Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z oficjalnym wejsciem modułu CI+ NC+ z kartą CAYMAN Zakładam temat;) Proszę administrację o podklejenie lub przeniesienie we własciwe miejsce;)

 

https://satkurier.pl/news/129908/nc-telewizja-na-karte-z-pakietem-start-z-modulem-ci.html

 

 

Podsumuję tylko moduł CI+ działa w natywnym CI+ sprawdzony przezemnie na dekdoerach z Linuxem Miraclebox  TWIN+

 

Nie działa na Miraclebox Ultra i MINI+( na dziś trwają testy i być może niedługo będzie poprawka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie jest to jednak moduł CAM w pełnej ofercie abonamentowej, tylko w ofercie prepaid. To raz.

Dwa, że moduł ten nie posiada trybu "legacy", co powoduje, że nie współpracuje on z tunerami posiadającymi "jedynie" złącze typu CI (bez "plusa"). A tych na rynku jest obecnie najwięcej. Nie liczę tutaj telewizorów z wbudowanym tunerem satelitarnym.

 

Jak dla mnie więc, w porównaniu np. z ofertą Cyfrowego Polsatu, oferta ta jest niewiele warta. :?:roll:

 

 

Wątek został podpięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta głownie dla abonamentów.Docelowo będzie do wyboru oprócz dekoderów. ;) Na razie pilotażowo jest dany do oferty mix.Można na niego po miesiacu podpisac umowę nawet na pełny abonament.Po abonamencie zostaje ci moduł FTA.( brak na dziś powrotu do prepaida tak jak z modułami Conax)

 

Docelowo moduł będzie na 100% w czystej ofercie abonamentowej chociaż już teraz można z mixa przejść na pełną ofertę abonamentową.Nagrania są blokowane tzn np był mecz na C+ sport HD no i był komunikat że nie mamy prawa do nagrania tak mniej więcej.Dokładnie nie podam bo nie pamiętam jak to leciało.Do tego dochodzi 1 strumień.Są wykorzystywane zalety natywnego CI+;(

 

Moduł dosyć długo się inicjuje w Tv LG z 2016 roku.Trwało to prawie 1,5minuty.

 

Karta jest taka sama jak już wcześniej pisałem CAYMAN identyczną obecnie wydają do ich pudeł. Co jeszcze mogę napisać? Testowałem na 1 tv z tego roku LG oraz na Dekoderze z Linuxem TWIN+ i na tym działalo.Większość sprzętu niestety lipa( nie działa na dekoderze ferguson 8900hd właśnie przez  natywny CI+)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł w trybie FTA to sobie można wsadzić głęboko, bo bez niego też będzie FTA.

 

Powiem tak - to tylko pokazuje trend. Na razie mam na czym oglądać i ograniczenia są na tyle nieuciążliwe, że mogę je przełknąć - nawet na ITI-2850 w TNK HD. Ale jeśli trend się utrzyma, to bez żalu z płatnej TV zrezygnuję. Sam oglądam niewiele, a reszta rodziny - za dużo. Wyjdzie nam wsystkim tylko na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A niech kombinują. Na końcu zawsze jest klient, a ten nie żali się na forum, tylko decyduje portfelem. Jak im się to opłaci to chwała, jak nie to polecą główki. Na moje oko rosyjska ruletka.

Edyta

Przez sezon wegetacyjny i czereśnię sąsiada jestem drugi miesiąc praktycznie bez satelity. Wierzcie lub nie, da się przeżyć.

Edytowane przez sum2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością informujemy, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa i naszych klientów, z dniem dzisiejszym tj. 12 lipca 2016 do sprzedaży wprowadzamy nowy sprzęt – Moduł CAM CI+.

 

 

 

    do_kom_55.png

    Moduł CAM będzie dostępny już za 0 zł (aktywacja) i najem 1 zł/m w dotychczasowych promocjach. Zatem Klient będzie miał możliwość wyboru między dekoderem a modułem CAM.

    Moduł CAM CI+ umieszcza się bezpośrednio w telewizorze z wbudowanym tunerem satelitarnym, który zastępuje zewnętrzny dekoder. Do nawigacji po kanałach telewizyjnych wystarczy w tym przypadku jeden pilot – telewizyjny.

    Moduł CAM CI+ współpracuje z telewizorami oraz dekoderami zgodnymi z DVB-S2 i CI+, nie działa w odbiornikach ze starszym typem gniazda CI.

     Moduł CAM CI+ został przeznaczony do wszystkich umów dla każdego abonenta. 

Edytowane przez Mr. Orbita
Jest już wątek o tym - łączę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie modułu CAM przez platformę nc+ z jednej strony cieszy, bo u tego operatora bardzo go do tej pory brakowało, jednak jednocześnie największym minusem tego modułu jest to, że nie posiada on trybu "legacy". Wyklucza to więc możliwość jego zastosowania w zewnętrznych tunerach satelitarnych posiadających jedynie złącze na moduł CAM typu CI (bez "plusa"). A takich tunerów jest na polskim rynku zdecydowanie najwięcej, np. popularne u nas modele tunerów marki Ferguson, czy Opticum. Pod tym względem, niestety, bezpośrednia konkurencja, czyli Cyfrowy Polsat, zdecydowanie nadal jest "górą"... :?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska ta promocja. Najpierw wypychali na rynek stare N-boxy parowane z kartą, które, jak stary samochód, nie po jednym były, później Smart-y z TV Republika w Multi+ , teraz moduły parowane z kartą, które dla większości użytkowników bez trybu legacy są bezużyteczne .

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dużo sprzętu z E2 daje radę z obsługą CI+. Z Blackhole software, czyli VU+ Duo 2, Solo 2, Solo 4K. Być może nowe Ultiimo. :) Mówiłem, że na czasie i do normalnej oferty wejdą. Że NC+ Mix był tylko testem.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z przyjemnością informujemy, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa i naszych klientów, z dniem dzisiejszym tj. 12 lipca 2016 do sprzedaży wprowadzamy nowy sprzęt – Moduł CAM CI+.

 

 

 

    do_kom_55.png

    Moduł CAM będzie dostępny już za 0 zł (aktywacja) i najem 1 zł/m w dotychczasowych promocjach. Zatem Klient będzie miał możliwość wyboru między dekoderem a modułem CAM.

    Moduł CAM CI+ umieszcza się bezpośrednio w telewizorze z wbudowanym tunerem satelitarnym, który zastępuje zewnętrzny dekoder. Do nawigacji po kanałach telewizyjnych wystarczy w tym przypadku jeden pilot – telewizyjny.

    Moduł CAM CI+ współpracuje z telewizorami oraz dekoderami zgodnymi z DVB-S2 i CI+, nie działa w odbiornikach ze starszym typem gniazda CI.

     Moduł CAM CI+ został przeznaczony do wszystkich umów dla każdego abonenta. 

 

Bzdura na biegunach. Przed chwilą rozmawiałem z konsulem na infolinii i nic na ten temat nie wiedzą. Radzę na przyszłość podawać sprawdzone informacje i nie wprowadzać ludzi w błąd!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info sprawdzone, moduły w APS'ach, czekają na wprowadzenie do oferty. ;) Nikt nikogo nie wprowadza w błąd, niektórzy konsule na infolinii nie wiedzą, o czym mówią. Tak więc, polecam nie bazować na zdaniu jednej osoby. ;)

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infolinia to ostatnie czym bym się wzorował. Niektóre APS-y już od daaawna miały zarówno moduły, jak i karty Cayman (patrz info moje sprzed ponad roku). Już wtedy informowałem, że będą nowe kartki i CAM'y CI+. Niestety, padło na natywne CI+ i okrojono większość sprzętu na rynku. Moduł testowałem w Solo 4K i działał.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi @ircios!

Dlatego też uważam, że wprowadzenie przez platformę nc+ modułu CAM CI+ bez trybu "legacy", jak jest np. u konkurencji, nie jest dobrym rozwiązaniem. :?

No, ale cóż... Każdy operator ustala swoje własne zasady, więc jest, jak jest.

 

Kto wie, może to będzie jakiś "impuls" np. dla popularnego w Polsce Fergusona, aby wreszcie wypuścił na rynek jakiś model z natywną obsługą modułów CAM CI+? Bo takowego do tej pory nie ma. :roll:

To tak na marginesie, bo to nie jest odpowiedni wątek na taką dyskusję. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...