Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda aktualizacja list programów w CAM CI+ od NC+? Znalazłem narzekania w internecie, że nie ma automatycznej aktualizacji i trzeba sobie wszystko ręcznie ustawiać, co przy setkach kanałów jest rażącym niedopatrzeniem. Polsat oferuje automatyczną aktualizację dla większości nowych telewizorów: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/modul-cam-ci-plus.cp

 

Pytam, bo za kilka dni kończy mi się umowa w NC+. Początkowo chciałem kupić moduł CAM do mojego Cameleona ale według ostatnich plotek Cameleony mają być wymieniane w przyszłym miesiącu. Planuję więc zerwać umowę i podpisać nową z modułem CI+...

 

Moduł CAM mam w planie zainstalować w Sony XD8505.

 

Skoro to tylko plotki to nie masz się czego bać. Chciałbym być na twoim miejscu i mieć Cameleona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy jest możliwość wymiany modułu na dekoder? Od 7 miesięcy mam moduł, umowa na 24 mies. Obecnie Comfort z 8C+/76 zł mies. Chciałbym wymienić moduł na dekoder że względu na kolekcję c+vod dostępną z poziomu pilota. Doradzono mi złożenie reklamacji. Tak zrobiłem i mam możliwość rozwiązania obecnej umowy bez kar pod warunkiem, że podpiszę nową na minimum taką samą kwotę. Tylko, że ta nowa może być tylko ofertą z puli dla nowych klientów, a tam nie ma szans na taką cenę jak mam obecnie za taki pakiet. Może komuś Z Was udało się wynegocjować wymianę na lepszych warunkach albo macie pomysł jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jeśli uruchomię moduł CI+ na dekoderze z Linuxem to jak wygląda sytuacja z nagrywaniem nagrań? Jest taka możliwość? Nie są blokowane?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy jeśli uruchomię moduł CI+ na dekoderze z Linuxem to jak wygląda sytuacja z nagrywaniem nagrań? Jest taka możliwość? Nie są blokowane?

Polskie platformy oferują moduły jednostrumieniowe. Tylko jeden kanał może być odszyfrowany. Oglądasz lub nagrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić NC+ z modułem.Tak czytam ten watek i nigdzie nie doczytałem jak to jest z tym nagrywaniem.Jestem zielony w tych technicznych nowinkach więc proszę wyrozumiałość.Chce moduł włożyć do telewizora który ma wejście CI+,oraz wbudwany tuner satelitarny.Moje pytanie jest proste - czy jak zaprogramuje w telewizorze jakąś audycję lub mecz to czy mi się to w ogóle nagra na zewnętrzny twardy dysk ?.Róznie o tym piszą,a to że nie ma takiej możliwości,a to że niektóre tylko audycje sa jakoś tam blokowane,jak to jest naprawdę z tym nagrywaniem audycji ?.

Edytowane przez hahar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hahar

Obecnie nC+ może szyfrować nagrania z modułu CAM CI+ nagra ,dla dowolnego filmu ,programu,transmisji sportowej .Zazwyczaj takie dodatkowe szyfrowanie jest włączane w transmisjach ,gdzie nC+ ma wykupioną licencje na nadawanie tylko na terenie Polski lub wymagają tego "prawa autorskie" . Więc jest to dość szeroka "definicja" materiałów dodatkowo szyfrowanych w nC+   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.Pracuję na zmiany,nie zawsze mam możliwość obejrzenia meczu czy filmu.Dlatego możliwość nagrania na zewnętrzny dysk jest dla mnie ważny.To że zobaczę sobie mecz z twardego dysku nie naruszę żadnych praw autorskich itp.No cóż,skorzystam w takim razie z telewizji UPC z pakietem Canal+ i Eleven.W UPC nie ma problemu z nagraniem jakiejkolwiek audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.Pracuję na zmiany,nie zawsze mam możliwość obejrzenia meczu czy filmu.Dlatego możliwość nagrania na zewnętrzny dysk jest dla mnie ważny.To że zobaczę sobie mecz z twardego dysku nie naruszę żadnych praw autorskich itp.No cóż,skorzystam w takim razie z telewizji UPC z pakietem Canal+ i Eleven.W UPC nie ma problemu z nagraniem jakiejkolwiek audycji.

 

Zawsze mnie bawią te komentarze w stylu to pójdę do innego nadawcy  :mrgreen:

Po pierwsze pakiet z canal+ w upc zapłacisz dużo więcej, po drugie jeśli nawet weźmiesz moduł CI+ z UPC jeżeli jeszcze w ogóle oferują to i tak jeśli będziesz chciał nagrać mecz a będzie miał on blokadę jak czasem jest na C+ to wciąż odnosi się do tego co napisali wyżej - guzik nagrasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' blokadę jak czasem jest na C+'' posiadam NC+ pełny wypas [od paru lat] i moduł z TV samsung i jeszcze nigdy nie miałem blokady na nagrywanie....warunek tylko i wyłącznie odtwarzanie na TV.

 

PS.  moduł z kartą cameleon.

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kartę wyjąć i nie będzie odtwarzać... Tak jest w przypadku gdy kanał jest nagrywany jako "zakodowany" .

 

''

 

PS. moduł z kartą cameleon.

Właśnie. Skoro nie wiesz o czym jest pisane, to po co piszesz o czymś co jest innym tematem. Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi pisał ze ma CI+ z Vectry a tam jest conax i moze nagrywać ale gdy wyciągnie modul z dekodera i chce odtworzyć nie odtwarza mu, gdy modul włoży z powrotem mu działa.

 

Moze byc to prawda ??

Tak, bo moduły CI+ szyfrują nagrania w DRM, ja np. tak miałem z modułem Polsatu jak go testowałem u znajomego na tunerze Technisat, jak był włożony do tunera nawet bez karty to dekodował zaszyfrowane nagrania, a po wyciągnięciu modułu z tunera nie dało się ich odtworzyć, a jak się nagrało np. coś z VOD to wtedy wysyłał komunikat że część nagrania niedostępna z powodu praw autorskich.

W przypadku modułu Polsatu da się ominąć te zabezpieczenia używając modułu w tunerze ze zwykłym CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawią te komentarze w stylu to pójdę do innego nadawcy  :mrgreen:

Po pierwsze pakiet z canal+ w upc zapłacisz dużo więcej, po drugie jeśli nawet weźmiesz moduł CI+ z UPC jeżeli jeszcze w ogóle oferują to i tak jeśli będziesz chciał nagrać mecz a będzie miał on blokadę jak czasem jest na C+ to wciąż odnosi się do tego co napisali wyżej - guzik nagrasz. 

 

Bardzo się cieszę że poprawił Ci się humor.Wcale nie zapłacę więcej,Mam już w UPC internet,telefon i Od dwóch dni również telewizję z Canal+ i Eleven.Nadal w UPC oferują moduł CI+,i działa bez jakichkolwiek ograniczeń.Kolega mieszkający dwa pietra niżej ma i nie działają u niego żadne "blokady".Tak na przyszłość daruj sobie te twoje teoretyzmy,jak czegoś nie jesteś pewien to nie wprowadzaj w błąd innych.Dziel się wiedzą której jesteś pewnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...