Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale najlepsze jest to, że było testowane zarówno legacy jak i 2 strumienie. Ale oczywiście kasa kasa no i lipa wyszła taka, jak obecnie. Z drugiej strony lepsze to, niż ich szroty.

 

Zgadza się. Taki moduł, jak dla mnie, z pewnością jest lepszym rozwiązaniem, niż jakikolwiek dekoder dedykowany. Tylko, że w tym przypadku brak trybu "legacy" ogranicza bardzo możliwość jego stosowania, jeśli chodzi o tunery satelitarne. Odpadają tu np. tanie i popularne w Polsce Fergusony i Opticumy... :?

Dlatego też, jak już tutaj wcześniej wspomniałem, w tej sytuacji bezpośrednia konkurencja platformy nc+ nadal pod tym względem ma przewagę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dyskwalifikuje na dziś ten brak legacy, ale zostaje jak człowiek się uprze moduł NNK HD z Conax. :), tudzież NC+MIX. Fakt, cza szukać dobrze, ale do znalezienia.

 

Co do nowego modułu CI+ z tego tematu u mnie bardzo długo trwa inicjacja około 1,5 minuty na VU+ Solo 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego modułu CI+ z tego tematu u mnie bardzo długo trwa inicjacja około 1,5 minuty na VU+ Solo 4K.

 

Ale po inicjacji działa ci ten moduł w tym tunerze już wtedy poprawnie?

Jak wygląda sytuacja z nagraniami z kanałów dekodowanych przez ten moduł w tym tunerze? Da się je odtwarzać na komputerze, czy też są szyfrowane przez ten moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania nie są szyfrowane chyba że akurat leci jakiś materiał z flaga która nie ma prawa do nagrania.Przynajmniej przed oficjalnym uruchomieniem usługi były próby ograniczenia nagrań.C+ sport i LM nie dała się nagrać czy jakoś tak.No po inicjacji moduł działa prawidłowo nagrania są nieszyfrowane.( moduł miałem jakiś czas temu być może coś się poprawiło)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szyfrowania nagrań przez ten moduł to chodzi mi bardziej o kanały podstawowe, zwłaszcza TVN HD i pozostałe tematycznie TVN'u w HD, ewentualnie też kanały tematyczne dawnej Cyfry+ (kanały z "plusikiem", czyli Planete+, Ale kino+ itp.), a także inne tematyczne, np. Animal Planet HD, National Geographic HD itp. Sportu w telewizji w ogóle nie oglądam, tym bardziej nie nagrywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie nagrywania to jedno. Jak jednak moduł ten pozwoli na nagranie danego materiału to nagrywa się on jako zaszyfrowany i nie da się go odtworzyć np. na komputerze, czy też nie jest szyfrowany? Chodzi mi oczywiście tutaj o moduł CAM omawiany w niniejszym wątku i kanały, których przykłady wyżej podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywa jako niekodowane. Przynajmniej  w formacie zjadliwym czyli TS. Ale to, czy szyfruje, czy nie, zależy od dekodera. W Solo 4K było nie szyfrowane. W TV LG z zeszłego roku nagrywało szyfrowane, tzn. TV sobie formatował dysk pod siebie no i nagranie nie było widoczne w PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w przypadku nc+ nie będzie możliwości wzięcia usługi Multiroom biorąc moduł CAM. Od jakiegoś czasu podobnie jest w Cyfrowym Polsacie, gdzie biorąc moduł CAM zamiast dekodera dedykowanego, nie można już wtedy wziąć Multiroom'u. Kiedyś można było. Przypuszczam, że tutaj będzie podobnie. Ale jak faktycznie będzie to czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam już ISIO S tylko ISIO STC i w tym ostatnim nie zauważyłem żadnych jak narazie problemów we współpracy modułu z odbiornikiem, mam wrażenie że kanały przełączają się ciut szybciej niż w module nCAM HD w systemie conax, być może jest to tylko subiektywne wrażenie, mogę jeszcze dodać że moduł wyświetla polskie znaki i w komunikatach nie mamy "MODUL" tylko "MODUŁ". Jak kolega który ma ISIO S wróci z wakacji to mogę sprawdzić także współpracę z tym modułem. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...