Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ircios

Nie chce kupić starego modułu cam CI+ (z nalepka nc+) z kilku powodów:

1) nie ma zabezpieczeń ecp

2) dowiedziałem się od mojego kolegi, który prowadzi salon canal+ w jednej z miejscowości na Pomorzu, że stare moduły (te właśnie z nalepka nc+) już niedługo mają przejść na śmietnik historii, wiec zakup ich w tej chwili to wyrzucenie pieniędzy w błoto

3) wszyscy nowi abonenci, kupujący pakiet canal+ a nie chcący brać dekodera dostają tylko ten nowy moduł z ecp!!!

4) z oferty prepaid w salonach canal+ wycofano wszystkie moduły cam ci+ (z niebieską nalepką nc+)

5) tylko w cyfrowy dom (integralna część platformy Canal+) sprzedają jeszcze (nie licząc oczywiście sklepów internetowych) moduły cam ci+ z nalepką nc+ w opcji prepaid (canal+ w opcji dla abonentów ich nie wciska

 

Wszystkie podane informacje pochodzą z pewnego źródła. zatem odradzam zakup starego modułu, bo pewnego dnia ich właściciele mogą obudzić się z ręką w nocniku

Edytowane przez mirkoz
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...kolega wie. Tak wie jak konsultanci. Jedyne to może się domyślać. Chyba, że dostał od operatora konkretne info, że tego i tego dnia stare moduły znikają.  Nawet jeśli znikną, to operator zamieni wszystkim stare moduły na nowe, bo to operator wprowadza zmiany. Tak jak teraz to robi systematycznie i powoli Camelowcom. Nie ma ECP...tylko się cieszyć z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 latach skończy się gwarancja na taki moduł własnościowy.

Zepsuje się po gwarancji i w sumie sprzęt do kosza bo naprawa nie opłacalna.

Do tego jeszcze jak będzie umowa na takim własnościowym sprzęcie to wymienisz jeśli operator łaskawie ci pozwoli.

Oczywiście na sprzęt jaki operator zaproponuje.

Inaczej jak walka z koniem.

 

Spróbuj mieć własnościowy dekoder ADB5800 Conax i wymienić na moduł NC+ CI+ z ECP albo bez ECP.

Łaskawie pozwolą ale na dekoder Ultrabox 4K w opcji 99 zł aktywacja i 5 - 10 zł co miesiąc dzierżawy dla przykładu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ramirez napisał:

Że co? Jak kupię sobie niebieski moduł na własność to mi go wymienią? Z jakiej racji? .

No chyba napisałem z jakiej racji? Skoro operator ma zamiar mieć moduły tylko i wyłącznie z ECP, to co, w środku umowy czy na początku wszykim na starych modułach wyłączy sygnał? Czy może zaproponuje wymianę na nowy moduł, aby nie tracić klienta.? Teraz abonenci z własnym sprzętem po C+ mają możliwość wzięcia modułu zamiast dekodera. To operator zmienia warunki umowy.

A teraz gdy nie ma wymiany narzucoenej przez operatora, to jest tak jak pisał kolega @tweed77

Na dzień dzisiejszy nie ma co sobie głowy tym zawracać, bo nigdzie nie było info, że stare moduły wycofają. Na dzień dzisiejszy operator zajmuje się wygaszeniem Seca.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka

jestem świeżo po lekturze najnowszego sat kuriera 3-4 2020, gdzie na str 4 można przeczytać, ze 'większość linuxowych odbiorników radzi sobie z dekodowaniem kanałów z nowego modułu, przy czym trzeba umieć skorzystać z odpowiednich pluginów" (zapewne autor artykułu ma na myśli plugin ciplushelper). Nowy moduł cam CI+4K z ecp dla platformy Canal+ pracuje poprawnie m.in z takimi dekoderami na linuxie jak: ax hd61, vu+ ultimo 4K, dreambox DM 920, Gigablue Quad 4K (autor artykułu wymienił tylko te odbiorniki na linuxie co maja 2 wejścia pod moduły CAM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirkoz napisał:

'większość linuxowych odbiorników radzi sobie z dekodowaniem kanałów z nowego modułu, przy czym trzeba umieć skorzystać z odpowiednich pluginów"

Czy w przytoczonym artykule wyjaśniono, czy ECP już jest załączone? Myślę, że to istotny szczegół. Doświadczeni koledzy pisali wcześniej, żeby nie cieszyć się, że komuś obecnie działa ten moduł w TV czy własnym tunerze. Nie uśmiecha mi się wydawać kilku tysięcy złotych na nowy sprzęt, zgodny z ECP. Mogę przenieść umowę na moduł Conaxa po nc+ mix, ale tego też pewnie kiedyś "uziemią". Czarno to widzę. Czekam na "nieoznaczonym" na rozwój sytuacji.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirkoz napisał:

Ciekawostka

jestem świeżo po lekturze najnowszego sat kuriera 3-4 2020, gdzie na str 4 można przeczytać, ze 'większość linuxowych odbiorników radzi sobie z dekodowaniem kanałów z nowego modułu, przy czym trzeba umieć skorzystać z odpowiednich pluginów" (zapewne autor artykułu ma na myśli plugin ciplushelper). Nowy moduł cam CI+4K z ecp dla platformy Canal+ pracuje poprawnie m.in z takimi dekoderami na linuxie jak: ax hd61, vu+ ultimo 4K, dreambox DM 920, Gigablue Quad 4K (autor artykułu wymienił tylko te odbiorniki na linuxie co maja 2 wejścia pod moduły CAM)

Pierwsze słyszę że sa pluginy pod moduły z ECP. Choć nie śledzę tego aż tak bardzo.Satkurier to pisze różne dziwne rzeczy np  przy ofercie tivusat z czarna karta z modułem ECP cyt. Uwaga:
na odbiorniku Vu+ Solo 4K moduł nie działa dobrze na oprogramowaniu VTi, zalecamy OpenPLi (albo skorzystanie z karty w czytniku, ale wymaga to umiejętności skonfigurowania oscam).Pierwsze słuszę by ta karta była już rozpracowana i można ja uruchomić w oscam.Inne karty typu złota itp to się zgodzę ale czarna? Pierwsze słyszę o takiej możliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

Jest przecież sprawą oczywistą, żeby moduł na dekoderze linuxowym ruszył (ja mam 2: ax hd51 i axhd61), to musi być obowiązkowo wgrany plugins ciplushelper - najnowszy to 4.8. Nie na każdej wersji tego pluginu moduł ruszy. Na moim ax hd51 kiedyś chciałem uruchomić moduł cam cyfrowego polsatu to na ciplus helper 4,6 mi nie ruszył, dopiero po wgraniu wersji 4.3. Nie testowałem wersji 4.8 (może ten już ma te ustawienia pod ecp?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy moduł cam ci+4K z ecp wg artykułu z sat kuriera 3-4 2020 to ... CAM wielostrumieniowy z algorytmem SHA-2 dla zabezpieczeń ECP na certyfikowanych urządzeniach (głównie telewizorach). Ktoś tu wspominał, że nie może oglądać na dekoderze kanału Museum 4K, które ma mieć ponoć włączone ECP, ale na tv już odbierał ten kanał bez przeszkód.

Moduł testowano także w Technisat Digiplus UHD S, który posiada autoryzowane złącze CI+ v1.4, ale w specyfikacji nie ma ani słowa o tym, ze posiada certyfikację ECP. Mimo to tuner obsługuje moduł z wspomnianymi przez mnie kanałami c+4K ultra HD i Museum 4K

Edytowane przez mirkoz
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pablo21 napisał:

Gdzie tutaj pisze w tym art. SK że jest to wielostrumieniowy moduł CAM bo nie widzę jakoś?

To nie jest artykuł z ostatniego numeru Sat Kuriera. Może redakcja lepiej go sprawdziła do czasu kolejnej publikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia czy da się nagrać więcej niż dwa kanały na raz w wersji odkodowanej nie potrzeba dwóch przewodów antenowych (dwa niezależne sygnały). Wystarczy załaczyć wiecej kanałów do nagrywania z tego samego transpondera z satki np. tp 11,158 V przekazy kanałów Polsat HD, TV4 HD, TV6 HD, Super Polsat HD czy Polsat Film HD :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...