Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że ten moduł będzie współpracował z każdym dekoderem posiadającym gniazdo CI i nie ma znaczenia że dany dekoder czyta tylko CI lub tylko CI+? Jest ta pewność że będzie działać?

 

PS: Swoją drogą cena też bardzo ładna  :/

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie linkować do sklepów bez wyraźnej potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim przykładzie mogę potwierdzić, że moduł CAM CI+ który posiadam na własność, odtwarza bez problemów treści 4K FTA, <...>

To do odtwarzania treści 4k FTA jest niezbędny moduł? Byłem przekonany, że moduły/karty kodowe są potrzebne tylko w przypadku odbioru treści kodowanych... Zaś przy kanałach niekodowanych moduł nie ma znaczenia, tzn. czy jest zainstalowany, czy nie... Przynajmniej u mnie tak to działa, ale mam tylko sprzęt FHD (telewizor z modułem CI), być może przy 4k jest inaczej... Z ciekawości pytam.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie jest, wyjaśniłem to post niżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Conax NC+( po nce) nie wspiera dynamicznego bitrate powyżej iluś tam mega na sekunde.Stąd UHD nie będzie działać.Nie będzie /nie jest planowane nadawanie uprawnień na nowy kanał 4k.Będzie tylko 1884;) Czyli CAYMAN. z Ich dekoderem oraz Camem CI+ natywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w/w moduł z Cayman karta i od początku brak Mtv live hd pomimo dobrego sygnału działających innych kanałów z tego transpondera i oczywiście uprawnień. W Nc plus go działa a w tv nie działa. Tv to LG Oled seria C 2016

W Nc plus nie potrafią mi pomoc a LG kieruje mnie do Nc plus . Poza tym wszystko działa ok a do kanałów fta uhd oczywiście nie potrzeba żadnego modułu ale i tak w tej chwili na 13 stopniach nie ma już nic fta uhd

Macie jakieś pomysły ad mtv live hd? Ustawienia anteny tr itd wszystko ok 100 x sprawdzone i tylko ten jeden kanał nie działa a akturat mi na nim zależy bo przynajmniej jest w hd

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz wyszukany dobry kanał? Na tej samej częstotliwości MTV Live HD jest wyszukiwany dwa razy, raz z SID 1 o ten powinien działać, ale raz z SID 21 i ten dubel nie ruszy - to kopia dla Cyfrowego Polsatu. Nie wiem, czy LG pozwala na podgląd parametrów kanału - jeśli tam, to upewnij się, czy to ten MTV Live HD, który powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak mam obydwa i żaden nie działa a sidow mi nie wyświetla niestety a nie znam nikogo żeby sprawdzić na innym tv

I co z tym robić ?

Edit

Ale nr ponoć paczka mtv zmienia transponder wiec może na nowej częstotliwości odpali

Dzięki ci Polsat hehe

Edytowane przez Tomuhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

...telewizor :) DVB-T to tuner naziemnej TV cyfrowej, nie satelitarnej, więc TV nie użyjesz bezpośrednio. Gdyby TV miał DVB-S/S2, to tak, a z DVB-T - sam TV nie wystarczy, co najwyżej możesz zmienić Pace na inne pudełko. Jeszcze upewnij się, czy na 100% tylko DVB-T, ale jeśli tak, to jesteś na straconej pozycji w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem dzisiaj z konsultantem nc+ kierując zapytanie, czy planują nadać uprawnienia pod nowy kanał UHD, który planują dodać wkrótce do oferty na moduł CAM z kartą Cayman.
Otrzymałem odpowiedź, że NIE. Ciekawy jestem, ile w tym prawdy.
Czyżby nowy kanał UHD mogliby odbierać wyłącznie osoby przenoszące się na ich nowy dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...telewizor :) DVB-T to tuner naziemnej TV cyfrowej, nie satelitarnej, więc TV nie użyjesz bezpośrednio. Gdyby TV miał DVB-S/S2, to tak, a z DVB-T - sam TV nie wystarczy, co najwyżej możesz zmienić Pace na inne pudełko. Jeszcze upewnij się, czy na 100% tylko DVB-T, ale jeśli tak, to jesteś na straconej pozycji w tej sytuacji.

Mój błąd, oczywiście mam telewizor z DVB-S2.

Ponowię więc pytanie:

 

W tej chwili mam ofertę nc+ z MR 2x Cameleon + 2x Pace 500 GB.

 

Kupiłem nowy telewizor i ma on wbudowany tuner DVB-S2. Co muszę dokupić, żeby zrezygnować z jednego Pace i włożyć kartę do telewizora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić dekoder na moduł CAM platformy nc+ i tenże moduł włożyć do odpowiedniego gniazda w telewizorze.

Wymiana dekodera na moduł CAM będzie możliwa dopiero przy przedłużaniu umowy. W trakcie jej trwania takiej możliwości nie ma.

 

W momencie przedłużania umowy nie ma możliwości wymiany dekodera na moduł CAM. Tylko przy nowych umowach. Można zamknąć starą umowę na podstawie wniosku reklamacyjnego i podpisać nową umowę z modułem CAM za cennik co najmniej nie niższy, niż obecnie. W nowym kontrakcie z modułem CAM nie ma funkcji MR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...