kartę Cameleon lub Multiroom na zasadach z Cyfry+ i dwie karty Cameleon bez wydanego dekodera lub jeden dekoder i dwie karty Cameleon, to wtedy możesz wymienić takie gołe karty Cameleon na ten najnowszy moduł CAM CI+ ECP z kartą Cayman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę na co mi mogą wymienić: mam 2 cameleony i jeden moduł cam ci+ szary cyfry.? Czy wchodzi w grę opcja dla karty nr1 nowy moduł cam (mam TV z listy obslugiwanych), dla karty nr2 jakiś dekoder (tv nie obsłuży nowego modułu)? Mogą być karty Cayman, nie robi mi to różnicy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...