Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ircios napisał:

Chyba nie myślisz, że PC+ pójdzie w koszta i da 2 strumieniowy. Przykład. Moduł Aston jednostrumieniowy 300-400 zł kosztował, a 2 strumieniowy 1000-1200 jak dobrze pamiętam.

Na początku może tak ale potem cena spadła do około 300 zł.

 

@mikoko jeszcze tuner/telewizor musi umieć korzystać z dwóch strumieni. Sam moduł nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawel napisał:

Na początku może tak ale potem cena spadła do około 300 zł.

Chyba wtedy jak stwierdzono, że do niczego się już nie przyda. Śledziłem ceny chyba do końca 2012, ale odpuściłem, raz cena, a 2 przyszła fuzja. I dobrze, że tyle nie wtopiłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 17:50, Pawel napisał:
Na początku może tak ale potem cena spadła do około 300 zł.

 

[mention=25087]mikoko[/mention] jeszcze tuner/telewizor musi umieć korzystać z dwóch strumieni. Sam moduł nie wystarczy.

Tak ma się rozumieć ze tv musi to obsłużyć. Mój ma taką możliwość. Posiada 2 wejścia sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ircios napisał:

Chyba wtedy jak stwierdzono, że do niczego się już nie przyda. Śledziłem ceny chyba do końca 2012, ale odpuściłem, raz cena, a 2 przyszła fuzja. I dobrze, że tyle nie wtopiłem. 

 

Aż z ciekawości sprawdziłem w archiwum swoją pocztę.W 2012 sprzedałem na allegro za niecałe 200 zł a kupiłem w 2006 za niecałe 300 zł.Nówki chodziły wtedy po 375 zł z tego co pamiętam.

Nie kojarzę wyższej ceny za ten moduł jak 600 zł.

13 minut temu, mikoko napisał:

Tak ma się rozumieć ze tv musi to obsłużyć. Mój ma taką możliwość. Posiada 2 wejścia sat

 

To jeszcze nic nie znaczy. Może mieć dwa tunery i nadal nie obsługiwać wielostrumieniowości. A telewizor to na 99% nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pawel napisał:

W cenie o której piszesz chodziły profesjonalne Astony do kablówek a nie Astony 2.0.

Właśnie chyba te do kablówek były dwu strumieniowe. Pamiętam, że ceny miały tak wysokie ja pisał ircios. Te w poniższych linkach opisane są jako dwustrumieniowe i wyglądają dokładnie jak moje. Niestety moje nie są dwustrumieniowe, dlatego myślę, że sprzedawcy podają mylny opis wg. jednej sztampy. Te profesjonalne miały nieco inną naklejkę. Pamiętam to z dawnej oferty hollexu

 

http://hollex.rzeszow.pl/moduly-karty/296-modul-mediaguard-226-dvb-s-aston-crypt.html

https://satsklep.pl/pl/p/Modul-CAM-Seca-Aston-v2.26/579

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Opisy były, że dwustrumieniowe. Główne przeznaczenie dla kablówk.Cena 1000 i więcej. 

Ja kupiłem to co Ty. Aston 2.0. Za 350. Po aktualizacji chyba wtedy był już Aston 2.20 czy 23. Nie pamiętam już dokładnie. Twierdzisz, że ten Aston jedt 2 strumieniowy? Kiedyś też tak twierdziłem.

 

@seatibiza To właśnie to chyba. Coś mi świta z tymi dwiema kartami. Teraz to szrot i cena niska.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ircios napisał:

To właśnie to chyba. Coś mi świta z tymi dwiema kartami. Teraz to szrot i cena niska.

Mam ! Znalazłem :) 

https://satsklep.pl/pl/p/Modul-CAM-Seca-Aston-Multi-Professional/577

 

Gdybym takiego miał, nie musiałbym używać dwóch modułów jednocześnie :) 

 

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seatibiza Aston 2.0 był jak najbardziej dwustrumieniowy. Miałem dekoder który korzystał z drugiego strumienia w funkcji Picture in Picture. Na Astonie 1.05 w "okienku" było czarno a na 2.0 były dwa rożne kanały jednocześnie dekodowane. Tylko należy rozróżnić jednoczesne dekodowanie od jednoczesnego nagrywania zdekodowanych strumieni. To nie jest tożsame jak to się wydaje niektórym użytkownikom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawel napisał:

Tylko należy rozróżnić jednoczesne dekodowanie od jednoczesnego nagrywania zdekodowanych strumieni. To nie jest tożsame jak to się wydaje niektórym użytkownikom.

Mój Technisat Digit ISIO S International pomimo, że ma funkcję PIP, to ma z tym problem. Z jednym astonem jest okienko w rogu ekranu i czarny ekran główny. Z dwoma astonami obraz w okienku jest ruchomy, a główny zamrożony, ale fonia działa. W ustawieniach mam, żeby dwa astony dekodowały jednocześnie. Czas chyba zmienić tuner :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seatibiza napisał:

Mój Technisat Digit ISIO S International pomimo, że ma funkcję PIP, to ma z tym problem. Z jednym astonem jest okienko w rogu ekranu i czarny ekran główny. Z dwoma astonami obraz w okienku jest ruchomy, a główny zamrożony, ale fonia działa. W ustawieniach mam, żeby dwa astony dekodowały jednocześnie. Czas chyba zmienić tuner :) 

Dwa moduły tego samego typu to jeszcze inna bajka :)  

Zmień na ultraboxa i problemy z jednoczesnym nagrywaniem kilku  kanałów znikną ;) To jest bezsprzecznie największa zaleta  dedykowanych tunerów.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawel napisał:

Dwa moduły tego samego typu to jeszcze inna bajka

Technisat trochę oszukuje klientów. W instrukcji jest napisane, że na tunerze można jeden kanał nagrywać, a drugi oglądać, jeśli pozwala na to zastosowany moduł. Jeśli z Astonem to nie działa, to jaki moduł mieli na myśli? Tak się klientów wpuszcza w maliny. Zbyt późno znalazłem jego test w Satkurierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...