Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ przestaje mi prawidłowo działać Multiroom (zawiesza się) wymawiam po 24 miesiącach ofertę z dekoderem i kupuję moduł CAM CI z abonamentem + TNK HD na drugi TV. Sprzęt do tego modułu CAM już mam - spełnia wymagania (ma DVB-S2 i CI+) ale po nowym roku zobaczymy czy zadziałał. Sprzęt jest z Niemiec ale teoretycznie powinien zadziałać - zamelduję dokładnie jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułu jeszcze nie kupiłem, bo... Klapka z pilota z dekodera nc+ się wyłamała była i wymieniłem w punkcie. Pilota w zamian otrzymałem minimalnie innego i o dziwo dekoder zachowuje się zupełnie inaczej. Fakt, że kusi jednak CAM, ale cztery stówki drogą nie chodzą i chwilowo się wstrzymuję. TV jednak kupiłem już z DVB-S.

Niemniej chciałbym wszystkim pomagającym mi w tym temacie bardzo podziękować. Nieczęsto zdarza się tak ochocze towarzystwo. A szczególnie skore do pomocy nowemu na forum. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaki kierunek mogą obrać osoby chętne na zakup modułu CAM posiadający w swoim dekoderze karty typu Cameleon.

Obecnie posiadam w 4 dekoderach multiroom WifiBOX+ karty tego typu i wymieniłem wszystkie telewizory na takie posiadające gniazdo CI+.

 

Bardzo interesuje mnie czy jest możliwe usunięcie tych dekoderów otrzymanych od dostawcy tv i zamiana ich na moduły CAM, a tu w szczególności 

-które z modułów CAM są kompatybilne z systemem kodowania stosowanym w NC+ (nowe karty to chyba nagra kudelski, stare to conax)? Niewiele wiem w zasadzie tylko o module Aston i Alpha ale to moduły CI jest jeszcze ten co sprzedają w NC+ CI+ dostarczany z kartą na miesiąc, ale nie wiem czy to działa z kartą Cameleon (nigdzie nikt tego nie napisał).

-czy rodzaj modułu (CI vs CI+) ma wpływ na ilość odbieranych kanałów z oferty NC+?

-kupując dziś moduł na przyszłe dwa lata (zakładając czysto teoretycznie dostarczenie treści UHD) mam szansę nabyć na rynku taki, który obsłuży dekodowanie materiału 4K?

Telewizory to Samsungi KS w wersjach 8500/9000/9500, czyli Smart TV z apkami hbo go itd, oraz CI+ oraz DVB-S2 i SUHD.

Edytowane przez nigol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka konfiguracja jak karta Cameleon + moduł CI+ dostarczany z ofertą NC+ (taki jak ten z linku poniżej) zadziała (odbierze ofertę TV opłacaną z abonamentu karty cameleon w NC+)?

https://satkurier.pl/news/130790/platforma-nc-wprowadza-modul-cam-ci.html

31731.jpg

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać o ile moduł dostarczony z inną ofertą nc+ nie był już z kartą Cayman sprawdź na karcie dołączonej do modułu czy początkiem nr karty jest 1.24.775.4 jeśli taki jest początek to na 100% Cayman i może być jakieś parowanie z modułem ale też niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowana jest karta z modułem czy moduł z kartą?

Mam taką kartę:

8277652100_1424109095.jpg

 

Szukam "najlepszego" modułu CAM, żeby ją w tv zutylizować. W punkcie sprzedaży NC+ zaoferowali CI+ jak w pierwszym poście - tylko na zamówienie dwa dni trzeba czekać, a z kartą otrzymuję miesiąc abonamentu w cenie. O takie coś:

 

nc_prepaid_promo.png

 

 

Nie wiem czy zamawiać i czy po włożeniu mojej karty z abonamentu (ta z góry Cameleon - z napisem Cyfra+) do tego czytnika CI+ zadziała.

NC+ nie ma oferty dla mnie jako obecnego klienta NC+, (który przedłużył umowę na dwa lata, dwa miesiące temu,) która umożliwi mi (pozbycie się) zamianę dekodera na moduł CAM.

 

Stąd desperackie próby robienia partyzantki, a jak znam obywateli naszego kraju na pewno ktoś "już tam był i już tego próbował".

Edytowane przez nigol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziała miales wyjasnione ze modul działa tylko z tą karta ktorą był sprzedany!!Dodatkowo jak masz ich dekoder to niedługo mozesz dostać CAYMANA= taką szarą kartę z logo NC+ i sparują ci z dekoderem ich.

 

Dla karty mozesz z logo cyfry+ kupic jakiegos uzywanego moduła wielo systemowego.Na allegro okolo 200zl uzywka. Nic innego nie wymyślisz.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zadziała miales wyjasnione

 

Bez zbędnej polemiki nieprecyzyjnie napomknięte...

 

Moje wątpliwości po przeczytaniu posta przedstawiają się następująco:

Opcja pierwsza: jeżeli karta jest sparowana z modułem to dane identyfikujące zestaw są przechowywane na karcie, a moduł jest osobną niepowiązaną encją . To wariant optymistyczny (na który po cichu liczyłem)- moduł zadziała z "każdą" kartą.

Druga: opcja to taka, że dane parowania przechowywane są w module CAM (moduł przechowuje w pamięci numer karty).

Trzecia: karta przechowuje numer modułu CAM, Moduł przechowuje numer karty. 

Opcja druga i trzecia dyskwalifikują użycie tego sprzętu w omawianej konfiguracji.

 

 

 

Jeżeli szukasz modułu, to Aston lub Crypt+

 

Aston Crypt 2.26 jak rozumiem

Na tym znanym portalu aukc znalazłem też CAM Aston Crypt rev. 1.2 z jakimś archaicznym dekoderem (Samsung DSB-a200c) jako obciążnik przesyłki gratis.

Jest też CI AlphaCrypt Light

 

Nie mogę nigdzie znaleźć modułu CAM Crypt+ - proszę o jakieś dodatkowe info, może link do zdjęcia.

Jak rozumiem to najlepsze dostępne obecnie moduły do odbioru NC+ bezpośrednio w TV.

 

 

 

Dodatkowo jak masz ich dekoder to niedługo mozesz dostać CAYMANA= taką szarą kartę z logo NC+ i sparują ci z dekoderem ich.

 

Żyję tą nadzieją od 2015 roku, być może wtedy zaproponują mi w wymianie moduł CAM CI+ z czego BARDZO BYM SIĘ CIESZYŁ!

 

W tej chwili jedynym rozsądnym dekoderem w NC+ jest ADB NCP-4740SF - czy mogę kupić na znanym serwisie taki dekoder i z powodzeniem używać tej karty oraz cieszyć się 2 głównymi dekoderami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poplotkujmy - może ktoś z NC+ przeczyta ;) 

Czy będzie możliwość podczas takiej wymiany pozbyć się ich cudownego pudełka i wymienić je na legalny i sparowany moduł CAM CI+?

 

Już dziś zmienię. Bo dekoder ogranicza jakość materiałów i satysfakcję z użytkowania.

 

Z całym szacunkiem do posiadaczy starszych telewizorów i pogardą dla kradnących sygnał w czasach, gdy materiały 4k nikogo nie dziwią (amazon prime, netflix, ultraflix, youtube czy sportowy kanał BT) czas chyba na apki NC+ GO dla SONY czy SAMSUNG albo LG, bo dekodery z oferty nie wyświetlają treści nawet w 1080p...

Coś jak HBO GO z oferty NC+ wyświetlany w aplikacji na TV - no zaje*^#$ fajne, wszystko działa mega płynnie jak interfejs użytkownika w iphone, nie jest zamulone jak w przypadku dekodera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery nie wyświetlają 1080p, bo nie ma takiego materiału nadawanego w polskich platformach sat. A to, że nie ma 1080p to można pomarzyć o 4K.

 

Ludzie ale Wy wąsko myślicie!!! Czytam to forum już długo, ale dopiero teraz miarka się przebrała.

Materiały 4K są już powszechne i są teraźniejszością - zacznijcie teraz marudzić tak o 8K, a ja będę się w 2018 czy 2020 z Was śmiał oglądając wydarzenia sportowe i filmy premium właśnie w 8K.

 

Nie kupiłem telewizora SUHD i NC+, żeby oglądać materiały tylko w 720p czy 1080i - "bo nie ma tego w polskich platformach SAT" (jak im satelita się zestarzał to czas wystrzelić na orbitę _NOWY_ sprzęt).

Kupiłem NC+ by mieć dostęp do materiałów 4k i HBO GO i NC+ GO, gdzie NIE OGRANICZA MNIE "POLSKI" SATELITA

Malkontenci powiedzą, że nie wszędzie dociera kablówka, szybki internet by te materiały ściągać. To nie lata 90, a na wsiach jest lepszy internet niż w miastach!!! 

Więc już dziś płacę i dostaję kontent w minimum 1080p i minimum te 20mbit bitrate. tyle, że nie z "Polskiego" satelity - przestańcie powielać nonsensy o braku oferty 4K!!!.

 

 

To już mam, a teraz staram się ustalić jak oglądać te materiały z satelity najwygodniej. Dlatego pytanie o moduł CAM i jego dobór. Zakup drugiego ADB NCP-4740SF i użytkowanie go z kartą cameleon.

Da się jest super - nie da się, trudno. Pojawi się lepsza oferta - przenoszę się do konkurencji!!! PROSTE!

 

Wszyscy trzymają się tego SAT jakby to były lata 90 i oglądają na telewizorach z gniazdem CI bo można zrobić lewy sharing czy cośtam na pół z sąsiadem.

Kto chce, ogląda dziś materiały w 4K, tyle, że musi za nie ZAPŁACIĆ, a pieniądze niekoniecznie trafią do kieszeni polskiego przedsiębiorcy.

Edytowane przez nigol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie pisze o tym co jest dostępne w sieci. Jest brak oferty 4K na sat. nc kupiłeś tylko po to, aby mieć dostęp tylko do HBO go i nc+ Go, bo 4K nie ma w ofercie i szybko nie będzie. Więc skup się na sieci i na dzien dzisiejszy nie zawracaj sobie glowy 4K w nc i ich modułem. Jeśli chodzi o sam CAM nc, to niby ma obsłużyć 4k. Masz kartę Cameleon,więc sobie kup moduł Astona lub inny, który wymioniono i tyle. Zapomnij o apce na tv w postaci nc+go.

 

W nc+ go też nie masz treści w 1080p :-D .

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poplotkujmy - może ktoś z NC+ przeczyta ;)

Czy będzie możliwość podczas takiej wymiany pozbyć się ich cudownego pudełka i wymienić je na legalny i sparowany moduł CAM CI+?

 

Już dziś zmienię. Bo dekoder ogranicza jakość materiałów i satysfakcję z użytkowania.

 

Wątpię aby była taka możliwość, z jednego powodu - na dzień dzisiejszy gdy podpiszesz nową umowę na moduł CI+, moduł nie będzie Ci działać piszesz reklamację do NC+ że prosisz o wymianę na dekoder. Odpisują, że musisz podpisać nową umowę na pakiet nie niższy niż obecnie i wysłać ponownie informację zwrotną z nową zawartą umową, a starą anulują. Wniosek z tego taki, że nie ma możliwości w systemie zrobienia upgradu z dekodera na moduł cam i w drugą stronę. 

 

Dekoder wcale nie ogranicza CI możliwości korzystania, wręcz ją ubogaca - nie ma nc go tv na telewizorze, jest tylko i wyłącznie na dekoderze, zatem z pozycji modułu nie masz możliwości korzystania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wręcz ją ubogaca

 

Bez zbędnej polemiki:

"Ubogaca" dla osób ze starymi telewizorami, datowanymi na umówmy się <2008 rok - 10(!!!) letnimi.

 

 

 

nie ma nc go tv na telewizorze, jest tylko i wyłącznie na dekoderze,

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Dziś każdy współczesny TV ma przeglądarkę internetową, więc będę się mocno spierał...

 

Kończę OT, dziękuję za odpowiedzi w wątku.

Wybrane przeze mnie rozwiązanie to zakup modułu CAM od Astona (dwu strumieniowego - umożliwiającego nagrywanie i oglądanie jednocześnie - TV ma dwa wejścia SAT).

Pozbycie się pudełka pod TV oraz dodatkowego pilota kosztem - niczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ten moduł zadziała w telewizorze SONY KDL-43W755C?

 

Złośliwością losu jest, że specyfikacje sprzętu podają tylko rodzaj złącza "Złącze CI: TAK" bez określenia jaki dokładnie typ jest wbudowany. :( Czy ktoś próbował na tym telewizorze i udało się?

Edytowane przez Templar70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak wygląda aktualizacja list programów w CAM CI+ od NC+? Znalazłem narzekania w internecie, że nie ma automatycznej aktualizacji i trzeba sobie wszystko ręcznie ustawiać, co przy setkach kanałów jest rażącym niedopatrzeniem. Polsat oferuje automatyczną aktualizację dla większości nowych telewizorów: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/modul-cam-ci-plus.cp

 

Pytam, bo za kilka dni kończy mi się umowa w NC+. Początkowo chciałem kupić moduł CAM do mojego Cameleona ale według ostatnich plotek Cameleony mają być wymieniane w przyszłym miesiącu. Planuję więc zerwać umowę i podpisać nową z modułem CI+...

 

Moduł CAM mam w planie zainstalować w Sony XD8505.

Edytowane przez siebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Wiem, że moduł CAM nie zawiera listy kanałów. Chodziło mi o automatyczną aktualizację o której wspomina Cyfrowy Polsat na swojej stronie. Telewizory mają zazwyczaj okrojoną funkcjonalność względem dedykowanych tunerów satelitarnych, więc chciałbym aby jakiekolwiek aktualizacje/zmiany w parametrach kanałów przebiegały "bezboleśnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...